Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796991 razy)

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2100 dnia: Wrzesień 28, 2017, 01:24:59 »
Daje się odczuć, że sympatyzujesz z komendantem, jesteś blisko i znasz człowieka, ja nie znam. Ale zachowajmy jakiś dystans.
To tak jakbyś pytał o to co ma KW i KM MO z Wrocławia, gdy uspokajano gościa paralizatorem w kiblu, a zostali pogonieni.
No jest ciąg, bo inaczej zawsze tylko sekretarki by traciły pracę. Myślę, że konkrety poda prokurator. To może się okaże, że oficer dyżurny - dupa w korach, ale ten kto organizuje mu pracę także zaniedbał, nie przewidział, nie przeszkolił, w końcu ogarnięcie działania szkoły składa się ze stałych elementów gry. Gówniarzy trzeba pilnować, wielkiej przenikliwości nie trzeba. Jak się rodzic rozkręci, to jeszcze długo będziemy wracać do sprawy. Komendant na razie jest bez większych strat, co najwyżej się ze sztandarem nie całował, ale nie byłbym taki pewny, że się na tym skończy.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2101 dnia: Wrzesień 28, 2017, 01:52:26 »
Pszemek tu nie chodzi kto z kim sympatyzuje a kto wie co o sprawie
I nie przyrównuj Policji z Wrocławia bo manipulujesz czytającymi a związku niema żadnego.

Największym chyba błędem odwołanego Komendanta jest to że pozwolił by przyszli adepci pożarnictwa nie spali na stacjach kolejowych, a mogli noc przed przyjęciem przespać się w koszarach.

Oczywiście że wszyscy wiedzieli że trzeba pilnować, co nie znaczy że upilnujesz bo Policja też wie żeby pilnować a kradną i mordują i jakoś nie odwołuje się Komendanta  Policja w Warszawie bo mąż poszarpał się z mamusią na ulicy X.  Chciałem przypomnieć że piszemy o dorosłych ludziach jeżdżących do zdarzeń, będących już wykwalifikowanymi ratownikami bo zdali kwalifikację zawodową. I trudno zakładać że są przestępcami jeśli pozwala im się ratować ludzi,  wykonywać czynności z zakresu KPP itd.  Czyli nie zakładamy, że zamiast unieruchomić odcinek szyjny kręgosłupa będą poszkodowanemu szyję ukręcać.

O samym zdarzeniu tak naprawdę wiem nie dużo bo szczegóły mnie nie interesowały, znaleźli gdzieś miejsce podobno bez kamer na drodze pomiędzy biurem przepustek a koszarami. a chłopak po 5 pytaniu pozwolił sobie podobno głowę sam ogolić. Jednak nie wnikałem bo zdarzenie oczywiście jest bezdyskusyjnie nganne i niema co więcej pytać.

I teraz wróćmy do przywołanego przez Ciebie Komendanta Policji w Wrocławiu. Różnica jest zasadnicza z jednego powodu. Że w tym przypadku w SA Poznań zrobiono wszystko co wymagają przepisy łącznie z powiadomieniem Policji o zdarzeniu w celu sprawdzenia czy nie wyczerpuje ono czynu zabronionego. I uważam to jest zadaniem kierownika komórki organizacyjnej, a nie po nocach pilnowanie Kadetów bo i tak się ich nie upilnuje chyba że będziemy dorosłych ludzi przypinać kajdankami do łóżek co jest zresztą nie zgodne z prawem. Oczywiście że pojawiły się plotki że próbowano zamieść to pod dywan, co nie było prawdą. 01 KG wysłał komisję doraźną do zbadania tej sprawy, ale podobno odwołał Komendanta przed zakończeniem jej pracy. 

Wiec wskarz Pszemek ciąg przyczynowo skutkowy dlaczego w ciągu hierarchicznym od Oficera Dyżurnego po Komendanta Głównego akurat Komendant Szkoły nie upilnował Kadetów ?

Dlatego napisałem powód, a przyczyna to dwie różne rzeczy.
Jak potrzebny był powód to się znalazł

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 01:58:08 wysłana przez MIKO »

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2102 dnia: Wrzesień 28, 2017, 04:39:40 »
Jeśli przykład z policją jest niewłaściwy, ok, wycofuję go, ja nie prowadzę krucjaty.
Po prostu chciałem na przykładzie pokazać pewien popularny błąd. Stanowiska wykonawcze rozlicza się z realizacji pracy. Robi się to wprost. Tej metody nie stosuje się do stanowisk kierowniczych. Tu obowiązują inne zasady. Po to gościu ma wygodny fotel, sekretariat, klakierów, żeby wyznaczał cele, zadania i kierunki. Ma siedzieć na dupie i myśleć, żeby maszynka działała. To jest zakres jego kompetencji. A odwołanie ze stanowiska nie jest sądem bo kierownikowi nie udowadnia się że za mało szufli węgla dorzucił, tylko "nie takich efektów oczekiwałem", dziękuję, dam szansę innemu. Oczywiście komendant ma jakąś tam kartę służby i na pewno są tam zapisy o jakości, wizerunku, rozwoju, prawie. Ale utrata zaufania z reguły wystarczy, żeby człowieka odwołać. To nie jest sąd.
Jak stawiasz dom, to zatrudniasz kierownika budowy, który ma zapewnić pewien standard. On najczęściej wybiera ekipę i ganiają. Płacisz terminowo i oczekujesz, że za tydzień będą ściany stały. Jak przyjedziesz i okaże się, że jest źle, albo do połowy to co? Wysłuchasz. że murarze napici przychodzili, ale co można zrobić, są dorośli, możesz przyjechać i sam pilnować? A może pogonisz jednak tego kierownika i weźmiesz innego, który sobie z ekipą poradzi?
Jeśli miałbym mówić o największym błędzie odwołanego komendanta, to chyba to, że po długim okresie nauki, jego podkomendni uczniowie to zwykłe ogry, które potrafią popełnić przestępstwo. To świadczy o całokształcie funkcji kierowniczej.

Wiec wskarz Pszemek ciąg przyczynowo skutkowy dlaczego w ciągu hierarchicznym od Oficera Dyżurnego po Komendanta Głównego akurat Komendant Szkoły nie upilnował Kadetów ?
A ja nie wiem, wróć do mojej 1. wypowiedzi, ja uważam, że całe kierownictwo powinno zostać odwołane. Mamy incydent, ale mamy też głęboki problem wychowawczy. To funkcja wielu stanowisk kierowniczych, takie jest moje zdanie.

Gdyby sprawa dotyczyła incydentu, to zapewniam Cię, że 1 apelik, 1 spotkanko wystarczy, żeby towarzystwo ustawić. Nikogo nie trzeba przypinać do łóżek, jeszcze by kołysanki śpiewali pod oknem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 05:13:41 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2103 dnia: Wrzesień 28, 2017, 09:58:28 »
Też byłem w tej szkole ponad 20 lat temu i nie jeden incydent się zdarzył, a przez 2 miesiące unitarki starzy ganiali i w dzień i w nocy, były różne przypadki i jakoś nikt się nie skarżył i w nerwice nie popadł. Młodzież teraz jest po prostu miękka, rodzice do ust podadzą w domku od ust odbiorą itd. , a jak jest troszkę ciężej to od razu płacz i że ktoś nad kimś się znęca. Gdzieś życia trzeba się nauczyć, kiedyś to było wojsko, a teraz 90% młodych chłopaków to ciepłe kluchy.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2104 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:07:20 »
@Pszemek ale idąc za twoim tokiem oceny tej sytuacji to liczę, że też gdzieś walniesz się w pierś.
Bo na takiej zasadzie to można dowieść, że też miałeś jakiś wpływ na tą sytuację.
Szczególnie nie mając wyników przeprowadzonej kontroli i pełnej informacji co zrobiono w temacie.

Ale zgadzamy się że na powód wystarczy.

@mich zapewniam cię że tu też nikt w nerwicę nie popadł, a jeden z dwóch chłopaków którzy zrezygnowwali wprost powiedział że dostał się na AWF i idzie na studia.
Była kontrola doraźna w SA liczę że poznamy oficjalnie jej wnioski

