Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796470 razy)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Si vis pacem, para bellum

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4226 dnia: Luty 16, 2024, 15:43:44 »
Nowy rektor APoż - https://remiza.com.pl/nowy-rektor-komendant-akademii-pozarniczej/?fbclid=IwAR1vqXVvlzJIG_E8nLAmqLm6L3rT4B9Ft1-mNFJlQSzmX2kgkVrEIKZ00yY_aem_AShPTDyAfCPPikShzs-aCqWSk-HqkqM31bcqjH-b2w6nQE3A_OyiHsXs2IhF7EHduRA&amp=1
A gdzie doktorat ewentualnie generał? Czyżby zmieni o ten wymóg? Czy to, że brat jest ministrem zwalnia od tych wymogów?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2024, 15:49:27 wysłana przez strazak998 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4227 dnia: Luty 16, 2024, 15:56:04 »
Akurat ten Pan ma doktorat, także proszę o uzupełnienie swoich danych na ten temat 😊  oczywiście odpolitycznienie pełną gębą, brat jest ministrem infrastruktury. Przynajmniej tak wynika z tweetu na portalu X.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2024, 19:13:55 wysłana przez simek92 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4228 dnia: Luty 17, 2024, 19:08:33 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4229 dnia: Luty 17, 2024, 19:51:35 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4230 dnia: Luty 17, 2024, 20:51:49 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4231 dnia: Luty 17, 2024, 22:02:52 »
Albo Onet nie zauważył zmiany władzy w Polsce, albo co do zasady jest przeciw jakiejkolwiek władzy w Polsce.
Si vis pacem, para bellum

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4232 dnia: Luty 17, 2024, 22:44:48 »
Albo Onet nie zauważył zmiany władzy w Polsce, albo co do zasady jest przeciw jakiejkolwiek władzy w Polsce.

A może właśnie na tym polega niezależność. Obojętnie kto jest u władzy, temu patrzy się na ręce.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4233 dnia: Luty 17, 2024, 22:49:31 »
Albo Onet nie zauważył zmiany władzy w Polsce, albo co do zasady jest przeciw jakiejkolwiek władzy w Polsce.
A Ja powiem tak szanuję Pana Szymona Piegze... Z całego serca przepraszam go za to, że atakowałem go czasem...
Pokazał w tym monecie pewien poziom niezależności...  Ale der Onet... (inne niezależne media o tym nie napisały więc pytanie kto jest niezależny?)  :rofl:
Myślę, że zauważył jak kraj reaguje...
Wiec naprawdę szanuję podejście do życia...
Pytanie podstawowe jest rektor czy go nie ma?
https://apoz.edu.pl/uczelnia/wladze/
wg strony go nie ma...
wg sms były godziny rektorskie na jego powołanie...
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2024, 22:59:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4234 dnia: Luty 18, 2024, 00:48:02 »
A kiedy nie pisali?
A może właśnie na tym polega niezależność. Obojętnie kto jest u władzy, temu patrzy się na ręce.
Weź się zdecyduj....
Si vis pacem, para bellum

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4235 dnia: Luty 18, 2024, 09:54:19 »
Albo Onet nie zauważył zmiany władzy w Polsce, albo co do zasady jest przeciw jakiejkolwiek władzy w Polsce.
A Ja powiem tak szanuję Pana Szymona Piegze... Z całego serca przepraszam go za to, że atakowałem go czasem...
Pokazał w tym monecie pewien poziom niezależności...  Ale der Onet... (inne niezależne media o tym nie napisały więc pytanie kto jest niezależny?)  :rofl:
Myślę, że zauważył jak kraj reaguje...
Wiec naprawdę szanuję podejście do życia...
Pytanie podstawowe jest rektor czy go nie ma?
https://apoz.edu.pl/uczelnia/wladze/
wg strony go nie ma...
wg sms były godziny rektorskie na jego powołanie...

Serio? Jak jesteś na stanowisku dowódczym, to współczuć chłopakom… 🤣

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4236 dnia: Luty 18, 2024, 10:18:16 »
Serio? Jak jesteś na stanowisku dowódczym, to współczuć chłopakom… 🤣
Tego, że lubię ludzi konsekwetnych którzy trzymają się swojego zdania. Der Onet nie pisze takich artykuł z altruizmu i chęci naprawy czegoś  tylko dlatego, że to się sprzedaję. Patrz np. temat córki europoslanki czy funduszu ochrony środowiska gdzie marszałek intereniowal. Tak samo było zresztą wcześniej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4237 dnia: Luty 18, 2024, 10:54:35 »
A kiedy nie pisali?
A może właśnie na tym polega niezależność. Obojętnie kto jest u władzy, temu patrzy się na ręce.
Weź się zdecyduj....

