Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796295 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2075 dnia: Wrzesień 26, 2017, 08:22:06 »
Ja chciałbym zauważyć, że kolejna szkoła została obstawiona kadrą CS... Tak jakby zbawiciele z idealnie prowadzonej szkoły jadą robić porządki i nauczać pozostałych jak prawidłowo zarządzać... Antos w Bydgoszczy jedyne co zrobił to oddał Audi dla generała z Warszawy i wstrzymał przetarg na profesjonalny symulator do nauki kierowców, bo byłby on lepszy niż w Częstochowie. Nie podobało się szczególnie, że poprzednie kierownictwo złamanego grosza na to nie chciało od KG. Zobaczymy jak będzie tematy prowadził nowy komendant z SA Poznań... Prawdopodobnie będzie degradował szkołę bo w mysl wcześniejszych sugestii związkowych, aspirantek jest za dużo a jedyna właściwa to Cygańska Skarpetka.
Muszę cię zmartwić ale decyzja o reformie szkół nie zapadnie (jeśli zapadnie) w szkołach ale na szczeblach najwyższych czyli najpierw na Podchorążych a potem przyklepią to w MSWiA a Komendanci szkół będą mieli niewiele (albo nic) do powiedzenia. Prawda jest taka, że np. u mnie już 30% strażaków jest przyjętych na nowych zasadach emerytalnych do 2022 szacujemy, że 50% kadry komendy będzie przyjęte na nowych zasadach.  Jeżeli same szkoły nie będą miały tendencji do reformy to zrobią sobie dużą krzywdę. Mając dostęp do danych kadrowych łatwo wyliczyć, że jeśli się nie będzie reformy to szkoły wykształcą tak dużo absolwentów dziennych (przede wszystkim) i zaocznych przyjętych po roku 2012, że zapchają  PSP i spowodują same swoją likwidację tylko, że wtedy nie będzie to reforma z cyklu coś tam zamkniemy tylko trzeba będzie zamknąć większość. Najzabawniejsze jest to, że brak reformy może uderzyć najbardziej w szkołę która najmniej będzie za ten bałagan odpowiadać (w SGSP).
Co do symulatorów to powiedz mi ile miały kosztować? Bo kurs dla kierowcy w praktyce w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy (4 godzinny) to 400 zł. Nie rozumiem czemu wszystkie firmy idą w outsourcing a PSP z uporem maniaka chce mieć wszystko u siebie zamiast zlecać wykonanie usługi. 
PS. Brak reformy najbardziej skrzywdzi zwykłych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2017, 08:35:45 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sherlock2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2076 dnia: Wrzesień 26, 2017, 08:44:55 »
Wrócę do pryncypiów bo pozyskałem parę informacji.
Forma odwołania Komendanta Stankiewicza - SKANDALICZNA, poniżej jakichkolwiek standardów. Przecież to SZKOŁA-młodzież patrzy. Parę pytań do refleksji.
- Czy już teraz zawsze swoje decyzje personalne KG będzie ogłaszał w piątkową noc w zaciszu swojego gabinetu?
- Dlaczego 01 KG zabronił mu  uczestniczyć we wprowadzeniu swojego następcy?
- Dlaczego zabronił mu zorganizować uroczyste pożegnanie z sztandarem i kompanią honorową?
Mało tego, odwołano go  w trakcie nie zakończonej kontroli doraźnej bez prezentacji jej wyników. Toś to stalinizm w czystej formie. Przecież ten człowiek był najdłużej piastującym swoje stanowisko komendantem tej szkoły za czasów PSP (11 lat) a przez ponad 24 lata edukował kadry pożarnicze?
Należał mu się uroczysty apel, pożegnanie ze sztandarem i z ludźmi z którymi ciągnął ten wózek. To nie jest w porządku, to NIKCZEMNOŚĆ.
Jeżeli strażacy myślą, że ten postępujący upadek obyczajów i dobrych praktyk w słuzbie  ich teraz nie dotyczy to zapewniam Was, ze przyjdzie czas, że dotknie to każdego z Was

Offline insomnia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2077 dnia: Wrzesień 26, 2017, 08:59:46 »
Forma odwoływania budzi wiele wątpliwości także w wielu innych przypadkach, a możliwość pożegnania się ze sztandarem ma dziś niewielu...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2078 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:04:09 »
Forma odwoływania budzi wiele wątpliwości także w wielu innych przypadkach, a możliwość pożegnania się ze sztandarem ma dziś niewielu...
Prawda jest taka, że bywało już tak wielokrotnie, teraz i kiedyś.
Mało tego, odwołano go  w trakcie nie zakończonej kontroli doraźnej bez prezentacji jej wyników. Toś to stalinizm w czystej formie.
Poczytaj trochę o stalinizmie bo myślę, że mocno przesadzasz. A co do odwołania to można go odwołać w każdym momencie i taka jest konstrukcja powołania, znam przypadek KM którego uzasadnienie decyzji o odwołaniu zawierało jedno zdanie coś w stylu, że przyczyną odwołania jest utrata zaufania przez przełożonego i było prawie 10 lat temu. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline insomnia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2079 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:06:16 »
Nie mówię, że tak nie było, mówię tylko, że kiedyś takie sytuacje się zdarzały a dziś powoli stają się codziennością.

Offline firek 666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2080 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:41:03 »
Może ktoś wie co było prawdziwą przyczyną odwołania. Stankiewicz uważany był za człowieka mającego dobre kontakty z Pis-em. Zaskoczony byłem raczej tym, że Leśniakiewicz pozostawił go na stanowisku. Był w dobrych kontaktach z obecnym dyr. RCB, więc jego odwołanie jest dla mnie bardzo niezrozumiałe. Co do formy odwołania, obecnego 01 KG znam od dawna i takie zachowanie mnie nie zaskakuje. Gorsze jest to, że takie postępowanie jako normę przejmują komendanci wojewódzcy o od nich powiatowi. 

