Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796247 razy)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2400 dnia: Luty 12, 2018, 16:51:22 »
Tak jak "podziałowiec" mówisz, w PSP jest podległość służbowa, ale spróbuj z KW, a już nie daj Boże z KG dostać pewne wytyczne, czy polecenia na piśmie. Jak zapytasz w kadrach, operacyjnej, prewencji to dowiesz się, że dużo tematów jest "na gębę" i choćbyś zwracał się na piśmie o zajęcie stanowiska to tak, jakbyś wrzucił kamień do studni - odpowiedzi nie dostaniesz. I o takich przypadkach mówię. Młody komendant zwykle nie jest w stanie "się postawić", a podejmując nakazane czynności, sam wsadza się na minę. I jakbyś się nie obejrzał - dupa zawsze z tyłu. Albo podpadasz, bo nie wykonałeś polecenia, albo wykonałeś polecenie i jesteś "na widelcu".
A co do dowódcy jrg - mogę ocenić jak jest u mnie. Są dowódcy, którzy nigdy nie powiedzą "ja tego nie kazałem robić", ale są też tacy, co powiedzą "nie wiem, nie było mnie i nikt ze mną tego nie ustalał". Ale to już zależy od ludzi, a ci wszędzie są różni.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2401 dnia: Luty 12, 2018, 17:32:58 »
Z tym co piszesz spotykam się od wielu lat i to nie zaczyna się od KW ale jeszcze niżej (odpowiedzi na piśmie nie dostaniesz ani od KP/M, ani od d-cy jrg) i nie beczę. Ale czytając twoje posty tak sobie pomyślałem, że motto które masz wpisane pod swoim awatarem: Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie. to niewiele dla ciebie znaczy. Ciągle opisywałeś tylko jego jedną stronę, a przy tym obrażałeś innych, bo są po jego drugiej stronie. Pozdrawiam
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2402 dnia: Luty 12, 2018, 19:04:17 »
Mylisz się, pisząc że moto niewiele dla mnie znaczy. Po prostu jak większość jedną stronę widzę wyraźniej. I to chyba jest normalne. A co do obrażania kogokolwiek, to nie przypominam sobie, abym miał takie intencje.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2403 dnia: Luty 12, 2018, 19:34:36 »
Panowie słyszałem ze wlkp deficyt ludzi po SGSP ???? Słyszeliście coś ??? Może się trzeba się przenieść??

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2404 dnia: Luty 12, 2018, 19:40:00 »
Nie tylko WLKP ale cały zachód kraju ma braki kadry oficerskiej. Tak to jest jak limity miejsc na SGSP czy też podyplomówki przy tak dużej ilości powiatów a co za tym idzie jednostek jest podobny jak małych województw . Gdzie tu logika. Poza tym w Mazowieckim jest duże nasycenie oficerów a chociażby  na podyplomówki idzie 100% więcej funkcjonariuszy niż np. w WLKP. Totalny brak rozsądku, a później efekty widzimy jakie!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2018, 19:51:21 wysłana przez fireman998998 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2405 dnia: Luty 12, 2018, 19:57:19 »
Nie tylko WLKP ale cały zachód kraju ma braki kadry oficerskiej. Tak to jest jak limity miejsc na SGSP czy też podyplomówki przy tak dużej ilości powiatów a co za tym idzie jednostek jest podobny jak małych województw . Gdzie tu logika. Poza tym w Mazowieckim jest duże nasycenie oficerów a chociażby  na podyplomówki idzie 100% więcej funkcjonariuszy niż np. w WLKP. Totalny brak rozsądku, a później efekty widzimy jakie!!!
Nie masz racji w 100% rozdział miejsc w 2017 na SGSP wyglądał tak:
- Mazowsze 6 miejsc
- Wielkopolska 14
- Zachodnie Pomorze - 13 miejsc
- Dolny Śląsk - 24 miejsca.
Jeszcze ciekawiej jest z zaoczym SA PSP
- Podkarpacie - 2 miejsca
- Wielkopolska - 26 miejsc.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2406 dnia: Luty 12, 2018, 20:28:05 »
A co do obrażania kogokolwiek, to nie przypominam sobie, abym miał takie intencje. - to pomyśl chwilę o tych co awansowali i nie podchodzą pod twoje rozważania
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2407 dnia: Luty 12, 2018, 20:38:46 »
Equinox chodziło mi przede wszystkim o podyplomówki - zobacz i porównaj. A co do inz. SGSP to nie chodzi tylko o 1 rok, zaniedbania sa od wielu lat!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2408 dnia: Luty 12, 2018, 20:46:58 »
Equinox chodziło mi przede wszystkim o podyplomówki - zobacz i porównaj. A co do inz. SGSP to nie chodzi tylko o 1 rok, zaniedbania sa od wielu lat!!!
SPO 2 Wielkopolska - 7, Dolno Śląskie 7, Zachodnie Pomorze  6, Podkarpacie 3, Podlasie 3, Świętokrzyskie 3. Liczba miejsc ogółem na kraj 80. Oznacza to mniej więcej tyle że trzy województwa wzięły 25 % miejsc a trzy inne trochę ponad 10%.
Połoczenie tego plus SGSP w ciągu kilku lat zlikwiduje różnice.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2409 dnia: Luty 12, 2018, 20:56:11 »
Equinox chodziło mi przede wszystkim o podyplomówki - zobacz i porównaj. A co do inz. SGSP to nie chodzi tylko o 1 rok, zaniedbania sa od wielu lat!!!
SPO 2 Wielkopolska - 7, Dolno Śląskie 7, Zachodnie Pomorze  6, Podkarpacie 3, Podlasie 3, Świętokrzyskie 3. Liczba miejsc ogółem na kraj 80. Oznacza to mniej więcej tyle że trzy województwa wzięły 25 % miejsc a trzy inne trochę ponad 10%.
Połoczenie tego plus SGSP w ciągu kilku lat zlikwiduje różnice.
Co dało te Spo2 ???? Jak nie ma spk heh mydlenie

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2410 dnia: Luty 12, 2018, 23:09:49 »
A co do obrażania kogokolwiek, to nie przypominam sobie, abym miał takie intencje. - to pomyśl chwilę o tych co awansowali i nie podchodzą pod twoje rozważania
Może mam krótką pamięć, ale nie przypominam sobie, żebym kogokolwiek obrażał. Krytyka takiej, czy innej decyzji nie jest obrażaniem kogokolwiek. Każdy z nas ma w różnych tematach różne zdania. I to, że uważam, że ktoś nie wykazał się zdrowym rozsądkiem podejmując jakąś decyzję dotyczy tylko i wyłącznie tej decyzji. Obraza kogokolwiek, to coś więcej , niż krytyka jego jednej decyzji. Ja patrzę przez pryzmat swojego podwórka, Ty swojego. Być może są to diametralnie różne podwórka i dlatego w tym temacie mamy różne zdania. Wygląda na to, że wzajemnie się nie przekonamy, ale może to lepiej, niż gdyby wszyscy mieli jeden słuszny (dla kogokolwiek) pogląd.
Pozdrawiam

Offline yankees7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2411 dnia: Luty 13, 2018, 13:07:26 »
Equinox chodziło mi przede wszystkim o podyplomówki - zobacz i porównaj. A co do inz. SGSP to nie chodzi tylko o 1 rok, zaniedbania sa od wielu lat!!!
SPO 2 Wielkopolska - 7, Dolno Śląskie 7, Zachodnie Pomorze  6, Podkarpacie 3, Podlasie 3, Świętokrzyskie 3. Liczba miejsc ogółem na kraj 80. Oznacza to mniej więcej tyle że trzy województwa wzięły 25 % miejsc a trzy inne trochę ponad 10%.
Kolega podał województwa poza mazowieckim z którego poszło na ostanie SPO 12 osób ( w tym jeden z KG)
Natomiast z wielkopolski 7 osób ( w tym jeden z SA PSP, która jest pod KG)
Przy takich dysproporcjach trudno będzie to wyrównać...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2412 dnia: Luty 14, 2018, 17:43:03 »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2413 dnia: Luty 14, 2018, 18:48:28 »
Wczesniej jeśli chodzi o podyplomówki z Mazowieckiego było 100% więcej funkcjonariuszy w stosunku do WLKP, Dolnoslaskiego, i podobnych województw z ilością powiatów/JRG jak Mazowsze  więc niech ktoś wytłumaczy, w którym miejscu tkwi problem? Nie da się w ten sposób zmniejszyć dysproporcji między Mazowieckim a Zachodem Polski!!! KG tego nie widzi ?albo nie chce widzieć!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2018, 18:53:16 wysłana przez fireman998998 »

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2414 dnia: Luty 14, 2018, 19:20:37 »
Wczesniej jeśli chodzi o podyplomówki z Mazowieckiego było 100% więcej funkcjonariuszy w stosunku do WLKP, Dolnoslaskiego, i podobnych województw z ilością powiatów/JRG jak Mazowsze  więc niech ktoś wytłumaczy, w którym miejscu tkwi problem? Nie da się w ten sposób zmniejszyć dysproporcji między Mazowieckim a Zachodem Polski!!! KG tego nie widzi ?albo nie chce widzieć!!!
I po co te podyplómowki skoro kg i tak ich nie bierze pod uwage do marca Mają być obsadzone wszystkie 01,02 w kp tylko po sgsp i nie warzne że ktoś ma 11 lat służby i jest bez doświadczenia żeby zostać kp. Pozdrawiam

