Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796389 razy)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3900 dnia: Styczeń 07, 2024, 13:27:08 »
Panowe jeden generał który dziś pewnie układa klocki, miał takie powiedzenie „każdy funkcjonariusz KW odnajdzie się na PB , ale nie każdy z PB poradzi sobie w KW” i choć nie darzyliśmy się wzajemną sympatią coś w tym jest.

Nie wiem który takie mądry, ale po tej sentencji widać, że chyba nigdy w podziale nie służył. Idiotyczne na maxa.  :wall:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3901 dnia: Styczeń 07, 2024, 13:42:54 »
Bambaryło - obrałeś sobie niezwykle trafny nick - znakomicie pasuje do poziomu twego umysłu. Mówiąc króciutko - jest CIASNY. Jeśli zapomniałeś że obgadywany przez ciebie rektor był przez lata dyrektorem i vice w KCKR i np. o tym kto zgasił Biebrzański Park Narodowy, którego nikt nie umiał zgasić .. to udaj się do lekarza bo masz początki demencji ...... Zalecam myślenie, a potem kontakt z klawiaturą.....
Odnośnie Biebrzy. Byłem więc poczułem się wywołany do odpowiedzi. No kto zgasił? a no strażacy zgasili, z podziału bojowego JRG, z OSP zgasili. Nie widziałem tam żadnych szlaczków na pagonach podczas działań. Tylko strażacy, podoficerowie, aspiranci kilku oficerów. Logistyka leżała i kwiczała. Trzy prysznice na 300 osób gdzieś tam kilometr dalej od miejsca noclegowego, gdzie wszyscy na kupie spali. Gdzie były wtedy te nowe łaźnie kontenerowe? Strażacy grzali wodę w autopompach żeby się wykąpać. Gdyby nie ludzie dobrej woli, mieszkańcy, którzy nas karmili, to byśmy zdechli na tych eskach. Taka to była akcja na medal. No i oczywiście na "fajrant" ludzie zostali wydymani z nadgodzin.  Taką to właśnie jesteśmy elitą.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3902 dnia: Styczeń 07, 2024, 14:49:56 »
Cytuj
mieliśmy być pierwszymi przeniesionymi na drugi koniec kraju
a to już art. 37c upsp został uchylony poleceniem ustnym ^_^
niedawno pisałeś że Twój kolega "Radca" to najlepszy prawnik w PSP to z taką decyzją rozprawiłby się raz dwa  ^_^
pozdrawiam i awansów życzę  -_-

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3903 dnia: Styczeń 07, 2024, 15:33:49 »
Nie wszyscy się bali, ale część KW  i KP bardzo.Jako  następca gen. Suskiego na duży plus.To nie było wyzwanie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3904 dnia: Styczeń 07, 2024, 15:37:01 »
a to już art. 37c upsp został uchylony poleceniem ustnym ^_^
niedawno pisałeś że Twój kolega "Radca" to najlepszy prawnik w PSP to z taką decyzją rozprawiłby się raz dwa  ^_^
pozdrawiam i awansów życzę  -_-
A art. 37b co mówi?
Ja już miałem gotowe odwołanie i skargę na działalność organu oraz zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień bo jedno uprawnienie ustawowe nie znosi moich uprawnień wynikających z innej ustawy  :wacko:
I tak @radca to najlepszy mecenas w temacie pragmatyki służbowej w PSP.
Nie wszyscy się bali, ale część KW  i KP bardzo.Jako  następca gen. Suskiego na duży plus.To nie było wyzwanie.
To dlatego pisałem już kilka razy, że ocena KG będzie możliwa w późniejszym czasie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3905 dnia: Styczeń 07, 2024, 17:44:28 »
Bambaryło - obrałeś sobie niezwykle trafny nick - znakomicie pasuje do poziomu twego umysłu. Mówiąc króciutko - jest CIASNY. Jeśli zapomniałeś że obgadywany przez ciebie rektor był przez lata dyrektorem i vice w KCKR i np. o tym kto zgasił Biebrzański Park Narodowy, którego nikt nie umiał zgasić .. to udaj się do lekarza bo masz początki demencji ...... Zalecam myślenie, a potem kontakt z klawiaturą.....
Odnośnie Biebrzy. Byłem więc poczułem się wywołany do odpowiedzi. No kto zgasił? a no strażacy zgasili, z podziału bojowego JRG, z OSP zgasili. Nie widziałem tam żadnych szlaczków na pagonach podczas działań. Tylko strażacy, podoficerowie, aspiranci kilku oficerów. Logistyka leżała i kwiczała. Trzy prysznice na 300 osób gdzieś tam kilometr dalej od miejsca noclegowego, gdzie wszyscy na kupie spali. Gdzie były wtedy te nowe łaźnie kontenerowe? Strażacy grzali wodę w autopompach żeby się wykąpać. Gdyby nie ludzie dobrej woli, mieszkańcy, którzy nas karmili, to byśmy zdechli na tych eskach. Taka to była akcja na medal. No i oczywiście na "fajrant" ludzie zostali wydymani z nadgodzin.  Taką to właśnie jesteśmy elitą.

