Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796412 razy)

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3875 dnia: Styczeń 05, 2024, 23:45:00 »
Nie znam Pana Rektora i nigdy nie miałem okazji go spotkać i na pewno nie oceniam jego kandydatury, ale jedno jest pewne - z PSP na poziomie powiatu i województwa nie miał nigdy bezpośredniego kontaktu. Zapewne nie wie, jak niektóre decyzje dyrektorów KG są nietrafione z punktu widzenia powiatu, co więcej często pokazują ich niekompetencje. Ile razy można przesyłać te same dane w formie "n"wariacji tabelki? W powiatch wiemy dobrze że nie ma limitu - a w KG ktoś po prostu wydaje polecenie i nie zastanawia się nad tym. Oczywiście brak doświadczenia w KP/KW nie oznacza że jest to zły kandydat, kto wie, może nawet najlepszy? Nie wiem. Zobaczymy za kilka dni, a czy się sprawdzi na stanowisku, on czy ktoś inny, będziemy wiedzieli miesiące/lata później.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3876 dnia: Styczeń 06, 2024, 11:28:32 »
Jeśli to będzie Rektor to spoko jeśli inny ze służby też spoko... Bo ta giełda nazwisk jest trochę przerażająca.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3877 dnia: Styczeń 06, 2024, 13:49:56 »
@bambarylo dobrze że obecny 01 jest taki doświadczony. Z dowódcy zmiany na KW, rzeczywiście Jake miał doświadczenie w systemie 8h i zarządzaniu komendą? Zresztą może lepszy taki kandydat, który może i nie był 01 KP, ale przynajmniej nie jest na pierwszy rzut oka uwikłany w politykę jak obecne kierownictwo. Może skończą się teksty typu " pamiętajcie przy urnie kto wam co dał".

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3878 dnia: Styczeń 06, 2024, 15:35:49 »
@bambarylo dobrze że obecny 01 jest taki doświadczony. Z dowódcy zmiany na KW, rzeczywiście Jake miał doświadczenie w systemie 8h i zarządzaniu komendą? Zresztą może lepszy taki kandydat, który może i nie był 01 KP, ale przynajmniej nie jest na pierwszy rzut oka uwikłany w politykę jak obecne kierownictwo. Może skończą się teksty typu " pamiętajcie przy urnie kto wam co dał".
Jak chcesz wybrać tego kogoś ? Wylosować? Jest masa dobrych dobrych strażaków i świetnych dowódców na stanowiskach dcy zmiany czy dcy JRG ale.. jak nie są uwikłani w politykę to jak ktoś ma ich wywindować do góry? Przecież to abstrakcja 😅
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3879 dnia: Styczeń 06, 2024, 16:17:27 »
Jak chcesz wybrać tego kogoś ? Wylosować? Jest masa dobrych dobrych strażaków i świetnych dowódców na stanowiskach dcy zmiany czy dcy JRG ale.. jak nie są uwikłani w politykę to jak ktoś ma ich wywindować do góry? Przecież to abstrakcja 😅
Dawno nie widziałem takiej dawki realizmu na forum! BRAWO!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3880 dnia: Styczeń 06, 2024, 17:28:19 »
Wszystko się zgadza, tylko pytanie czy ten dca zmiany ma jakiekolwiek pojęcie o kierowaniu takimi instytucjami jak KW czy KG. Czy tych wartościowych nawet z koneksjami politycznymi nie można pchać po kolei,przez poszczególne stanowiska tak aby nabierali wiedzy i doświadczenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3881 dnia: Styczeń 06, 2024, 17:34:23 »
Wszystko się zgadza, tylko pytanie czy ten dca zmiany ma jakiekolwiek pojęcie o kierowaniu takimi instytucjami jak KW czy KG. Czy tych wartościowych nawet z koneksjami politycznymi nie można pchać po kolei,przez poszczególne stanowiska tak aby nabierali wiedzy i doświadczenia.
Po takiej fajnie dawce realizmu przychodzi cios w potylice po dawce naiwności.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3882 dnia: Styczeń 06, 2024, 17:46:12 »
@bambarylo dobrze że obecny 01 jest taki doświadczony. Z dowódcy zmiany na KW, rzeczywiście Jake miał doświadczenie w systemie 8h i zarządzaniu komendą? Zresztą może lepszy taki kandydat, który może i nie był 01 KP, ale przynajmniej nie jest na pierwszy rzut oka uwikłany w politykę jak obecne kierownictwo. Może skończą się teksty typu " pamiętajcie przy urnie kto wam co dał".
Jak chcesz wybrać tego kogoś ? Wylosować? Jest masa dobrych dobrych strażaków i świetnych dowódców na stanowiskach dcy zmiany czy dcy JRG ale.. jak nie są uwikłani w politykę to jak ktoś ma ich wywindować do góry? Przecież to abstrakcja
Ciekawe jak ostatnim razem wyszukali taki nieoszlifowany diament

