Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796303 razy)

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3625 dnia: Listopad 08, 2023, 20:32:08 »
Czołem. Krótko ani ja ani moi zastępcy nie złożyli raportów. Kolejne kłamstwa tego samego dziennikarza. W żadnym ośrodku Mswia nie byłem tym bardziej na Mazurach. Kwoty to już kosmos zupełny ! Nikomu nie podniosłem uposażenia na ostatni miesiąc. Jutro wydam 1 i ostatnie oświadczenie w tym zakresie. Takie czasy, ze można kłamać do woli. Pozdrawiam

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3626 dnia: Listopad 11, 2023, 19:54:15 »
Czołem. Krótko ani ja ani moi zastępcy nie złożyli raportów. Kolejne kłamstwa tego samego dziennikarza. W żadnym ośrodku Mswia nie byłem tym bardziej na Mazurach. Kwoty to już kosmos zupełny ! Nikomu nie podniosłem uposażenia na ostatni miesiąc. Jutro wydam 1 i ostatnie oświadczenie w tym zakresie. Takie czasy, ze można kłamać do woli. Pozdrawiam
Minęło jutro, pojutrze i popojutrze a oswiadczenia jak nie było tak nie ma. A my tu, na dole, cali w nerwach - składać czy nie składać ???

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3627 dnia: Listopad 11, 2023, 19:59:06 »
Najwyraźniej to też była przenośnia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3628 dnia: Listopad 11, 2023, 20:47:48 »
Najwyraźniej to też była przenośnia.
Naprawdę tak myślisz? Sprawa dla mnie jest oczywista emocje dnia pierwszego zastąpiła chlodna kalkulacja dnia drugiego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3629 dnia: Listopad 11, 2023, 21:37:37 »
Czołem. Po konsultacji z przełożonym nie schodzimy do poziomu rynsztoka … czyny i dokonania się obronią … czas pokaże kto miał racje a kto kłamał i konfabulował … miłego świętowania dnia niepodległości :-)

Offline stazysta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3630 dnia: Listopad 11, 2023, 22:06:48 »
Czołem. Po konsultacji z przełożonym nie schodzimy do poziomu rynsztoka … czyny i dokonania się obronią … czas pokaże kto miał racje a kto kłamał i konfabulował … miłego świętowania dnia niepodległości :-)

Kurcze, cokolwiek można powiedzieć o 01 m.in paskudym umundurowaniu, które po pół roku nadaje się do wyrzucenia, o karetkach które tylko skloca PSP, OSP I PRM i są pomysłem do d,  o dziwnych sytuacjach różnych to.... Uważam że Komendant Główny, prawdopodobnie bartas 2 nie ma obowiązku tłumaczyć się i wydawać oświadczeń z uprawnień które daje mu ustawodawca. Może dać wszystko każdemu, kto mu się podoba i tyle. Takie prawo - czy komuś się podoba czy nie. Ta g. burza jest po prostu beż sensu i tyle.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3631 dnia: Listopad 11, 2023, 22:10:00 »
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/masowe-odejscia-w-strazy-pozarnej-efekt-tajnej-narady-komendantow/qkclznq,79cfc278
Bardzo dobry artykuł. W większej części opisuje czy też przypomina błyskotliwe kariery komendantów, a nawet żony jednego z nich. Sadząc po powiązaniach i ścieżce kariery czytając artykuł  to raporty wcześniej czy później będą. Normalna sytuacja przy zmianie władzy. Obserwowaliśmy to już nie raz. Pozostała część artykułu to emerytury, na którą mogą liczyć komendanci. Nic tu z kosmosu . Ktoś po prostu wyliczył jakie są możliwości. A w tych przypadkach są ogromne jak widać.

Czołem. Krótko ani ja ani moi zastępcy nie złożyli raportów. Kolejne kłamstwa tego samego dziennikarza. W żadnym ośrodku Mswia nie byłem tym bardziej na Mazurach. Kwoty to już kosmos zupełny ! Nikomu nie podniosłem uposażenia na ostatni miesiąc. Jutro wydam 1 i ostatnie oświadczenie w tym zakresie. Takie czasy, ze można kłamać do woli. Pozdrawiam
Minęło jutro, pojutrze i popojutrze a oswiadczenia jak nie było tak nie ma. A my tu, na dole, cali w nerwach - składać czy nie składać ???
Z tymi oświadczeniami, o ile będą  to pewnie cała góra we wszystkich formacjach czeka utworzenie nowego rządu.
I na co czekasz? Jesteś jakoś powiązany z odejściem KG? Chcesz to odchodzisz nie to nie. No chyba, że chcesz gadać ze swoim 01szym i też liczysz na maxa?
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2023, 22:35:18 wysłana przez vade »

