Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796428 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3525 dnia: Październik 24, 2023, 21:04:50 »
Witam. Jak zawsze kłamali i będą kłamać. Żadnych raportów nie mam na biurku…szkoda słów i szkoda liter … tajna :-) co za bzdury prosto z d…… serdeczności
    Proszę poczekać do końca tego miesiąca i wtedy zobaczyć jeszcze raz na swoje biurko. -_- Jak Pan dobrze wie te artykuły zwłaszcza w onecie nie są do czytania dla funkcjonariuszy ale dla reszty społeczeństwa. A komentarze pod artykułami.....
pozdrawiam

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3526 dnia: Październik 24, 2023, 21:10:27 »
Polska wybrała … na tą chwile Onet kłamie … jak przez ostatnie kilka lat …. Damy radę :-)

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3527 dnia: Październik 24, 2023, 21:19:19 »
Co nie znaczy że całkiem spora grupa już zwija żagle. Ale tego się można było spodziewać.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3528 dnia: Październik 24, 2023, 21:35:40 »
Życie … nie było nas był las nie będzie nas będzie las ….  :-) kłamcom nie wierzcie

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3529 dnia: Październik 24, 2023, 21:43:05 »
Nawet nie wierząc onetowi mogę się założyć o pieczonego prosiaka i🍺, że święta lub nowy rok przywitamy z nowymi władzami PSP i to nawet na szczeblu wojewódzkim. Mylę się? Nie sądzę

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3530 dnia: Październik 24, 2023, 22:25:03 »
Koledzy nie piszcie tu głupot , Ci co odeszli niech się cieszą z tego co dostali. Pamiętajcie że czytają osoby , które mogą zaszkodzić tym co za chwilę będą chciały odejść . Pozdrawiam 👍

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3531 dnia: Październik 24, 2023, 22:54:20 »
Po co ma odpowiadać, przecież widać że człowiek ryżego :gwiazdki:

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3532 dnia: Październik 24, 2023, 23:08:59 »
Ja tam nie wierzę że odwołają choćby jednego wojewódzkiego. Przecież to są strażacy best of the best, najlepsi z najlepszych. Ich wiedza i kompetencje na pewno ich obronią.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3533 dnia: Październik 24, 2023, 23:27:39 »
Ja tam nie wierzę że odwołają choćby jednego wojewódzkiego. Przecież to są strażacy best of the best, najlepsi z najlepszych. Ich wiedza i kompetencje na pewno ich obronią.
Pawlak będzie teraz zarządzał z Hołownią także jazda bez trzymanki 😂 w razie problemów zawsze można się rozpłakać i problemy znikną 😉😂  czekam na powrót dzienniczków ucznia  Leśnego 🤐😢

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3534 dnia: Październik 24, 2023, 23:30:59 »
Doszliśmy do punktu gdzie można powiedzieć, że polityka doprowadziła PSP do dna.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3535 dnia: Październik 25, 2023, 00:03:31 »
Panowie trochę nie wiem o czym ta dyskusja i gdzie szukacie sensacji.  Komendanci są powoływani to pewnego rodzaju umowa z przełożonym, a co z tym związane jeśli zmienia się przełożony mają prawo odejść na emeryturę. Więc gdzie ta sensacja – liczyliście na szafot i publiczne biczowanie. Zejdźcie na ziemię ………… 

I tak prywatnie obserwując trochę z boku sytuację dla części "Nie jak śnięte ryby zawsze z prądem"  :gwiazdki:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3536 dnia: Październik 25, 2023, 00:03:53 »
Doszliśmy do punktu gdzie można powiedzieć, że polityka doprowadziła PSP do dna.
Pozwolę się nie zgodzić z kolegą. A może zerkniesz na najbliższe zmiany kadrowe z innej perspektywy:
    Wiesz ilu młodych, ambitnych, pałających rządzą władzy, niezwykle zmotywowanych nawet kilkuletnich oficerów po SGSP wykształconych i przekonanych że są stworzeni do rządzenia czekało na taki czas - czyli przewidywana duża zmiana i rotacja na dobrych stołkach - mając w czterech literach poglądy polityczne, ważne że pisowcy dostali po rajtach ? Oni wiedzą że drabinka i machina awansów rusza za kilka dni, kilka tygodni. Oni nie myślą teraz w kategoriach dodatków starczych, po ilu latach będzie emka. Ważne że ich niezwykłe umiejętności i ambicje zostaną docenione. A kto decyduje o przyszłości psp - lewica, liberałowie czy prawica, czy bruksela  co to za różnica? Pomyślą o tym jak będą mieli 20-25 lat służby.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2023, 07:03:20 wysłana przez BOTmod »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3537 dnia: Październik 25, 2023, 07:27:17 »
I uważasz, że tacy ludzie nadają się do rządzenia? Bo jak dla mnie to typowe przykłady karierowiczow, którzy zapewne stworzą swoje własne folwarki i będą w nich rządzić do emerytury, jednocześnie nie zapewniając możliwości odpowiedniego rozwoju dla formacji. To chyba rzeczywiście jest już gorsze niż polityka, bo tam to chociaż czasami trafi się jakiś mądrzejszy od reszty.
Ogólnie dobór kadr kierowniczych to u nas parodia.

