Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796621 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3500 dnia: Październik 21, 2023, 07:59:16 »
W trącę się bardzo krótko. Chcieć a właściwie marzyć po stronie rządu a móc to jest  w tym temacie bardzo daleko. Na dziś w mojej ponad 30 tyś gminie Burmistrzowi na 2024 brakuje 3 mln zł na pensje dla Nauczycieli nie wspominając o jakiś zapowiadanych przez Rządzących podwyżkach itd. Resztę sobie dopowiedzcie …………………………

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3501 dnia: Październik 21, 2023, 09:01:36 »
Nie piszę o zagrożeniu a planach które były omawiane na komisjach za rządu, który niebawem przejmie władzę. Należy zwrócić uwagę, iż przerzucenie struktur PSP pod samorząd równoznacznie odciąża budżet Państwa - podobno w katastrofalnym obecnie stanie (tak przynajmniej już obwieszczają). Mój post nie ma celu wzniecenia niepokojów a  jedynie baczne śledzenie, chociaż to rola ZZ.
Nie mam również wątpliwości, że niebawem i tu zacznie przybywać postów dot. zmian kadrowych :)
To plan nie może być zagrożeniem? Myślę, że przynajmniej jeden ZZ zdaje sobie sprawę z zagrożenia i przez co najmniej dwa lata będzie miał możliwość obronić PSP przed tym  :milcz:
PS. bawi mnie ta narracja o katastrofalnym budżecie:
https://forsal.pl/gospodarka/finanse-publiczne/artykuly/8875100,polski-dlug-publiczny-spada-jak-wypadamy-na-tle-euro.html
https://forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/8704539,dlugi-i-deficyty-w-krajach-ue-najnowsze-dane-eurostatu.html
To portal branżowy pokazujący  jak jest naprawdę a naprawdę jesteśmy wśród najmniej zadłużonych krajów UE
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3502 dnia: Październik 21, 2023, 10:25:17 »
No przestań, mnóstwo ludzi tu się z Tobą w tym temacie zgadza  :kwit:
To bież się kolego za robotę... Bo ja swoje robię u siebie...
Ja u siebie też robię swoje na tyle na ile potrafię, napisałem PW.

A co do tematu zmian kadrowych w PSP - takie pytanie do kolegów strażaków co sądzą o pomyśle na kadencyjność KG? Bo takie postulaty były i są formułowane przez przewodniczącego NSZZ Policjantów, a ciekawi mnie jakie zdanie panuje u nas, sam się zastanawiam jak by to mogło wyglądać u nas...

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3503 dnia: Październik 21, 2023, 12:02:40 »
No przestań, mnóstwo ludzi tu się z Tobą w tym temacie zgadza  :kwit:
To bież się kolego za robotę... Bo ja swoje robię u siebie...
Ja u siebie też robię swoje na tyle na ile potrafię, napisałem PW.