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3632 dnia: Listopad 11, 2023, 22:57:54 »
Czołem. Po konsultacji z przełożonym nie schodzimy do poziomu rynsztoka … czyny i dokonania się obronią … czas pokaże kto miał racje a kto kłamał i konfabulował … miłego świętowania dnia niepodległości :-)

Poziom rynsztoka to już osiągnęliście dawno – teraz tylko zaczynacie topić się w gównie.
Pisz sobie człowieczku co chcesz – każdy rozsądny człowiek wie że to co napisali jest w znacznej części prawdą i tyle.
Jak tam komentarz w sprawie portalu mundurowego? Doczekamy się czegoś? Tam też podobno kłamstwa i pomówienia?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3633 dnia: Listopad 11, 2023, 23:14:42 »
Bardzo dobry artykuł. W większej części opisuje czy też przypomina błyskotliwe kariery komendantów, a nawet żony jednego z nich. Sadząc po powiązaniach i ścieżce kariery czytając artykuł  to raporty wcześniej czy później będą. Normalna sytuacja przy zmianie władzy. Obserwowaliśmy to już nie raz. Pozostała część artykułu to emerytury, na którą mogą liczyć komendanci. Nic tu z kosmosu . Ktoś po prostu wyliczył jakie są możliwości. A w tych przypadkach są ogromne jak widać.
Kwoty z księżyca Ci nie przeszkadzają? To, że działają na niekorzyść nas wszystkich... Otóż nie ma szans z maksem maksów żeby KG ze stażem 27 lat nawet się zbliżył z uposażeniem do 30 tyś a co mówić przekroczył...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3634 dnia: Listopad 12, 2023, 09:00:42 »
Bardzo dobry artykuł. W większej części opisuje czy też przypomina błyskotliwe kariery komendantów, a nawet żony jednego z nich. Sadząc po powiązaniach i ścieżce kariery czytając artykuł  to raporty wcześniej czy później będą. Normalna sytuacja przy zmianie władzy. Obserwowaliśmy to już nie raz. Pozostała część artykułu to emerytury, na którą mogą liczyć komendanci. Nic tu z kosmosu . Ktoś po prostu wyliczył jakie są możliwości. A w tych przypadkach są ogromne jak widać.
Kwoty z księżyca Ci nie przeszkadzają? To, że działają na niekorzyść nas wszystkich... Otóż nie ma szans z maksem maksów żeby KG ze stażem 27 lat nawet się zbliżył z uposażeniem do 30 tyś a co mówić przekroczył...
Eee tam, po co się ograniczać do Księżyca. To są kwoty z Saturna! 😉
A tak na serio, może piszesz z myślą o cywilach czytających to forum, ale strażakom nie musisz mydlić oczu. Wszyscy wiemy jak jest z maksami. Wszyscy wiemy (przynajmniej ci, którzy czytają coś więcej niż gazetę dot. rybołówstwa dalekomorskiego 😉), że w artykule z Onetu nie było lipy (bo jakby była, to pewnie było by grożenie pozwem, a nie oświadczeniem, w którym można bujdę na resorach sprzedać).
Korzystając pewnie z jednej z ostatnich okazji chciałbym dopytać panów Bartkowiaka i Przybyłę kiedy uzyskali tytuły zawodowe inżyniera, bo w notkach biograficznych nic o tym nie ma, a po obronie doktoratów magicznie się pojawiły?
Tricks are for kids.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3635 dnia: Listopad 12, 2023, 09:07:01 »
Eee tam, po co się ograniczać do Księżyca. To są kwoty z Saturna! 😉
A tak na serio, może piszesz z myślą o cywilach czytających to forum, ale strażakom nie musisz mydlić oczu. Wszyscy wiemy jak jest z maksami. Wszyscy wiemy (przynajmniej ci, którzy czytają coś więcej niż gazetę dot. rybołówstwa dalekomorskiego 😉), że w artykule z Onetu nie było lipy (bo jakby była, to pewnie było by grożenie pozwem, a nie oświadczeniem, w którym można bujdę na resorach sprzedać).
Była lipa i to proste liczenie 9730 zł  podstawa grupy, 2322 zł dodatek za stopień wysługa 27 lat 2630 i żeby z tego zrobić 30 000 lub więcej trzeba aby dodatek funkcyjny wynosił ponad 100% a to jest niezgodne z prawem. Przekłamania i pisanie o maksach w ogólnopolskich mediach na pewno PSP pomoże  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3636 dnia: Listopad 12, 2023, 09:09:23 »
Bardzo dobry artykuł. W większej części opisuje czy też przypomina błyskotliwe kariery komendantów, a nawet żony jednego z nich. Sadząc po powiązaniach i ścieżce kariery czytając artykuł  to raporty wcześniej czy później będą. Normalna sytuacja przy zmianie władzy. Obserwowaliśmy to już nie raz. Pozostała część artykułu to emerytury, na którą mogą liczyć komendanci. Nic tu z kosmosu . Ktoś po prostu wyliczył jakie są możliwości. A w tych przypadkach są ogromne jak widać.
Kwoty z księżyca Ci nie przeszkadzają? To, że działają na niekorzyść nas wszystkich... Otóż nie ma szans z maksem maksów żeby KG ze stażem 27 lat nawet się zbliżył z uposażeniem do 30 tyś a co mówić przekroczył...

