Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796269 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4025 dnia: Styczeń 13, 2024, 17:12:48 »
Jest taki gatunek głównie "strażaka gabinetowego" jak kameleon przystosowującego się do otoczenia, lub płynącego zawsze z prądem jak śnięte ryby.  Wyczuwając zmianę władzy najpierw profilaktycznie donoszą przyszłym na obecnych,  potem by umocnić swoją pozycję donoszą nowym na kolegów, jak już wszystko doniosą to zaczynają donosić  o swoich przełożonych wyżej bo może zastąpią ich na stanowisku. I teraz zależy czy przełożony się pokapuje. Jak się pokapuje to są np. artykuły w Onecie i będą wielkie powroty, jak się nie pokapuje to dziś są np. p.o. 01 KW. Są to zawrotne kariery niezależne od opcji politycznej, które obserwuję z zaciekawieniem od lat. I teraz wszystkiego się dowiem o nowym 01 KG. Zidentyfikuje szczury i je odsunie dla dobra formacji czy skorzysta z usług 😊 Już niedługo będzie wszystko wiadomo  :szalony:
Od ogółu do szczegółu  :rofl:
Ogół to "strażacy gabinetowi" a szczegół p.o. 01 KW  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4026 dnia: Styczeń 13, 2024, 17:36:29 »
Polemika z panem E na temat tego typu praktycznie nie ma sensu. To przecież dotyczy ich człowieka, a zasady postepowania wypisz wymaluj ze standardów którym s była wierna od lat. Więc cóż się dziwić?
Wracając do nowego 01 - podoba mi się to, że od pierwszego dnia zmienia standardy. Gwiazda z Wielkopolski nie widziała potrzeby wysłania na pożegnanie komendantów wojewódzkich nawet swoich zastępców, nie mówić o osobistym udziale. Obecnie KW mogą liczyć na pożegnanie w obecności właściwego przełożonego, mimo że zapewne są z innych obozów. Dla mnie jest to oczywista oczywistość, że oficerowie na takich stanowiskach powinni odchodzić właśnie w taki sposób. Poprzednik nie dorósł do tego. Ale cóż się dziwić, w końcu  „Nie ma jak z ... zrobić pana, kto się wróblem urodził, orłem nie umrze”.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2024, 12:12:22 wysłana przez ww112 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4027 dnia: Styczeń 13, 2024, 17:38:19 »
No właśnie, Twoim zdaniem...
Ty patrz zawsze myślałem, że forum służy wymianie opinii (zdań) i tak moim zdaniem wybielanie ludzi bez kręgosłupa jest szkodliwe i żadne HRowe zaklęcia tutaj nie pomogą.
Żeby nie było punkt 5 regulaminu forum:
5.   Zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora

Jeśli nie rozumiesz że to przełożony/ pracodawca swoimi decyzjami i postępowaniem kształtuje środowisko pracy i podległy mu zespół, a także wpływa na postawy swoich pracowników wymuszając na nich w ten lub inny sposób określone zachowania to trudno ja Ci tego nie wytłumaczę.
Muszę sie poddać w tej dyskusji, wygrałeś siłą swoich argumentów . Teraz zamilknę próbując pozbierać się w sobie.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2024, 17:47:48 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4028 dnia: Styczeń 13, 2024, 18:05:02 »
Jeśli nie rozumiesz że to przełożony/ pracodawca swoimi decyzjami i postępowaniem kształtuje środowisko pracy i podległy mu zespół, a także wpływa na postawy swoich pracowników wymuszając na nich w ten lub inny sposób określone zachowania to trudno ja Ci tego nie wytłumaczę.
Muszę sie poddać w tej dyskusji, wygrałeś siłą swoich argumentów . Teraz zamilknę próbując pozbierać się w sobie.
Pozdrawiam.
Ja się nie czepiam twojego pojmowania środowiska pracy i innych HRowych pojęć. Mi się nie podoba to, że wybielasz donosicieli przerzucając wine na wysłuchującego donosu.
I tak ku pamieci: Jesli coś jest głupie i działa to nie jest głupie  :wacko:
Polemika z panem E na temat tego typu praktycznie nie ma sensu. To przecież dotyczy ich człowieka, a zasady postepowania wypisz wymaluj ze standardów którym s była wierna od lat. Więc cóż się dziwić?
Nie wiem czy nie zauważyłeś ja nie wybielam nikogo w tym temacie tylko uważam, że sytuacja tak jak ją przestawił @pb11 jest absurdalna bo winienie za sytuację donoszenia nie osoby która bezpośrednio donosi to jakaś abberacja. To, że szef słuchający donosu idzie na łatwiznę to oczywiste ale podejrzewam, że większość szefów w PL tak postępuje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2024, 18:10:27 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4029 dnia: Styczeń 13, 2024, 18:09:48 »