A co do tematu zmian kadrowych w PSP - takie pytanie do kolegów strażaków co sądzą o pomyśle na kadencyjność KG? Bo takie postulaty były i są formułowane przez przewodniczącego NSZZ Policjantów, a ciekawi mnie jakie zdanie panuje u nas, sam się zastanawiam jak by to mogło wyglądać u nas...
Przecież to już funkcjonuje, co zmiana rządu.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3504 dnia: Październik 21, 2023, 12:05:11 »
Nie piszę o zagrożeniu a planach które były omawiane na komisjach za rządu, który niebawem przejmie władzę. Należy zwrócić uwagę, iż przerzucenie struktur PSP pod samorząd równoznacznie odciąża budżet Państwa - podobno w katastrofalnym obecnie stanie (tak przynajmniej już obwieszczają). Mój post nie ma celu wzniecenia niepokojów a  jedynie baczne śledzenie, chociaż to rola ZZ.
Nie mam również wątpliwości, że niebawem i tu zacznie przybywać postów dot. zmian kadrowych :)
To plan nie może być zagrożeniem? Myślę, że przynajmniej jeden ZZ zdaje sobie sprawę z zagrożenia i przez co najmniej dwa lata będzie miał możliwość obronić PSP przed tym  :milcz:
PS. bawi mnie ta narracja o katastrofalnym budżecie:
https://forsal.pl/gospodarka/finanse-publiczne/artykuly/8875100,polski-dlug-publiczny-spada-jak-wypadamy-na-tle-euro.html
https://forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/8704539,dlugi-i-deficyty-w-krajach-ue-najnowsze-dane-eurostatu.html
To portal branżowy pokazujący  jak jest naprawdę a naprawdę jesteśmy wśród najmniej zadłużonych krajów UE
Nie przypuszczałem, że Ty stary niedźwiedź, nie odczytasz narracji w moim wpisie. Dla formacji PSP, rządy liberałów nigdy nie niosły korzystnych zmian-amen.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3505 dnia: Październik 21, 2023, 12:41:51 »
Nie przypuszczałem, że Ty stary niedźwiedź, nie odczytasz narracji w moim wpisie. Dla formacji PSP, rządy liberałów nigdy nie niosły korzystnych zmian-amen.
Ja to bardzo dobrze odczytałem ale wolałem wykorzystać do pokazania prawdy twoją wypowiedź gdyż uważam, że 1-2% długu więcej w relacji do PKB niczego strasznego nie spowoduje ale mam poważne przekonanie, że jest mało prawdopodobne, że dostaniemy te 20%... Szczerze to ucieszę się jak dostaniemy 12,3%.
Co do zmian kadrowych i kadencyjności... To oczywiste, że będą ale wobec braku wiary mundurowych w przyszłe podwyżki oraz strach przed liberałami spowoduję taką skalę odejść, że żadnych czystek nie będzie bo jeszcze tegorocznych odjeść nie skończyliśmy zapełniać (mimo, że kursy podstawowe ruszyły w ośrodkach szkolenia) a szykuje się coś znacznie większego więc pieniędzy na odprawy nie będzie no i jeszcze to, że zanosi się, że budżety na przyszły rok zostaną na tym samym poziomie. Kadencyjność na kierowniczych stanowiskach nie sprawdzi się i nikt normalny jej nie wprowadzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3506 dnia: Październik 21, 2023, 16:21:33 »
 Kadencyjność ma sens przy wyborach (:szalony:) a nie przy nominacjach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3507 dnia: Październik 21, 2023, 16:25:20 »
Kadencyjność ma sens przy wyborach (:szalony:) a nie przy nominacjach.
Jeszcze tylko wyborów nam brakuje w PSP  :rofl:
Ale co do sedna pełna zgoda  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3508 dnia: Październik 21, 2023, 19:54:05 »
 :rofl:
Gdzieś w przyszłości
Ustawa O PSP
Art.  9. Powołanie Komendanta Głównego i jego zastępców
(...)
2.  Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i jego zastępców powołuje się spośród oficerów Państwowej Straży Pożarnej w drodze wyborów powszechnych, równych, bezpośrednich i proporcjonalnych oraz odbywających  się w głosowaniu tajnym prowadzonych wśród strażaków PSP.
3. Prowadzenie wszelkich form kampanii wyborczej jest zakazane.
 :szalony:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3509 dnia: Październik 21, 2023, 20:41:08 »
Gdzieś chyba w bliższej przyszłości:
Zmiana ustawy o samorządzie terytorialnym i obronie cywilnej:
ppkt 34gi:
- na stanowisku komendanta powiatowego/miejskiego nie jest wymagany staż w strukturach ochrony p/pożarowej.
- starosta powiatowy/prezydent miasta mianuje na stanowisko komendanta powiatowego/miejskiego osobę z doświadczeniem w zarządzaniu zasobami ludzkimi po uzyskaniu przeszkolenia p/poż.....
he he
pozdrawiam 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3510 dnia: Październik 21, 2023, 21:38:04 »
Gdzieś chyba w bliższej przyszłości:
Zmiana ustawy o samorządzie terytorialnym i obronie cywilnej:
ppkt 34gi:
- na stanowisku komendanta powiatowego/miejskiego nie jest wymagany staż w strukturach ochrony p/pożarowej.
- starosta powiatowy/prezydent miasta mianuje na stanowisko komendanta powiatowego/miejskiego osobę z doświadczeniem w zarządzaniu zasobami ludzkimi po uzyskaniu przeszkolenia p/poż.....
he he
pozdrawiam
Skoro mówimy o bliższej to:
"po rozmowie z prezydium strażackiej S i listu podpisanego przez kilkudziesięciu posłów Prezydent Andrzej Duda wetuje ustawę o samorządzie terytorialnym i obronie cywilnej"
I to, że Prezydent będzie nas bronił wiem z naprawdę bliska  :straz:   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3511 dnia: Październik 21, 2023, 22:59:54 »
W projekcie nie będzie ani słowa o "S", a PAD...zrobi jak zechce

