Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796199 razy)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2024, 10:51:31 wysłana przez mish3lls »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Si vis pacem, para bellum

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110

Offline PROTECTOR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3954 dnia: Styczeń 10, 2024, 11:03:44 »
Czyli niespodzianki nie było. Powodzenia dla nowego KG

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3955 dnia: Styczeń 10, 2024, 11:16:12 »
Podsumowując pierwszy strażak RP.  01 KG wyciągnął z CNBOP zrobił dyr. KCKR, Rektorem, zawnioskował o stopień Generała zostaje jego następcą. Czyli sukcesja i ciągłość zapewniona. Ciekawe czy w województwach taki klucz. 
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3956 dnia: Styczeń 10, 2024, 11:23:29 »
Podsumowując pierwszy strażak RP.  01 KG wyciągnął z CNBOP zrobił dyr. KCKR, Rektorem, zawnioskował o stopień Generała zostaje jego następcą. Czyli sukcesja i ciągłość zapewniona. Ciekawe czy w województwach taki klucz.
Bambaryłko.. Gadasz głupoty zresztą jak zawsze .. Bo nadbryg. Feltynowski byl dyrektorem KCKRiOL jeszcze przed przybyciem Bartkowiaka na podchorążych. O ile byłem bardzo sceptycznie nastawiony do poprzednika.. o tyle jeżeli chodzi o nowego KG jestem pełen optymizmu i nadziei. Powodzenia!

Edit. Zwracam honor.. był zastępcą dyrektora..
Co nie zmienia faktu, że został dyrektorem nie ze względu na znajomości z poprzednim 01 a przez naturalna kolej rzeczy.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3957 dnia: Styczeń 10, 2024, 11:32:49 »
Podsumowując pierwszy strażak RP.  01 KG wyciągnął z CNBOP zrobił dyr. KCKR, Rektorem, zawnioskował o stopień Generała zostaje jego następcą. Czyli sukcesja i ciągłość zapewniona. Ciekawe czy w województwach taki klucz.
Bambaryłko.. Gadasz głupoty zresztą jak zawsze .. Bo nadbryg. Feltynowski byl dyrektorem KCKRiOL jeszcze przed przybyciem Bartkowiaka na podchorążych. O ile byłem bardzo sceptycznie nastawiony do poprzednika.. o tyle jeżeli chodzi o nowego KG jestem pełen optymizmu i nadziei. Powodzenia!

Edit. Zwracam honor.. był zastępcą dyrektora..
Co nie zmienia faktu, że został dyrektorem nie ze względu na znajomości z poprzednim 01 a przez naturalna kolej rzeczy.

To doczytaj może że Suski wysłał go na zesłanie do CNBOP. Wyciągnął go ponownie do KG Bartkowiak, wypromował na Rektora i Generała . Podsumowując nie można dziś zgodzić z stwierdzeniami że Bartkowiak tylko kolesi z ZZ wsadzał na stołki. Właśnie Pan Premier potwierdził że decyzje i wybory Bartkowiaka nie były takie złe jak nazywany przez niego pierwszy strażak RP zostaje Komendantem Głównym.  Co z tym związane niema pół praw i można coś podnosić a coś pomijać. I wypada się z tym pogodzić że dokonała się sukcesja :)

https://www.gov.pl/web/mswia/st-bryg-mariusz-feltynowski-nowym-rektorem-komendantem-sgsp
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2024, 11:36:44 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3958 dnia: Styczeń 10, 2024, 11:41:16 »
Jeden człowiek nie przysłoni tego co mówiłem.. Złotów, Poznań zastępca KG uzupełniający kwalifikacje na SGSP.. przecież to był cyrk.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3959 dnia: Styczeń 10, 2024, 11:48:59 »
Poczekaj, poczekaj bo może to nie być ostatnia taka sukcesja w tym właśnie w Poznaniu  :rofl:
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Online michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3960 dnia: Styczeń 10, 2024, 11:57:40 »
Chyba pierwszy nadbrygadier zostaje KG
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3961 dnia: Styczeń 10, 2024, 12:04:57 »
Chyba pierwszy nadbrygadier zostaje KG