Czyli w zasadzie jak na większości dużych akcji. Tak jest zawsze. Kupione potrzebnego  sprzętu dużo, tylko nikt go nie dysponuje, ale po medale później przodem. Myślę, że straty prognozowane przez rektora przy zmniejszeniu liczby studentów zdecydowanie go skreślają jako kg. Mimo to uważam, że jako fachowiec powinien dalej działać naukowo

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3906 dnia: Styczeń 07, 2024, 17:57:52 »
Pytanie czy na spadek liczby studentów miał on jakikolwiek wpływ, bo teraz jest to niejako wpływ obecnego przepisu kwalifikacyjnego i innych działań obecnego kierownictwa KG. Z drugiej strony nie ma chyba nikt recepty na to, jak dalej Apoz ma funkcjonować, więc przyszły KG będzie miał tutaj duże pole do popisu.
Co do akcji itp to jak widać czy to komendant z PB czy z biura to wszystko jest po jednej linii robione, bo AB pracował na podziale, a z nadgodzinami wyszło u ludzi tak jak za innych komendantowi , którzy podziału zaznali tylko na szkole. Nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3907 dnia: Styczeń 07, 2024, 18:36:49 »
Pytanie czy na spadek liczby studentów miał on jakikolwiek wpływ, bo teraz jest to niejako wpływ obecnego przepisu kwalifikacyjnego i innych działań obecnego kierownictwa KG. Z drugiej strony nie ma chyba nikt recepty na to, jak dalej Apoz ma funkcjonować, więc przyszły KG będzie miał tutaj duże pole do popisu.
Taki sam wpływ jak na spadek dzietności w PL czy o to, że mamy kryzys demograficzny. Obecne kierownictwo KG dało szkołom mega prezent w postaci przemnożenia żołdu razy "kilka". Kierunek który został obrany już widać czyli Apoż skanibalizuje SA PSP i to trzeb oddać, że słusznie obrali kierunek bo to spowoduje, że nie będzie rywalizacji miedzy młodymi kapitanami a młodymi aspirantami bo ich za 3-4 lata nie bedzie...  :wacko:   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażak1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3908 dnia: Styczeń 07, 2024, 22:09:16 »
Cóż mimo iż sam jestem po dziennej szkole to uważam że likwidacja dziennego kształcenia w naszej formacji na poziomie oficerskim i aspiranckim wiele mogłaby zmienić. Medal za odwagę dla KG który tego dokona. A tak w temacie, nie znam osobiście rektora ale słuchając jego byłych studentów to mogłaby to być całkiem niezła opcja. Zna Komendę Główną od podszewki. Może i nie jest rasowym podziałowcem ale podziałowiec już był i wszyscy widzieli. Wcześniej byli rasowi komendanci (tzw. zawód komendant) i też każdy widział. Tutaj kandydat zajmował  się wcześniej jakąś działką od kilku lat i to z poziomu KG. Trzymam kciuki że zaprowadzi normalność.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3909 dnia: Styczeń 07, 2024, 22:35:40 »
Cóż mimo iż sam jestem po dziennej szkole to uważam że likwidacja dziennego kształcenia w naszej formacji na poziomie oficerskim i aspiranckim wiele mogłaby zmienić. Medal za odwagę dla KG który tego dokona. A tak w temacie, nie znam osobiście rektora ale słuchając jego byłych studentów to mogłaby to być całkiem niezła opcja. Zna Komendę Główną od podszewki. Może i nie jest rasowym podziałowcem ale podziałowiec już był i wszyscy widzieli. Wcześniej byli rasowi komendanci (tzw. zawód komendant) i też każdy widział. Tutaj kandydat zajmował  się wcześniej jakąś działką od kilku lat i to z poziomu KG. Trzymam kciuki że zaprowadzi normalność.