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3883 dnia: Styczeń 06, 2024, 18:52:07 »
Wszystko się zgadza, tylko pytanie czy ten dca zmiany ma jakiekolwiek pojęcie o kierowaniu takimi instytucjami jak KW czy KG. Czy tych wartościowych nawet z koneksjami politycznymi nie można pchać po kolei,przez poszczególne stanowiska tak aby nabierali wiedzy i doświadczenia.
Po takiej fajnie dawce realizmu przychodzi cios w potylice po dawce naiwności.

Widzisz Twój realizm u mnie doprowadził do tego że przyjeżdżała Pani lub Pan poseł i wskazywała kto ma zostać dowódcą zastępu nie mówiąc  już o wyższych stanowiskach, komendant wojewódzki kto ma iść na prawo jazdy kat.c lub kurs stermotorzysty.
 To jest jest dopiero cios w potylicę instytucji.
 Przyzwyczaiłeś się do patologii i nie potrafisz sobie wyobrazić świata opartego na jasnych zasadach i tyle.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2024, 19:09:52 wysłana przez pb11 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3884 dnia: Styczeń 06, 2024, 19:25:08 »
@bambarylo dobrze że obecny 01 jest taki doświadczony. Z dowódcy zmiany na KW, rzeczywiście Jake miał doświadczenie w systemie 8h i zarządzaniu komendą? Zresztą może lepszy taki kandydat, który może i nie był 01 KP, ale przynajmniej nie jest na pierwszy rzut oka uwikłany w politykę jak obecne kierownictwo. Może skończą się teksty typu " pamiętajcie przy urnie kto wam co dał".
Jak chcesz wybrać tego kogoś ? Wylosować? Jest masa dobrych dobrych strażaków i świetnych dowódców na stanowiskach dcy zmiany czy dcy JRG ale.. jak nie są uwikłani w politykę to jak ktoś ma ich wywindować do góry? Przecież to abstrakcja
Ciekawe jak ostatnim razem wyszukali taki nieoszlifowany diament