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2105 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:19:30 »
Też byłem w tej szkole ponad 20 lat temu i nie jeden incydent się zdarzył, a przez 2 miesiące unitarki starzy ganiali i w dzień i w nocy, były różne przypadki i jakoś nikt się nie skarżył i w nerwice nie popadł. Młodzież teraz jest po prostu miękka, rodzice do ust podadzą w domku od ust odbiorą itd. , a jak jest troszkę ciężej to od razu płacz i że ktoś nad kimś się znęca. Gdzieś życia trzeba się nauczyć, kiedyś to było wojsko, a teraz 90% młodych chłopaków to ciepłe kluchy.
20 lat temu piło się wódkę na służbie i jechało do zdarzenia a teraz wszyscy trzeźwi (chyba) to co oznacza, że strażacy zmiękli? Moim zdaniem NIE po prostu czasy się zmieniły  :wacko: Czasy się zmieniły i wszyscy muszą to zapamiętać. W wojsku nie ma fali a w straży jest? Wszystko postawiono do góry nogami!
Jeśli miałbym mówić o największym błędzie odwołanego komendanta, to chyba to, że po długim okresie nauki, jego podkomendni uczniowie to zwykłe ogry, które potrafią popełnić przestępstwo. To świadczy o całokształcie funkcji kierowniczej.
Chciał bym zwrócić uwagę, jak tu wcześnie napisano że odwołany 01 SA sprawował swą funkcję przez 11 lat i nie dochował się kadry która sprawnie potrafi "wychować" bandę "dzieciaków" bo nazywanie 20 latka dorosłym człowiekiem to lekkie nadużycie wiem że mogą już pić i palić ale dalej mają pstro w głowie (nie wszyscy ale spora część na pewno).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2106 dnia: Wrzesień 28, 2017, 11:30:19 »
Genialny pływak, którego ojciec wbił na rozmowę do Stanleja, będzie udowadniał swoje znerwicowane życie po wydarzeniach z SA. Koszmary, budzenie się i pompowanie w nocy zostało mu do dziś. :) Tak będzie. Osobiście uważam, że skoro Stanlej poleciał za kadetów to Główny powinien za Stanleja skoro taka logika jest.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2107 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:15:21 »
Genialny pływak, którego ojciec wbił na rozmowę do Stanleja, będzie udowadniał swoje znerwicowane życie po wydarzeniach z SA. Koszmary, budzenie się i pompowanie w nocy zostało mu do dziś. :) Tak będzie.
Czyli wy wszyscy jaśnie obrońcy Pana 01 wiecie o jakiego kadeta chodzi i o jakie zachowania?
Opiszcie proszę wszystko to wtedy będzie zabawa :) Obiecałem nie pisać nic z tego co się dowiedziałem, ale te pompki to preludium do większej symfonii się szykuje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2108 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:16:28 »
Te wydarzenia to kolejny argument za tym aby szkolenie dzienne całkowicie zlikwidować.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2109 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:28:24 »
@Pszemek ale idąc za twoim tokiem oceny tej sytuacji to liczę, że też gdzieś walniesz się w pierś.
Bo na takiej zasadzie to można dowieść, że też miałeś jakiś wpływ na tą sytuację.

W pewnym stopniu wszyscy zawodowi strażacy jesteśmy winni. Przypomnę co pisałem w 2006 roku w jednym wątku:

Cytuj
Cytat: strazak998 w Lipiec 17, 2006, 12:04:24
Cytuj
    O czym ty mówisz człowieku? Kiedy kończyłeś tę szkołę, że az tak mocno odcisnęła się w psychice twojej i twoich kolegów? Może po prostu nie nadawliści esię do służby. Może nie powinniście przejść testów psychologicznych, jeśli takowe wogóle mieliście?
No, to nie moja wina, że Tobie wszystko trzeba podawać łyżeczką.
Właściwie formuła wychowania którą tak chwalisz wyczerpała się wiele lat temu. Powinna się skończyć w czasach, gdy gwałtowny rozwój przemysłu i cywilizacji zamienił drewnianą powojenną Polskę na betonowo-murowaną. Zerknij do ustaw, zobacz jaki szeroki zakres maja służby ratownicze. A teraz odpowiedz mi na pytanie - czy znasz jakikolwiek przykład nieudanej akcji wynikającej z braku dyscypliny? Bo nieudanych akcji wynikających z problemów z elementarną wiedzą jest cała masa, w tym powszechny brak minimalnej kultury technicznej. Dyscyplina to mit, pic na wodę, nie ma sygnałów, żeby była przyczyną problemów w akcji.
Co innego relacje podwładny -przełożony. Tu dobrze ułożony czarnuch to marzenie. Więc przestań lansować prymitywne odpowiedzi na trudne pytania. W wyniku wieczornych zabaw młodzieżowców, w czasie zajęć, zamiast się uczyć większość odsypia na ławkach poprzedni wieczór. Takie są konsekwencje przekazania inicjatywy wychowawczej grupie pętaków, zabawiających się we własnym gronie. Teraz wyjdź na ulice i zanotuj pięć przypadkowych odpowiedzi spotkanych osób, zapytaj czy życzą sobie wykwalifikowanych ratowników, czy perfekcyjnie salutujących uległych funkcjonariuszy w służbach ratowniczych.
Jednostki sprząta się na całym świecie, ale jeszcze tylko u nas oraz jeszcze kilku pozostałych azjatyckich krajach wychowanie realizuje się poprzez karczycho i pompki. Kiedyś straż naprawdę nie miała kompletnie nic do zaoferowania młodzieży, więc ta się bawiła. Dzisiaj są setki tematów, które alarmowo powinny być ćwiczone i uczone, ale zamiast pozwolić choć raz polać pianę, lepiej rozwijać papier toaletowy na korytarzach. To się musi kiedyś skończyć! Jednak mamy otóż zamknięte koło, gdzie wychowany w takiej kulturze strażak z czasem sam zostaje przełożonym, także w szkołach aspiranckich i swoim wąskim horyzoncikiem powiela własne doświadczenia. I tu nawet do tych małolatów ciężko mieć pretensję, bawią się tak jak im wyobraźnia pozwala. Tu potrzeba, żeby kiedyś przyszedł wk.. rodzic i bez słowa zasadził potężnego kopa w dupę pułkownika jednego z drugim, zdaje się, że taki język najlepiej do nich przemawia. Wiesz strazak998, dzisiaj już nawet psy nie są tresowane pałką, wychowuje się je poprzez pochwałę i nagrodę i to daje podobno znacznie lepsze rezultaty...   

Martwisz się  strazak998 czy może  przechodziłem testy. Tak miałem jakieś proste rebusy, niestety możliwe, że się pani coś pomyliło bo w moich było tylko kojarzenie obrazków i proste pytania, żadnych wzmianek na temat czerwononosych kaprali bekających w takt - "Szła dzieweczka do laseczka", tych bym napewno nie zaliczył.

Odpowiedni fragment pozwoliłem sobie wytłuścić  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 12:31:44 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2110 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:36:40 »
Jak jeszcze powiesz, że kończyłeś SA PSP Poznań spierdolę się z krzesła obrotowego.  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2111 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:50:29 »
Jak jeszcze powiesz, że kończyłeś SA PSP Poznań spierdolę się z krzesła obrotowego.  :rofl:
ani to mądre ani smieszne ani na temat.
Twoim celem na te 12 miesiecy jest 5000 postów na formum czy co?

A co dyskusji merytorycznej o GS po raz kolejny powołujesz się na kwity które widziełes? słyszałes o nich czy cos?
Mam nadzieję że tym razem lepiej rozumiesz co czytasz. I co robisz :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2112 dnia: Wrzesień 28, 2017, 13:02:03 »
A co dyskusji merytorycznej o GS po raz kolejny powołujesz się na kwity które widziełes? słyszałes o nich czy cos?
Mam nadzieję że tym razem lepiej rozumiesz co czytasz. I co robisz :)
Zarówno ja i ty wiemy więcej niż piszemy więc nie pi***ol mi za uszami bo naprawdę nie robi to na mnie wrażenia. Ja robię co uważam a ty się uparłeś, że robię to na zlecenie. Szczerze w nosie mam twoje zdanie od kiedy nie dotrzymujesz danego słowa.
ani to mądre ani smieszne ani na temat.
Oj zabawne jak połączysz fakty, @pszemek wychodzi na świetnego wróżbitę gdyż piszę posta na temat wychowania strażaków itp. oraz przewiduje awanturę która stanie się 11 lat później. Wiesz kto usiadł na stołku w 2006? Własnie ten odwołany twój kolega G.S.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2113 dnia: Wrzesień 28, 2017, 14:11:36 »
Eqinox co z Tobą za dyskusja jak Ty kadeta od słuchacza nie rozróżniasz a w tym przypadku słuchacza od osoby, która dostała się do szkoły i jeszcze roku szkolnego nie zaczęła.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2114 dnia: Wrzesień 28, 2017, 14:20:03 »
Eqinox co z Tobą za dyskusja jak Ty kadeta od słuchacza nie rozróżniasz a w tym przypadku słuchacza od osoby, która dostała się do szkoły i jeszcze roku szkolnego nie zaczęła.
Czyli wiesz doskonale o kim mowa :) No to opowiadaj historię słuchacza którego ojciec robi aferę bo gnoili mu syna za publiczne pieniądze a że się trafił prawdziwy ojciec to sprawą zajmą się prokuratorzy...
Nie był jeszcze przyjęty i go ganiano??? Co za cyrk... Dobrze że ludzi do ogolenia nie łapali na ulicach Poznania (i oczywiście w kominiarkach)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2115 dnia: Wrzesień 28, 2017, 14:32:26 »
To nie odpowiada na pytanie dlaczego Główny jako bezpośredni przełożony Stanleja nie ponosi odpowiedzialności skoro Stanlej ponosi za kadetów a nie oficer dyżurny, dowódca kompanii itd.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2116 dnia: Wrzesień 28, 2017, 14:38:30 »
To nie odpowiada na pytanie dlaczego Główny jako bezpośredni przełożony Stanleja nie ponosi odpowiedzialności skoro Stanlej ponosi za kadetów a nie oficer dyżurny, dowódca kompanii itd.
Ktoś tu podał przykład Policji z Wrocławia jest to zły przykład ale pokazuje odpowiedzialność. Lecą bezpośrednio odpowiedzialni a to że jako pierwsi obrywają ludzie na stołkach powołanych to inna sprawa bo ich najłatwiej "zdjąć". Dla stanowisk mianowanych są tylko dwie drogi pozbawienia stołka  (i obie są długotrwałe). Na twoim miejscu nie wykluczą bym odpowiedzialności ludzi których wymieniłeś.
Ale wracając do tematu odpowiedz:
Czyli wiesz doskonale o kim mowa :) No to opowiadaj historię słuchacza którego ojciec robi aferę bo gnoili mu syna za publiczne pieniądze a że się trafił prawdziwy ojciec to sprawą zajmą się prokuratorzy...
Nie był jeszcze przyjęty i go ganiano??? Co za cyrk... Dobrze że ludzi do ogolenia nie łapali na ulicach Poznania (i oczywiście w kominiarkach)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 14:42:00 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2117 dnia: Wrzesień 28, 2017, 14:54:47 »