Już jutro pojawi się uśmiech na twojej twarzy :milcz:

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3910 dnia: Styczeń 07, 2024, 22:39:35 »
Cóż mimo iż sam jestem po dziennej szkole to uważam że likwidacja dziennego kształcenia w naszej formacji na poziomie oficerskim i aspiranckim wiele mogłaby zmienić. Medal za odwagę dla KG który tego dokona. A tak w temacie, nie znam osobiście rektora ale słuchając jego byłych studentów to mogłaby to być całkiem niezła opcja. Zna Komendę Główną od podszewki. Może i nie jest rasowym podziałowcem ale podziałowiec już był i wszyscy widzieli. Wcześniej byli rasowi komendanci (tzw. zawód komendant) i też każdy widział. Tutaj kandydat zajmował  się wcześniej jakąś działką od kilku lat i to z poziomu KG. Trzymam kciuki że zaprowadzi normalność.
Sęk w tym, że reforma szkolnictwa jest po prostu nieunikniona z racji zmiany systemu emerytalnego. Zastanawiam się czy rektor jest w stanie wyjść z pewnego systemu, w którym sam tkwi. Osobiście słyszałem wiele dobrych rzeczy o tym Panu. Nie mniej jednak potrzebny jest właśnie ,,dobry" reformator.

Offline strażak1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3911 dnia: Styczeń 07, 2024, 22:47:07 »
Oby to był uśmiech zadowolenia.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3912 dnia: Styczeń 08, 2024, 09:24:38 »
Si vis pacem, para bellum

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3913 dnia: Styczeń 08, 2024, 10:08:32 »
Cytuj
To jest proces już mocno zaawansowany. Jest pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji. W tej chwili wyznaczani są Komendanci Wojewódzcy Policji. Premier dziś, jutro powoła nowego Komendanta Głównego Straży Pożarnej, więc ten proces wyznaczania nowego kierownictwa jest już na ukończeniu. Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna będą koncertować się już w tej chwili tylko na działalności merytorycznej. Nie będą wikłane w politykę – powiedział wiceszef MSWiA.
Ciekawe jak będzie z tą merytoryką... Mam nadzieję że to będzie ktoś z czynnej służby.  :straz:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3914 dnia: Styczeń 08, 2024, 11:02:48 »
Będzie będzie, sparzyli się na Policji więc raczej powołany będzie czynny strażak.

Offline Ryszard Grosset

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3915 dnia: Styczeń 08, 2024, 11:13:06 »
Mam głęboką nadzieję że może wreszcie naprawdę uda nam się zerwać z polityką w PSP i powrócić do dawnych, merytorycznych, tradycji. Wydaje mi się że potrzeba nam tego jak tlenu. PSP jest dziś znakomicie wyposażoną technicznie służbą. Trzeba tylko postawić z głowy na nogi całą sferę doboru kadr oraz uzdrowić i jednoznacznie zdefiniować ścieżki rozwoju zawodowego. Trzeba też RAZ NA ZAWSZE ustalić kryteria awansowe aby uniemożliwić kabaretowe awanse co pół  roku, które spowodowały zanik jakiegokolwiek szacunku dla stopnia. Ten "kac" będzie nas prześladować przez długie lata, tworząc dwie kategorie strażaków - tych normalnych i "kangurów"...
Wierzę, że nowy KG (bez względu na to kto nim będzie) zrobi z tym wreszcie porządek. Życzę Mu i całej PSP (czyli Wam wszystkim) wszelkiego powodzenia i samych sukcesów w rozpoczętym właśnie 2024 roku ! Pozdrawiam. Wasz RG
Emeryt nic nie musi ale wiele może !

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3916 dnia: Styczeń 08, 2024, 11:23:23 »
Panie Generale święte słowa.
Że strażackim pozdrowieniem najlepszego w tym Nowym Roku.