No właśnie o to chodzi, jakie to szczególne predyspozycje miał obecny 01 że zrobił przeskok z zarządzania ośmioma czy siedmioma ludźmi na służbie, do zarządzania całym wielkopolskim garnizonem, zważywszy na fakt że raczej kierunkowych studiów do zarządzania takimi zasobami nie ukończył, więc tutaj mamy już jeden argument że raczej fachowość nie była na pierwszym miejscu.
Ja rozumiem że dowódca zmiany może być super hiper gościem w zarządzaniu ludźmi czy sama zmianą, no ale sorry robić takie awanse z dowódcy zmiany nawet na 02 KP to już jest przesada, nie mówiąc o czymś wyżej. Kwestia polityki - no cóż, kolega Equinox chyba przez ostatnie lata widział jak to działało i cóż, jak się wypychało swoich to problemu nie było.
A tak na koniec to może AB miał jeszcze jakieś pojęcie o tym wszystkim nawet z racji posiadanego stażu, ale zastanawia mnie złoty człowiek ze Złotowa, który bardzo szybko robił karierę za poprzedniej władzy i jakie on miał predyspozycje do zostania 01?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3885 dnia: Styczeń 06, 2024, 19:49:37 »
Przyzwyczaiłeś się do patologii i nie potrafisz sobie wyobrazić świata opartego na jasnych zasadach i tyle.
Ja nie znam straży opartej na jasnych zasadach i opowiadaj sobie bajki/historie jakie chcesz.
No właśnie o to chodzi, jakie to szczególne predyspozycje miał obecny 01 że zrobił przeskok z zarządzania ośmioma czy siedmioma ludźmi na służbie, do zarządzania całym wielkopolskim garnizonem, zważywszy na fakt że raczej kierunkowych studiów do zarządzania takimi zasobami nie ukończył, więc tutaj mamy już jeden argument że raczej fachowość nie była na pierwszym miejscu.
Ja rozumiem że dowódca zmiany może być super hiper gościem w zarządzaniu ludźmi czy sama zmianą, no ale sorry robić takie awanse z dowódcy zmiany nawet na 02 KP to już jest przesada, nie mówiąc o czymś wyżej. Kwestia polityki - no cóż, kolega Equinox chyba przez ostatnie lata widział jak to działało i cóż, jak się wypychało swoich to problemu nie było.
A tak na koniec to może AB miał jeszcze jakieś pojęcie o tym wszystkim nawet z racji posiadanego stażu, ale zastanawia mnie złoty człowiek ze Złotowa, który bardzo szybko robił karierę za poprzedniej władzy i jakie on miał predyspozycje do zostania 01?
Wiesz wszystko OK ale cały czas zapominamy o jednym ważnym aspekcie, że o awansie nie decyduje awansowany tylko awansujący  :rofl: Wiec pytanie o awans na 01 KG można kierować nie do KG a do MSWiA i Premiera.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3886 dnia: Styczeń 06, 2024, 21:09:05 »
Cały problem z Tobą polega na tym że nie jesteś w stanie wyjść poza ramy w których Cię ukształtowano. Taki syndrom sztokholmski,  na dodatek uparcie wszystkim sprzedajesz swoją wizję świata jako jedyną mającą szansę funkcjonować. Dzięki takiej wizji tej instytucji możesz co chwilę dzielnie stawiać czoła problemom trawiącym PSP. Jak skutecznie walczycie i jak duże zyski przyniosło PSP jej totalne upolitycznienie widzieliśmy chyba wszyscy, chociaż nie zapewne nie wszyscy.
Pzdr.
Ps* z mojej strony to tyle raczej nie znajdziemy w tym temacie konsensusu, a dalej już nic mądrego z tej dyskusji się nie urodzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3887 dnia: Styczeń 06, 2024, 21:13:06 »
Cały problem z Tobą polega na tym że nie jesteś w stanie wyjść poza ramy w których Cię ukształtowano. Taki syndrom sztokholmski,  na dodatek uparcie wszystkim sprzedajesz swoją wizję świata jako jedyną mającą szansę funkcjonować. Dzięki takiej wizji tej instytucji możesz co chwilę dzielnie stawiać czoła problemom trawiącym PSP. Jak skutecznie walczycie i jak duże zyski przyniosło PSP jej totalne upolitycznienie widzieliśmy chyba wszyscy, chociaż nie zapewne nie wszyscy.
Pzdr.
Ps* z mojej strony to tyle raczej nie znajdziemy w tym temacie konsensusu, a dalej już nic mądrego z tej dyskusji się nie urodzi.
Twoim problemem jest wiara w to, że instytucja w której bez MSWiA i Premiera nie da się powołać KGPSP a bez zgody wojewody (powoływanego przez Premiera na wniosek MSWiA) KWPSP można mówić o apolityczności.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3888 dnia: Styczeń 06, 2024, 21:15:30 »
Panowie!
Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na zmiany.
A i tak pewnie ktokolwiek by to nie był, to nie zadowoli 100% strażaków, bo taki się jeszcze nie urodził. Zawsze coś komuś nie będzie pasowało.
Poczekajmy, zobaczymy.
Si vis pacem, para bellum