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2118 dnia: Wrzesień 28, 2017, 15:00:29 »
Obserwuję tą dyskusję od dłuższego czasu i stwierdzić mogę tylko jedno. KG elimnuje osoby inaczej myślące, a właściwie samodzielnie myslące. To czy ktoś ma zasługi czy winy nie ma nic do rzeczy. Mimo wszystko mam dobre zdanie o byłym już komendanci sa i jak widać nie jestem odosobniony. Dzisiaj zmiana nastąpiła też w woj. lubuskim. To był naprawdę dobry komendant i nikt tego nie wziął pod uwagę. W drugą stronę też to działa. Był tu przykład afery w policji, a jakoś nie słyszałem żeby w Białymstoku po śmierci dwóch strażaków odwołano km czy kw czy nawet zastępców odpowiadających za sprawy operacyjne. To że sami nie podali się do dymisji jakoś mnie nie dziwi. Od kilkunastu lat takiej tragedii w PSP nie było. I co?  I nic.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2119 dnia: Wrzesień 28, 2017, 20:16:56 »
Biorąc pod uwagę ostatnie nazwijmy to "nieoczekiwane odwołania" można by pokusić się o małe proroctwo w temacie kto następny?
Przyjmijmy, że odwołania pójdą z klucza np: tam gdzie podjęto uchwałę o votum nieufności dla 01-ego, tam leci KW.
Mazowiecki odwołany, lubuski odwołany, na Podlasiu ludzie 01-ego, Warmia i Mazury to układ, którego nikt nie chce ruszyć, Dolny Śląsk ma zaplecze więc byłoby trudno. Zostaje więc "Dziki Zachód" i Opole tylko czy w tej kolejności.
Na tym forum było już tak wiele mało poważnych tematów więc nie zaszkodzi zabawić się w typowanie następnego ruchu.
Mam jednak nadzieję, że taki scenariusz się nie sprawdzi, ale gdyby jednak... :gwiazdki:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2120 dnia: Wrzesień 28, 2017, 20:34:02 »
Proponowałbym nie obstawiać. To jakieś takie niesmaczne w tym kontekście

Offline strażak1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2121 dnia: Wrzesień 28, 2017, 20:55:41 »
Masakra to co się wyrabia. PSP się chyli ku upadkowi

Offline tauzen10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2122 dnia: Wrzesień 29, 2017, 09:24:14 »
Stanowiska w PSP są adekwatne do warunków w pożarach wewnętrznych im wyżej tym bardziej gorąco :)

Offline strażak1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2123 dnia: Wrzesień 29, 2017, 10:07:14 »
W końcu dojdzie do rozgorzenia i to wszystko spłonie.........

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2124 dnia: Wrzesień 29, 2017, 10:15:04 »
W końcu dojdzie do rozgorzenia i to wszystko spłonie.........
Nie był bym aż takim pesymistą, pożar na piętrze nie oznacza pożaru w piwnicy :) Dodatkowo jak by nie patrzeć strażacy w powiatach to inna strefa pożarowa niż ci na świeczniku  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.