Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796466 razy)

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3675 dnia: Grudzień 07, 2023, 08:02:47 »
Zastępca KM z Gdyni, pseud. Pindololo, odwołany.
Tricks are for kids.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3676 dnia: Grudzień 08, 2023, 14:01:07 »
Zastępca KM z Gdyni, pseud. Pindololo, odwołany.
Ciekawy przypadek..... Myślę że, jeszcze o tak dziwnym przypadku utraty stołka to nie słyszałem nigdy....
Co też potrafią zrobić złego tzw. "soszialmedia".
pozdrawiam

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3678 dnia: Grudzień 09, 2023, 12:24:56 »
Eqinox chwilę temu cieszyłeś się jak to wysoko doszli w strukturach związkowych strażacy.. A tu czyżby pierwszy wiceminister MSWiA który ma korzenie w naszej formacji?  :fiuu:
I nawet nie ma plakatów wyborczych z logami pewnej partii 😎
Jak dla mnie gość z klasą. Czy wrócą dawne czasy? Nawet jeżeli wrócą to chyba po części dobrze koniec z awansami co pół roku, zmniejszaniem wymagań itd. no zobaczmy. Ja trzymam kciuki  ^_^
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3679 dnia: Grudzień 09, 2023, 12:33:09 »
Eqinox chwilę temu cieszyłeś się jak to wysoko doszli w strukturach związkowych strażacy.. A tu czyżby pierwszy wiceminister MSWiA który ma korzenie w naszej formacji?  :fiuu:
I nawet nie ma plakatów wyborczych z logami pewnej partii 😎
Jak dla mnie gość z klasą. Czy wrócą dawne czasy? Nawet jeżeli wrócą to chyba po części dobrze koniec z awansami co pół roku, zmniejszaniem wymagań itd. no zobaczmy. Ja trzymam kciuki  ^_^
Czy mi to przeszkadza absolutnie nie... Logiczna konsekwencja i tyle. Co do oceny to zawsze na początku każdemu trzeba dać szansę i oceniać można po jakimś czasie.
Masz racje, ale niech ktoś ustabilizuje to na sensownym "poziomie" i z głową ;)
Dla mnie sensowny poziom to 1-7 podoficer 7-10 aspirant 10-20 oficer tylko to musi być konsensus a nie narzucenie woli bo narzucona wola za kilka lat zostanie zrzucona i wywrócona do góry kolami.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3680 dnia: Grudzień 11, 2023, 00:21:58 »
Wróbelki ćwierkają że to ostatni tydzień z turbogenerałem na stołku. Na Mazowszu też już wiadomo kiedy nadejdzie koniec dwóch panów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3681 dnia: Grudzień 11, 2023, 06:44:57 »
Wróbelki ćwierkają że to ostatni tydzień z turbogenerałem na stołku. Na Mazowszu też już wiadomo kiedy nadejdzie koniec dwóch panów.
No ja słyszałem dwie plotki o nowej obsadzie KG:
1. powrót po 8 latach dwóch emerytów jeden 01 drugi 02 (moim zdaniem bardziej prawdopodobna),
2. jeden z obecnych KW.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3682 dnia: Grudzień 11, 2023, 08:19:41 »
Wróbelki ćwierkają że to ostatni tydzień z turbogenerałem na stołku. Na Mazowszu też już wiadomo kiedy nadejdzie koniec dwóch panów.
No ja słyszałem dwie plotki o nowej obsadzie KG:
1. powrót po 8 latach dwóch emerytów jeden 01 drugi 02 (moim zdaniem bardziej prawdopodobna),
2. jeden z obecnych KW.
Myślę że z tej plotki Pan z punktu 2 pokaże gdzie jest miejsce Ski.

