Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796397 razy)

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4250 dnia: Luty 20, 2024, 21:59:38 »
KP/KM 2 miesiące

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4251 dnia: Luty 21, 2024, 13:03:33 »
Jak donoszą korytarze, mamy kolejny "spektakularny" powrót dziadka z emerytury. Do służby po kilku latach odpoczynku powrócił były dyrektor kckriol w KG st. bryg. dr inż. Dariusz Marczyński, który ma zostać dyrektorem Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego w MSWiA. Pytanie tylko czemu w mundurze? Czy nie mógłby pełnić tej zaszczytnej funkcji w cywilu?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2024, 13:07:29 wysłana przez strazak998 »


Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4253 dnia: Luty 22, 2024, 11:52:30 »
Ja to czekam na komendanta/zce o nazwisku zbieżnym z podsekretarzem...

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4254 dnia: Luty 23, 2024, 09:45:30 »
KW PSP Poznań - korytarze mówią, że do służby wraca st. bryg. TW, były naczelnik z KW PSP, a późniejszy zastępca komendanta SA PSP za czasów Suskiego. Naprawdę nie ma już ludzi w służbie? 

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4255 dnia: Luty 23, 2024, 10:00:10 »
KW PSP Poznań - korytarze mówią, że do służby wraca st. bryg. TW, były naczelnik z KW PSP, a późniejszy zastępca komendanta SA PSP za czasów Suskiego. Naprawdę nie ma już ludzi w służbie?

Korytarze mówią też  że JS nie przeszedł badań i właśnie nowym 01 TW lub JM (km).

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4256 dnia: Luty 23, 2024, 10:55:15 »
KW PSP Poznań - korytarze mówią, że do służby wraca st. bryg. TW, były naczelnik z KW PSP, a późniejszy zastępca komendanta SA PSP za czasów Suskiego. Naprawdę nie ma już ludzi w służbie?

Korytarze mówią też  że JS nie przeszedł badań i właśnie nowym 01 TW lub JM (km).

No to wychodzi na to, że wśród emerytów też jest krótka ławka skoro sięga się po ludzi z nadania Suskiego, bo TW to ewidentnie człowiek dobrej zmiany PIS-u.


Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4258 dnia: Luty 23, 2024, 14:42:05 »

Offline Kimas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4259 dnia: Luty 23, 2024, 16:30:05 »

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4260 dnia: Luty 23, 2024, 17:25:55 »
KW PSP Poznań - korytarze mówią, że do służby wraca st. bryg. TW, były naczelnik z KW PSP, a późniejszy zastępca komendanta SA PSP za czasów Suskiego. Naprawdę nie ma już ludzi w służbie?

Korytarze mówią też  że JS nie przeszedł badań i właśnie nowym 01 TW lub JM (km).

JS chyba jednak przeszedł i trochę dyscypliny przyda się w tym garnizonie :)

Tragedią jest że JM 01KM który wydał polecenie na piśmie by z poszczególnych JRG przyjeżdżały delegacje z miotłami i ścierami sprzątać KM na przyjazd v-ce  ministra JZ , a potem nosił teczkę za lokalnym posłem PiS łącznie z ustawianymi zdjęciami na wmurowaniu kamienia węgielnego pod JRG 10 bo poseł musiał być w sejmie jeszcze nie jest na emeryturze i w ogóle go się rozważa jako 01 KW

Obecny p.o KW który zdjęcia robi sobie z Panią Wojewodą, a ostatnie pół roku zajmował się rysowaniem mapek okręgów wyborczych i przeszukiwaniem SWD co wartościowego posłowie PiS mogą przekazać OSP w ramach kampanii również dobrze się ma choć działał przeciwko niej politycznie.

04 TG i wspomniany TW niestety jedna liga obaj byli sygnalistami większość swojej służby. Tylko ten drugi jak już skończył donosić na poprzedniego 01 KW i kolegów to zaczął na obecnego 01 KW do Suskiego, a może bardziej 02 KG J , aż po zmianach AB ściął mu głowę.  Taki był uciśniony przez system.

