Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796298 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3650 dnia: Listopad 12, 2023, 17:13:52 »
Ale chwila. Obecny przepis kwalifikacyjny uwolnił dla aspirantów sporo stanowisk biurowych, to co teraz nie ma chętnych? A no tak zapomniałem, większość z nich budzi się przed emeryturą i wtedy chcą coś więcej niż dowódcę sekcji na PB. Widzisz Equinox, kiedyś pisałem o tym, że ludziom trzeba dać dobrą podwyżkę, żeby ich wrzucictna 8h, mówiłeś wtedy że to by zaburzyło wszystko, a kasy nie ma. Dzisiaj piszesz, że bez kasy nikt nie pójdzie, więc o co tak naprawdę chodzi? Piszemy tu o zarobkach 01 z całego roku, kwota robi wrażenie, a czy kwota po całym roku 11-go robi wrażenie na 13-tym , który ma nadgodziny itd? Pewnie nie, więc to jest rozwiązanie całego problemu, kasa Panowie.
I obawiam się jednego: podchorążych parę lat po szkole będących przełożonymi ludzi ze stażem po 15-20 lat. Tak,.do tego doprowadziły władze PSP przez ostatnie lata, do tego doprowadziło pchanie formacji na zasadzie jakoś to będzie.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3651 dnia: Listopad 12, 2023, 17:29:48 »
Mało tego mamy mnóstwo turbo oficerów i turbo aspirantów po szkołach w trybie turbo, przeciez nie po to sie kształcili w tak ekspresowym tempie zeby siedzieć na PB, aż żal takiego potencjału nie wykorzystać w pracy biurowej :rofl:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3652 dnia: Listopad 12, 2023, 17:47:33 »
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3653 dnia: Listopad 12, 2023, 18:09:33 »
Ale chwila. Obecny przepis kwalifikacyjny uwolnił dla aspirantów sporo stanowisk biurowych, to co teraz nie ma chętnych? A no tak zapomniałem, większość z nich budzi się przed emeryturą i wtedy chcą coś więcej niż dowódcę sekcji na PB. Widzisz Equinox, kiedyś pisałem o tym, że ludziom trzeba dać dobrą podwyżkę, żeby ich wrzucictna 8h, mówiłeś wtedy że to by zaburzyło wszystko, a kasy nie ma. Dzisiaj piszesz, że bez kasy nikt nie pójdzie, więc o co tak naprawdę chodzi? Piszemy tu o zarobkach 01 z całego roku, kwota robi wrażenie, a czy kwota po całym roku 11-go robi wrażenie na 13-tym , który ma nadgodziny itd? Pewnie nie, więc to jest rozwiązanie całego problemu, kasa Panowie.
I obawiam się jednego: podchorążych parę lat po szkole będących przełożonymi ludzi ze stażem po 15-20 lat. Tak,.do tego doprowadziły władze PSP przez ostatnie lata, do tego doprowadziło pchanie formacji na zasadzie jakoś to będzie.
Widzisz działania typu przepis kwalifikacyjny to działania doraźne które nie naprawią problemu a jedynie przesuwają go delikatnie w czasie. Ja pisząc z perspektywy lat uważam, że degradacja systemu codziennego zaczęła się w okolicach roku 2007 i kolejnych przeszeregowań w grupach do góry tylko w zasadzie na podziale bojowym (był wg mojej pamięci tylko jeden przypadek przeszeregowania stanowiska biurowego ale mogę się mylić) otóż kiedy ja zaczynałem służbę w PSP w mojej jednostce na PB nie było żadnego stanowiska oficerskiego w systemie zmianowym... Kolejne wzrosty grup tworzenie nowych stanowisk spowodowało, że w małej JRG potrafi być 9 stanowisk oficerskich... Do wzrostu grup doszło spłaszczenie siatki płac w tym najbardziej spłaszczony względem początku mojej służby czyli dodatek za stopień. Ogólnie przez blisko 20 lat psuto wszystko w imię szczytnych celów. Ogólnie trzeba sobie powiedzieć, że system jest zepsuty bo awans nie ma sensu...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3654 dnia: Listopad 12, 2023, 19:01:59 »
No to może trzeba zostawić stanowiska oficerskie tylko w tych "dużych" JRG + stanowiska dowódców JRG, a w tych mniejszych system zmianowy zarezerwować tylko dla asp. A stanowiska 11 i 12 zrobić łamane, tak jak jest teraz. Nie oszukujmy się, więcej pracy jest zawsze w tych dużych jednostkach, więc tam może trzeba doceniać ludzi również w systemie zmianowym.
Widzisz, od 2007 trwa degradacja stanowisk,stopni i systemu, szumne zapowiedzi naprawy systemu przez obecnego 01 okazały się bajkami z mchu i paproci, nic się nie zmieniło, a w sumie jest tylko gorzej. Nikt o zdrowych nie pcha się na 8h w sile wieku bo po pierwsze problem z dorabianiem (mniej czasu), system pracy, relatywnie mniejsze zarobki, codzienne dojazdy (jeżeli ktos ma daleko to jednak jest to obciążenie dla budżetu domowego).
Powiem tak: 01 daje mi 1500 na rękę więcej na start i mogę przechodzić na 8h. I tutaj koniec dyskusji, bo nic takiego nie nastąpi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3655 dnia: Listopad 12, 2023, 19:41:42 »
No to może trzeba zostawić stanowiska oficerskie tylko w tych "dużych" JRG + stanowiska dowódców JRG, a w tych mniejszych system zmianowy zarezerwować tylko dla asp. A stanowiska 11 i 12 zrobić łamane, tak jak jest teraz. Nie oszukujmy się, więcej pracy jest zawsze w tych dużych jednostkach, więc tam może trzeba doceniać ludzi również w systemie zmianowym.
Widzisz, od 2007 trwa degradacja stanowisk,stopni i systemu, szumne zapowiedzi naprawy systemu przez obecnego 01 okazały się bajkami z mchu i paproci, nic się nie zmieniło, a w sumie jest tylko gorzej. Nikt o zdrowych nie pcha się na 8h w sile wieku bo po pierwsze problem z dorabianiem (mniej czasu), system pracy, relatywnie mniejsze zarobki, codzienne dojazdy (jeżeli ktos ma daleko to jednak jest to obciążenie dla budżetu domowego).
Powiem tak: 01 daje mi 1500 na rękę więcej na start i mogę przechodzić na 8h. I tutaj koniec dyskusji, bo nic takiego nie nastąpi.
Po wprowadzeniu twojego pomysłu 1 do 1 w życie możesz od razu zamknąć SGSP (Apoż). Problemu nie da się rozwiązać jednoosobowo i nie da się go rozwiązać w jeden rok... Tu trzeba systemowego podejścia.
Co do twojego pomysłu aby dać 1500 (netto) Tobie czyt. każdemu przechodzącemu do biura to z uwagi na układ etatów czyli % najwięcej etatów codziennych jest w komendach najmniejszych to oznaczało by, że największe średnie miały by komendy V kategorii. Z Polskiego na nasze największe i najbardziej obciążone pracą komendy z wieloma grupami specjalistycznymi dokładały by do najmniejszych... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gruby