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3890 dnia: Styczeń 07, 2024, 09:11:02 »
Przyzwyczaiłeś się do patologii i nie potrafisz sobie wyobrazić świata opartego na jasnych zasadach i tyle.
Ja nie znam straży opartej na jasnych zasadach i opowiadaj sobie bajki/historie jakie chcesz.
No właśnie o to chodzi, jakie to szczególne predyspozycje miał obecny 01 że zrobił przeskok z zarządzania ośmioma czy siedmioma ludźmi na służbie, do zarządzania całym wielkopolskim garnizonem, zważywszy na fakt że raczej kierunkowych studiów do zarządzania takimi zasobami nie ukończył, więc tutaj mamy już jeden argument że raczej fachowość nie była na pierwszym miejscu.
Ja rozumiem że dowódca zmiany może być super hiper gościem w zarządzaniu ludźmi czy sama zmianą, no ale sorry robić takie awanse z dowódcy zmiany nawet na 02 KP to już jest przesada, nie mówiąc o czymś wyżej. Kwestia polityki - no cóż, kolega Equinox chyba przez ostatnie lata widział jak to działało i cóż, jak się wypychało swoich to problemu nie było.
A tak na koniec to może AB miał jeszcze jakieś pojęcie o tym wszystkim nawet z racji posiadanego stażu, ale zastanawia mnie złoty człowiek ze Złotowa, który bardzo szybko robił karierę za poprzedniej władzy i jakie on miał predyspozycje do zostania 01?
Wiesz wszystko OK ale cały czas zapominamy o jednym ważnym aspekcie, że o awansie nie decyduje awansowany tylko awansujący  :rofl: Wiec pytanie o awans na 01 KG można kierować nie do KG a do MSWiA i Premiera.
Ubezwłasnowolnione biedactwo, nie mógł odmówić… A pytanie do ministra brzmi, czy nie widział że żadna stajenna ranga nie uczyni z tego osła mustanga? Może mi z pierdla odpowie.
Tricks are for kids.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3891 dnia: Styczeń 07, 2024, 11:37:55 »
Nie wdając się w plebiscyt. Byli w historii Komendanci zresztą w części powołani za poprzednich rządów PiS którzy przetrwali 8 lat z generałem Leśniakiewiczem choć nie było lekko i dopiero Suski ich wykończył jako zbyt silnych konkurentów. Oddani służbie i szefowi, ale też nie bojący się wyrażać swojego zdania. I dziś też tacy są w służbie którzy zachowali niezależność i nie płynęli z prądem, wystarczy poszukać. Tylko czy tego szukają Politycy?  Niekoniecznie  :tuba:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3892 dnia: Styczeń 07, 2024, 12:06:11 »
Ubezwłasnowolnione biedactwo, nie mógł odmówić… A pytanie do ministra brzmi, czy nie widział że żadna stajenna ranga nie uczyni z tego osła mustanga? Może mi z pierdla odpowie.
Odmówić szansy życia... Awans z 10 na 18 grupę ciekawe czy jest taki oficer w PSP który by tego odmówił...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3893 dnia: Styczeń 07, 2024, 12:20:12 »
Ubezwłasnowolnione biedactwo, nie mógł odmówić… A pytanie do ministra brzmi, czy nie widział że żadna stajenna ranga nie uczyni z tego osła mustanga? Może mi z pierdla odpowie.
Odmówić szansy życia... Awans z 10 na 18 grupę ciekawe czy jest taki oficer w PSP który by tego odmówił...
Jeśli jesteś żądny władzy i masz niskie poczucie własnej wartości to owszem głupio odmówić.
W każdym innym przypadku niekoniecznie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3894 dnia: Styczeń 07, 2024, 12:26:43 »
Jeśli jesteś żądny władzy i masz niskie poczucie własnej wartości to owszem głupio odmówić.
W każdym innym przypadku niekoniecznie.
Może po prostu zwykłe ludzkie uczucia chęć odniesienia sukcesu czy też zarabiania lepszych pieniędzy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3895 dnia: Styczeń 07, 2024, 12:27:04 »
Dobry szef słucha swoich podwładnych, a nie wydziera się i grozi przeniesieniem.Wtedy ludzie nie boją się mówić prawdy jak jest np na powiecie.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3896 dnia: Styczeń 07, 2024, 12:48:29 »
Dobry szef słucha swoich podwładnych, a nie wydziera się i grozi przeniesieniem.Wtedy ludzie nie boją się mówić prawdy jak jest np na powiecie.

