Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796172 razy)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3775 dnia: Grudzień 31, 2023, 17:39:39 »
Słyszałem że obecny KG zablokował możliwość powołania na to stanowisko emerytów.
Znam Andrzeja znaczy KG ponad 10 lat i patrząc przekrojowo zdolny facet z dowódcy zmiany do KG w 5 lat... Ma po swojej stronie najlepszego mecenasa od PSP czyli Sebastiana. I mimo tych wszystkich atrybutów zablokować tego nie może.
@mish3lls moimi zdaniem zmiany do 3 nie będzie :wacko:
A jak się pojawią wieści z innej formacji to może się wiele w postrzeganiu zmienic :wacko:

W policji też miał być emeryt  :rofl:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3776 dnia: Styczeń 01, 2024, 15:03:09 »
Słyszałem że obecny KG zablokował możliwość powołania na to stanowisko emerytów.
Znam Andrzeja znaczy KG ponad 10 lat i patrząc przekrojowo zdolny facet z dowódcy zmiany do KG w 5 lat... Ma po swojej stronie najlepszego mecenasa od PSP czyli Sebastiana. I mimo tych wszystkich atrybutów zablokować tego nie może.
@mish3lls moimi zdaniem zmiany do 3 nie będzie :wacko:
A jak się pojawią wieści z innej formacji to może się wiele w postrzeganiu zmienic :wacko:
Zmiana będzie bo to nie 01 zablokował niby kogoś tylko sam minister nie dał pozwolenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3777 dnia: Styczeń 01, 2024, 17:40:11 »
Zmiana będzie bo to nie 01 zablokował niby kogoś tylko sam minister nie dał pozwolenia.
3 stycznia bo nie rozumiem co twój wpis ma na rzeczy? Chcesz błysnąć?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3778 dnia: Styczeń 01, 2024, 18:41:12 »
Po prostu ludzie potrafią myśleć i liczyć. Są różne sposoby powrotu do służby. Tylko nie każdemu nie każdy pasuje.
A u nas dodatkowo są dość specyficzne ramy prawne.
Siusiek wiesz to mów a nie wiesz to nie udawaj zorientowanego 🤨




Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3780 dnia: Styczeń 02, 2024, 15:16:04 »
Taki przyjaciel AB, a nawet na jego pożegnanie nie przyjechał?

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3781 dnia: Styczeń 02, 2024, 16:13:48 »
Cała Polska ruszy na dniach. Podobno w mazowieckim w zeszłym tygodniu się żegnali ale na stronie cisza, więc nie wiem czy to prawdziwe info.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3782 dnia: Styczeń 02, 2024, 16:14:44 »
Taki przyjaciel AB, a nawet na jego pożegnanie nie przyjechał?
poczytałem CV i same elitarne szkoły i kierunki. a jakieś dwugodzinne kursy typu przeszkolenie z informacji niejawnych albo kurs obronny (pewnie online w jakiejś wojskowej szkole) to wstydziłbym się w ogóle w metrykę wpisywać.
no ale ma MBA - to teraz takie modne wśród komentantów. Tacy nowocześni. Inżyniera ciężko zrobić ale MBA to już brzmi.
Ręce opadają. Oby skończyły się szybkie błyskotliwe kariery.
U niego btw też ciekawy przebieg. zdjęty z komendanta na zastępce dowódcy JRG a później szybkie przyspieszenie kariery...

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3783 dnia: Styczeń 02, 2024, 17:04:26 »
Taki przyjaciel AB, a nawet na jego pożegnanie nie przyjechał?
Ba! Nawet nikogo z KG nie było (ja się na zdjęciach nie dopatrzyłem).
Wstyd.
Si vis pacem, para bellum

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3784 dnia: Styczeń 02, 2024, 17:06:24 »
Taki przyjaciel AB, a nawet na jego pożegnanie nie przyjechał?
Ba! Nawet nikogo z KG nie było (ja się na zdjęciach nie dopatrzyłem).
Wstyd.

Przecież też muszą się spakować  :fiuu:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3785 dnia: Styczeń 02, 2024, 17:23:28 »
Taki przyjaciel AB, a nawet na jego pożegnanie nie przyjechał?
poczytałem CV i same elitarne szkoły i kierunki. a jakieś dwugodzinne kursy typu przeszkolenie z informacji niejawnych albo kurs obronny (pewnie online w jakiejś wojskowej szkole) to wstydziłbym się w ogóle w metrykę wpisywać.
no ale ma MBA - to teraz takie modne wśród komentantów. Tacy nowocześni. Inżyniera ciężko zrobić ale MBA to już brzmi.
Ręce opadają. Oby skończyły się szybkie błyskotliwe kariery.
U niego btw też ciekawy przebieg. zdjęty z komendanta na zastępce dowódcy JRG a później szybkie przyspieszenie kariery...