Są ciekawsze i bardziej merytoryczne postacie w garnizonie poznański i liczę, że JS to przemyśli bo ma rozpoznanie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4261 dnia: Luty 23, 2024, 18:01:55 »
JS chyba jednak przeszedł i trochę dyscypliny przyda się w tym garnizonie :)
Tragedią jest że JM 01KM który wydał polecenie na piśmie by z poszczególnych JRG przyjeżdżały delegacje z miotłami i ścierami sprzątać KM na przyjazd v-ce  ministra JZ , a potem nosił teczkę za lokalnym posłem PiS łącznie z ustawianymi zdjęciami na wmurowaniu kamienia węgielnego pod JRG 10 bo poseł musiał być w sejmie jeszcze nie jest na emeryturze i w ogóle go się rozważa jako 01 KW

Obecny p.o KW który zdjęcia robi sobie z Panią Wojewodą, a ostatnie pół roku zajmował się rysowaniem mapek okręgów wyborczych i przeszukiwaniem SWD co wartościowego posłowie PiS mogą przekazać OSP w ramach kampanii również dobrze się ma choć działał przeciwko niej politycznie.

04 TG i wspomniany TW niestety jedna liga obaj byli sygnalistami większość swojej służby. Tylko ten drugi jak już skończył donosić na poprzedniego 01 KW i kolegów to zaczął na obecnego 01 KW do Suskiego, a może bardziej 02 KG J , aż po zmianach AB ściął mu głowę.  Taki był uciśniony przez system.

Są ciekawsze i bardziej merytoryczne postacie w garnizonie poznański i liczę, że JS to przemyśli bo ma rozpoznanie.
Szczerze to srogie wykopaliska w WLKP  :rofl:
żeby nie było to też z emki zawodnik:
https://straz.lublin.pl/2024/02/komunikat-kadrowy-20/
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4262 dnia: Luty 23, 2024, 18:05:06 »
JS chyba jednak przeszedł i trochę dyscypliny przyda się w tym garnizonie :)
Tragedią jest że JM 01KM który wydał polecenie na piśmie by z poszczególnych JRG przyjeżdżały delegacje z miotłami i ścierami sprzątać KM na przyjazd v-ce  ministra JZ , a potem nosił teczkę za lokalnym posłem PiS łącznie z ustawianymi zdjęciami na wmurowaniu kamienia węgielnego pod JRG 10 bo poseł musiał być w sejmie jeszcze nie jest na emeryturze i w ogóle go się rozważa jako 01 KW

Obecny p.o KW który zdjęcia robi sobie z Panią Wojewodą, a ostatnie pół roku zajmował się rysowaniem mapek okręgów wyborczych i przeszukiwaniem SWD co wartościowego posłowie PiS mogą przekazać OSP w ramach kampanii również dobrze się ma choć działał przeciwko niej politycznie.

04 TG i wspomniany TW niestety jedna liga obaj byli sygnalistami większość swojej służby. Tylko ten drugi jak już skończył donosić na poprzedniego 01 KW i kolegów to zaczął na obecnego 01 KW do Suskiego, a może bardziej 02 KG J , aż po zmianach AB ściął mu głowę.  Taki był uciśniony przez system.

Są ciekawsze i bardziej merytoryczne postacie w garnizonie poznański i liczę, że JS to przemyśli bo ma rozpoznanie.
Szczerze to srogie wykopaliska w WLKP  :rofl:
żeby nie było to też z emki zawodnik:
https://straz.lublin.pl/2024/02/komunikat-kadrowy-20/

Widzę w tym Lubelskim same p.o. 😅

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4263 dnia: Luty 23, 2024, 18:59:51 »
JS chyba jednak przeszedł i trochę dyscypliny przyda się w tym garnizonie :)
Tragedią jest że JM 01KM który wydał polecenie na piśmie by z poszczególnych JRG przyjeżdżały delegacje z miotłami i ścierami sprzątać KM na przyjazd v-ce  ministra JZ , a potem nosił teczkę za lokalnym posłem PiS łącznie z ustawianymi zdjęciami na wmurowaniu kamienia węgielnego pod JRG 10 bo poseł musiał być w sejmie jeszcze nie jest na emeryturze i w ogóle go się rozważa jako 01 KW

Obecny p.o KW który zdjęcia robi sobie z Panią Wojewodą, a ostatnie pół roku zajmował się rysowaniem mapek okręgów wyborczych i przeszukiwaniem SWD co wartościowego posłowie PiS mogą przekazać OSP w ramach kampanii również dobrze się ma choć działał przeciwko niej politycznie.