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3656 dnia: Listopad 12, 2023, 20:04:45 »
Z pewnością kasa dla ludzi z biur by dużo pomogła.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3657 dnia: Listopad 12, 2023, 20:36:10 »
Tematem wątku są "Zmiany kadrowe w PSP", nie wysokość dochodów KG czy też szukanie pomysłu na uatrakcyjnienie systemu codziennego. Ktoś w konkretnym celu założył ten konkretny wątek,  zapewne nie po to aby uzyskiwać w nim informację o wszystkim innym.

Gdybyście nie wiedzieli podpowiadam . Wy też możecie założyć swój wątek aby tam we właściwym miejscu  dalej kontynuować waszą jakże ciekawą dyskusję.


Proszę wrócić do tematu.
Pozdrawiam.

Offline gribu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3658 dnia: Listopad 12, 2023, 20:42:45 »
Brawo Moderatorze.
A swoją drogą to ciekawe 4 i 8 lat temu tu wrzało po wyborach. A teraz cisza jak makiem zasiał...niesamowite, dlaczego taki zastój na tak ważnym forum w tym momencie. Czyżby się wszyscy bali, że zostaną uciszeni jak 02 z Oławy?
Sukces to zdolność przechodzenia od jednej porażki do drugiej bez utraty entuzjazmu...

Winston Churchill

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3659 dnia: Listopad 12, 2023, 22:23:28 »
Tematem wątku są "Zmiany kadrowe w PSP", nie wysokość dochodów KG czy też szukanie pomysłu na uatrakcyjnienie systemu codziennego. Ktoś w konkretnym celu założył ten konkretny wątek,  zapewne nie po to aby uzyskiwać w nim informację o wszystkim innym.

Gdybyście nie wiedzieli podpowiadam . Wy też możecie założyć swój wątek aby tam we właściwym miejscu  dalej kontynuować waszą jakże ciekawą dyskusję.


Proszę wrócić do tematu.
Pozdrawiam.

Eeeeeeeeeeeeeeee…. Moderatorze. Tak się nie robi albo uznam, że forum jest politycznie i związkowo  sterowane. Dajmy naszemu guru dopowiedzieć – później można usunąć. Chciałbym się dowiedzieć czy jednak u niego z liczeniem jest tak dobrze jak zawsze.

Załóż sobie odrębny  wątek ww112 vs Equinox i tam dalej realizuj swoje pasje . Masz też opcje wiadomości priv.

Ponadto proszę uczestników dyskusji o powstrzymanie się od wzajemnego obrzucania sie różnymi epitetami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2023, 22:44:09 wysłana przez pb11 »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3660 dnia: Listopad 12, 2023, 22:59:43 »
Gdzie zapowiedziane stanowisko 01? Zakładam że buduje System Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z nowym Rządem 🫣🫣🫣 chyba że nie śpi spokojnie, jak sugerował 02 z Oławy, odwołany po telefonie bartaska 😎
Obyś miał tyle szacunku, na ile sobie zasłużyłeś 👍👍👍

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3661 dnia: Listopad 12, 2023, 23:09:08 »
Wczesniejsza konwersacja, myślę że w temacie wątku, jednak 😉

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3662 dnia: Listopad 12, 2023, 23:48:51 »
W swoim oświadczeniu gość wyraźnie prosił aby nie komentować jego wpisu.
Dodatkowo jeśli możesz wskaż w którym momencie twój wpis a zwłaszcza jego koniec odnosi się do tematu wątku, po prostu Ci się  ulało i tyle.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3663 dnia: Listopad 13, 2023, 07:06:31 »
Gdzie zapowiedziane stanowisko 01? Zakładam że buduje System Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z nowym Rządem 🫣🫣🫣 chyba że nie śpi spokojnie, jak sugerował 02 z Oławy, odwołany po telefonie bartaska 😎
Obyś miał tyle szacunku, na ile sobie zasłużyłeś 👍👍👍
Ja już mówiłem że żadnego wojewódzkiego i nikogo z KG nie odwołają. To są wybitni specjaliści, super hiper strażacy ,najlepsi z najlepszych, przy nich mały jest kosmos, gaśnie gwiazda polarna.  Nowt rząd byłby głupi rezygnując z tak starannie wyselekcjonowanych fachowców. Prawie wszyscy są tak wybitny że aż czasookresy awansów nie nadążają za ich hiper super wiedzą i fachowością. Kto wie, może niedługo Nagroda Nobla dla któregoś?

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3664 dnia: Listopad 13, 2023, 23:28:08 »
Zmiana władzy zmiana Komendantów. To chyba nikogo nie dziwi, bo było tak zawsze, że ustępujący na emerytury przechodzili. Ciekawszym zjawiskiem natomiast są śnięte ryby zawsze próbujące płynąć z prądem. Złapani za rękę zarzekają się, że to nie ich ręka. Jeszcze kilka tygodni temu wygłaszali płomienne tyrady z łzami w oczach przed szeroką publicznością wynosząc na piedestał kandydatów na posłów z PiS. Dziś ich nie znają, w ogóle to nie byli oni to mistyfikacja była albo zdjęcia stworzyła sztuczna inteligencja, 8 lat niepamięci, nie piastowali wysokich stanowisk, teczek za przełożonymi nie nosili, nie wspierali rządzących. Nie oni walczyli z układem i liczą na dobre stanowiska w nowym układzie. Obserwuję tak długą listę Komendantów, którzy mnie o mdłości przyprawiają i nie omieszkam bacznie obserwować tych przeobrażeń, bo właśnie dla takich w tej formacji nie powinno być miejsca. Bo ja rozumiem jak identyfikujesz się z systemem który powierzył Ci ważne stanowisko, ale jak dzień po wyborach biegniesz skomleć i donosić na szefa które dzień wcześnie wychwalałeś to trzeba mieć świadomość że zrobisz tak z każdym przełożonym jak zmieni się układ. I jak tacy mają teraz rządzić tą formacją to jestem pełen obaw, a wręcz przekonany że to się nie uda. Podsumowując liczę że kameleony nie będą promowane. Jest dość kadry która nie farbuje się co zmianę władzy.   