Wystarczy wejść na oświadczenie majątkowe i wtedy wychodzi ponad 30 tys brutto na miesiąc  :kwit: :kwit: :kwit: :kwit:

Offline PrzyszłyStrażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3637 dnia: Listopad 12, 2023, 09:10:02 »
Bardzo dobry artykuł. W większej części opisuje czy też przypomina błyskotliwe kariery komendantów, a nawet żony jednego z nich. Sadząc po powiązaniach i ścieżce kariery czytając artykuł  to raporty wcześniej czy później będą. Normalna sytuacja przy zmianie władzy. Obserwowaliśmy to już nie raz. Pozostała część artykułu to emerytury, na którą mogą liczyć komendanci. Nic tu z kosmosu . Ktoś po prostu wyliczył jakie są możliwości. A w tych przypadkach są ogromne jak widać.
Kwoty z księżyca Ci nie przeszkadzają? To, że działają na niekorzyść nas wszystkich... Otóż nie ma szans z maksem maksów żeby KG ze stażem 27 lat nawet się zbliżył z uposażeniem do 30 tyś a co mówić przekroczył...
Pan wybaczy, Panie Eqinox, ale dostęp do oświadczenia majątkowego komendantów jest powszechnie dostępny i wynika z niego jasno, że KG za rok 2022 otrzymał uposażenie ze stosunku służbowego w kwocie 408 068 zł, co daje ok. 34 tys. zł miesięcznie. Wszystko oczywiście przed podwyżkami z tego roku, które były ogromne i odtrąbione wielkim sukcesem. Także myślę, że kwota 30 tys. wcale nie jest z księżyca.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3638 dnia: Listopad 12, 2023, 09:12:28 »
Wystarczy wejść na oświadczenie majątkowe i wtedy wychodzi ponad 30 tys brutto na miesiąc  :kwit: :kwit: :kwit: :kwit:
I tam jest tylko goła pensja? Patrz ja w tym roku miałem jubileuszówkę, 13 mundurówkę i nagrody to oznacza, że zarabiam 13 tyś?
Do tego w przypadku KG dochodzi 1500 zł x 12 świadczenia za długoletnią służbę...
Pamiętam krzyk jak pisałem, że strażaków powinno się liczyć z PITu.
Pan wybaczy, Panie Eqinox, ale dostęp do oświadczenia majątkowego komendantów jest powszechnie dostępny i wynika z niego jasno, że KG za rok 2022 otrzymał uposażenie ze stosunku służbowego w kwocie 408 068 zł, co daje ok. 34 tys. zł miesięcznie. Wszystko oczywiście przed podwyżkami z tego roku, które były ogromne i odtrąbione wielkim sukcesem. Także myślę, że kwota 30 tys. wcale nie jest z księżyca.
Pan wybaczy ale z tej kwoty jasno wynika, że nie zarabia nawet 30 000 zł brutto raczej sporo mniej bo to się tak nie liczy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3639 dnia: Listopad 12, 2023, 09:21:58 »
Ty, Radca jak i 01 pisaliście że wynagrodzenia strażaka mamy obliczać z PIT-u - rozumie  że to dotyczy tylko szeregowych strażaków 