I teraz wszystkiego się dowiem o nowym 01 KG. Zidentyfikuje szczury i je odsunie dla dobra formacji czy skorzysta z usług Już niedługo będzie wszystko wiadomo  :szalony:

Niestety, mimo tego, że z całego serca kibicuję nowemu KG, to jestem realistą. Na ile będzie miał wpływ na podejmowane decyzje? Na ile będą to jego decyzje na ile na wprost polityczne? U mnie już właśnie szczury szukają opcji, żeby jednak zostać i to najepiej z awansem. Inni chcą wracać z emek. Nazwiska się przewijają takie, że lepiej nie mówić. Nie ma szans na to, żeby wszystkich 16-tu KG znał osobiście i wybrał sam. Postrzegam go jako osobę bardzo zaangażowaną w służbę i takie osoby wokół niego się kręciły. Ale po województwach pełno jest tych, o których niechlubnie się pisze w postach powyżej. Słucham w kuluarach jakie są pomysły na obsadzenie stanowisk to mi po prostu smutno. Powroty emerytów to jest jeden z powodów. Policzek dla pełniących służbę oficerów. Po prostu się nie nadają... a nie, wróć, nie mają odpowiedniego zaplecza politycznego. Dramat. Niestety, patrząc realnie, niewiele się zmieni ;(

Offline dromader

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4030 dnia: Styczeń 13, 2024, 19:40:18 »
https://remiza.com.pl/zachodniopomorski-komendant-wojewodzki-psp-zegna-sie-ze-sluzba/?amp=1
Nareszcie w Zachodniopomorskim czystka ruszyła.
Jeszcze mogliby wymienić 01 w Policach zwolennika ustępującej władzy na kogoś z teraźniejszej.

Offline vonvorman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4031 dnia: Styczeń 14, 2024, 20:45:28 »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4032 dnia: Styczeń 15, 2024, 12:10:33 »
Si vis pacem, para bellum

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4033 dnia: Styczeń 15, 2024, 12:34:07 »
O zmianach kadrowych nie będę pisał
Ciekawi mnie co innego skąd Wy to wszystko co piszecie wiecie.
I skąd się dowiecie czy i kto strzela z ucha temu czy innemu nowemu komendantowi?

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4034 dnia: Styczeń 15, 2024, 13:09:39 »
O zmianach kadrowych nie będę pisał
Ciekawi mnie co innego skąd Wy to wszystko co piszecie wiecie.
I skąd się dowiecie czy i kto strzela z ucha temu czy innemu nowemu komendantowi?

Powierzamy delikwentowi wymyśloną tajemnicę, na koniec dodajemy magiczne: "Tylko nikomu nie mówi" i obserwujemy co się dzieje :rofl:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4035 dnia: Styczeń 15, 2024, 13:21:43 »
Si vis pacem, para bellum

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4036 dnia: Styczeń 15, 2024, 17:06:12 »
Pan Dyrektor Grzegorz Cap to świetny człowiek, prowadził dodatkowo zajęcia z logistyki na SGSP. Normalny, konkretny, rzeczowy. Brawo!  ^_^

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4037 dnia: Styczeń 15, 2024, 19:05:43 »
Nowy zastępca KG
https://www.gov.pl/web/kgpsp/mswia-powolanie-zastepcy-kgsp-styczen-2024
Normalnie w takich wiadomościach pisze się co nieco na temat powoływanego... Widocznie w tym przypadku Internet mógł tego nie dźwignąć ;)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4038 dnia: Styczeń 15, 2024, 20:23:41 »
Nowy zastępca KG
https://www.gov.pl/web/kgpsp/mswia-powolanie-zastepcy-kgsp-styczen-2024
Normalnie w takich wiadomościach pisze się co nieco na temat powoływanego... Widocznie w tym przypadku Internet mógł tego nie dźwignąć ;)
Jeśli tak ciężko sięgnąć po info to proszę...
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/straz-pozarna/psp-z-nowym-wiceszefem-bryg-pawel-frysztak-zastepca-komendanta-glownego

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4039 dnia: Styczeń 15, 2024, 20:49:03 »
Nowy zastępca KG
https://www.gov.pl/web/kgpsp/mswia-powolanie-zastepcy-kgsp-styczen-2024
Normalnie w takich wiadomościach pisze się co nieco na temat powoływanego... Widocznie w tym przypadku Internet mógł tego nie dźwignąć ;)
Jeśli tak ciężko sięgnąć po info to proszę...
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/straz-pozarna/psp-z-nowym-wiceszefem-bryg-pawel-frysztak-zastepca-komendanta-glownego
Dla mnie to żadna sztuka i potrafię sobie znaleźć co mnie interesuje, ale chyba nie o to chodzi, żeby na jakiś "zewnętrznych" portalach szukać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4040 dnia: Styczeń 15, 2024, 20:52:08 »
Nowy zastępca KG
https://www.gov.pl/web/kgpsp/mswia-powolanie-zastepcy-kgsp-styczen-2024
Normalnie w takich wiadomościach pisze się co nieco na temat powoływanego... Widocznie w tym przypadku Internet mógł tego nie dźwignąć ;)
Jeśli tak ciężko sięgnąć po info to proszę...
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/straz-pozarna/psp-z-nowym-wiceszefem-bryg-pawel-frysztak-zastepca-komendanta-glownego
Dla mnie to żadna sztuka i potrafię sobie znaleźć co mnie interesuje, ale chyba nie o to chodzi, żeby na jakiś "zewnętrznych" portalach szukać.