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3683 dnia: Grudzień 11, 2023, 10:21:01 »
Widać, że kadry nowej władzy są bardziej niż skromne i brak pomysłu.  Jak słyszę dość wiarygodne plotki, że w jednym 01 KW ma zostać obecny komendant, który 8 lat wspierał posłów PiS i był na każde ich zawołanie głosząc ich nadprzeciętną zajebistość przy każdej okazji to już wszystko wiem.  Wraca PSL, czyli liczy się kto z kim poluje a nie kto na ile jest profesjonalny w służbie. Jak takie nominacje się odbędą to już na starcie będzie śmiesznie.  :wall: :wall: :wall:

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3684 dnia: Grudzień 11, 2023, 12:18:56 »
Widać, że kadry nowej władzy są bardziej niż skromne i brak pomysłu.  Jak słyszę dość wiarygodne plotki, że w jednym 01 KW ma zostać obecny komendant, który 8 lat wspierał posłów PiS i był na każde ich zawołanie głosząc ich nadprzeciętną zajebistość przy każdej okazji to już wszystko wiem.  Wraca PSL, czyli liczy się kto z kim poluje a nie kto na ile jest profesjonalny w służbie. Jak takie nominacje się odbędą to już na starcie będzie śmiesznie.  :wall: :wall: :wall:
Ty tak serio?! Przypomnimy sytuację sprzed kilu lat? Ściągnięcie emeryta na 01, żeby przytrzymać stanowisko bo trochę głupio powoływać kpt. na pierwszego strażaka kraju, powoływanie na jednego z zastępców człowieka, który w tamtym czasie nie miał uprawnień do kierowania działaniami na poziomie strategicznym? :)
Chłopie.. o czym Ty mówisz?
I uważam, że Eqinox może mieć bardzo dobre przeczucie co do opcji numer 1. :)
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3685 dnia: Grudzień 11, 2023, 13:29:05 »
Wróbelki ćwierkają że to ostatni tydzień z turbogenerałem na stołku. Na Mazowszu też już wiadomo kiedy nadejdzie koniec dwóch panów.
No ja słyszałem dwie plotki o nowej obsadzie KG:
1. powrót po 8 latach dwóch emerytów jeden 01 drugi 02 (moim zdaniem bardziej prawdopodobna),
2. jeden z obecnych KW.

ciekawe jakich emerytów to już było przerabiane i było fatalnie

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3686 dnia: Grudzień 11, 2023, 13:49:55 »
Widać, że kadry nowej władzy są bardziej niż skromne i brak pomysłu.  Jak słyszę dość wiarygodne plotki, że w jednym 01 KW ma zostać obecny komendant, który 8 lat wspierał posłów PiS i był na każde ich zawołanie głosząc ich nadprzeciętną zajebistość przy każdej okazji to już wszystko wiem.  Wraca PSL, czyli liczy się kto z kim poluje a nie kto na ile jest profesjonalny w służbie. Jak takie nominacje się odbędą to już na starcie będzie śmiesznie.  :wall: :wall: :wall:
Ty tak serio?! Przypomnimy sytuację sprzed kilu lat? Ściągnięcie emeryta na 01, żeby przytrzymać stanowisko bo trochę głupio powoływać kpt. na pierwszego strażaka kraju, powoływanie na jednego z zastępców człowieka, który w tamtym czasie nie miał uprawnień do kierowania działaniami na poziomie strategicznym? :)
Chłopie.. o czym Ty mówisz?
I uważam, że Eqinox może mieć bardzo dobre przeczucie co do opcji numer 1. :)

Ale to jaka zmiana ma być na lepsze ?  Człowiek przez 8 lat jest Komendantem oderwanym od straży wspiera tracących władzę polityków w pocie czoła i tak się ślizga, słabo ogarnia swoją Komendę i w naagrodę nowa władza chce go zrobić 01 KW :) Przecież to jest żart z tej formacji.  :gwiazdki:   Niech k........... wywieszą odrazu białą flagę  :tuba: jak taką kadrę mają w zapleczu :)

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3687 dnia: Grudzień 11, 2023, 13:55:28 »
Jest jeden emeryt z Gdańska który szybko by zaprowadził porządek w tej formacji. Ale połączenie planowanego v-ce ministra z nim to jak dogadanie się wody z ogniem 😊
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3688 dnia: Grudzień 11, 2023, 13:55:52 »
Przecież za nowej władzy ma być eldorado, więc po co te narzekania? 🤣🤣🤣
A tak na poważnie, to naprawdę znowu będziemy przeżywać powrót ludzi pokroju Suskiego? Albo ludzi, którzy są tak jak PSL, czyli tzw kobietami do wzięcia bez używania niecenzuralnych słów?

