Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796637 razy)

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4050 dnia: Styczeń 17, 2024, 19:10:44 »
A o południowo-wschodniej rubieży Polski centrala zapomniała?
Niedoszły poseł PiS nadal na stanowisku?
Nic się nie dzieje i wręcz cicho sza.
Tylko hegemon ss zwiewa…
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2024, 19:13:49 wysłana przez towazysz_wieslaw »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Si vis pacem, para bellum

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4052 dnia: Styczeń 19, 2024, 11:26:03 »
W zachoniej Polsce 13 komendantów. 3 KW Szczecin, Wałcz, Koszalin, Szczecin, Drawsko, Białogard, Sławno, Myślibórz, Gryfino, Stargard, Świdwin, Szczecinek

Offline xmen6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4053 dnia: Styczeń 19, 2024, 11:44:18 »
Z Twoich wyliczeń masz już 14. Jeszcze 2 Ci brakuje ... -_-

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4054 dnia: Styczeń 19, 2024, 12:51:19 »
Si vis pacem, para bellum

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4055 dnia: Styczeń 23, 2024, 09:09:23 »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4056 dnia: Styczeń 23, 2024, 09:14:18 »
Szkoda, że nikt w służbie czynnej się nie nadaje wg MSWiA, bo tak to wygląda niestety.
Z całym szacunkiem dla obu panów, ale siedmioletnia przerwa nie wróży najlepiej.
Mieliśmy już okazję poznać emerytów, którzy wracali do służby i nie są to najlepsze wspomnienia.
Si vis pacem, para bellum

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4057 dnia: Styczeń 23, 2024, 09:54:58 »
A ja myślę, że nie ma co oceniać tak, że skoro ostatnio emeryt się nie sprawdził to kolejny też się nie sprawdzi. Uważam, że jest to kwestia  indywidualna. Jeśli chodzi o to czemu ściągają emerytów, a nie szukają wśród czynnych strażaków to odpowiedź jest chyba oczywista. Przez ostatnie 8 lat odeszła większość ludzi z wysokich stanowisk, niezwiązana z PISem (często na siłę a nie z wyboru) a trudno jest wyciągnąć kogoś ze stanowiska D-cy jednostki na zastępcę KG, szczególnie jak się go nie zna. Jeżeli obecna kadra się nie sprawdzi to powinny być rotacje i wtedy już wybierać należy z czynnych strażaków. Ale to tylko moje osobiste zdanie i każdy może mieć inne.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4058 dnia: Styczeń 23, 2024, 10:16:50 »
Tu nie ma logiki tylko polityka co zrobić tak jest .

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4059 dnia: Styczeń 23, 2024, 12:09:09 »
Szkoda, że nikt w służbie czynnej się nie nadaje wg MSWiA, bo tak to wygląda niestety.
Z całym szacunkiem dla obu panów, ale siedmioletnia przerwa nie wróży najlepiej.
Mieliśmy już okazję poznać emerytów, którzy wracali do służby i nie są to najlepsze wspomnienia.
Szczerze ..wrócą i może i pozostaną w służbie Ci którzy mają staż służby bo okazuje się że raportów przybywa z dnia na dzień. Info jest takie że Ci którzy odłożą odejscie w czasie mają zostać wynagrodzeni.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4060 dnia: Styczeń 23, 2024, 15:10:50 »
... a trudno jest wyciągnąć kogoś ze stanowiska D-cy jednostki na zastępcę KG...
Weź mnie nie rozśmieszaj... To tak jakby kogoś z dowódcy zmiany w powiatówce komendantem wojewódzkim zrobić... a nie zaczekaj

Zresztą chyba nie tylko dowódcy jednostek zostali.

Offline ZalewSzczecin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4061 dnia: Styczeń 23, 2024, 16:43:00 »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4062 dnia: Styczeń 23, 2024, 19:30:08 »
... a trudno jest wyciągnąć kogoś ze stanowiska D-cy jednostki na zastępcę KG...
Weź mnie nie rozśmieszaj... To tak jakby kogoś z dowódcy zmiany w powiatówce komendantem wojewódzkim zrobić... a nie zaczekaj

Zresztą chyba nie tylko dowódcy jednostek zostali.

Jest wielu dowódców  jrg, z pasją, zaangażowaniem, doświadczeniem. Ludzi mających wizję nowoczesnego ratownictwa. Może to właśnie czas zmienić mentalność, o dawać takim ludziom szansę budowy nowoczesnej ratowniczej formacji. To, że ktoś jest dowódcą jrg, jest najmniejszą przeszkodą.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4063 dnia: Styczeń 23, 2024, 20:41:48 »
Jest wielu dowódców  jrg, z pasją, zaangażowaniem, doświadczeniem. Ludzi mających wizję nowoczesnego ratownictwa. Może to właśnie czas zmienić mentalność, o dawać takim ludziom szansę budowy nowoczesnej ratowniczej formacji. To, że ktoś jest dowódcą jrg, jest najmniejszą przeszkodą.