Przy następnych napiszą, powrót do służby po 7 latach nieobecność. Udało się nawet wyzdrowieć z 15% chorobowego. :rofl:

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4041 dnia: Styczeń 15, 2024, 21:20:50 »
Nowy zastępca KG
https://www.gov.pl/web/kgpsp/mswia-powolanie-zastepcy-kgsp-styczen-2024
Normalnie w takich wiadomościach pisze się co nieco na temat powoływanego... Widocznie w tym przypadku Internet mógł tego nie dźwignąć ;)
Jeśli tak ciężko sięgnąć po info to proszę...
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/straz-pozarna/psp-z-nowym-wiceszefem-bryg-pawel-frysztak-zastepca-komendanta-glownego
Dla mnie to żadna sztuka i potrafię sobie znaleźć co mnie interesuje, ale chyba nie o to chodzi, żeby na jakiś "zewnętrznych" portalach szukać.

Przy następnych napiszą, powrót do służby po 7 latach nieobecność. Udało się nawet wyzdrowieć z 15% chorobowego. :rofl:

Nie takie cuda PSP widziało.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4042 dnia: Styczeń 15, 2024, 21:21:28 »
I już cudów powinno nie oglądać.

Offline hellfire67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4043 dnia: Styczeń 15, 2024, 21:22:15 »
lubuskie 01,02, 04 KW odchodzą a p.o. 01KW został 03 w artykule pisze że tylko na miesiąc, w powiatach też odejścia m.in. 01 KM Zielona Góra, Strzelce, Krosno Odrz.
ps. za 01 na pewno nie będzie płakać ani skakać w ogień "dawne zielonogórskie". Chyba jedyne województwo w kraju gdzie od 99 roku 01 KW zostają tylko ze stolicy województwa Gorzowa lub wcześniej niezwiązani z lubuskim.
https://newslubuski.pl/spoleczne/15685-fala-rezygnacji-w-lubuskiej-strazy-pozarnej-komendanci-odchodza-jeden-po-drugim.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2024, 04:20:31 wysłana przez hellfire67 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4044 dnia: Styczeń 15, 2024, 21:22:58 »
Pan Dyrektor Grzegorz Cap to świetny człowiek, prowadził dodatkowo zajęcia z logistyki na SGSP. Normalny, konkretny, rzeczowy. Brawo!  ^_^

Jako wykładowca może się odnalazł bo służbowo z tego ca się mówi to niezbyt.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4045 dnia: Styczeń 15, 2024, 21:44:00 »
Pan Dyrektor Grzegorz Cap to świetny człowiek, prowadził dodatkowo zajęcia z logistyki na SGSP. Normalny, konkretny, rzeczowy. Brawo!  ^_^

Jako wykładowca może się odnalazł bo służbowo z tego ca się mówi to niezbyt.

A dla Ciebie to ktoś się nadaje do służby? Bo z tego co piszesz na forum to raczej nikt Ci nie odpowiada  :rofl:

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4046 dnia: Styczeń 15, 2024, 21:51:34 »
Pan Dyrektor Grzegorz Cap to świetny człowiek, prowadził dodatkowo zajęcia z logistyki na SGSP. Normalny, konkretny, rzeczowy. Brawo!  ^_^

Jako wykładowca może się odnalazł bo służbowo z tego ca się mówi to niezbyt.

A dla Ciebie to ktoś się nadaje do służby? Bo z tego co piszesz na forum to raczej nikt Ci nie odpowiada  :rofl:

To że skrytykowałem Przybyłę i Capa to dla Ciebie jest cała PSP? Gratuluję.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2024, 22:25:21 wysłana przez strazak998 »

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4047 dnia: Styczeń 15, 2024, 23:15:59 »
Jak dla mnie bryg. Cap bardzo porządny gość, był zastępcą, jest dyrektorem i lux.  Lepiej taki niż jakiś służbista, który będzie załatwiał a nie idzie jakkolwiek z nim pracować

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4048 dnia: Styczeń 16, 2024, 12:39:59 »
Karuzeli w pomorskim ciąg dalszy:
https://www.gov.pl/web/kppsp-lebork/kierownictwo
Si vis pacem, para bellum

Offline bonluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4049 dnia: Styczeń 16, 2024, 19:18:55 »
No i tu ktoś ładnie pożegnał komendantów... Jak należy

https://www.gov.pl/web/sapsp-krakow