Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796423 razy)

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3850 dnia: Styczeń 05, 2024, 09:26:51 »
https://wagrowiec.naszemiasto.pl/komendant-powiatowy-panstwowej-strazy-pozarnej-w-wagrowcu/ar/c1-9571215

Nawet i z takiego zaglebia talentów jak Wągrowiec odchodzi komendant. I to z jakim stażem  :gwiazdki:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3851 dnia: Styczeń 05, 2024, 10:09:38 »
Skalę swoich możliwości już pokazali. Jakby w partii kazali im przemalować auta pożarnicze na różowo to zrobiliby to bez mrugnięcia okiem. Zresztą pan Bartass też pokazał swoją skalę kompetencji na Komisji Zdrowia. Takie to były elyty. Ciekawe czy teraz na ulicy będą przechodzić na drugą stronę chodnika aby nie spojrzec prawdziwym strażakom w oczy.

A bartas znowu parę lat nie będzie aktywny na forum? Tak jak to było w latach, kiedy PiS pierwszy raz oddawał władzę? Tyle rzeczy miał tu dla nas do przekazania, a tu proszę nagle cisza.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3852 dnia: Styczeń 05, 2024, 10:12:24 »
Skalę swoich możliwości już pokazali. Jakby w partii kazali im przemalować auta pożarnicze na różowo to zrobiliby to bez mrugnięcia okiem. Zresztą pan Bartass też pokazał swoją skalę kompetencji na Komisji Zdrowia. Takie to były elyty. Ciekawe czy teraz na ulicy będą przechodzić na drugą stronę chodnika aby nie spojrzec prawdziwym strażakom w oczy.

A bartas znowu parę lat nie będzie aktywny na forum? Tak jak to było w latach, kiedy PiS pierwszy raz oddawał władzę? Tyle rzeczy miał tu dla nas do przekazania, a tu proszę nagle cisza.

A po ca ma być związany skoro nie będzie w tej formacji, dziwne myślenie  :milcz:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3853 dnia: Styczeń 05, 2024, 10:13:57 »
Ciekawe, czy do Wągrowca delegacja z KG trafi  :fiuu:

P. S. Chyba nie trafi. Nawet na stronie KP PSP Wągrowiec nie ma wzmianki o odejściu dotychczasowego 01.  :wall:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2024, 11:26:28 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3854 dnia: Styczeń 05, 2024, 11:14:41 »
Skalę swoich możliwości już pokazali. Jakby w partii kazali im przemalować auta pożarnicze na różowo to zrobiliby to bez mrugnięcia okiem. Zresztą pan Bartass też pokazał swoją skalę kompetencji na Komisji Zdrowia. Takie to były elyty. Ciekawe czy teraz na ulicy będą przechodzić na drugą stronę chodnika aby nie spojrzec prawdziwym strażakom w oczy.

A bartas znowu parę lat nie będzie aktywny na forum? Tak jak to było w latach, kiedy PiS pierwszy raz oddawał władzę? Tyle rzeczy miał tu dla nas do przekazania, a tu proszę nagle cisza.

A po ca ma być związany skoro nie będzie w tej formacji, dziwne myślenie  :milcz:

Taki fachowiec to i na emeryturze powinien wspierać formację 😉 a może jednak wróć, przecież będzie inna opcja, to co wtedy ma gadać.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3855 dnia: Styczeń 05, 2024, 12:34:15 »
Młody jest, przecież jeszcze może kiedyś wrócić z emerytury i zostać ponownie KG. A może jakimś wiceministrem czy tam podsekretarzem (patrz W.L.)
A tak w zasadzie jedna kwestia mnie zastanawia. Hejtujemy tak te turboawanse w stopniu (i słusznie :tuba:) ale czy osoba która taki awans otrzymuje ma możliwość odmowy? Może oni wszyscy byli tak bardzo doceniani przez przełożonych no i nie mieli wpływu na kolejne gwiazdki  :cooo:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3856 dnia: Styczeń 05, 2024, 12:38:38 »
Ty tak na poważnie??  :szalony: :rofl: :rofl:

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3857 dnia: Styczeń 05, 2024, 12:54:32 »
Ciekawe, czy do Wągrowca delegacja z KG trafi  :fiuu:

P. S. Chyba nie trafi. Nawet na stronie KP PSP Wągrowiec nie ma wzmianki o odejściu dotychczasowego 01.  :wall:
Na wielu stronach komend nie ma.takich wzmianek

Offline kirkerhuse

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3858 dnia: Styczeń 05, 2024, 14:41:25 »
Ptaszki ćwierkają że zmiany na górze na początku przyszłego tygodnia.


Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3860 dnia: Styczeń 05, 2024, 15:26:48 »
Ptaszki ćwierkają że zmiany na górze na początku przyszłego tygodnia.
Emeryt, czy czynny?

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3861 dnia: Styczeń 05, 2024, 15:39:41 »
Kalejdoskop miesza, stawiam że czynny 😂

Offline cowboy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3862 dnia: Styczeń 05, 2024, 16:12:04 »
Ptaszki ćwierkają że zmiany na górze na początku przyszłego tygodnia.

Emeryt, czy czynny?
Czynny :straz:

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3863 dnia: Styczeń 05, 2024, 16:31:54 »
Miejmy nadzieję że czynny bo różne wersje chodzą.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3864 dnia: Styczeń 05, 2024, 17:25:53 »
No znowu pojawia się na giełdzie nazwisko rektora.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3865 dnia: Styczeń 05, 2024, 18:51:45 »
Ze służby...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3866 dnia: Styczeń 05, 2024, 19:36:56 »
Rektor, z giełdy 01 KW na Dolnym Śląsku, obecny p.o. 01 KW w Wielkopolsce to zespół średnich dyplomatów na misje zagraniczne PSP, a teraz jakieś propozycje Komendantów do zarządzania  krajowym ogródkiem. Chyba że w ramach oszczędności wozy mamy na dziabki zamienić i po lasach i łąkach biegać.  :rofl:
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3867 dnia: Styczeń 05, 2024, 19:51:57 »
Rektor, z giełdy 01 KW na Dolnym Śląsku, obecny p.o. 01 KW w Wielkopolsce to zespół średnich dyplomatów na misje zagraniczne PSP, a teraz jakieś propozycje Komendantów do zarządzania  krajowym ogródkiem. Chyba że w ramach oszczędności wozy mamy na dziabki zamienić i po lasach i łąkach biegać.  :rofl:

A co masz do zarzucenia Rektorowi?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3868 dnia: Styczeń 05, 2024, 21:12:42 »
Jeżeli chodzi o kandydaturę rektora to wydaję mi się, że jest to chyba najlepszy kandydat jaki na ten moment może być. Pracował za każdej władzy, więc nie jest uwikłany w układy typowo jednostronne tak jak obecny 01. No i to jest człowiek, który ma przynajmniej wiedzę o naszej służbie i jakby nie patrzeć bardzo bogate doświadczenie. No i co najważniejsze nie będzie turboawansow dwa razy w roku, bo przynajmniej w miarę normalnie szedł ze swoimi stopniami.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3869 dnia: Styczeń 05, 2024, 21:25:22 »
Jeżeli chodzi o kandydaturę rektora to wydaję mi się, że jest to chyba najlepszy kandydat jaki na ten moment może być. Pracował za każdej władzy, więc nie jest uwikłany w układy typowo jednostronne tak jak obecny 01. No i to jest człowiek, który ma przynajmniej wiedzę o naszej służbie i jakby nie patrzeć bardzo bogate doświadczenie. No i co najważniejsze nie będzie turboawansow dwa razy w roku, bo przynajmniej w miarę normalnie szedł ze swoimi stopniami.

Teraz to popłynąłeś 😊 😊       
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3870 dnia: Styczeń 05, 2024, 21:38:55 »
Coś więcej napiszesz, czy tylko takie odpowiedzi bez odpowiedzi? Jak nie masz nic do wniesienia w tej dyskusji, to może przestań się udzielać.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3871 dnia: Styczeń 05, 2024, 21:55:46 »
Ale co tu wnosić przecież wszystko jest wiadome i rozumiem że umiesz podać :
- czasookres pracy na PB
- czasookres pracy na stanowisku 11 lub 12 w JRG
- czasookres pracy w KP/KM  w tym na stanowisku Komendanta lub zastępcy
- czasookres pracy w KW w tym na stanowisku Komendanta lub zastępcy