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3689 dnia: Grudzień 11, 2023, 14:04:07 »
Weekend był zjazd klubu generałów oni już klocki poukładają na bazie wiedzy kto im większą plotkę sprzedał i tego co pamiętają z przed 10-20 lat jak odchodzili z służby 😊 Może jakieś wykopaliska przeprowadzą i coś wymyślą 😊

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3690 dnia: Grudzień 11, 2023, 16:32:03 »
Wy tak wszyscy poważenie?
Trzymajcie ciśnienie  :straz: Będzie co ma być i nikt tego nie zmieni na spokojnie z ciepłą herbatą poczekajcie może to będzie emeryt może kilku a może czynny strażak myślę, że na tym etapie "Gra o Tron" jest na końcowym etapie i jak ktoś z walczących nie ma smoka w zamku to raczej nie będzie zaskoczenia ale udziału smoka nie można nigdy wykluczyć.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Marianzkrzaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3691 dnia: Grudzień 11, 2023, 16:36:04 »
No więc stało się, idą zmiany na 100%. Podobno w piątek odchodzi kierownictwo KG, od stycznia eksodus komendantów wojewódzkich/miejskich/powiatowych. Wiadomo, każde grabie grabią do siebie, ale czy naprawdę w nowej władzy nie ma kogoś kto mógłby pociągnąć straż w nowoczesnym kierunku? I trzeba przywracać z emerytury ludzi, którzy 8 lat są poza branżą i którym strażacki świat odjechał? Możemy zapomnieć o dalszej modernizacji, idą chude lata w PSP. Obym się mylił...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3692 dnia: Grudzień 11, 2023, 16:44:46 »
No więc stało się, idą zmiany na 100%. Podobno w piątek odchodzi kierownictwo KG, od stycznia eksodus komendantów wojewódzkich/miejskich/powiatowych. Wiadomo, każde grabie grabią do siebie, ale czy naprawdę w nowej władzy nie ma kogoś kto mógłby pociągnąć straż w nowoczesnym kierunku? I trzeba przywracać z emerytury ludzi, którzy 8 lat są poza branżą i którym strażacki świat odjechał? Możemy zapomnieć o dalszej modernizacji, idą chude lata w PSP. Obym się mylił...
Myślę, że z datą się mylisz. Na pewno to się wydarzy ale kiedy to raczej jeszcze trochę potrwa. Z eksodusem masz rację. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3693 dnia: Grudzień 11, 2023, 17:24:53 »
Ja tylko tak przypomnę bo niektórzy tu popadają w przesadny huraoptymizm a inni robią niepotrzebną drame.
"Jeszcze tak nie było,  żeby jakoś nie było". Wielu miało wywrócić świat do góry nogami, wielu przed nimi i będzie jeszcze wielu po nich.
Spokoju i mniej emocji nam wszystkim życzę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2023, 22:27:53 wysłana przez pb11 »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3694 dnia: Grudzień 11, 2023, 21:12:58 »
co do "zmian kadrowych" w naszym Kierownictwie... może nie zaliczyliśmy tyle "sukcesów" co gen. Szymczyk z Policji ale też kilka osiągnięć mamy, za czasów "dzisiejszej porannej władzy", jak choćby:
- ustawianie barierek pod Sejmem przez młodych strażaków
- sprawdzanie wszystkich piwnic w ramach akcji "schrony" - by pokazać, jak jest dobrze, choć nie jest, ale zawodowo
- "poszukiwanie Syren" na remizach OSP, które pamiętają czasy wyzwolenia powojennego (pomiary wskaźników itp.)
- 99% skupienia na OSP/1% na PSP - Koledzy z OSP to olbrzymie wsparcie ale... albo potrzeba ludzi by nimi się zająć (nie tylko trzeci zastępca KW w randze naczelnika) albo powinniśmy skupić się na naszych strażakach, zanim dojdzie do tragedii. Przypadki Policji pokazują, że chyba brak jest szkolenia zawodowego. Błędy mogą zdarzać się zawsze, ale szkolenie z poziomu operacyjnego KP leży, bo robimy za sekretariat OSP.
- smaczki dotyczące kierownictwa PSP (rzeczoznawca-żona, rzeczoznawca zastępca, MBA itp zostawiam Onetowi - tak, wiem, "niemiecki portal" - kłamie?)
I cholerne awanse ludzi z nadania politycznego, bez uzasadnienia merytorycznego, na szczeblu powiatowym... bo poseł zadzwonił. Dramat. Oby nowa władza uszanowała apolityczność PSP i pozwoliła merytorycznym strażakom rządzić w straży.
Lada chwila, Nowy Rząd ruszy - zobaczymy, co będzie się działo. I, mam nadzieję, że tym razem bez cenzury, będziemy mogli pisać o tym ;)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3695 dnia: Grudzień 11, 2023, 22:07:49 »
Rzeczoznawca to już ponoć nie tylko sama żona 😉
Co do szkolenia no cóż, w policji tak jak i w straży jak sam się nie zainteresujesz, to utkwisz jak 90% funkcjonariuszy w czasach dalekich. Z drugiej strony wstyd, żeby funkcjonariusze musieli zdobywać nowoczesna wiedzę na zewnętrznych szkoleniach, ale to też zasługa OSz i ich "wykształconej" kadry.
I nie chce mi się wierzyć w to, że nagle nasza formacja zostanie odpolityczniona. Będzie odpolitycznienie na wzór powrotu "demokracji", która jest demokracją tylko wtedy jak my rządzimy.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3696 dnia: Grudzień 11, 2023, 22:55:16 »
Powołanie Suskiego z emerytury było szeroko komentowane i jak się okazała było złe dla formacji. Myślicie, że będą chcieli popełnić ten sam błąd. W KG już się  po pokojach mówi, że to ma być, nadbryg. Józef były mazowiecki, a pochodzący z małopolski. Znowu wróci nasza klasa?