Jeszcze lepsze kwiatki są jak sobie wpisują przeszkolenie z zakresu współdziałania z LPR albo kurs napełniania zbiorników ciśnieniowych 🤣🤣🤣
Ale jak się nie ma czym chwalić, to trzeba coś wpisać, bo tak to by pusto było 😁

Offline deriglasoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3786 dnia: Styczeń 02, 2024, 19:10:33 »
Taki przyjaciel AB, a nawet na jego pożegnanie nie przyjechał?
poczytałem CV i same elitarne szkoły i kierunki. a jakieś dwugodzinne kursy typu przeszkolenie z informacji niejawnych albo kurs obronny (pewnie online w jakiejś wojskowej szkole) to wstydziłbym się w ogóle w metrykę wpisywać.
no ale ma MBA - to teraz takie modne wśród komentantów. Tacy nowocześni. Inżyniera ciężko zrobić ale MBA to już brzmi.
Ręce opadają. Oby skończyły się szybkie błyskotliwe kariery.
U niego btw też ciekawy przebieg. zdjęty z komendanta na zastępce dowódcy JRG a później szybkie przyspieszenie kariery...

No tak. Warto wiedzieć jakie osiągnięcia ma pan nadbrygadier Matczak:

2009 – szkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych;
2015 – certyfikat kwalifikacji CNBOP ukończenia szkolenia w systemie wsparcia dla osób prowadzących odbiory sprzętu i wyposażenia wprowadzanego do użytku  w JRG;
2016 – Akademia Obrony Narodowej – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego – kurs w zakresie organizacji i funkcjonowania systemu obronnego i bezpieczeństwa RP;
2017 – szkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych;
2018 – certyfikat Akademii Biznesu – szkolenie z zakresu „Budowa i wdrożenie systemu zarządzania ciągłością działania zgodnie z ISO 22301;
2020 – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – szkolenie z zakresu „Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych”;
2022 – szkolenie z zasad ochrony danych osobowych dla komendantów PSP oraz ich zastępców;

Szacunek, szczególnie ze te długie, czasochłonne, trudne szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych czy też ochrony danych osobowych.

Warto zwrócić też uwagę na terminy awansów w stopniu służbowym:
I 2020 roku - był jeszcze mł. bryg.
V 2021 roku - był nadbryg.
Czyli w niecałe półtora roku awans o trzy wysokie rangą stopnie służbowe, co świadczy o najwyższym zaangażowaniu i wybitnych osiągnięciach pana generała Matczaka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2024, 20:06:14 wysłana przez deriglasoff »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3787 dnia: Styczeń 02, 2024, 19:27:12 »
@deriglasoff

To niesprawiedliwe.
Ja miałem szkolenie z ochrony informacji niejawnych cztery razy i nie jestem ani komendantem, ani generałem  :rofl: :rofl: :rofl:
Widocznie nie charakteryzuję się "najwyższym zaangażowaniem i wybitnymi osiągnięciami"  :fiuu:
Si vis pacem, para bellum

Offline deriglasoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3788 dnia: Styczeń 02, 2024, 19:35:41 »
@deriglasoff

To niesprawiedliwe.
Ja miałem szkolenie z ochrony informacji niejawnych cztery razy i nie jestem ani komendantem, ani generałem  :rofl: :rofl: :rofl:
Widocznie nie charakteryzuję się "najwyższym zaangażowaniem i wybitnymi osiągnięciami"  :fiuu:

Zgadzam się - to jawna niesprawiedliwość! Ja też miałem to szkolenie kilka razy, do tego jeszcze wiele razy szkolenie BHP a ileeee różnych szkoleń z KG PSP, SA PSP, itp. w formie on-line to aż trudno zliczyć - i też nie jestem ani generałem, ani komendantem!!!  ^_^ ^_^ ^_^

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3789 dnia: Styczeń 02, 2024, 19:36:10 »
Taki przyjaciel AB, a nawet na jego pożegnanie nie przyjechał?
poczytałem CV i same elitarne szkoły i kierunki. a jakieś dwugodzinne kursy typu przeszkolenie z informacji niejawnych albo kurs obronny (pewnie online w jakiejś wojskowej szkole) to wstydziłbym się w ogóle w metrykę wpisywać.
no ale ma MBA - to teraz takie modne wśród komentantów. Tacy nowocześni. Inżyniera ciężko zrobić ale MBA to już brzmi.
Ręce opadają. Oby skończyły się szybkie błyskotliwe kariery.
U niego btw też ciekawy przebieg. zdjęty z komendanta na zastępce dowódcy JRG a później szybkie przyspieszenie kariery...