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3538 dnia: Październik 25, 2023, 07:38:38 »
Jak zaczną mieszać w już i tak okrojonych przywilejach mundurowych, to polskie służby kadrowo czekają bardzo ciężkie czasy, szczególnie w dużych miastach gdzie już i tak chętnych jak na lekarstwo.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3539 dnia: Październik 25, 2023, 08:52:40 »
Doszliśmy do punktu gdzie można powiedzieć, że polityka doprowadziła PSP do dna.
Pozwolę się nie zgodzić z kolegą. A może zerkniesz na najbliższe zmiany kadrowe z innej perspektywy:
    Wiesz ilu młodych, ambitnych, pałających rządzą władzy, niezwykle zmotywowanych nawet kilkuletnich oficerów po SGSP wykształconych i przekonanych że są stworzeni do rządzenia czekało na taki czas - czyli przewidywana duża zmiana i rotacja na dobrych stołkach - mając w czterech literach poglądy polityczne, ważne że pisowcy dostali po rajtach ? Oni wiedzą że drabinka i machina awansów rusza za kilka dni, kilka tygodni. Oni nie myślą teraz w kategoriach dodatków starczych, po ilu latach będzie emka. Ważne że ich niezwykłe umiejętności i ambicje zostaną docenione. A kto decyduje o przyszłości psp - lewica, liberałowie czy prawica, czy bruksela  co to za różnica? Pomyślą o tym jak będą mieli 20-25 lat służby.
pozdrawiam
Co Ty piszesz...o kilkuletnich oficerach?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3540 dnia: Październik 25, 2023, 09:38:38 »
No to jeszcze raz, bo ktoś wykasował (i będę to wklejał do usrania, aż przestaniecie kasować).
Jaką nagonkę widzicie w artykułach o dorabianiu na emeryturze? Fakty są takie, że prawie wszyscy dorabiają. Dorabiają do „wymaksowanej” emerytury liczonej z ostatniej pensji, napompowanej dodatkami poza granice przyzwoitości. Nie udawajcie niewiniątek, hipokryci.
Jasne tylko przez 25 lat normalny strażak nie ma nic wymaksowanego i zarabia trochę ponad średnią krajową i pamiętam pytanie komendanta dlaczego przyszedłeś do służby? W tym czasie zarabiałem 3 razy więcej w innej pracy ....moja odpowiedź no żeby pomagać itd odpowiedział mi ze straży rodziny nie wyżywisz i miał rację na wstępie 3 lata stażu i dodatek 10zł...potem kryzys zamrożone pensje na 8 lat to kowidy i inne więc policz sobie ile teraz powinniśmy zarabiać i lie straciliśmy przez te lata ....i po 25latach na PB ile się nabierzesz tej emerytury ile pożyjesz ...

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3541 dnia: Październik 25, 2023, 10:03:13 »
Jak zaczną mieszać w już i tak okrojonych przywilejach mundurowych, to polskie służby kadrowo czekają bardzo ciężkie czasy, szczególnie w dużych miastach gdzie już i tak chętnych jak na lekarstwo.
Grzebanie przy emeryturach już dawno się zaczęło. Takie zmiany muszą następować powoli. Począwszy od zmian w artykułach po zmiany, które skutecznie lub nie zniechęca do odejść. Choćby to co ostatnio zrobił pis przesuwając waloryzację ze stycznia na marzec. Pewnie kolejne rządy pójdą ta drogą. Jakieś zmiany nowy rząd pewnie wprowadzi, bo ogolnie system emerytalny  nie wytrzyma, a różnice między emeryturrami z ZUS a ZER są bardzo duże. Do tego dochodzą odprawy itd. Jak się do tego okaże,  że w tym czy początkiem przyszłego roku zaczną uciekać generały,komendanty i reszta góry, gdzie odprawy i emerytury idą w krocie to ZER może się zachwiać.  Na dzień dzisiejszy to w naszej formacji braków kadrowych nie będzie, bo chętnych nie brakuje. I całe szczęście. Policja czy wojsko boryka się z kadrami , ale zachętą do wstąpienia na dziś dla młodych jest  pensja, a nie system emerytalny. Młody ma 25  lat  służby minimum przed sobą. Co też jest wielką niewiadomą. To ci się będzie martwił na 25lat do przodu? Jak dziś ma mieć za co żyć  spłacać kredyt i itd.

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3542 dnia: Październik 25, 2023, 10:14:40 »
No to jeszcze raz, bo ktoś wykasował (i będę to wklejał do usrania, aż przestaniecie kasować).
Jaką nagonkę widzicie w artykułach o dorabianiu na emeryturze? Fakty są takie, że prawie wszyscy dorabiają. Dorabiają do „wymaksowanej” emerytury liczonej z ostatniej pensji, napompowanej dodatkami poza granice przyzwoitości. Nie udawajcie niewiniątek, hipokryci.
Na tym polega patologia ostatniej pensji.