Przeczytaj raz jeszcze, powoli, ze zrozumieniem. Jeszcze raz. To nie boli.


Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4239 dnia: Luty 18, 2024, 12:14:46 »
Albo Onet nie zauważył zmiany władzy w Polsce, albo co do zasady jest przeciw jakiejkolwiek władzy w Polsce.

A może właśnie na tym polega niezależność. Obojętnie kto jest u władzy, temu patrzy się na ręce.

Czekam w takim razie na relacje na gorąco z protestu rolników na Onecie i WP, a nie o tym, kto interpretuje się z jaką płcią.
A to że Pan Piegza o tym napisał to bardzo dobrze. W sumie podtrzymał tradycję z poprzednich rządów.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4240 dnia: Luty 18, 2024, 16:49:57 »
Dziś nawet w Śniadaniu Rymanowskiego w Polsacie temat był wałkowany. Nośna sprawa i tyle. Nie wiem nowy rektor ma kompetencje na to stanowisko. Znam go z zupełnie innej strony. To nie jego wina, że ma brata ministra. Czyli w rodzinie trzeba wybrać tylko karierę jednemu. Drugi się musi dostosować, bo jak akurat brat zostanie ministrem czy innym wyżej postawionym politykiem to każdy awans będzie traktowany jak nepotyzm. Nie jest to gość, co z dowódcy zmiany komendantem zostaje, tylko doświadczony oficer od dawna związany ze szkołą. Trzymam kciuki.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4241 dnia: Luty 18, 2024, 16:55:20 »
Dziś nawet w Śniadaniu Rymanowskiego w Polsacie temat był wałkowany. Nośna sprawa i tyle. Nie wiem nowy rektor ma kompetencje na to stanowisko. Znam go z zupełnie innej strony. To nie jego wina, że ma brata ministra. Czyli w rodzinie trzeba wybrać tylko karierę jednemu. Drugi się musi dostosować, bo jak akurat brat zostanie ministrem czy innym wyżej postawionym politykiem to każdy awans będzie traktowany jak nepotyzm. Nie jest to gość, co z dowódcy zmiany komendantem zostaje, tylko doświadczony oficer od dawna związany ze szkołą. Trzymam kciuki.
Oczywiście, że nie ma nic złego w tym, że ma się brata posła, ministra czy innego polityka. Ale w tym przypadku to jest ewidentny awans polityczny. Gość, który prowadził kompanię reprezentacyjną, dowódca kompanii zostaje rektorem komendantem? Jaki ma dorobek naukowy?

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4242 dnia: Luty 18, 2024, 17:03:40 »
Dziś nawet w Śniadaniu Rymanowskiego w Polsacie temat był wałkowany. Nośna sprawa i tyle. Nie wiem nowy rektor ma kompetencje na to stanowisko. Znam go z zupełnie innej strony. To nie jego wina, że ma brata ministra. Czyli w rodzinie trzeba wybrać tylko karierę jednemu. Drugi się musi dostosować, bo jak akurat brat zostanie ministrem czy innym wyżej postawionym politykiem to każdy awans będzie traktowany jak nepotyzm. Nie jest to gość, co z dowódcy zmiany komendantem zostaje, tylko doświadczony oficer od dawna związany ze szkołą. Trzymam kciuki.
Oczywiście, że nie ma nic złego w tym, że ma się brata posła, ministra czy innego polityka. Ale w tym przypadku to jest ewidentny awans polityczny. Gość, który prowadził kompanię reprezentacyjną, dowódca kompanii zostaje rektorem komendantem? Jaki ma dorobek naukowy?

Był też dowódcą pododdziałów szkolnych, a w ostatnim czasie bawił się w nauczanie. Tak więc coś tam doświadczenia ma :)

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4243 dnia: Luty 18, 2024, 17:53:00 »
Dziś nawet w Śniadaniu Rymanowskiego w Polsacie temat był wałkowany. Nośna sprawa i tyle. Nie wiem nowy rektor ma kompetencje na to stanowisko. Znam go z zupełnie innej strony. To nie jego wina, że ma brata ministra. Czyli w rodzinie trzeba wybrać tylko karierę jednemu. Drugi się musi dostosować, bo jak akurat brat zostanie ministrem czy innym wyżej postawionym politykiem to każdy awans będzie traktowany jak nepotyzm. Nie jest to gość, co z dowódcy zmiany komendantem zostaje, tylko doświadczony oficer od dawna związany ze szkołą. Trzymam kciuki.
Oczywiście, że nie ma nic złego w tym, że ma się brata posła, ministra czy innego polityka. Ale w tym przypadku to jest ewidentny awans polityczny. Gość, który prowadził kompanię reprezentacyjną, dowódca kompanii zostaje rektorem komendantem? Jaki ma dorobek naukowy?