04 TG i wspomniany TW niestety jedna liga obaj byli sygnalistami większość swojej służby. Tylko ten drugi jak już skończył donosić na poprzedniego 01 KW i kolegów to zaczął na obecnego 01 KW do Suskiego, a może bardziej 02 KG J , aż po zmianach AB ściął mu głowę.  Taki był uciśniony przez system.

Są ciekawsze i bardziej merytoryczne postacie w garnizonie poznański i liczę, że JS to przemyśli bo ma rozpoznanie.
Szczerze to srogie wykopaliska w WLKP  :rofl:
żeby nie było to też z emki zawodnik:
https://straz.lublin.pl/2024/02/komunikat-kadrowy-20/

Widzę w tym Lubelskim same p.o. 😅
Nie ma kogo wybrać ...ale że po to może być ....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4264 dnia: Luty 23, 2024, 20:12:17 »
Widzę w tym Lubelskim same p.o. 😅
Po nadbryg. Alinowskim można dać lubelskie komukolwiek a jak sobie nie poradzi to wina mianujących bo oddał województwo w takim stanie, że reszta może pomarzyć.... Z naprawdę z ogona kraju wyszedł ze swoimi zastępcami na liderów w kraju... I to on ma na koncie największe projekty wojewódzkie dla PSP (KGPSP się chwali ze ma 300 mln na kraj na 4 lata a lubelskie Grześka ma 120 mln na 3 lata) bo miały być wymieniane podnośniki z 2010... 
W każdym temacie Lubelszczyzna poszła mega do przodu... Tak jak mówiłem, że ocenimy Andrzeja Bartkowiaka z czasem tak ocenimy też Grzegorza...  :straz:
Bo za Grzegorza w województwie na nic nie brakowało.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2024, 07:14:57 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kaja

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4265 dnia: Luty 23, 2024, 22:22:53 »
Jesli chodziło TW w Poznaniu Miałem styczność pare lat temu z tym Panem mega fachowiec i uczciwy człowiek . Jak by nie było powodzenia dla Niego.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4266 dnia: Luty 23, 2024, 22:30:09 »
Jesli chodziło TW w Poznaniu Miałem styczność pare lat temu z tym Panem mega fachowiec i uczciwy człowiek . Jak by nie było powodzenia dla Niego.
Jaki? Popytaj ludzi w KW i SA co z nim pracowali.

Offline MajsonoVsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4267 dnia: Luty 23, 2024, 22:59:07 »
Jesli chodziło TW w Poznaniu Miałem styczność pare lat temu z tym Panem mega fachowiec i uczciwy człowiek . Jak by nie było powodzenia dla Niego.
Miałem styczność z tym Panem i nic dobrego z tego nie wyszło, wiedzę może i ma, ale człowiek 2 x f fatalny i fałszywy. Trzeba być desperatem lub jego wielkim fanem żeby specjalnie konto założyć i napisać jaki to TW nie jest wspaniały.