Również z przyspieszenia bo przypomnę że 2020 r jak zostawał dyr. KCKR był jeszcze brygadierem  :rofl:
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3962 dnia: Styczeń 10, 2024, 12:47:15 »
No sorry ale MF prxybaj zasługiwał na awans, a nie to np taki cywil już Hurnik. Co on zrobił dla PSP oprócz tego że był?
Nowemu KG życzę powodzenia i mam nadzieję, że nie będzie tak wchodził w cztery litery elektoratowi partii jak poprzednik.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3963 dnia: Styczeń 10, 2024, 13:09:08 »
No sorry ale MF prxybaj zasługiwał na awans, a nie to np taki cywil już Hurnik. Co on zrobił dla PSP oprócz tego że był?
Nowemu KG życzę powodzenia i mam nadzieję, że nie będzie tak wchodził w cztery litery elektoratowi partii jak poprzednik.

A co będzie się sprzeciwiał?  :rofl: Będzie wykonywał polecenia, tak jak Ty wykonujesz polecenia swojego przełożonego.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3964 dnia: Styczeń 10, 2024, 13:16:41 »
No sorry ale MF prxybaj zasługiwał na awans, a nie to np taki cywil już Hurnik. Co on zrobił dla PSP oprócz tego że był?
Nowemu KG życzę powodzenia i mam nadzieję, że nie będzie tak wchodził w cztery litery elektoratowi partii jak poprzednik.

Czyli akceptujesz jednak podwójne standardy i uznaniowość awansów. I jak twój kolega dostanie awans z przyspieszenia jako wybitny bo tak stwierdzi twój przełożony to nie będziesz płakał że nie zasługuje i to skandal.  :straz: :rofl:
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3965 dnia: Styczeń 10, 2024, 13:22:01 »
Wiesz co, trzeba czasami popatrzeć trochę szerzej. Przepraszam bardzo, ale cywil Hurnik miał takie turbo awanse, że naprawdę to aż kole w oczy. Dobrze wiesz, że czasami dla ludzi, którzy robią coś dla tej formacji są przyspieszone awanse i tak w przypadku Pana MF moim zdaniem jak najbardziej się to należało. I co więcej, obecny KG miał przynajmniej wszystkie kwity na to, żeby zajmować określone stanowiska i nikt dla niego specjalnie stołka nie blokował. Zresztą mam kolegów, którzy dostali przyspieszone awanse i w większości są one w pełni zasłużone (nie należą do ZZ, nie są sympatykami partii itd), w przeciwieństwie do większości panów z wielkopolski.

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3967 dnia: Styczeń 10, 2024, 18:01:33 »
Ruszyła karuzela w pomorskim:
https://www.gov.pl/web/kppsp-puck/uroczystosc-przejscia-na-emeryture-zastepcy-komendanta-psp-w-pucku-ml-bryg-slawomira-deja
i tego samego dnia odszedł 01 z Lęborka,
https://www.gov.pl/web/kppsp-pruszcz-gdanski/zdanie-i-powierzenie-obowiazkow-komendanta-powiatowego-psp-w-pruszczu-gdanskim
i tego samego dnia odszedł 01 z Kwidzyna.

A najbliższe dwa dni tez przyniosą kilka odejść ze służby.
Si vis pacem, para bellum

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3968 dnia: Styczeń 10, 2024, 21:23:25 »
No sorry ale MF prxybaj zasługiwał na awans, a nie to np taki cywil już Hurnik. Co on zrobił dla PSP oprócz tego że był?
Nowemu KG życzę powodzenia i mam nadzieję, że nie będzie tak wchodził w cztery litery elektoratowi partii jak poprzednik.