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3512 dnia: Październik 21, 2023, 23:18:35 »
A ktoś wyjaśni czemu te zmiany miały by służyć? 

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3513 dnia: Październik 22, 2023, 07:22:56 »
Zrzuceniu odpowiedzialności za lata zaniedbań na samorządy i PSP  :wacko:

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3514 dnia: Październik 22, 2023, 22:23:07 »
Gdzieś chyba w bliższej przyszłości:
Zmiana ustawy o samorządzie terytorialnym i obronie cywilnej:
ppkt 34gi:
- na stanowisku komendanta powiatowego/miejskiego nie jest wymagany staż w strukturach ochrony p/pożarowej.
- starosta powiatowy/prezydent miasta mianuje na stanowisko komendanta powiatowego/miejskiego osobę z doświadczeniem w zarządzaniu zasobami ludzkimi po uzyskaniu przeszkolenia p/poż.....
he he
pozdrawiam
Aż strach pomyśleć co będzie jak taki awansuje w 5 lat od kapitana do generała  :gwiazdki:
Tricks are for kids.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3515 dnia: Październik 22, 2023, 22:49:38 »
Panowie toczone na tym forum dyskusje nigdy za bardzo nie miały charakteru dyskursu na argumenty i fakty ale teraz zaczyna schodzić to do poziomu gimbazy.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2023, 16:08:23 wysłana przez pb11 »

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3516 dnia: Październik 23, 2023, 10:51:35 »
"pb11" nie byłoby dyskusji kiedy wszystko byłoby inne... teraz patologia stała się normą i ciężko w tym wszystkim się odnaleźć, życie i ludzie tworzą ten świat. Najśmieszniejsze jest to że dopiero będzie się działo a poziom dyskusji może się znacznie zbliżyć do szamba.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3517 dnia: Październik 23, 2023, 13:51:24 »
Ale tu dyskutuje raptem 5 osób.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3518 dnia: Październik 24, 2023, 13:49:32 »
To się dołączę.
Już pojawia się narracja, że nasi emeryci pracują dalej w innych służbach  gratulacje dla wszystkich którym przeszkadzał PiS  zobaczycie wolność za PO :rofl:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3519 dnia: Październik 24, 2023, 16:15:57 »
To się dołączę.
Już pojawia się narracja, że nasi emeryci pracują dalej w innych służbach  gratulacje dla wszystkich którym przeszkadzał PiS  zobaczycie wolność za PO :rofl:
A masz i narrację o której wspominasz...
https://finanse.wp.pl/dostaja-emeryture-i-specjalny-dodatek-naraz-jak-to-robia-6955538570611232a
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3520 dnia: Październik 24, 2023, 19:56:10 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3522 dnia: Październik 24, 2023, 20:46:48 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3523 dnia: Październik 24, 2023, 20:50:47 »
Witam. Jak zawsze kłamali i będą kłamać. Żadnych raportów nie mam na biurku…szkoda słów i szkoda liter … tajna :-) co za bzdury prosto z d…… serdeczności

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3524 dnia: Październik 24, 2023, 20:57:37 »
Z drugiej strony zawsze jest wymiana kierownictwa po wyborach (szczególnie jeżeli wygrywa opozycja), więc taki artykuł nie jest chyba niczym nadzwyczajnym. Ot, takie wróżenie co nasz czeka.
Ale oczywiście jak to Onet, przecież za PO komendantow nie wymieniali 🤣 tak się rwą do władzy, żeby się tylko za szybko nie wywrócili.