Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796649 razy)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2200 dnia: Grudzień 04, 2017, 09:49:33 »
Niech ktoś poda przykład komendy gdzie wszyscy komendanci nigdy nie byli związkowcami :) bo ze teraz nie są to wiadome. U mnie wszyscy są po linii związkowej także wskaźnik równy 1 czyli 100%. Awanse na wyższe stanowiska również są rozdawane z klucza związkowego. Wniosek na dowódcę jrg na gościa wolnego od ZZ przepadł. Młodszy z takimi samymi kwalifikacjami ale zwiazkowiec otrzymał zgodę. Chyba ktoś tu się mija z prawdą.

U nas jest komendant nie zrzeszony i nigdy nie był w ZZ . Kolego Siedem u nas odwrotnie jak u Ciebie u nas załoga walczyła o powstanie ZZ ponieważ wcześniej był układ i starzy którzy mieli dodatki kosmos dostawali wszystko . W końcu zapanowała normalność i dzielone jest od zasług a nie kto z kim itd . Także narzekaj ale na przykładzie swojego podwórka bo u nas się poprawiło .

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2201 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:02:19 »
Wracając do ad rem: to ilu ich tych komendantów woj. w warmińsko mazurskim było ? Wie ktoś ? Dla porównania w sąsiednim pomorskim teraz jest piąty. I to nie tylko od reformy administracyjnej w 1999 r ale przez cały okres PSP.

Offline Lomin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2202 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:27:08 »
Niech ktoś poda przykład komendy gdzie wszyscy komendanci nigdy nie byli związkowcami :) bo ze teraz nie są to wiadome. U mnie wszyscy są po linii związkowej także wskaźnik równy 1 czyli 100%. Awanse na wyższe stanowiska również są rozdawane z klucza związkowego. Wniosek na dowódcę jrg na gościa wolnego od ZZ przepadł. Młodszy z takimi samymi kwalifikacjami ale zwiazkowiec otrzymał zgodę. Chyba ktoś tu się mija z prawdą.

U nas jest komendant nie zrzeszony i nigdy nie był w ZZ . Kolego Siedem u nas odwrotnie jak u Ciebie u nas załoga walczyła o powstanie ZZ ponieważ wcześniej był układ i starzy którzy mieli dodatki kosmos dostawali wszystko . W końcu zapanowała normalność i dzielone jest od zasług a nie kto z kim itd . Także narzekaj ale na przykładzie swojego podwórka bo u nas się poprawiło .

A teraz jest pewnie nowy układ i zasługi inne. A kasa idzie na konto tych co wiedzą z kim trzymać a Ty wiesz tyle ile Ci powiedzą i jak to mówił jeden cwaniak "głupi lud to kupi". :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2203 dnia: Grudzień 04, 2017, 15:08:56 »
A teraz jest pewnie nowy układ i zasługi inne. A kasa idzie na konto tych co wiedzą z kim trzymać a Ty wiesz tyle ile Ci powiedzą i jak to mówił jeden cwaniak "głupi lud to kupi". :szalony:
Ludzie którzy wszędzie widzą jakieś układy, powinni być przymusowo leczeni.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2204 dnia: Grudzień 04, 2017, 17:16:37 »
A teraz jest pewnie nowy układ i zasługi inne. A kasa idzie na konto tych co wiedzą z kim trzymać a Ty wiesz tyle ile Ci powiedzą i jak to mówił jeden cwaniak "głupi lud to kupi". :szalony:
Ludzie którzy wszędzie widzą jakieś układy, powinni być przymusowo leczeni.

@Lomin głodnemu chleb na myśli .
@Eqinox zgadzam się z Tobą w pełni .

siwiak

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2205 dnia: Grudzień 05, 2017, 08:53:11 »
każdy kto ma jakiś rozum widzi co się dzieje i jak jest. Systemu nie da się uzdrowić jednym rozporządzeniem ani ustawą na to trzeba lat. Obecnie trzeba mieć parcie aby coś osiągnąć. obecny system coś tam próbuje zrobić dla ludzi, ale i sami czerpią całymi garściami. Bo wcześniej było tylko dla swoich.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2206 dnia: Grudzień 05, 2017, 13:51:58 »

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2207 dnia: Grudzień 05, 2017, 14:25:14 »
w warm-maz od 1999 było 7 jak dobrze licze, ktoś się pytał powyżej
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2208 dnia: Grudzień 05, 2017, 14:29:21 »
a tak przy okazji, to my strażacy z warmii i mazur nie wybieramy komendantów wojewódzkich, to kg ich powołuje i odwołuje -_-
mnie bynajmniej nikt nie pytał o zdanie i nikogo takiego nie znam ;-)
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)

