Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796339 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4200 dnia: Luty 09, 2024, 11:58:44 »
Nie każdy, bo trudno oczekiwać od ratownika, żeby znał się na dowodzeniu bo nie od tego jest. Natomiast komendant stety niestety musi posiadać największy zakres wiedzy, bo jest po prostu najwyżej w hierarchii. A to że ma ludzi od konkretnych zadań, nie zwalnia go od tego, że powinien znać się przynajmniej trochę na działce, która mu ci ludzie wykonują. I tak jak napisał MIKO - jak ogon zaczyna machać psem to już coś jest nie tak. Idąc tokiem takiej JRG - ratownik nie musi się znać na programie do ewidencji czasu służby, za.to ma się znać na ratownictwie. 11 czy 12 mają znać się na tym i na tym, bo są najwyżej w hierarchii, tak samo jest później na stanowiskach wyższych.
I niestety ktoś kto aspiruje na stanowisko komendanckie musi znać się na większej ilości rzeczy niż stażysta (tym bardziej jeżeli jest.odpowiedzialny za konkretną działkę, np operacyjną). No sorry, ale ktoś nadzorujący wydział operacyjny nie znający podstaw ratownictwa, po prostu nie nadaje się na to stanowisko.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4201 dnia: Luty 09, 2024, 12:03:56 »
Dyskusja rozpoczęła się jak mniemam od oceny poziomu aktualnej wiedzy 02 KG.
Więc 02 KG to jest osoba, która będzie zarządzać 30000 formacją ze sporym budżetem i zakresem kompetencji.
Potrzeba znajomość strażackiego rzemiosła w strukturach organizacyjnych PSP kończy się gdzieś tak mniej więcej na poziomie D-cy JRG no może 02 KP/KM.
Dalej to już Panowie przy zarządzaniu organizacją raczej nie kierują się umiejętnościami nabytymi na szkołach pożarniczych. W nowoczesnych strukturach organizacyjnych osoba zarządzająca powołuje zespół osób o określonych kompetencjach, aby za pomocą ich kwalifikacji i umiejętności kształtować organizacje w kierunku przez siebie wybranym.
Naprawdę nie rozumiem, po co wam u komendanta wiedza o tym jak gasić samochody elektryczne, może jeszcze powinien ogarniać informatykę, łączność, księgowość,przetargi, obronne , niejawne itd.. mi wystarczy, aby był to sprawny menadżer, który posiada odpowiednie kwalifikacje interpersonalne, potrafiący dobierać ludzi do realizacji określonych zadań. Tylko tyle i aż tyle.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2024, 20:19:46 wysłana przez pb11 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4202 dnia: Luty 09, 2024, 12:33:30 »
No widzisz, a dla mnie liderem powinien być ktoś kto zna się na swojej działce, a nie polega tylko i wyłącznie na czyjejś opinii, bo już wielu było takich co to komuś zaufali, a potem były sprawy sądowe itd z tłumaczeniem bo ja nie wiedziałem, to oni mi tu to dali.
Dla mnie jeżeli ktoś podpisuje się pod jakimś dokumentem, to powinien ten dokument rozumieć i tu nie chodzi tylko i wyłącznie o te elektryki. Nawet już pomijając te kwalifikacje pożarnicze, to czy ktoś po ośmiu latach wie gdzie jest teraz straż? Osiem lat temu to mieliśmy Suskiego i mam nadzieję, że teraz nie będzie powtórki z rozrywki w zakresie kompetencji i znajomości potrzeb formacji, o czym nadbryg. Feltynowski najlepiej powinien wiedzieć, bo szkoła za czasów Suskiego cofnęła się o parę lat, co potem właśnie nasz obecny 01 musiał prostować.
Reasumując poczekamy, zobaczymy.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4203 dnia: Luty 09, 2024, 12:36:15 »
No widzisz, a dla mnie liderem powinien być ktoś kto zna się na swojej działce, a nie polega tylko i wyłącznie na czyjejś opinii, bo już wielu było takich co to komuś zaufali, a potem były sprawy sądowe itd z tłumaczeniem bo ja nie wiedziałem, to oni mi tu to dali.
Dla mnie jeżeli ktoś podpisuje się pod jakimś dokumentem, to powinien ten dokument rozumieć i tu nie chodzi tylko i wyłącznie o te elektryki. Nawet już pomijając te kwalifikacje pożarnicze, to czy ktoś po ośmiu latach wie gdzie jest teraz straż? Osiem lat temu to mieliśmy Suskiego i mam nadzieję, że teraz nie będzie powtórki z rozrywki w zakresie kompetencji i znajomości potrzeb formacji, o czym nadbryg. Feltynowski najlepiej powinien wiedzieć, bo szkoła za czasów Suskiego cofnęła się o parę lat.

Żeby się nie zdziwił, chyba nie pracowałeś za poprzednika Suskiego.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4204 dnia: Luty 09, 2024, 12:38:16 »
Pracowałem i wiem jak to wyglądało, jak przywrócono gościa z emerytury oderwanego od rzeczywistości. I tak był chyba największy błąd od kilkunastu lat. Teraz wierzę w to, że minister Lesniakiewicz i nadbryg. Feltynowski będą ta formację dobrze prowadzić, mimo tego że robią tak jak poprzednicy w zakresie powoływania na niektóre stanowiska.