Mało tego! Są ludzie pełni wiedzy, pasji i doświadczenia, którzy "kiblują' na starszym specjaliście w komendzie (jak dobrze pójdzie).
Si vis pacem, para bellum

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4064 dnia: Styczeń 23, 2024, 20:44:39 »
Kibluja, bo:
1) nie włażą wiadomo w co,
2) nie należą/sympatykuja z rządzącą opcją polityczną,
3) nie należą do ZZ,
4) siedzą tam, bo widzą, że im wyżej, to wcale nie lepiej.

I dlatego zazwyczaj naszymi szefami są BMW i to niezależnie od opcji politycznej.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4065 dnia: Styczeń 23, 2024, 21:02:35 »
https://remiza.com.pl/szyszko-i-galica-w-kg-psp/?fbclid=IwAR2K6ycPbVhykV-YV2hylG98BCKK6AXHBi4b34m7wBuiYEsOlycNHpLKUJU&amp=1

"Odpolitycznienie" idzie widzę tak samo jak przywracanie "demokracji".

Sam minister się okłamuje, mówi o odpolitycznieniu służb, a jak się wyszuka w Google jednego z kandydatów to startował na posła to o czym on mówi :rofl:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4066 dnia: Styczeń 23, 2024, 21:23:34 »
https://remiza.com.pl/szyszko-i-galica-w-kg-psp/?fbclid=IwAR2K6ycPbVhykV-YV2hylG98BCKK6AXHBi4b34m7wBuiYEsOlycNHpLKUJU&amp=1

"Odpolitycznienie" idzie widzę tak samo jak przywracanie "demokracji".

Sam minister się okłamuje, mówi o odpolitycznieniu służb, a jak się wyszuka w Google jednego z kandydatów to startował na posła to o czym on mówi :rofl:
Był czas przywyknąć  :rofl: służyło się już za PO PSL  :straz:   :fiuu:

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4067 dnia: Styczeń 23, 2024, 21:59:56 »
https://szczecinek.naszemiasto.pl/nowy-komendant-panstwowej-strazy-pozarnej-w-szczecinku/ar/c1-9585683

Jeden z większych bastionów PISU w zach-pom się rozsypał.
Albo mają jakieś stare zdjęcie, albo gość jest aspirantem (przynajmniej na tej fotce), a nie kapitanem - jak napisali.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4068 dnia: Styczeń 24, 2024, 19:45:03 »

Offline Miszczu112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4069 dnia: Styczeń 25, 2024, 20:48:39 »
Wytłumaczcie mi te cudowne zmiany osobowości niektórych Komendantów Wojewódzkich :P W jednym z województw na zachodzie złożyli wszyscy czterej papiery o odejście na emeryturę, nagle na sam koniec jak już pożegnało się trzech z PSP, ten jeden wycofuje magiczny papier. I co najlepsze nagle go pełno wszędzie  :klol: Jak to ludzie szybko zmieniają lub chcą zmienić opcję polityczną :P  Aż nie mogę w to uwierzyć jak to człowiek zrobi wszystko za to żeby być tym pierwszym w województwie :p

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4070 dnia: Styczeń 25, 2024, 20:57:38 »
Wytłumaczcie mi te cudowne zmiany osobowości niektórych Komendantów Wojewódzkich :P W jednym z województw na zachodzie złożyli wszyscy czterej papiery o odejście na emeryturę, nagle na sam koniec jak już pożegnało się trzech z PSP, ten jeden wycofuje magiczny papier. I co najlepsze nagle go pełno wszędzie  :klol: Jak to ludzie szybko zmieniają lub chcą zmienić opcję polityczną :P  Aż nie mogę w to uwierzyć jak to człowiek zrobi wszystko za to żeby być tym pierwszym w województwie :p

Spokojnie, nie będzie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4071 dnia: Styczeń 25, 2024, 21:02:06 »
Spokojnie, nie będzie.
Zakład?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4072 dnia: Styczeń 25, 2024, 22:53:13 »
W zachoniej Polsce 13 komendantów. 3 KW Szczecin, Wałcz, Koszalin, Szczecin, Drawsko, Białogard, Sławno, Myślibórz, Gryfino, Stargard, Świdwin, Szczecinek

W przyszłym tygodniu Goleniów tez

Offline Miszczu112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4073 dnia: Styczeń 26, 2024, 11:31:44 »
Wytłumaczcie mi te cudowne zmiany osobowości niektórych Komendantów Wojewódzkich :P W jednym z województw na zachodzie złożyli wszyscy czterej papiery o odejście na emeryturę, nagle na sam koniec jak już pożegnało się trzech z PSP, ten jeden wycofuje magiczny papier. I co najlepsze nagle go pełno wszędzie  :klol: Jak to ludzie szybko zmieniają lub chcą zmienić opcję polityczną :P  Aż nie mogę w to uwierzyć jak to człowiek zrobi wszystko za to żeby być tym pierwszym w województwie :p

Spokojnie, nie będzie.

Z tym nie będzie to widziałem już wszystko chyba w straży więc nie zaskoczy mnie to że jednak zostanie. Tragedia PSP spadło do tragicznego poziomu.

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4074 dnia: Styczeń 26, 2024, 13:07:43 »
Podejrzewam, że tak jest nie tylko w jednym województwie. Też znam przykład, że jeden z komendantów wojewódzkich wcześniej wychwalający i podziwiający wcześniejszą władzę nagle jak to mawia klasyk: zmienia szyld i jedzie dalej.