Offline PrzyszłyStrażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3640 dnia: Listopad 12, 2023, 09:24:13 »
Wystarczy wejść na oświadczenie majątkowe i wtedy wychodzi ponad 30 tys brutto na miesiąc  :kwit: :kwit: :kwit: :kwit:
I tam jest tylko goła pensja? Patrz ja w tym roku miałem jubileuszówkę, 13 mundurówkę i nagrody to oznacza, że zarabiam 13 tyś?
Do tego w przypadku KG dochodzi 1500 zł x 12 świadczenia za długoletnią służbę...
Pamiętam krzyk jak pisałem, że strażaków powinno się liczyć z PITu.
Pan wybaczy, Panie Eqinox, ale dostęp do oświadczenia majątkowego komendantów jest powszechnie dostępny i wynika z niego jasno, że KG za rok 2022 otrzymał uposażenie ze stosunku służbowego w kwocie 408 068 zł, co daje ok. 34 tys. zł miesięcznie. Wszystko oczywiście przed podwyżkami z tego roku, które były ogromne i odtrąbione wielkim sukcesem. Także myślę, że kwota 30 tys. wcale nie jest z księżyca.
Pan wybaczy ale z tej kwoty jasno wynika, że nie zarabia nawet 30 000 zł brutto raczej sporo mniej bo to się tak nie liczy.
Jakoś w innych wątkach na tym forum twierdził Pan, że uposazenie strażaka powinno być liczone ze wszystkimi nadgodzinami i dodatkami, bo to jest to, co strażak rzeczywiście na konto otrzymuje. To jednym można liczyć wszystko, a drugim inaczej?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3641 dnia: Listopad 12, 2023, 09:27:53 »
Ty, Radca jak i 01 pisaliście że wynagrodzenia strażaka mamy obliczać z PIT-u - rozumie  że to dotyczy tylko szeregowych strażaków
Ile strażak zarabia a ile wynosi jego uposażenie to dwie różne sprawy... W artykule jest przekłamanie w postaci opisania, że wynagrodzenie wynosi 30-31 tyś zł...
Nie wynosi tyle bo nie może ale jak doliczymy do tego inne świadczenia w tym 13 to tak jak stażysta nie ma 4,4 tyś. zł tylko 5,5-6 tylko mierzmy wszystkich jedną miarą.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3642 dnia: Listopad 12, 2023, 09:31:36 »
34 tyś nius świadczenie i trzynastka, ciągle wychodzi około 30 tys (na marginesie nie mówię że to jest dużo dla osoby zarządzającej naszą formacją ale poco ściemniać)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3643 dnia: Listopad 12, 2023, 09:44:13 »
34 tyś nius świadczenie i trzynastka, ciągle wychodzi około 30 tys (na marginesie nie mówię że to jest dużo dla osoby zarządzającej naszą formacją ale poco ściemniać)
Dobra to inaczej:
408 tyś zł - 18 000 (świadczenia za długoletnią służbę) - 2000 (mudurówka) - 10 000 (nagrody) - 3900 (motywacyjny przez 3 miesiące) i to dzielimy na 13 daje 28 000 zł
Jeżeli pobiera wyższe świadczenie za długoletnią służbę (2500*12) i otrzymał wyższe nagrody a z artykułów poprzednich onet.pl można takie założenie przyjąć to ma około 25 000 zł brutto.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3644 dnia: Listopad 12, 2023, 14:34:48 »
@Maxx
Mało tego już na stronach tytułowych rozpraw doktorskich ten inż. się pojawia.
Poza tym wg strony internetowej Uniwersytetu Kaliskiego nie nadano jeszcze Panom Komendantom stopnia doktora - nie ma jeszcze uchwały rady wydziału. Nie powinni więc się posługiwać stopniem doktora, bo co będzie jeśli rada wydziału podejmie decyzję, że nie należy tego stopnia nadawać?
Si vis pacem, para bellum