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4205 dnia: Luty 09, 2024, 12:43:08 »
prawieemeryt :komp:

Konrad Mirosław Frysztak – polski polityk Partia: Platforma Obywatelska

bryg. mgr inż. Paweł Frysztak
Zastępca Komendanta Głównego PSP

I to jest odpolitycznianie formacji 🙄 zbieżność nazwisk czy rodzeństwo

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4206 dnia: Luty 09, 2024, 13:13:37 »
Pozostając w temacie wątku, zmiana warty w Bytowie:
https://www.gov.pl/web/kppsp-bytow
Zniknął dotychczasowy 01 powiatu.
Si vis pacem, para bellum

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4207 dnia: Luty 09, 2024, 14:49:50 »
Pracowałem i wiem jak to wyglądało, jak przywrócono gościa z emerytury oderwanego od rzeczywistości. I tak był chyba największy błąd od kilkunastu lat. Teraz wierzę w to, że minister Lesniakiewicz i nadbryg. Feltynowski będą ta formację dobrze prowadzić, mimo tego że robią tak jak poprzednicy w zakresie powoływania na niektóre stanowiska.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Mówię to o poprzedniku Suskiego.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4208 dnia: Luty 09, 2024, 18:41:02 »
Widzicie a mi się wszystko co obecnie się dzieje w sprawach kadrowych bardzo podoba i powiem szczerze tylko jedno słowo WIECEJ...
Jak w temacie przepisu kwalifikacyjnego  tak w sprawach kadrowych zadziała zasada wahadła... Teraz wrócą KW a za kilka lat wrócą nawet KM... No ale mam jedną rzecz która mnie cieszy za czasów poprzedniego KG wrócił tylko jeden człowiek specjalista od finansów i twórca dwóch ustaw modernizacyjnych... Więc wahadła nie rozbujała S  :wacko:
PS. strażacy z ostatniej komisji przesyłają sobie wycinek transmisji z komentarzem co nie wróży niczego dobrego.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4209 dnia: Luty 09, 2024, 18:49:16 »
Tylko czy naprawdę nie mamy w służbie oficerów, którzy nadają się na nowych KW i ich zastępców?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4210 dnia: Luty 09, 2024, 18:52:14 »
Tylko czy naprawdę nie mamy w służbie oficerów, którzy nadają się na nowych KW i ich zastępców?
Strasznie nie lubię pytań retorycznych...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4211 dnia: Luty 09, 2024, 21:23:11 »
To nie jest temat związków zawodowych!!!  :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Si vis pacem, para bellum

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4213 dnia: Luty 12, 2024, 13:33:08 »
Witamy emeryta w szeregach formacji 😉

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4214 dnia: Luty 12, 2024, 13:36:01 »
Witamy emeryta w szeregach formacji 😉

Akurat ten człowiek, pomimo że emeryt, to dobry wybór.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4215 dnia: Luty 12, 2024, 13:37:54 »
Nie twierdzę że to zły wybór, natomiast czy nie było wyboru spośród obecnej kadry, która pozostaje w służbie? Z drugiej strony te dwa lata Pan komendant mógł u nas dociągnąć i nikt by teraz nie miał jakikolwiek wątpliwości czy uwag.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4216 dnia: Luty 12, 2024, 17:11:44 »
Nie twierdzę że to zły wybór, natomiast czy nie było wyboru spośród obecnej kadry, która pozostaje w służbie? Z drugiej strony te dwa lata Pan komendant mógł u nas dociągnąć i nikt by teraz nie miał jakikolwiek wątpliwości czy uwag.

Ale chyba i tak nie przesadzają z emerytami więc mi to osobiście nie przeszkadza.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4217 dnia: Luty 12, 2024, 17:21:35 »
Nie twierdzę że to zły wybór, natomiast czy nie było wyboru spośród obecnej kadry, która pozostaje w służbie? Z drugiej strony te dwa lata Pan komendant mógł u nas dociągnąć i nikt by teraz nie miał jakikolwiek wątpliwości czy uwag.

Ale chyba i tak nie przesadzają z emerytami więc mi to osobiście nie przeszkadza.

Żebyś się nie zdziwił 😅

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4218 dnia: Luty 12, 2024, 17:23:16 »
Nie twierdzę że to zły wybór, natomiast czy nie było wyboru spośród obecnej kadry, która pozostaje w służbie? Z drugiej strony te dwa lata Pan komendant mógł u nas dociągnąć i nikt by teraz nie miał jakikolwiek wątpliwości czy uwag.

Ale chyba i tak nie przesadzają z emerytami więc mi to osobiście nie przeszkadza.

W porównaniu do czasów po LS to już przesadzili o dwie osoby. Myślę, że na tym się nie zakończy...

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4219 dnia: Luty 12, 2024, 17:57:02 »

Żebyś się nie zdziwił 😅
Ej.. Ale Andrzej R. na Pomorze nie wróci? Prawda?  :rofl: :rofl: :rofl:
Si vis pacem, para bellum

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4220 dnia: Luty 12, 2024, 18:23:53 »

Żebyś się nie zdziwił 😅
Ej.. Ale Andrzej R. na Pomorze nie wróci? Prawda?  :rofl: :rofl: :rofl:
Odpowiem Ci jak kolega wyżej napisał : Żebyś się nie zdziwił 😅  :rofl: :rofl:

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4221 dnia: Luty 12, 2024, 21:05:33 »
Oby powrotów było jak najmniej, bo jak widzimy na ich brak nie możemy już liczyć...

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Si vis pacem, para bellum

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4223 dnia: Luty 14, 2024, 12:35:10 »
Si vis pacem, para bellum