Na prawdę myslisz, że jak się jest dowódcą kompanii honorowej to jest to Twoje jedyne zajęcie w szkole? Nie twierdzę, że jest wybitnym naukowcem,ale czy jest to potrzebne? Nie mam pojęcia. Może Pan generał Grosset się wypowie jak będzie miał chwilę. Obecny rektor zna na pewno szkołę od podszewki. Czy to wystarczy, żeby dobrze zarządzać? Czy tylko dobry manager z zapleczem politycznym, żeby kasę załatwiać dla szkoły? Czas pokaże.

Offline swiezy22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4244 dnia: Luty 18, 2024, 18:17:30 »
Patrząc rzetelnie na wybór nowego rektora Akademii, osobiście uważam że lepiej być nie mogło. Praktycznie od zawsze jest związany z Akademią , zna jej problemy z roli pracy w pododdziałach oraz jako nauczyciel akademicki, jak i wszelkie mocne oraz słabe strony Uczelni. Moim zdaniem będzie dobrze, jeżeli tylko ludzie będą chcieli z nim współpracować z tym różnie.

Offline strażak1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4245 dnia: Luty 18, 2024, 23:29:42 »
To z perspektywy doświadczenia powinien zostać 02 Apoż. Większość służby pełnił w pododdziałach szkolnych więc w pionie operacyjnym szkoły. Wydaje mi się że na 01 to nie jest najlepszy wybór i lepsi kandydaci na pewno by się znaleźli. Wg mnie najlepszy byłby kandydat który pełnił służbę też poza szkołą. Bo niestety jak się rozmawia z ludźmi którzy powiatu nie zaznali a całe życie w KW lub KG to widać "odklejkę"

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4246 dnia: Luty 18, 2024, 23:54:52 »
Pytanie mam jedno, czy jakby wzięli emeryta na rektora to byłby większy kwik jak teraz czy nie?
Jeżeli chodzi o zmiany kadrowe ogólnie to tak:
01 KG strzał w 10 ogarnięty chłop, doświadczenie w terenie, doświadczenie w kierowaniu większą jednostka, odpowiednio skończone szkoły słowem nie ma się do czego przyczepić!
Dalej już nie jest tak kolorowo.
02 KG dwóch emerytów + kolega ze szkoły 01 KG
resztę sobie możecie dopowiedzieć
01 SAPSP Poznan ? - kolega ze szkoły 01 KG
Dalej już nie będę przytaczał, bo mi się nie chce. Jak biorą emeryta to źle, jak kolega ze szkoły to źle, ten w pododziałach to też źle. Możecie gadać że byli lepsi, mieli więcej papierów, doświadczenia itp. Nic wam to nie da. Tak było jest i będzie.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4247 dnia: Luty 19, 2024, 08:42:00 »
Zauważ, że każdy krytykuje tylko to co uważa za złe. W związku z tym jedynym niezaprzeczalnym (prawdopodobnym) strzałem w 10 jest 01 KG. Reszta tych co wymieniłeś jest dyskusyjna w szczególności emeryci. Co do kolegów 01KG... to kogo brać sobie na zastępcę czy na inne ważne stanowiska. Akurat ten 01 ma w Polsce całe mnóstwo kolegów. Czy akurat ktoś ze szkoły musi być tym najlepszym - szczerze, tyle lat po szkole, wątpię. Przecież jakby każdy z nas został 01 KG to na najbliższych współpracowników (jak tylko miałby na to wpływ) wybrałby sobie kogoś z kim dobrze mu się pracuje i kto ma kompetencje (znowu subiektywne). To, że ktoś z kimś był na jedym roku w szkole nie oznacza, że są kolegami. Ja wszystkich nie lubiłem i jakby mi ktoś wcisnął na zastępcę jedną z takich osób to nie byłbym zadowolony a info by poszło, że sobie kumpla z roku awansowałem.

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4248 dnia: Luty 19, 2024, 18:57:33 »

Offline Marianzkrzaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4249 dnia: Luty 20, 2024, 21:57:44 »
Panowie, przez ile czasu można być pełniącym obowiązki komendanta? W KW to 1 miesiąc, a w KP/KM 3 miesiące?