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3697 dnia: Grudzień 12, 2023, 09:36:46 »
W ramach podsumowania:
Totalne olanie funkcjonariuszy a tych którzy wskazywali, że  może nie wszystko jest takie ładne i kolorowe jak nasze moduły na siłę wypychane za granicę z pomocą wszystkim i wszędzie uciszano lub przenoszono w inne części kraju.
Bratanie się z ochotnikami i finansowanie nowych aut do jednostek OSP które często miały po 5-10 wyjazdów rocznie podczas gdy w PSP brakowało czasem na wymianę oleju opon czy nabicie klimatyzacji , oczywiście OSP jest potrzebne ale dysproporcja bardzo razi. U nich drony amfibie czołgi wszystko co sobie wymyślą u nas brakuje na środki ochrony indywidualnej. No ale wiadomo gdzie siedzi elektorat słusznie minionej partii. Szkoda że  Komendant Główny tak bardzo się podpalił polityką.
- akcja piwnice - majstersztyk
- akcja legitymacje służbowe 👍
- akcja karetki i fantastyczne wystąpienie na komisji zdrowia 🙃

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3698 dnia: Grudzień 12, 2023, 10:12:09 »
W ramach podsumowania:
Totalne olanie funkcjonariuszy a tych którzy wskazywali, że  może nie wszystko jest takie ładne i kolorowe jak nasze moduły na siłę wypychane za granicę z pomocą wszystkim i wszędzie uciszano lub przenoszono w inne części kraju.
Bratanie się z ochotnikami i finansowanie nowych aut do jednostek OSP które często miały po 5-10 wyjazdów rocznie podczas gdy w PSP brakowało czasem na wymianę oleju opon czy nabicie klimatyzacji , oczywiście OSP jest potrzebne ale dysproporcja bardzo razi. U nich drony amfibie czołgi wszystko co sobie wymyślą u nas brakuje na środki ochrony indywidualnej. No ale wiadomo gdzie siedzi elektorat słusznie minionej partii. Szkoda że  Komendant Główny tak bardzo się podpalił polityką.
- akcja piwnice - majstersztyk
- akcja legitymacje służbowe 👍
- akcja karetki i fantastyczne wystąpienie na komisji zdrowia 🙃

Jeszcze telefony po nocach do przełożonych, straszenie przenosinami gdy ktoś miał za dużo do powiedzenia ;) Na moje nie było aż tak źle jak za L.S pytanie co będzie teraz.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3699 dnia: Grudzień 12, 2023, 11:06:07 »
I te👍👍👍 w mundurze wyjściowym i obejmowanie w nim ludzi jak wujek Heniek na weselu. Może trochę powagi przynajmniej do naszego munduru wróci na najwyższym szczeblu.