Offline firek 666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2209 dnia: Grudzień 05, 2017, 15:14:21 »
Zawieszenie komendanta z Pleszewa, trochę więcej okoliczności.

https://mojaremiza.pl/blogs/781/556/brutalna-bojka-w-kaliszu-zawieszony-pleszewski-komendant-psp

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2210 dnia: Grudzień 05, 2017, 20:14:05 »
A teraz jest pewnie nowy układ i zasługi inne. A kasa idzie na konto tych co wiedzą z kim trzymać a Ty wiesz tyle ile Ci powiedzą i jak to mówił jeden cwaniak "głupi lud to kupi". :szalony:
Ludzie którzy wszędzie widzą jakieś układy, powinni być przymusowo leczeni.

Jak nazwać obecną sytuację gdzie od d-cy JRG w górę KG decyduje o stołkach oraz o dodatkach motywacyjnych jak nie UKŁAD POLITYCZNY. To chyba właściwy KP wie co na jego podwórku jest najlepsze aby wszystko funkcjonowało jak należy!!!???? I to trzeba leczyć!!! Konkursy powinny być na stanowiska kierownicze. Dziś młody szeregowiec/podoficer/aspirant już myśli jak tu oficerem/komendantem zostać żenada, jeszcze kilka lat i trzeba będzie się ewakuować ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2017, 20:21:07 wysłana przez ttomipsp »

Offline Baza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2211 dnia: Grudzień 05, 2017, 20:56:41 »
zgadzam się z "ttomipsp", jeszcze trochę to zanikanie autorytet K-nta P/M, d-cy jrg... bo wladza i decyzyjność nie będzie w ich kompetencjach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2212 dnia: Grudzień 05, 2017, 21:16:58 »
I to trzeba leczyć!!! Konkursy powinny być na stanowiska kierownicze.
Znasz takie przysłowie "nie ważne kto głosuje, ważne kto głosy liczy" i jak myślisz, że konkurs by coś zmienił? Nie bądź smieszny.
Dziś młody szeregowiec/podoficer/aspirant już myśli jak tu oficerem/komendantem zostać żenada, jeszcze kilka lat i trzeba będzie się ewakuować ;)
A kto tego młodego wychowuje? I na kim się wzoruje? Ryba psuje się od głowy, a głową w przypadku młodych są w wiekszości przypadków ich dowódcy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2213 dnia: Grudzień 05, 2017, 21:57:48 »
A powiedz co widzi i rozumie z tego młody jeśli KP/KM nie decyduje o tym, kto u niego zostanie dowódcą JRG lub zastępcą a nawet dowódcą zmiany , a znam nawet i przypadek że dowódcą zastępu, i np związek zawodowy ( to jeszcze bym zrozumiał ale i bezpośrednio zainteresowani) potrafią mieć te informację na 2 tygodnie przed tym KP.  Czego twoim zdaniem w takiej sytuacji uczy się młody, bo moim skromnym zdaniem że ma do czynienia z figurantem . Jest powiedzenie "ryba psuje się od głowy" ale jest i dalsza część  " a kurczak od dupy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2214 dnia: Grudzień 05, 2017, 22:48:11 »
A powiedz co widzi i rozumie z tego młody jeśli KP/KM nie decyduje o tym, kto u niego zostanie dowódcą JRG lub zastępcą a nawet dowódcą zmiany , a znam nawet i przypadek że dowódcą zastępu, i np związek zawodowy ( to jeszcze bym zrozumiał ale i bezpośrednio zainteresowani) potrafią mieć te informację na 2 tygodnie przed tym KP.  Czego twoim zdaniem w takiej sytuacji uczy się młody, bo moim skromnym zdaniem że ma do czynienia z figurantem . Jest powiedzenie "ryba psuje się od głowy" ale jest i dalsza część  " a kurczak od dupy"
Podałeś jakiś patologiczny przykład degeneracji i deprawacji z którego Dzierżyński by się ucieszył (że zdolni uczniowie mu wyrośli).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2215 dnia: Grudzień 05, 2017, 23:01:09 »
A powiedz co widzi i rozumie z tego młody jeśli KP/KM nie decyduje o tym, kto u niego zostanie dowódcą JRG lub zastępcą a nawet dowódcą zmiany , a znam nawet i przypadek że dowódcą zastępu, i np związek zawodowy ( to jeszcze bym zrozumiał ale i bezpośrednio zainteresowani) potrafią mieć te informację na 2 tygodnie przed tym KP.  Czego twoim zdaniem w takiej sytuacji uczy się młody, bo moim skromnym zdaniem że ma do czynienia z figurantem . Jest powiedzenie "ryba psuje się od głowy" ale jest i dalsza część  " a kurczak od dupy"
Podałeś jakiś patologiczny przykład degeneracji i deprawacji z którego Dzierżyński by się ucieszył (że zdolni uczniowie mu wyrośli).
To nie jest patologiczny przykład degeneracji. To jest realne życie w małych KP, gdzie rządzą ZZ, a Komendanci nie mają nic do gadania. Są tylko od wykonywania poleceń. Jedyne co mogą, to brać za to wszystko na siebie odpowiedzialność. Ale tak to jest - począwszy od KG, poprzez KW i KP/KM, a na niższych stanowiskach kończąc - gdzie za poparcie ZZ przed objęciem stanowiska, trzeba teraz spłacać zobowiązania.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2216 dnia: Grudzień 05, 2017, 23:04:02 »
To nie jest realne tylko w małych komendach tylko w dużych a nawet w KW....
Patrz kieleckie....
Tylko ideologicznie zapatrzony E tego nie widzi, (proszę tylko nie cytuj tego pojedynczego zdania aby pierdołowato odpowiedzieć - choć raz kogoś innego zrozum)...
EGO = 1 / wiedza

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2217 dnia: Grudzień 05, 2017, 23:24:00 »
Scyzoryk, pb11 i robn widzą wiedzą i potwierdzają to co jest faktem tu i teraz, z całym szacunkiem Eqinox gdzie Ty pracujesz i z kim dzielisz poglądy że uporczywie widzisz wszystko inaczej ? Potwierdzam i ja że tak jak jest teraz (relacja ZZ - kierownictwo KP czy też KM) oraz ich wpływ na wszelaki rozdział tych czy innych stanowisk sięga dna, Dziwię się sobie po kiego ch... ja dalej tkwię w tym układzie. Na pewno nie dla pieniędzy ot tak lubię to co robię, tylko pytam się siebie - jak długo.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2218 dnia: Grudzień 05, 2017, 23:44:44 »
Scyzoryk, pb11 i robn widzą wiedzą i potwierdzają to co jest faktem tu i teraz, z całym szacunkiem Eqinox gdzie Ty pracujesz i z kim dzielisz poglądy że uporczywie widzisz wszystko inaczej ? Potwierdzam i ja że tak jak jest teraz (relacja ZZ - kierownictwo KP czy też KM) oraz ich wpływ na wszelaki rozdział tych czy innych stanowisk sięga dna, Dziwię się sobie po kiego ch... ja dalej tkwię w tym układzie. Na pewno nie dla pieniędzy ot tak lubię to co robię, tylko pytam się siebie - jak długo.
Dwoma rękami podpisuję się pod Twoimi słowami!!! A do kiedy Ci powiem do zmiany zasad naliczania emerytury!!!!
Eqinox ja byłem ja widziałem, a lada chwila przeżyję tą dobrą zmianę na młodych gniewnych jedynych i posłusznych!!! A jak pewnie wiesz, w mojej KP na pewno bez zdania ZZ i osób, które widzą co się dzieje i nic nie mogą zrobić. Niedługo dojdzie do tego, że z st.str na kpt. będzie można awansować jak w MON bo tez przecież "wybitne" jednostki się pojawiają z dużym "bagażem" doświadczeń !!!

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2219 dnia: Grudzień 06, 2017, 08:01:15 »
Scyzoryk, pb11 i robn widzą wiedzą i potwierdzają to co jest faktem tu i teraz, z całym szacunkiem Eqinox gdzie Ty pracujesz i z kim dzielisz poglądy że uporczywie widzisz wszystko inaczej ? Potwierdzam i ja że tak jak jest teraz (relacja ZZ - kierownictwo KP czy też KM) oraz ich wpływ na wszelaki rozdział tych czy innych stanowisk sięga dna, Dziwię się sobie po kiego ch... ja dalej tkwię w tym układzie. Na pewno nie dla pieniędzy ot tak lubię to co robię, tylko pytam się siebie - jak długo.
Dwoma rękami podpisuję się pod Twoimi słowami!!! A do kiedy Ci powiem do zmiany zasad naliczania emerytury!!!!
Eqinox ja byłem ja widziałem, a lada chwila przeżyję tą dobrą zmianę na młodych gniewnych jedynych i posłusznych!!! A jak pewnie wiesz, w mojej KP na pewno bez zdania ZZ i osób, które widzą co się dzieje i nic nie mogą zrobić. Niedługo dojdzie do tego, że z st.str na kpt. będzie można awansować jak w MON bo tez przecież "wybitne" jednostki się pojawiają z dużym "bagażem" doświadczeń !!!
niestety to prawda.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2220 dnia: Grudzień 06, 2017, 08:46:22 »
ZZ produkują Misiewiczów napewno na poziomo KM/P i KW nie wiem jak sprawa wygląda w KG, i jeszcze jak zrobią głupie ruchy co do zajmowania stanowisk to będzie katastrofa, chociaż musze przyznać ze zrobiły trochę dobrego.... (przynajmniej u mnie, bo bylo tyle spraw do zalatwienia, dlatego więc jeszcze nikt nie rozdziela stanowisk ale myślę że to bedzie kolejnym krokiem,), zastanawiam się tylko na którą stronę wagi teraz  ZZ dołożą kolejne zasługi. ... swoją czy formacji? ?? 

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2221 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:02:43 »
... Komendanci nie mają nic do gadania. Są tylko od wykonywania poleceń. Jedyne co mogą, to brać za to wszystko na siebie odpowiedzialność. Ale tak to jest - począwszy od KG, poprzez KW i KP/KM, a na niższych stanowiskach kończąc - gdzie za poparcie ZZ przed objęciem stanowiska, trzeba teraz spłacać zobowiązania.
Cierp ciało co ci się chciało - czy ktoś zmusza kandydatów na stanowiska do szukania poparcia i zaciągania zobowiązań? Jako kandydaci do stanowisk sami wciągają w tą karuzelę zz i nie tylko, a później narzekają że nic nie mogą bo mają zobowiązania. Coś za coś ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline firek 666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2222 dnia: Grudzień 06, 2017, 10:17:33 »
Zauważyłem w tym pewną prawidłowość, są jeszcze województwa w których powołano na komendanta wojewódzkiego któregoś z zastępców albo jednego z komendantów powiatowych/miejskich,tam sytuacja wygląda w miarę normalnie, zaznaczam - w miarę. Tragedia jest tam gdzie powołano na wojewódzkiego gościa z dołu hierarchii służbowej ( tak zwane błyskawiczne awanse o 6,7 a niekiedy 8 grup ) za zasługi związkowe lub koleżeństwo z którymś posłów pis. Ci ludzie są tak zachłyśnięci awansem, że z wdzięczności zrobią wszystko co im każą i to całkowicie bezkrytycznie. Oni nie kierują się dobrem służby a jedynie dobrem mocodawców, żeby rządzili przynajmniej jeszcze jedną kadencję, bo wraz ze zmianą władzy oni też odpłyną. Byłem niedawno mimowolnym świadkiem rozmowy jednego z takich błyskawicznie awansowanych, komendanta wojewódzkiego z kandydatem na komendanta powiatowego. Rozmowa nie dotyczyła wiedzy ani pomysłów na pokierowanie komendą, kandydat na komendanta powiatowego był pytany na kogo konkretnie głosował i jakie ma poglądy polityczne. Więc czego można oczekiwać 

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2223 dnia: Grudzień 06, 2017, 13:06:22 »
... Komendanci nie mają nic do gadania. Są tylko od wykonywania poleceń. Jedyne co mogą, to brać za to wszystko na siebie odpowiedzialność. Ale tak to jest - począwszy od KG, poprzez KW i KP/KM, a na niższych stanowiskach kończąc - gdzie za poparcie ZZ przed objęciem stanowiska, trzeba teraz spłacać zobowiązania.
Cierp ciało co ci się chciało - czy ktoś zmusza kandydatów na stanowiska do szukania poparcia i zaciągania zobowiązań? Jako kandydaci do stanowisk sami wciągają w tą karuzelę zz i nie tylko, a później narzekają że nic nie mogą bo mają zobowiązania. Coś za coś ...

To moim zdaniem wygląda jednak trochę inaczej - doszło do tego, że ten który poparcia zz nie zdobędzie (czytaj za w czasu nie uzgodni sobie tego i owego) ten przegra z tym, który to zrobi. 

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2224 dnia: Grudzień 06, 2017, 15:25:57 »
Zamknijcie ten wątek, bo od dawna wiadomo, że prawie w 100% wszelkie powołania "dobrej zmiany" to początkowo wypływało z przynalezności (lub też poufałości ) do ZZ, a obecnie to konieczność wazeliny względem tych osób.
Pozdrawiam