Kolejna zmiana:
https://remiza.com.pl/komendant-sa-psp-krakow-zakonczyl-swoja-sluzbe/?amp=1
Si vis pacem, para bellum

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3917 dnia: Styczeń 08, 2024, 11:47:57 »
Mam głęboką nadzieję że może wreszcie naprawdę uda nam się zerwać z polityką w PSP i powrócić do dawnych, merytorycznych, tradycji. Wydaje mi się że potrzeba nam tego jak tlenu. PSP jest dziś znakomicie wyposażoną technicznie służbą. Trzeba tylko postawić z głowy na nogi całą sferę doboru kadr oraz uzdrowić i jednoznacznie zdefiniować ścieżki rozwoju zawodowego. Trzeba też RAZ NA ZAWSZE ustalić kryteria awansowe aby uniemożliwić kabaretowe awanse co pół  roku, które spowodowały zanik jakiegokolwiek szacunku dla stopnia. Ten "kac" będzie nas prześladować przez długie lata, tworząc dwie kategorie strażaków - tych normalnych i "kangurów"...
Wierzę, że nowy KG (bez względu na to kto nim będzie) zrobi z tym wreszcie porządek. Życzę Mu i całej PSP (czyli Wam wszystkim) wszelkiego powodzenia i samych sukcesów w rozpoczętym właśnie 2024 roku ! Pozdrawiam. Wasz RG
Aby powróciła normalność to trzeba by było odesłać wszystkich którzy robili karierę w ciągu ostatnich  16 lat na eme..Bo smród będzie się ciągnął, ale raczej nic z tego bo już chorągiewki już zaczynają trzepotać.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3918 dnia: Styczeń 08, 2024, 11:54:34 »
Odnośnie Biebrzy. Byłem więc poczułem się wywołany do odpowiedzi. No kto zgasił? a no strażacy zgasili, z podziału bojowego JRG, z OSP zgasili. Nie widziałem tam żadnych szlaczków na pagonach podczas działań. Tylko strażacy, podoficerowie, aspiranci kilku oficerów. Logistyka leżała i kwiczała. Trzy prysznice na 300 osób gdzieś tam kilometr dalej od miejsca noclegowego, gdzie wszyscy na kupie spali. Gdzie były wtedy te nowe łaźnie kontenerowe? Strażacy grzali wodę w autopompach żeby się wykąpać. Gdyby nie ludzie dobrej woli, mieszkańcy, którzy nas karmili, to byśmy zdechli na tych eskach. Taka to była akcja na medal. No i oczywiście na "fajrant" ludzie zostali wydymani z nadgodzin.  Taką to właśnie jesteśmy elitą.

Odnośnie Biebrzy, to zgasiły ją śmigłowce i zrzuty wody. Ktoś decyzje o ich wykorzystaniu podjąć musiał. A przecież nie było jeszcze "strażackiego" Black Hawka i bambi-bucketów 

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3919 dnia: Styczeń 08, 2024, 12:24:20 »
Trzeba też RAZ NA ZAWSZE ustalić kryteria awansowe aby uniemożliwić kabaretowe awanse co pół  roku, które spowodowały zanik jakiegokolwiek szacunku dla stopnia. Ten "kac" będzie nas prześladować przez długie lata, tworząc dwie kategorie strażaków - tych normalnych i "kangurów"...
Święte słowa Panie Generale. Tylko kac trwa dzień no maksymalnie dwa, a tu należy mówić o rozległym zakażeniu. I nie widzę sposobu leczenia bo kangury będą chciały zostać wchłonięte jako naturalny twór. Oprócz zakażenia awansowego mamy skażony przepis kwalifikacyjny i gangrenę w postaci projektu pod nazwą "ścieżka rozwoju zawodowego".
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3920 dnia: Styczeń 08, 2024, 12:26:16 »
Mam głęboką nadzieję że może wreszcie naprawdę uda nam się zerwać z polityką w PSP i powrócić do dawnych, merytorycznych, tradycji. Wydaje mi się że potrzeba nam tego jak tlenu. PSP jest dziś znakomicie wyposażoną technicznie służbą. Trzeba tylko postawić z głowy na nogi całą sferę doboru kadr oraz uzdrowić i jednoznacznie zdefiniować ścieżki rozwoju zawodowego. Trzeba też RAZ NA ZAWSZE ustalić kryteria awansowe aby uniemożliwić kabaretowe awanse co pół  roku, które spowodowały zanik jakiegokolwiek szacunku dla stopnia. Ten "kac" będzie nas prześladować przez długie lata, tworząc dwie kategorie strażaków - tych normalnych i "kangurów"...
Wierzę, że nowy KG (bez względu na to kto nim będzie) zrobi z tym wreszcie porządek. Życzę Mu i całej PSP (czyli Wam wszystkim) wszelkiego powodzenia i samych sukcesów w rozpoczętym właśnie 2024 roku ! Pozdrawiam. Wasz RG