Czyli akceptujesz jednak podwójne standardy i uznaniowość awansów. I jak twój kolega dostanie awans z przyspieszenia jako wybitny bo tak stwierdzi twój przełożony to nie będziesz płakał że nie zasługuje i to skandal.  :straz: :rofl:
Może warto sprawdzić zanim zaczniesz pisać.
Akurat MF w styczniu 2010 był już ml. bryg. Skoro tak to generał w 2023 to nawet opóźnienie.
To nie było przyspieszenie tylko wyrównanie niesprawiedliwości
 

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3969 dnia: Styczeń 11, 2024, 07:30:32 »
Ludzie, co Wy debatujecie kto kiedy stopień dostał, jakby to było najważniejsze. Najważniejsze będzie to jak nowy Komendant Główny będzie dbał o strażaków od samego dołu czyli od stażysty :straz: za Suskiego nie pracowałem ale Bartkowiak jednak trochę to zmienił na plus

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3970 dnia: Styczeń 11, 2024, 08:07:00 »
Ludzie, co Wy debatujecie kto kiedy stopień dostał, jakby to było najważniejsze. Najważniejsze będzie to jak nowy Komendant Główny będzie dbał o strażaków od samego dołu czyli od stażysty :straz: za Suskiego nie pracowałem ale Bartkowiak jednak trochę to zmienił na plus
o czym ty piszesz? Skoro nie pracowałeś za Suskiego to do czego porównujesz? Bartkowiak wchodził w tyłek ochotnikom bo to byli potencjalni wyborcy partii a o nas zapomniał gdzieś po drodze. Pracowałem za Bartkowiaka, za Suskiego, za Leśniakiewicza i z nadzieją patrzę na najbliższy czas bo uważam, że Feltynowski to najlepszy z możliwych wyborów.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3971 dnia: Styczeń 11, 2024, 10:22:46 »
Ludzie, co Wy debatujecie kto kiedy stopień dostał, jakby to było najważniejsze. Najważniejsze będzie to jak nowy Komendant Główny będzie dbał o strażaków od samego dołu czyli od stażysty :straz: za Suskiego nie pracowałem ale Bartkowiak jednak trochę to zmienił na plus
o czym ty piszesz? Skoro nie pracowałeś za Suskiego to do czego porównujesz? Bartkowiak wchodził w tyłek ochotnikom bo to byli potencjalni wyborcy partii a o nas zapomniał gdzieś po drodze. Pracowałem za Bartkowiaka, za Suskiego, za Leśniakiewicza i z nadzieją patrzę na najbliższy czas bo uważam, że Feltynowski to najlepszy z możliwych wyborów.

Pracowałem za wielu KG. Jestem też ochotnikiem. Zarówno za służbę dla OSP, jak i PSP bardzo wysoko cenie Pana Bartkowiaka. Jeśli chodzi o Suskiego to dla mnie jeden z najgorszych KG jakich mieliśmy.
Panu Feltynowskiemu życzę powodzenia i kontynuacji, a nawet przyspieszenia pewnych reform.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3972 dnia: Styczeń 11, 2024, 10:36:48 »
Ja zaczynałem za generała Meresa, i śmiem twierdzić, że te wszystkie pseudo reformy OSP dążyły jedynie do tego żeby eskalować konflikt jednostek OSP z Zarządem Głównym i PSL, przejęcie głosów dla konkretnej partii, co niestety się udało. PSP od zawsze było w strukturach PSL. AB razem z MSWiA dali nie z własnej kieszeni 200 zł dodatku do emerytury, oddali samochody, połechtali, obiecali, kciuki w górę, serduszko i uśmiech na twarzy. A prawda jest taka ze wszyscy mieli OSP w głębokim poważaniu. Jeszcze trochę a powialiby komendę główną OSP w siedzibie na Podchorążych.

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3973 dnia: Styczeń 11, 2024, 22:30:48 »
W lubuskim podziękowali komendanci z : Zielonej Góry, Żagania, Żar, Sulęcina, Strzelec Kraj., Krosna Odrzanskiego.. a to jeszcze nie koniec ;)