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2415 dnia: Luty 14, 2018, 19:26:18 »
Ja słyszałem ze nie tylko 01 i 02 ale także wszystkie 11 i 12. 11 oczywiście też po sgsp.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2416 dnia: Luty 14, 2018, 19:28:59 »
Ja słyszałem ze nie tylko 01 i 02 ale także wszystkie 11 i 12. 11 oczywiście też po sgsp.
To też słyszałem ale nie było pewności więc nie pisałem

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2417 dnia: Luty 14, 2018, 20:55:22 »
No właśnie po co te podyplomówki, skoro o1 KG nic z tego sobie nie robi. Kto ma dostać awans w stopniu czy stanowisku to już dostał i nie potrzebne było SGSP  inz poż. Nagły zwrot , dobra robote robia doradcy :((((. Jak widać stosowane sa dwa standardy. Z polityką nikt nie wygra!!! Miejmy nadzieję, że z czasem to się zmieni. W końcu nadzieja umiera ostatnia!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2018, 20:58:28 wysłana przez fireman998998 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2418 dnia: Luty 14, 2018, 21:31:04 »
No właśnie po co te podyplomówki, skoro o1 KG nic z tego sobie nie robi. Kto ma dostać awans w stopniu czy stanowisku to już dostał i nie potrzebne było SGSP  inz poż. Nagły zwrot , dobra robote robia doradcy :((((. Jak widać stosowane sa dwa standardy. Z polityką nikt nie wygra!!! Miejmy nadzieję, że z czasem to się zmieni. W końcu nadzieja umiera ostatnia!!!
Najgorszy jest jeden! Totalnie odleciał....
Przynajmniej wszyscy mówią, że to on taki pomysłowy Dobromir.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2018, 21:49:12 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2419 dnia: Luty 14, 2018, 21:54:45 »
No właśnie po co te podyplomówki, skoro o1 KG nic z tego sobie nie robi. Kto ma dostać awans w stopniu czy stanowisku to już dostał i nie potrzebne było SGSP  inz poż. Nagły zwrot , dobra robote robia doradcy :((((. Jak widać stosowane sa dwa standardy. Z polityką nikt nie wygra!!! Miejmy nadzieję, że z czasem to się zmieni. W końcu nadzieja umiera ostatnia!!!
Najgorszy jest jeden! Totalnie odleciał....
Przynajmniej wszyscy mówią, że to on taki pomysłowy Dobromir.
Który to ?

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2420 dnia: Luty 16, 2018, 08:39:05 »
Zmiany w KG.
Ponoć Z-ca Dyrektora Logistyki a kiedyś Dyrektor Kadr odsunięty i przeniesiony do SGSP. Sam Dyrektor też żegna się ze stanowiskiem a na jego miejsce ma zostać dotychczasowy Dyrektor Muzeum w Mysłowicach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2421 dnia: Luty 16, 2018, 08:47:58 »
Zmiany w KG.
Ponoć Z-ca Dyrektora Logistyki a kiedyś Dyrektor Kadr odsunięty i przeniesiony do SGSP. Sam Dyrektor też żegna się ze stanowiskiem a na jego miejsce ma zostać dotychczasowy Dyrektor Muzeum w Mysłowicach.
Dyrektor sam napisał raport :) Nikt go do tego nie przekonywał. Przynajmniej tak słyszałem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2422 dnia: Luty 16, 2018, 12:07:19 »
Zmiany w KG.
Ponoć Z-ca Dyrektora Logistyki a kiedyś Dyrektor Kadr odsunięty i przeniesiony do SGSP. Sam Dyrektor też żegna się ze stanowiskiem a na jego miejsce ma zostać dotychczasowy Dyrektor Muzeum w Mysłowicach.
Dyrektor sam napisał raport :) Nikt go do tego nie przekonywał. Przynajmniej tak słyszałem.
Eqinox wszystko wiesz ale nic nie napisałeś . Dziwne

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2423 dnia: Luty 16, 2018, 12:09:04 »
Eqinox wszystko wiesz ale nic nie napisałeś . Dziwne
Nie wszystko wypada mi pisać jako pierwszy. Poza tym uznałem to za plotkę a staram się plotek dotyczących personalnie ludzi nie powielać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2424 dnia: Luty 16, 2018, 12:10:59 »
Eqinox wszystko wiesz ale nic nie napisałeś . Dziwne
Nie wszystko wypada mi pisać jako pierwszy. Poza tym uznałem to za plotkę a staram się plotek dotyczących personalnie ludzi nie powielać.
To napisz plotke o zalaczniku