No miejmy nadzieję, na to że Pana słowa się spełnią, choć patrząc po dokonaniach obecnego rządu zaczynam wątpić w to, że cokolwiek się zmieni. Dalej wszędzie powoływani są swoi, często ludzie bez żadnych kompetencji w danej dziedzinie. Zresztą, czy lata 2007-2015 uzdrowily naszą formację? Na to pytanie chyba Pan zna odpowiedź najlepiej, naprawdę wątpię w to, że nagle teraz premier chce prowadzić inna politykę niż poprzednio.
Natomiast pierwsza rzecz do zmiany to przepis kwalifikacyjny, czas postawić na ludzi wykształconych, a nie prowadzić do patologii gdzie aspirant rządzi oficerem.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3921 dnia: Styczeń 08, 2024, 12:34:42 »


No miejmy nadzieję, na to że Pana słowa się spełnią, choć patrząc po dokonaniach obecnego rządu zaczynam wątpić w to, że cokolwiek się zmieni. Dalej wszędzie powoływani są swoi, często ludzie bez żadnych kompetencji w danej dziedzinie. Zresztą, czy lata 2007-2015 uzdrowily naszą formację? Na to pytanie chyba Pan zna odpowiedź najlepiej, naprawdę wątpię w to, że nagle teraz premier chce prowadzić inna politykę niż poprzednio.
Natomiast pierwsza rzecz do zmiany to przepis kwalifikacyjny, czas postawić na ludzi wykształconych, a nie prowadzić do patologii gdzie aspirant rządzi oficerem.
zgadzam się ze wszystkim i dodał bym od siebie tylko ze oficerów mamy po prostu za dużo. Przepis nie jest najgorszy tylko te kursy 9 miesięczne niczemu nie służą

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3922 dnia: Styczeń 08, 2024, 12:54:08 »
Dokładnie, może i SPK, SPO nie jest głupim pomysłem jeżeli jest to dodatek dla ludzi co naprawdę na to zasłużyli - wybitnych jednostek. Ale jeżeli kończy ten twór setki osób rocznie to coś jest nie halo. A do tego wiemy jaki jest jeszcze tego poziom....

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3923 dnia: Styczeń 08, 2024, 13:00:57 »
Premier dziś, albo jutro powoła nowego Komendanta Głównego Straży Pożarnej - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że służby m.in. policja znajdują sie w kryzysie, ale resort jest na etapie wyznaczania nowego kierownictwa formacji. "Cytat"
W takim razie czekamy

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3924 dnia: Styczeń 08, 2024, 13:57:52 »
Mam głęboką nadzieję że może wreszcie naprawdę uda nam się zerwać z polityką w PSP i powrócić do dawnych, merytorycznych, tradycji. Wydaje mi się że potrzeba nam tego jak tlenu. PSP jest dziś znakomicie wyposażoną technicznie służbą. Trzeba tylko postawić z głowy na nogi całą sferę doboru kadr oraz uzdrowić i jednoznacznie zdefiniować ścieżki rozwoju zawodowego. Trzeba też RAZ NA ZAWSZE ustalić kryteria awansowe aby uniemożliwić kabaretowe awanse co pół  roku, które spowodowały zanik jakiegokolwiek szacunku dla stopnia. Ten "kac" będzie nas prześladować przez długie lata, tworząc dwie kategorie strażaków - tych normalnych i "kangurów"...
Wierzę, że nowy KG (bez względu na to kto nim będzie) zrobi z tym wreszcie porządek. Życzę Mu i całej PSP (czyli Wam wszystkim) wszelkiego powodzenia i samych sukcesów w rozpoczętym właśnie 2024 roku ! Pozdrawiam. Wasz RG

Natomiast pierwsza rzecz do zmiany to przepis kwalifikacyjny, czas postawić na ludzi wykształconych, a nie prowadzić do patologii gdzie aspirant rządzi oficerem.

No mi się lepiej robi jednak jak mną rządzi aspirant z 15-letnim stażem niż oficer z 2-letnim. No i myślę że to nie tylko moja opinia. Przepis sam w sobie jest dobry tylko wymaga poprawek. Dla mnie osobiście d-ca jednostki to powinien być oficer i tu nie powinno być żadnych odstępstw. Myślę że ,jeden ogarnięty w każdej km się powinien znaleźć . Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2024, 14:23:27 wysłana przez BOTmod »