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3665 dnia: Listopad 14, 2023, 13:16:35 »
Oby nowa władza nie szukała KG wśród emerytów . Bo to już przerabialiśmy i na zdrowie to nie wyszło. Czy w PSP brakuje doświadczonych, kompetentnych osób, które mogłyby zostać 01KG,  czy jego zastępów? Czy trzeba odgrzewać głębokich emerytów lub robić błyskawiczne ścieżki kariery i awansów? Jesteśmy nowoczesną profesjonalną  i ponoć,  a polityczną formacją. 

Offline jarcio01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3666 dnia: Listopad 14, 2023, 15:02:21 »
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale czto ktoś z obecnie sprawujących władzę w formacji nie wracał trzy razy z emki? Co wtedy nie było dostatecznie dobrych?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3667 dnia: Listopad 14, 2023, 18:06:56 »
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale czto ktoś z obecnie sprawujących władzę w formacji nie wracał trzy razy z emki? Co wtedy nie było dostatecznie dobrych?
Trzy chyba nie ale dwa raczej na pewno.
Dla mnie powroty z emerytur to naturalna konsekwencja zmiany władzy na górze tak było w 2008 gdy 2 ludzi wróciło na 19 grupy wtedy ktoś w 2015 uznał, że można wrócić na 20... I teraz zapewne też tak będzie a im większa skala będzie to za za 4 lub 8 będzie jeszcze większa ot taka sprawiedliwość zwycięzców.
Jedyne co może powroty trochę blokować to dokładne policzenie czy się opłaca... Bo moim zdaniem jest bardzo nie wiele grup na które opłaci się wrócić z matematycznego puntu widzenia.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3668 dnia: Listopad 14, 2023, 18:29:00 »
Temat wyborów jeszcze się nie zakończył i nikt nie wie czy nie czekają nas przyspieszone wybory.
Tak więc rozdawanie stołków może odbić się niektórym czkawką.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3669 dnia: Listopad 14, 2023, 21:37:13 »
Usunąłem część postu niezwiązaną z tematu wątku


Co do lutego to będzie już naprawdę dużo zmian wtedy bo będą musiały być w związku z emkami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2023, 11:58:20 wysłana przez pb11 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3671 dnia: Listopad 28, 2023, 08:59:02 »
WItam.
Pytanie odnośnie nieuchronnych zmian, które niedługo nastąpią.
Czy wasi przełożeni, w szczególności 01 i 02 też nie trzymają ciśnienia i czepiają się załogi o byle gówno?
w "mojej" KP, tragedia.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3672 dnia: Listopad 28, 2023, 09:40:24 »
WItam.
Pytanie odnośnie nieuchronnych zmian, które niedługo nastąpią.
Czy wasi przełożeni, w szczególności 01 i 02 też nie trzymają ciśnienia i czepiają się załogi o byle gówno?
w "mojej" KP, tragedia.

Mój 01 napewno emeryt w styczniu i bardzo spokojny, wręcz zadowolony. 02 nie wiadomo, ale powiedziałbym, że też sympatycznie.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3673 dnia: Grudzień 05, 2023, 17:13:54 »
Wychodzi z biografii, że obecny zastępca KW z Gdańska zajmuje powołane stanowiska ponad 10 lat
https://www.gov.pl/web/kwpsp-gdansk/st-bryg-tomasz-klinkosz2

No i już nie jest pełniącym obowiązki, tak wynika z treści strony internetowej KW. Jeszcze wczoraj był "p. o."
https://www.gov.pl/web/kwpsp-gdansk/st-bryg-tomasz-klinkosz2
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3674 dnia: Grudzień 05, 2023, 17:40:21 »
No i już nie jest pełniącym obowiązki, tak wynika z treści strony internetowej KW. Jeszcze wczoraj był "p. o."
https://www.gov.pl/web/kwpsp-gdansk/st-bryg-tomasz-klinkosz2
No i fajnie odszedł toś ktoś w jego miejsce wszedł naturalna kolej rzeczy i cieszy mnie to, że straż się nie zatrzymała bo "wybory".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.