Offline Kaja

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4268 dnia: Luty 24, 2024, 07:27:29 »
Nie jestem nikogo fanem mówię swoje zdanie , bo mi już bliżej do emerytury niż Tobie zapewne i widziałem ile było zmian na złe przez ostatnie lata a jaka straż była wcześniej..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4269 dnia: Luty 24, 2024, 07:53:08 »
Każda władza ma prawo do swobodnego doboru kadry i to jej ustawowa prerogatywa. Obecnie wracają ludzie na zastępców KW i tylko czekam na pierwszego KM lub KP z emki bo mam dziwne przeczucie, że to też się wydarzy.  Tak jak w przypadku przepisu kwalifikacyjnego tak w przypadku doboru kadry zadziała zasada wahadła...  Mi jako radykałowi taka polityka odpowiada bo daje uzasadnienie do innych późniejszych decyzji :szalony:
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2024, 08:05:08 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4270 dnia: Luty 24, 2024, 09:10:11 »
Cytuj
Mi jako radykałowi taka polityka odpowiada bo daje uzasadnienie do innych późniejszych decyzji :szalony:
Szkoda że jako związkom zawodowym wam to nie przeszkadza. Mam nadzieje że Ci wszyscy panowie co po tylu latach wracają przechodzą testy sprawnościowe i badania lekarskie jak każdy inny strażak. No i na pewno Panowie są na bieżąco z tym co się w formacji dzieje.
No ale co ma wam przeszkadzać jak macie w związku wielu emerytów którzy pewnie też będą chcieli kiedyś wrócić. I przynajmniej będzie jak pałeczkę odbić. I tak to się kręci...  :gwiazdki:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4271 dnia: Luty 24, 2024, 10:08:40 »
Szkoda że jako związkom zawodowym wam to nie przeszkadza. Mam nadzieje że Ci wszyscy panowie co po tylu latach wracają przechodzą testy sprawnościowe i badania lekarskie jak każdy inny strażak. No i na pewno Panowie są na bieżąco z tym co się w formacji dzieje.
No ale co ma wam przeszkadzać jak macie w związku wielu emerytów którzy pewnie też będą chcieli kiedyś wrócić. I przynajmniej będzie jak pałeczkę odbić. I tak to się kręci...  :gwiazdki:
Nie wiem ile już razy pisałem, że nie piszę na forum jako oficjalny przedstawiciel S tylko jak zwykły strażak. Co do Solidarności to w odróżnieniu do Floriana ma bardzo mało emerytów na najwyższym szczeblu bo ma dosłownie jednego i to takiego który odszedł w tym roku. Do grudnia 2023 nie było w prezydium, radzie krajowej i na szczeblu przewodniczącego województwa nawet jednego emeryta.
Co do powrotu emerytów to Solidarność zajęła stanowisko w sprawie formalnego złagodzenia wymogów zdrowotnych i było ono negatywne  :straz: 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4272 dnia: Luty 24, 2024, 11:34:31 »
Wielkopolska miała jeden podstawowy problem przez ostatnie lata. Komendanta Wojewódzkiego miała w Warszawie i prawie każdy powiatowy mógł się wyżalić w rękaw. W efekcie zdolność zarządzania w KW spadła do poziomu zerowego i ograniczyła się do uników by nie dostać w ryj.  Dziś wydaje się że 01 KG zasiada w Ministerstwie i tylko skala się zmieniła.   
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4273 dnia: Luty 24, 2024, 12:05:24 »

Kol. @Eqinox i @ SIUSIEK.
Posty, które choć w minimalnym stopniu nie dotyczą tematu wątku będą usuwane bez zachowania kryterium czasowego.
Prosiłem, pisałem, nie wiem co można jeszcze zrobić abyście swoją związkową wojenką nie zatruwali każdego wątku.

Proszę publikować swoje posty w odpowiednich wątkach
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2024, 12:12:54 wysłana przez pb11 »

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4274 dnia: Luty 24, 2024, 12:30:20 »
Cytuj
Nie wiem ile już razy pisałem, że nie piszę na forum jako oficjalny przedstawiciel S tylko jak zwykły strażak. Co do Solidarności to w odróżnieniu do Floriana ma bardzo mało emerytów na najwyższym szczeblu bo ma dosłownie jednego i to takiego który odszedł w tym roku. Do grudnia 2023 nie było w prezydium, radzie krajowej i na szczeblu przewodniczącego województwa nawet jednego emeryta.
Co do powrotu emerytów to Solidarność zajęła stanowisko w sprawie formalnego złagodzenia wymogów zdrowotnych i było ono negatywne
Masz, cholerka, zadatki na polityka. A dlaczego Ci emeryci mają być na najwyższym szczeblu? Czy ktoś o to pytał?
Ciesze się jednak z waszego negatywnego podejścia do obniżenia wymagań dla powracających, obawiam się tylko czy to aby nie pod publikę i czy gdyby to proponował poprzedni rząd to zdanie S nie byłoby odmienne.
Widzę na przykładzie mojego województwa jeszcze wiele nieobsadzonych miejsc na 01 i 02 i mam nadzieje że to nie kwestia znalezienia dobrych lekarzy tylko dobrej weryfikacji kandydatów.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)