Nie wiem w jakim celu piszecie takie rzeczy. Ale jak czytam takie wpisy na naszym forum to z przekonaniem mogę stwierdzić, że nie gramy do jednej bramki.
Trolle i jeszcze raz Trole.

« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2023, 12:26:08 wysłana przez BOTmod »

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3543 dnia: Październik 25, 2023, 10:28:34 »
Jak zaczną mieszać w już i tak okrojonych przywilejach mundurowych, to polskie służby kadrowo czekają bardzo ciężkie czasy, szczególnie w dużych miastach gdzie już i tak chętnych jak na lekarstwo.
Grzebanie przy emeryturach już dawno się zaczęło. Takie zmiany muszą następować powoli. Począwszy od zmian w artykułach po zmiany, które skutecznie lub nie zniechęca do odejść. Choćby to co ostatnio zrobił pis przesuwając waloryzację ze stycznia na marzec. Pewnie kolejne rządy pójdą ta drogą. Jakieś zmiany nowy rząd pewnie wprowadzi, bo ogolnie system emerytalny  nie wytrzyma, a różnice między emeryturrami z ZUS a ZER są bardzo duże. Do tego dochodzą odprawy itd. Jak się do tego okaże,  że w tym czy początkiem przyszłego roku zaczną uciekać generały,komendanty i reszta góry, gdzie odprawy i emerytury idą w krocie to ZER może się zachwiać.  Na dzień dzisiejszy to w naszej formacji braków kadrowych nie będzie, bo chętnych nie brakuje. I całe szczęście. Policja czy wojsko boryka się z kadrami , ale zachętą do wstąpienia na dziś dla młodych jest  pensja, a nie system emerytalny. Młody ma 25  lat  służby minimum przed sobą. Co też jest wielką niewiadomą. To ci się będzie martwił na 25lat do przodu? Jak dziś ma mieć za co żyć  spłacać kredyt i itd.
A kto się przejmował 20 lat wstecz ? Młody a tym bardziej jego połówka umie liczyć i wie co go czeka ...tym bardziej ona ...

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3544 dnia: Październik 25, 2023, 10:37:56 »
20 lat wstecz? Bezrobocie było na takim poziomie , że ludzie załatwiali sobie pracę jakąkolwiek,  a praca w budżetówce, a już w służbach mundurowych była szczytem marzeń. Stała pensja,może niska ale pewna, urlop, dodatki, brak krojenia etatów czy restrukturyzacji zakładów. Kto pamięta to wie o czym mowa.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3545 dnia: Październik 25, 2023, 10:52:50 »
20 lat wstecz? Bezrobocie było na takim poziomie , że ludzie załatwiali sobie pracę jakąkolwiek,  a praca w budżetówce, a już w służbach mundurowych była szczytem marzeń. Stała pensja,może niska ale pewna, urlop, dodatki, brak krojenia etatów czy restrukturyzacji zakładów. Kto pamięta to wie o czym mowa.
No i przez te 20 lat gdzie dotarliśmy ? Wyższa pensja i co z pensji strażaka mieszkanie kupisz,samochód lepszy,dom wyremontujesz jesteśmy w tym samym miejscu ...

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3546 dnia: Październik 25, 2023, 15:25:47 »
Ja tam nie wierzę że odwołają choćby jednego wojewódzkiego. Przecież to są strażacy best of the best, najlepsi z najlepszych. Ich wiedza i kompetencje na pewno ich obronią.
Pawlak będzie teraz zarządzał z Hołownią także jazda bez trzymanki 😂 w razie problemów zawsze można się rozpłakać i problemy znikną 😉😂  czekam na powrót dzienniczków ucznia  Leśnego 🤐😢
W tamtym czasie też się śmiałem z tych dzienniczków. Po pewnym czasie jak zobaczyłem turboawanse po kilkumiesięcznych "przeszkoleniach" oficerskich podczas gdy innym ta droga zajmowała kilka lat to zatęskniłem za tymi dzienniczkami. Podobnie jak z maksymalnie obniżonymi wymaganiami na stanowiska. W jednej chwili pożałowałem kilku lat ciężkiej pracy żeby przejść drogę do oficera podczas gdy poprzeskakiwali mnie aspiranci z nadania partyjnego. Także pożyjemy zobaczymy każda opcja ma swoich zwolenników i przeciwników.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3547 dnia: Październik 25, 2023, 16:50:39 »
Ja tam nie wierzę że odwołają choćby jednego wojewódzkiego. Przecież to są strażacy best of the best, najlepsi z najlepszych. Ich wiedza i kompetencje na pewno ich obronią.
Wg moje wiedzy nie odwołają żadnego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3548 dnia: Październik 25, 2023, 16:51:41 »
Bo sami odejdą :)

Offline Miszczu112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3549 dnia: Październik 25, 2023, 18:40:35 »
Ja tam nie wierzę że odwołają choćby jednego wojewódzkiego. Przecież to są strażacy best of the best, najlepsi z najlepszych. Ich wiedza i kompetencje na pewno ich obronią.
Wg moje wiedzy nie odwołają żadnego.
Tych co zagorzale latali po powiecie i robili kampanie wyborczą też nie... ?