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3645 dnia: Listopad 12, 2023, 15:16:15 »
34 tyś nius świadczenie i trzynastka, ciągle wychodzi około 30 tys (na marginesie nie mówię że to jest dużo dla osoby zarządzającej naszą formacją ale poco ściemniać)
Dobra to inaczej:
408 tyś zł - 18 000 (świadczenia za długoletnią służbę) - 2000 (mudurówka) - 10 000 (nagrody) - 3900 (motywacyjny przez 3 miesiące) i to dzielimy na 13 daje 28 000 zł
Jeżeli pobiera wyższe świadczenie za długoletnią służbę (2500*12) i otrzymał wyższe nagrody a z artykułów poprzednich onet.pl można takie założenie przyjąć to ma około 25 000 zł brutto.
Sądzę, że przy takich stawkach nie byłoby problemu ze znalezieniem ludzi do biura na 8h. Ale wiadomo ciężką pracę trzeba nagrodzić, a naczelnik wydziału czy dowódca JRG to siedzą i kawę piją. Dysproporcja jest kolosalna i bardzo mocno nieuczciwa.
Niestety pozostając w temacie wątku, nie sądzę że zmiany które nas czekają cokolwiek w tym temacie zmienią.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3646 dnia: Listopad 12, 2023, 15:35:24 »
Sądzę, że przy takich stawkach nie byłoby problemu ze znalezieniem ludzi do biura na 8h. Ale wiadomo ciężką pracę trzeba nagrodzić, a naczelnik wydziału czy dowódca JRG to siedzą i kawę piją. Dysproporcja jest kolosalna i bardzo mocno nieuczciwa.
Niestety pozostając w temacie wątku, nie sądzę że zmiany które nas czekają cokolwiek w tym temacie zmienią.
Myślę, że ta opinia o piciu kawy już dawno poległa bo zaczęło brakować ludzi do picia kawy... Dodatkowo już dawno nie było na forum wojny biuro-PB....
Moim zdaniem zarobki systemu codziennego będą musiały rosnąć i z tym problemem zderzy się nowe kierownictwo KGPSP jeśli sprawdzi się czarny scenariusz i odejść będzie tyle ile się zapowiada bo o ile jeszcze chętni na 01 czy 02 KM/KP będą to już aby tych awansowanych ludzi zastąpić to będzie problem i albo spadnie jakość kadry a to za sobą będzie rodzić kolejne skutki które wraz z kryzysem demograficznym i innymi problemami zewnętrznymi mogą narobić całej "firmie" problemu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3647 dnia: Listopad 12, 2023, 15:43:02 »
Zgadzam się w pełnej rozciągłości. Chociaż u nas ciężko znaleźć tak entuzjastycznych chętnych na 01 czy 02 wśród doświadczonej kadry, która powinna być na tych stanowiskach. Zamiast tego będzie jak do tej pory - wyciąganie miernych ale wiernych. Jak zaczynałem służbę to bycie 01,02 czy nawet 11/12 to był prestiż i wiele osób chciało być na tych miejscach. Teraz gdy dowódca zmiany (wliczając nadgodziny) ma więcej od swoich przełożonych, a ten przełożony ma niewiele do powiedzenia w temacie kreowania polityki komendy czy jednostki (bo tak mocno zeszła polityka i ingerencja KW) to już tak różowo nie jest.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3648 dnia: Listopad 12, 2023, 15:52:22 »
Zgadzam się w pełnej rozciągłości. Chociaż u nas ciężko znaleźć tak entuzjastycznych chętnych na 01 czy 02 wśród doświadczonej kadry, która powinna być na tych stanowiskach. Zamiast tego będzie jak do tej pory - wyciąganie miernych ale wiernych. Jak zaczynałem służbę to bycie 01,02 czy nawet 11/12 to był prestiż i wiele osób chciało być na tych miejscach. Teraz gdy dowódca zmiany (wliczając nadgodziny) ma więcej od swoich przełożonych, a ten przełożony ma niewiele do powiedzenia w temacie kreowania polityki komendy czy jednostki (bo tak mocno zeszła polityka i ingerencja KW) to już tak różowo nie jest.
Czy ja napisałem, że chętni będą z doświadczonej kadry?  :rofl: po prostu będą chętni. Doświadczony biurowy mający dwa świadczenia "emeryckie" ma w nosie brać na klatę problemy za kilkaset zł. brutto no może 1000  :wacko: Problem małych możliwości kreowania polityki to jedno ale to, że przez te wszystkie lata nikt nie wpadł na pomysł jak problem "biurowy" ogarnąć to w szoku jestem bo obserwuję degradację tego segmentu naszej firmy od środka przez kilkanaście lat.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3649 dnia: Listopad 12, 2023, 15:56:17 »
Oczywiście, że nie napisałeś. Ja tylko stwierdziłem fakt, który potwierdzasz. Do tego słowa o degradacji też są trafione... NIESTETY ;(