Ja nie podważam misji zagranicznych, wkładu w rozwój GPR itd. ale nie tylko straż tym żyje. Naprawdę niema takich kandydatów co przeszli uczciwą i pełną ścieżkę kariery w tym kraju. Którzy wiedzą ze JRG zabijają bezsensowne tabelki i sprawozdania co powoduje że dowódca JRG  nie uczestniczą w doskonaleniu, że ŚOI na wielu JRG wołają o pomstę do nieba, że wiele JRG nie spełnia normatywu specjalizacji na poziomie podstawowym itd. itd.  Teraz po chemii będziemy się przez kolejne lata bawić finansowaniem GPR i wszelkich innych modułów do pomagania każdemu tylko nie naszym obywatelom. Zgodnie z zapowiedzią będziemy szkolić funkcjonariuszy PSP do gaszenia lasów z dziabkamii ? Ja cały czas czekam na okruchy normalności, a my tak z skrajności w skrajność. Od Dowódcy Zmiany któremu trochę brakowało wiedzy systemowej po naukowca któremu brakuje doświadczenia w codziennej pracy w terenie. 

Ps. Ja się w każdym razie poczułem dotknięty jak Bartkowiak okrzyknął Pana Rektora pierwszym strażakiem RP bo na kilku misjach był. To jak mieli poczuć się ci co w swojej karierze dowodzili kilkoma tysiącami akcji na różnych szczeblach kariery.  Że jak nie pojechałeś na misję to d............ jesteś a nie strażak  w RP ?   
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2024, 21:59:52 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3872 dnia: Styczeń 05, 2024, 22:28:55 »
Bambaryło - obrałeś sobie niezwykle trafny nick - znakomicie pasuje do poziomu twego umysłu. Mówiąc króciutko - jest CIASNY. Jeśli zapomniałeś że obgadywany przez ciebie rektor był przez lata dyrektorem i vice w KCKR i np. o tym kto zgasił Biebrzański Park Narodowy, którego nikt nie umiał zgasić .. to udaj się do lekarza bo masz początki demencji ...... Zalecam myślenie, a potem kontakt z klawiaturą.....

Offline Ryszard Grosset

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3873 dnia: Styczeń 05, 2024, 22:32:26 »
Niezbyt często zabieram głos na tym Forum ( co nie oznacza, że go nie śledzę), ale całkowicie zgadzam się z Alfem. Masz 100% racji ..... jeśli wszyscy macie rację co do kandydata. Za tego Kandydata osobiście trzymam kciuki i jestem pewien że wiem co robię. Pozdrawiam Wszystkich. Status - początkujący i NOWY mnie rozczula ..... czuję się od razu młodziej :-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2024, 22:36:20 wysłana przez Ryszard Grosset »
Emeryt nic nie musi ale wiele może !

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3874 dnia: Styczeń 05, 2024, 22:58:29 »
Niezbyt często zabieram głos na tym Forum ( co nie oznacza, że go nie śledzę), ale całkowicie zgadzam się z Alfem. Masz 100% racji ..... jeśli wszyscy macie rację co do kandydata. Za tego Kandydata osobiście trzymam kciuki i jestem pewien że wiem co robię. Pozdrawiam Wszystkich. Status - początkujący i NOWY mnie rozczula ..... czuję się od razu młodziej :-)

Panie Generale gratuluję doktoranta - rozumiem ale to nadal jest straż i codzienne ratownictwo górnolotne rozważania systemowe owszem ale trochę na innym stanowisku.

Bambaryło - obrałeś sobie niezwykle trafny nick - znakomicie pasuje do poziomu twego umysłu. Mówiąc króciutko - jest CIASNY. Jeśli zapomniałeś że obgadywany przez ciebie rektor był przez lata dyrektorem i vice w KCKR i np. o tym kto zgasił Biebrzański Park Narodowy, którego nikt nie umiał zgasić .. to udaj się do lekarza bo masz początki demencji ...... Zalecam myślenie, a potem kontakt z klawiaturą.....

Nie osłabiaj mnie, tymi ręcami zgasił :) bo nikt nie potrafił - to kto k............ był wówczas dyrektorem KCKR i nie zadbał by byli tacy co potrafią palące łąki zgasić. Ci co gasili pożary lat 80 i 90 w polsce to mają ubaw po pachy. I właśnie o to chodzi że piastując stanowiska w KCKR nie zrobił nic by takie pożary nie były problemem tylko od razu trzeba zwoływać "fachowców" do orderów z całej polski by próbowali zgasić
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz