Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796231 razy)

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2150 dnia: Październik 28, 2017, 18:52:50 »
Myślę, że z tym stażem służby na pewno będzie się zgadzał w 100% z KG i o takich ludzi chodzi, wszystkich którzy myślą troszkę inaczej niż jedyna słuszna linia, a można ich się pozbyć bez wahania robi się to  :gwiazdki:

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2151 dnia: Listopad 02, 2017, 19:50:15 »
Zastanawiam się czy nastąpiła "Dobra zmiana" w SA PSP Poznań? Bo Dyrektor Muzeum rządzi nawet  nowym komendantem, więc dobrze, że już sobie pojechał, a przecież jako komendant w Gryficach współpracował z działaczami PO i gdyby nie Marek Kowalski pewnie dawno by go już nie było w służbie, w końcu wielokrotnie się skompromitował i myśli, że nikt już o tym nie pamięta:

https://www.youtube.com/watch?v=UH4nmAAk5NU

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2152 dnia: Listopad 02, 2017, 20:25:11 »
dla takich kombinatorów, władców "prywatnych folwarków" nie powinno być miejsca w naszej formacji, a dobra zmiana niech się lepiej zastanowi co robi, bo wygląda to na dywersję aby już jej nie było na drugą kadencję.
 pozdrawiam

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2153 dnia: Listopad 02, 2017, 21:49:44 »
Cytuj
Zastanawiam się czy nastąpiła "Dobra zmiana" w SA PSP Poznań? Bo Dyrektor Muzeum rządzi nawet  nowym komendantem
nie znam spraw które opisujesz, ale akurat obecnego Dyrektora, miałem okazję poznać właśnie w SA i dał się raczej poznać z dobrej strony.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2154 dnia: Listopad 03, 2017, 12:10:56 »
właściciel SANDRY też go poznał z dobrej strony:

http://www.wppp.pl/artykul.php?nr=1&id=1311246947&gaz=gg

Offline Lomin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2155 dnia: Listopad 03, 2017, 13:14:13 »
Cenzura wróciła, ja pier...le co to się porobiło. Nawet na forum policji  z tego się śmieją.
Ale powtórzę jeszce raz. Jak strażacy dostali darmowe wejściówki to było żle ale jak musieli sprzątać gówna i kleszcze z komisariatu policji to już wszystko ok.
 :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2156 dnia: Listopad 03, 2017, 21:43:45 »
Cenzura wróciła, ja pier...le co to się porobiło. Nawet na forum policji  z tego się śmieją.
Ale powtórzę jeszce raz. Jak strażacy dostali darmowe wejściówki to było żle ale jak musieli sprzątać gówna i kleszcze z komisariatu policji to już wszystko ok.
 :gwiazdki:
Ty a co ma twój post do tematu dlatego leci do kosza.
właściciel SANDRY też go poznał z dobrej strony:
http://www.wppp.pl/artykul.php?nr=1&id=1311246947&gaz=gg
Mam dobre zdanie o człowieku o którym mowa w powyższych artykułach. I nie rozumiem kto chce grillować Edka, starą zdartą płytą za którą już upomnienie otrzymał... Które się zatarło... Więc sory sprawa już długo jest nieaktualna. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2157 dnia: Listopad 03, 2017, 21:58:06 »
Czy ty odnalazł byś się  w roli tego strażaka który przyszedł do PSP z misją ratowania i pomocy ludziom a pan komendant każe mu szorować czyjś ośrodek i robi z niego pracownika MPO.
Cytuj
starą zdartą płytą za którą już upomnienie otrzymał... Które się zatarło... Więc sory sprawa już długo jest nieaktualna.
a to po prostu obłuda

I ty jako przedstawiciel ZZ powinieneś jak sam często podkreślasz ( stający zawsze po stronie strażaków ) dążyć  do eliminacji takich ludzi z szeregów PSP a na pewno z szeregów kadry zarządzającej a nie bronić ich w imię .....
 No właśnie czego ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2158 dnia: Listopad 03, 2017, 22:01:23 »
a to po prostu obłuda
I ty jako przedstawiciel ZZ powinieneś jak sam często podkreślasz ( stający zawsze po stronie strażaków ) dążyć  do eliminacji takich ludzi z szeregów PSP a na pewno z szeregów kadry zarządzającej a nie bronić ich w imię .....
 No właśnie czego ?
Jeśli uważasz to za obłudę spoko, kara była moim zdaniem adekwatna do przewinienia...
Upomnienie za jedną wtopę, to i tak dobry wynik jak na PSP ( i tak w PSP ma to wyglądać 1 wtopa jedno upomnienie!). Znam artystów co 10 zaliczyli i nawet rozmowy dyscyplinującej nie uraczyli. Zapytaj @pb11 swoich strażaków ile drzew wycieli bez konieczności....
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2017, 22:19:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2159 dnia: Listopad 04, 2017, 01:18:22 »
Tak wycieli całkiem sporo ale w szkołach, urzędach państwowych, przedszkolach, na placach zabaw czasami u biedoty której ewidentnie nie stać było na wycinkę drzewa rozrosłego się nad domem. Ale nigdy z naciskiem na nigdy w prywatnej bogatej firmie.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2160 dnia: Listopad 04, 2017, 09:37:42 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2161 dnia: Listopad 04, 2017, 11:12:04 »
Odszedł na własną prośbę, względy biznesowo-ekonomiczne. Tajemnicą nie jest, że Ryszard karierę będzie rozwijał w cywilu. Jego następca to równie błyskotliwy i ambitny oficer. Bardzo inteligentny i chłonący wiedzę jak gąbka. Związków z dobrą zmianą nie widzę - naturalna kolej rzeczy. Bardzo dobry oficer odchodzi realizować się w sektorze cywilnym po słusznym okresie służby, a na jego miejsce wchodzi również bardzo dobry i świetnie się zapowiadający.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2162 dnia: Listopad 04, 2017, 11:17:28 »
Odszedł na własną prośbę, względy biznesowo-ekonomiczne. Tajemnicą nie jest, że Ryszard karierę będzie rozwijał w cywilu. Jego następca to równie błyskotliwy i ambitny oficer. Bardzo inteligentny i chłonący wiedzę jak gąbka. Związków z dobrą zmianą nie widzę - naturalna kolej rzeczy. Bardzo dobry oficer odchodzi realizować się w sektorze cywilnym po słusznym okresie służby, a na jego miejsce wchodzi również bardzo dobry i świetnie się zapowiadający.
Dodaj do tego, że Rysio jako nurek instruktor już dawno miał 75% czyli pełną emeryturę.
Tak wycieli całkiem sporo ale w szkołach, urzędach państwowych, przedszkolach, na placach zabaw czasami u biedoty której ewidentnie nie stać było na wycinkę drzewa rozrosłego się nad domem. Ale nigdy z naciskiem na nigdy w prywatnej bogatej firmie.
Czyli robili to samo co w/wym. jedynie ty masz okoliczność łagodzącą w przypadku ludzi ubogich ale w przypadku urzędów państwowych to niczym się nie różniło od sprawy "Sandry" 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mlodyoficer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2163 dnia: Listopad 04, 2017, 11:40:08 »
Jego następca to równie błyskotliwy i ambitny oficer. Bardzo inteligentny i chłonący wiedzę jak gąbka. Związków z dobrą zmianą nie widzę - naturalna kolej rzeczy. Bardzo dobry oficer odchodzi realizować się w sektorze cywilnym po słusznym okresie służby, a na jego miejsce wchodzi również bardzo dobry i świetnie się zapowiadający.

Się uśmiałem :D jedynie co się zgadza to to, że nie ma było związków z dobrą zmianą i to że Ryszard faktycznie był zapalonym (napalonym) "strażakiem podziałowcem" :)
Tak czy inaczej, pozdrawiam szczęśliwych chłopaków z Lubina, a współczuję chłopakom z Polkowic :D

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2164 dnia: Listopad 04, 2017, 12:11:18 »
Odszedł na własną prośbę, względy biznesowo-ekonomiczne. Tajemnicą nie jest, że Ryszard karierę będzie rozwijał w cywilu. Jego następca to równie błyskotliwy i ambitny oficer. Bardzo inteligentny i chłonący wiedzę jak gąbka. Związków z dobrą zmianą nie widzę
To wersja oficjalna... w prywatnej rozmowie z osobami z którymi jest w większej zażyłości  powód jest zupełnie inny. Rysiek  miał inne plany związane z swoja karierą w PSP.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2165 dnia: Listopad 04, 2017, 12:24:21 »
Na tle miernot intelektualnych okopanych na funkcyjnych stanowiskach w tej komendzie, to Mariusz błyszczał jak brylant w gównie. Dla wiadomości niezaznajomionych z tematem - to jest komenda w której żaden z oficerów uprawnionych do przejęcia kierowania interwencyjnego od d-cy zmiany, a konieczny przy wprowadzaniu kierowania taktycznego nie pofatygował się do tego zdarzenia:
http://straz.wroclaw.pl/grozny-pozar-magazynu-w-lubinie/
Zdjęcie ilustrujące ten artykuł zrobione zostało z placu komendy. Na miejscu KW wezwałbym całe kierownictwo KP i JRG na rozmowę wyjaśniającą połączoną z wręczeniem aktów odwołania dla komendantów. A co do Mariusza, to jestem pewien, że głowy w piasek by nie schował w obliczu takiego zdarzenia.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2166 dnia: Listopad 04, 2017, 14:05:01 »
Na tle miernot intelektualnych okopanych na funkcyjnych stanowiskach w tej komendzie, to Mariusz błyszczał jak brylant w gównie. Dla wiadomości niezaznajomionych z tematem - to jest komenda w której żaden z oficerów uprawnionych do przejęcia kierowania interwencyjnego od d-cy zmiany, a konieczny przy wprowadzaniu kierowania taktycznego nie pofatygował się do tego zdarzenia:
http://straz.wroclaw.pl/grozny-pozar-magazynu-w-lubinie/
Zdjęcie ilustrujące ten artykuł zrobione zostało z placu komendy. Na miejscu KW wezwałbym całe kierownictwo KP i JRG na rozmowę wyjaśniającą połączoną z wręczeniem aktów odwołania dla komendantów. A co do Mariusza, to jestem pewien, że głowy w piasek by nie schował w obliczu takiego zdarzenia.

Lang, jesteś doświadczonym forumowicze i chyba też funkcjonariuszem. Dobrze wiesz, że w tym dniu pełni dyżur:
1. tzw. oficer operacyjny powiatu,
2. 01, bądź 02.
To te dwie osoby powinny wylądować na dywaniku w KW za brak obecności (chyba że dyspozytor nie poinformował ww. osób w co wątpię), choć nie chce mi się w to wierzyć, że nikogo z "góry" nie było na miejscu zdarzenia. I śmieszą mnie Twoje słowa "A co do Mariusza, to jestem pewien, że głowy w piasek by nie schował w obliczu takiego zdarzenia." :D Zaznaczam, że nie znam tego dżentelmena :)

W każdym bądź razie odbiegamy od tematu. Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2017, 18:52:55 wysłana przez młody16 »

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2167 dnia: Listopad 06, 2017, 10:33:36 »
Cenzura wróciła, ja pier...le co to się porobiło. Nawet na forum policji  z tego się śmieją.
Ale powtórzę jeszce raz. Jak strażacy dostali darmowe wejściówki to było żle ale jak musieli sprzątać gówna i kleszcze z komisariatu policji to już wszystko ok.
 :gwiazdki:

strażacy to mieli co najwyżej wejściówki do kosza tego co na zdjęciu, do SPA pewnie ktoś inny ...


Cenzura wróciła, ja pier...le co to się porobiło. Nawet na forum policji  z tego się śmieją.
Ale powtórzę jeszce raz. Jak strażacy dostali darmowe wejściówki to było żle ale jak musieli sprzątać gówna i kleszcze z komisariatu policji to już wszystko ok.
 :gwiazdki:
Ty a co ma twój post do tematu dlatego leci do kosza.
właściciel SANDRY też go poznał z dobrej strony:
http://www.wppp.pl/artykul.php?nr=1&id=1311246947&gaz=gg

Mam dobre zdanie o człowieku o którym mowa w powyższych artykułach. I nie rozumiem kto chce grillować Edka, starą zdartą płytą za którą już upomnienie otrzymał... Które się zatarło... Więc sory sprawa już długo jest nieaktualna.

różnie to już bywało

http://ezdunska.pl/index.php/wiadomosci-aktualnosci/1907-kampania-wyborcza-rusza-z-kopyta

konie kują a żaby platfusa podstawiają, czy platfusy żaby ...

https://wpolityce.pl/polityka/185870-jak-starosta-z-po-sluzby-mundurowe-odprawial-250-flaszek-wodki-balanga-na-500-osob-bijatyka-i-interwencja-policji-troche-atrakcji-bylo

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 12:01:00 wysłana przez Butel »

Offline krokodyl67

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2168 dnia: Listopad 07, 2017, 17:49:39 »
Ktoś się tutaj bardzo stara aby opisać stare kotlety Dyrektora Muzeum. Może ktoś czuje jakieś zagrożenie, że nagle tyle hejtów. "Kto jest bez winy niech sam pierwszy rzuci kamień". Fajnie się tak opisuje kogoś z drugiej strony ekranu. Znam osobiście byłego zastępcę Komendanta SA i wiem, że gdy był w Poznaniu na pewno nie miał łatwo z byłym 01. Ale to wie tylko ten kto tam wtedy pracował. A mało to razy opisywano komendantów za wykorzystywanie sprzętu PSP do innych celów. Ale to już było i koniec rozdział zamknięty.
Ciekawe zatem komu tak zależy na tym aby stare było ciągle na wierzchu. Może 01 i 02 z Poznania. Facet niemerytoryczny, którego głównymi tematami w dyskusji to tematy związkowe i polityczne. Facet który nie dawno był szanowanym dowódcą zastępu a teraz nie potrafi się zachować w obecności swoich podwładnych. Bez szacunku dla wieku, stopnia, wykształcenia itp. Monologi tylko z pozycji siły siedzącej z nogami na stole. Jestem ciekaw jak będą oceniani właśnie Ci nowi komendanci. Czy za merytorykę w służbie? Mam co do tego pewne obawy. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2169 dnia: Listopad 07, 2017, 20:37:11 »
Szczerze, jak na spowiedzi jeśli ktoś wali NEWSA z 2011 roku to sory ..
to czysta złośliwość...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sherlock2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2170 dnia: Listopad 07, 2017, 22:57:27 »
Widzę w dwóch krótkich wpisach, że krokodyl67 bardzo zorientowany w sprawach poznańskiej SA. Znaczy albo w niej pracuje albo został wyrzucony przez poprzedniego komendanta za prywatę albo leserstwo bo on takich nie trawił.
Co za moralizatorskie tony typu "Kto jest bez winy niech sam pierwszy rzuci kamień". Chłopie, napisz o co Ci chodzi konkretnie i jaki interes chcesz załatwić z nowym komendantem którego tak naprawdę jeszcze nie ma a szkołą rządzi oddelegowany z muzeum oficer. Chodzi o mieszkania na Śródce? Tamten nie chciał się układać to teraz potrzebujecie bardziej spolegliwego. Hm, …ciekawe.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2171 dnia: Listopad 08, 2017, 10:52:01 »
Szczerze, jak na spowiedzi jeśli ktoś wali NEWSA z 2011 roku to sory ..
to czysta złośliwość...

Eqinox serio takie masz zdanie? Dla mnie to dbanie o elementarną uczciwosć i podstawowe zasady a nie złosliwosc.
A juz na marginiesie każdy dyskutant tutaj łacznie z tobą i ze mną wraca do spraw z lat jeszcze wczesniejszych jesli tylko mu to odpowiada wiec taki argumnet to zaden argument. POmijam juz kwestię sięgania jeszzce głębiej do historii w kontekscie niektórych osób ...

Co do kolejnej zmiany podpisu.
Widzę że z klasyki literatury SF przeskoczyłes na klasykę HH. No zaskakujesz mnie, choc z twórczosci 52 D wolę inne kawałki. I konotacje poznańskie jak widać są :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2172 dnia: Listopad 08, 2017, 19:01:24 »
Eqinox serio takie masz zdanie? Dla mnie to dbanie o elementarną uczciwosć i podstawowe zasady a nie złosliwosc.
Szczególnie jeśli sprawca został ukarany karą dyscyplinarną, więc uczciwości stało się zadość a reszta to już czysta złośliwość.
Co do kolejnej zmiany podpisu.
Widzę że z klasyki literatury SF przeskoczyłes na klasykę HH. No zaskakujesz mnie, choc z twórczosci 52 D wolę inne kawałki.
Mało utworów 52 lubię, a ten moim zdaniem jest najlepszy.
I konotacje poznańskie jak widać są :)
Poznań mi się bardzo podoba. Rewelacyjne bary z gigantycznym wyborem piwa, coś pięknego :wacko:.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2173 dnia: Listopad 08, 2017, 23:10:00 »
http://www.straz.gda.pl/aktualnosci/wydarzenia/kw-psp/aktualnosci-2017/507-powierzenie-pelnienia-obowiazkow-komendanta-miejskiego-w-gdyni

http://www.kmpsp.gdynia.pl/komenda-miejska/komenda-miejska

Od 6 wrzesnia minęły 2 miesiące i 3 dni i cisza na stronie KW PSP Gdańsk i KM PSP Gdynia. Źle to świadczy o osobach odpowiedzialnych za aktualne informacje na tych stronach. Bo przecież w poniedziałek po 2 miesiącach skończyło się p.o. dla Komendanta zgodnie z ustawą o PSP i na 100% musi być powołany na stałe lub ktoś inny wyznaczony na to miejsce. A tu żadnej informacji.  :cooo:
Panie Komendancie Wojewódzki Pomorski i Panie Komendancie Miejski w Gdyni (o ile jest taki - bo może jest np. jakaś Pani Komendant, ale tego nie wiemy ze strony) , weźcie rano na dywanik osoby odpowiedzialne i niech zaktualizują strony  i podadzą aktualne dane.
Bo przecież niemożliwe są plotki które krążą że Gdynia od poniedziałku nie ma Komendanta Miejskiego PSP. Ale to nie może być prawda ... Nikt rozsądny nie pozwoliłby sobie na taki brak odpowiedzialności żeby nie powoływać Komendanta w tak dużym miescie jak Gdynia . Zresztą nie tylko w tak dużym mieście, ale gdziekolwiek indziej, bo byłoby to ewidentne złamanie ustawy o PSP za które pewnie grożą bardzo poważne konsekwencje  :fiuu:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2174 dnia: Listopad 09, 2017, 06:42:26 »
Spojrzałem na te strony i chciałbym Ci podpowiedzieć że możesz przedzwonić lub podjechać do Komend i złożyć zażalenie.