No tak. Warto wiedzieć jakie osiągnięcia ma pan nadbrygadier Matczak:

2009 – szkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych;
2015 – certyfikat kwalifikacji CNBOP ukończenia szkolenia w systemie wsparcia dla osób prowadzących odbiory sprzętu i wyposażenia wprowadzanego do użytku  w JRG;
2016 – Akademia Obrony Narodowej – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego – kurs w zakresie organizacji i funkcjonowania systemu obronnego i bezpieczeństwa RP;
2017 – szkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych;
2018 – certyfikat Akademii Biznesu – szkolenie z zakresu „Budowa i wdrożenie systemu zarządzania ciągłością działania zgodnie z ISO 22301;
2020 – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – szkolenie z zakresu „Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych”;
2022 – szkolenie z zasad ochrony danych osobowych dla komendantów PSP oraz ich zastępców;

Szacunek, szczególnie ze te długie, czasochłonne, trudne szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych czy też ochrony danych osobowych.

Warto zwrócić też uwagę na terminy awansów w stopniu służbowym:
I 2020 roku - mł. bryg.
V 2021 roku - nadbryg.
Czyli w niecałe półtora roku awans o trzy wysokie rangą stopnie służbowe, co świadczy o najwyższym zaangażowaniu i wybitnych osiągnięciach pana generała Matczaka.

Ty lepiej zajmij się badaniem szkoleń tych co przyjdą :) bo generał Matczak jest już szczęśliwym emerytem i przeszłością :) co z tym związane możesz go cmoknąć  :rofl:  Mnie dziś natomiast interesuje czy nową władzę stać na coś więcej. Ale na razie to słabo to widzę  :gwiazdki:
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3790 dnia: Styczeń 02, 2024, 19:36:15 »
Przestańcie się pastwić.
To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

Offline deriglasoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3791 dnia: Styczeń 02, 2024, 19:58:54 »
Przestańcie się pastwić.
To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

Tak jest! Dlatego też ten zniknięty generał zewrze jeszcze bardziej nasze szeregi!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3792 dnia: Styczeń 02, 2024, 20:22:15 »
Bo my marnujemy czas ma forum.
Jakbyśmy zajmowali się swoją pracą a nie plotkami to byśmy byli generałami i komendantami 😁

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3793 dnia: Styczeń 02, 2024, 21:01:28 »
Ja rozumiem żart  autoironię, naprawdę.
Ale moim zdaniem relatywizowanie takich posunieć jest jak naplucie w twarz wszystkim tym którym odmówiono awansu bo nie było stanowiska, bo awans wypadał w listopadzie a nie w maju, bo nie było kasy aby dać awans, bo wniosek zbyt słabo umotywowany i nie trafiła się bohaterska akcja w roku itd, itp.
Takie życiorysy jak i wiele jemu podobnych świadczą o patologii w tej instytucji i nigdy nie powinny mieć miejsca.

Offline rage_against_stupidity

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3794 dnia: Styczeń 02, 2024, 21:04:21 »
Taki przyjaciel AB, a nawet na jego pożegnanie nie przyjechał?
poczytałem CV i same elitarne szkoły i kierunki. a jakieś dwugodzinne kursy typu przeszkolenie z informacji niejawnych albo kurs obronny (pewnie online w jakiejś wojskowej szkole) to wstydziłbym się w ogóle w metrykę wpisywać.
no ale ma MBA - to teraz takie modne wśród komentantów. Tacy nowocześni. Inżyniera ciężko zrobić ale MBA to już brzmi.
Ręce opadają. Oby skończyły się szybkie błyskotliwe kariery.
U niego btw też ciekawy przebieg. zdjęty z komendanta na zastępce dowódcy JRG a później szybkie przyspieszenie kariery...