Już nie przesadzaj cię, akurat w porównaniu z poprzednikami to ten KG był wyjątkowo nastawiony na słuchanie strażaków. Popatrzcie jak było wcześniej.
Mimo wszystko dla mnie to był dobry KG, a przy Suskim to już w ogóle nie ma co porównywać .

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3897 dnia: Styczeń 07, 2024, 12:54:50 »
Dobry szef słucha swoich podwładnych, a nie wydziera się i grozi przeniesieniem.Wtedy ludzie nie boją się mówić prawdy jak jest np na powiecie.
Wierz mi na słowo z tym przeniesieniem to był taki straszak bo ja i kolega z Łódzkiego mieliśmy być pierwszymi przeniesionymi na drugi koniec kraju i wierz mi na słowo, że skoro znam KG tyle lat to wyobraź sobie co ja musiałem na wywijać...
Wiesz ilu ludzi przeniesiono w ten sposób? Całe ZERO!   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3898 dnia: Styczeń 07, 2024, 13:10:14 »
Panowe jeden generał który dziś pewnie układa klocki, miał takie powiedzenie „każdy funkcjonariusz KW odnajdzie się na PB , ale nie każdy z PB poradzi sobie w KW” i choć nie darzyliśmy się wzajemną sympatią coś w tym jest. I dla uczciwości wypada napisać że 01 KG/KW/KP może być polityczny, ma współpracować z politykami wszelkich szczebli, Związkami Zawodowymi, szukać kompromisu i pieniędzy na różne zadania itd. Logistyk również teoretycznie może być obsadzanych na podstawie różnego klucza jeśli ma wymaganą wiedzę o przepisach i przetargach. Natomiast stanowiska operacyjne powinny być święte i oparte na doświadczeniu i właściwej ścieżce kariery i tu nie może być nominacji politycznych i liczę że kiedyś takie czasy nastąpią. Nie można się uczyć i eksperymentować na żywej materii a niestety w wielu miejscach tak było i jest co przekłada się na jakość i skuteczność działań ratowniczych.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3899 dnia: Styczeń 07, 2024, 13:22:36 »
Dobry szef słucha swoich podwładnych, a nie wydziera się i grozi przeniesieniem.Wtedy ludzie nie boją się mówić prawdy jak jest np na powiecie.
Wierz mi na słowo z tym przeniesieniem to był taki straszak bo ja i kolega z Łódzkiego mieliśmy być pierwszymi przeniesionymi na drugi koniec kraju i wierz mi na słowo, że skoro znam KG tyle lat to wyobraź sobie co ja musiałem na wywijać...
Wiesz ilu ludzi przeniesiono w ten sposób? Całe ZERO!

Może nie na drugi koniec kraju, ale karne przeniesienia między jednostkami miały miejsce. O nie było to korzystne akurat ani dla tego którego przenosili, ani dla jednostki z której musiał na pewien moment odejść.