No tak. Warto wiedzieć jakie osiągnięcia ma pan nadbrygadier Matczak:

2009 – szkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych;
2015 – certyfikat kwalifikacji CNBOP ukończenia szkolenia w systemie wsparcia dla osób prowadzących odbiory sprzętu i wyposażenia wprowadzanego do użytku  w JRG;
2016 – Akademia Obrony Narodowej – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego – kurs w zakresie organizacji i funkcjonowania systemu obronnego i bezpieczeństwa RP;
2017 – szkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych;
2018 – certyfikat Akademii Biznesu – szkolenie z zakresu „Budowa i wdrożenie systemu zarządzania ciągłością działania zgodnie z ISO 22301;
2020 – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – szkolenie z zakresu „Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych”;
2022 – szkolenie z zasad ochrony danych osobowych dla komendantów PSP oraz ich zastępców;

Szacunek, szczególnie ze te długie, czasochłonne, trudne szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych czy też ochrony danych osobowych.

Warto zwrócić też uwagę na terminy awansów w stopniu służbowym:
I 2020 roku - był jeszcze mł. bryg.
V 2021 roku - był nadbryg.
Czyli w niecałe półtora roku awans o trzy wysokie rangą stopnie służbowe, co świadczy o najwyższym zaangażowaniu i wybitnych osiągnięciach pana generała Matczaka.

A ja już chyba z osiem lat młodszy brygadier, już nie liczę nawet. A szkołę kończyłem dzienną, warszawską. Widocznie zabrakło mi najwyższego zaangażowania i takie tam ;-)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3795 dnia: Styczeń 02, 2024, 21:08:00 »
Odchodzą, za miesiąc żaden z nas nie będzie o nich pamiętał, bo niczym się nie wyróżnili oprócz wchodzenia tam, gdzie większość by nie chciała.
No ten przypadek otworzył jeszcze sale ku chwale najwyższego, więc może to stąd te lampasy itp..

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3796 dnia: Styczeń 02, 2024, 21:47:55 »
Wracając do tematu, w Pile też pożegnanie:

https://www.gov.pl/web/kppsp-pila/pozegnanie-ze-sluzba-komendanta-powiatowego-psp-w-pile

I to dopiero początek ruchów kadrowych w formacji. Inne województwa w przyszłym tygodniu.
Nie będziemy nadążali, żeby o tych zmianach pisać.
Si vis pacem, para bellum

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3797 dnia: Styczeń 02, 2024, 22:13:12 »
Panowie.. od początku tej armii mówiłem o dziwnych kwalifikacjach niektórych ludzi.. ale jakoś te turboawanse nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak doktoraty i MBA. Swego czasu ludzie na tym forum śmieli się z pewnego nadbryg. że w dziwnych okolicznościach robił mgr, a tu mamy szczyt szczytów osiągnięty... Co będzie dalej? Lepiej nie będzie, gorzej też nie. Będzie bardzo podobnie. Będzie tak jak było wąskie grono zadba o swoje 4litery i straż będzie się kręciła dalej. W tej firmie brygada ludzi pracuje na sukces jednego człowieka. I tak dalej to będzie się kręciło.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3798 dnia: Styczeń 02, 2024, 22:22:03 »
Wracając do tematu, w Pile też pożegnanie:
https://www.gov.pl/web/kppsp-pila/pozegnanie-ze-sluzba-komendanta-powiatowego-psp-w-pile

Też się awanse musiały obficie sypać... w 9 lat z młodszego kapitana na starszego brygadiera?  :wall: A w JRG jeden z drugim w stosownym czasie belki nie może dostać, bo podziałowy życiorys za mało bohaterski  :gwiazdki:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3799 dnia: Styczeń 02, 2024, 22:57:34 »
Wracając do tematu, w Pile też pożegnanie:
https://www.gov.pl/web/kppsp-pila/pozegnanie-ze-sluzba-komendanta-powiatowego-psp-w-pile

Też się awanse musiały obficie sypać... w 9 lat z młodszego kapitana na starszego brygadiera?  :wall: A w JRG jeden z drugim w stosownym czasie belki nie może dostać, bo podziałowy życiorys za mało bohaterski  :gwiazdki:

Akurat mł. kpt. miał za studia cywilne czyli wcześniej przed 2014 r. Później jedynie uzupełnił kwalifikacje jako inżynier pożarnictwa. Kiedyś dawali gwiazdki za studia cywilne bez studiów podyplomowych.