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2081 dnia: Wrzesień 26, 2017, 10:18:40 »
Post powyżej to dobre pytanie, należy się najpierw dowiedzieć co było okazją do odwołania, a później dyskutować.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2082 dnia: Wrzesień 26, 2017, 10:21:24 »
@Eqinox  jakbyś kiedyś zapoznał się z treścią doktoratu Komendanta Stankiewicza na temat edukacji w PSP to wiedział byś że już dawno dowiódł, że nauczanie dzienne w PSP jest nieefektywne i reliktem gospodarki centralnej i planowej PRL.  Pomijam, że zaburza ścieżkę kariery funkcjonariuszy w formacji itd. Nie mi jednak omawiać kogoś doktorat. Należy jednak podkreślić że poprzednikom prostowały się lampasy na samą myśl o likwidacji dziennego nauczania ale i obecny 01 KG nie podjął decyzji na ten temat. Co nie znaczy że wszystko zostało opisane i udowodnione. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2083 dnia: Wrzesień 26, 2017, 10:36:48 »
@Eqinox  jakbyś kiedyś zapoznał się z treścią doktoratu Komendanta Stankiewicza na temat edukacji w PSP to wiedział byś że już dawno dowiódł, że nauczanie dzienne w PSP jest nieefektywne i reliktem gospodarki centralnej i planowej PRL.  Pomijam, że zaburza ścieżkę kariery funkcjonariuszy w formacji itd. Nie mi jednak omawiać kogoś doktorat. Należy jednak podkreślić że poprzednikom prostowały się lampasy na samą myśl o likwidacji dziennego nauczania ale i obecny 01 KG nie podjął decyzji na ten temat. Co nie znaczy że wszystko zostało opisane i udowodnione.
Z wielką chęcią się zapoznam. Nauczanie dzienne jest potrzebne tylko do tego aby wyrównać dysproporcje pomiędzy województwami a potem powinno się je stopniowo wygaszać. Myślę, że docelowo mogło by (nie musi) zostać dzienne kształcenie oficerów bo to się nigdy nie zakorkuje jeśli będzie TYLKO TO.  Z zasady powinno być 5-6 tyś oficerów (w całej PSP) jeśli SGSP kształciło by 80 ludzi czyli w 35 lat wykształciła by 2800 oficerów co nie stanowi nawet 50% kadry (oficerskiej) reszta dla normalnej ścieżki kariery czyli od szeregowego do oficera dla 10% strażaków. To i tak o wiele więcej niż teraz bo z tego co obserwuje gro oficerów to absolwenci dzienni SA PSP. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2084 dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:03:29 »
@Eqinox  to nie jest takie proste. Jest tam wiele problemów po drodze ale nie za bardzo chce wdawać się w tą dyskusją. Nie tyczy mnie, choć  dość dużo na ten temat usłyszałem i przekonano mnie do pewnych tez. Fakt jest na pewno taki że odwołany Komendant był przygotowany do przeprowadzenia tej reformy i to bardzo dobrze, choćby z uwago na fakt doktoryzowania się z tego tematu. Nie dane mu było i nie zmienimy tego dziś ale na pewno to co dzieje się obecnie nie jest właściwym wstępem do uporządkowania tych spraw. 

ŻARTS

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2085 dnia: Wrzesień 26, 2017, 12:54:32 »
@Eqinox wiesz dobrze, że stać nas na samochody za miliony a na węże nie ma. Z symulatorem było tak samo. Mógł być kupiony i północ polski by z niego korzystała. Co z tego, że kurs kosztuje 400 zł na osobę i jest to niebotycznie tańsze niż zakup symulatora skoro żaden komendant z mojego regionu złotówki na to nie przeznaczył. W przypadku symulatora można by korzystać za cenę dowozu strażaków. Symulator miał być o kilka klas lepszy niż Częstochowski. Coś w tym stylu https://www.youtube.com/watch?v=ciJTOjx1rg8 wzbogacony o wyprowadzanie samochodu z poślizgu. Była na to kasa i nie zostało to wykorzystane bo było to załatwione przez "złych ludzi" (chcących źle dla PSP, niegodnych szacunku) i bez łaski panów z KG. Co do szkół to masło maślane piszesz.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2017, 13:13:54 wysłana przez ŻARTS »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2086 dnia: Wrzesień 26, 2017, 16:52:04 »
@Eqinox wiesz dobrze, że stać nas na samochody za miliony a na węże nie ma. Z symulatorem było tak samo. Mógł być kupiony i północ polski by z niego korzystała. Co z tego, że kurs kosztuje 400 zł na osobę i jest to niebotycznie tańsze niż zakup symulatora skoro żaden komendant z mojego regionu złotówki na to nie przeznaczył. W przypadku symulatora można by korzystać za cenę dowozu strażaków. Symulator miał być o kilka klas lepszy niż Częstochowski. Coś w tym stylu https://www.youtube.com/watch?v=ciJTOjx1rg8 wzbogacony o wyprowadzanie samochodu z poślizgu. Była na to kasa i nie zostało to wykorzystane bo było to załatwione przez "złych ludzi" (chcących źle dla PSP, niegodnych szacunku) i bez łaski panów z KG.
Przeczytaj proszę komentarze pod linkiem który podałeś. Chyba niezła lipa jest skoro użytkownicy to porównują do gry komputerowej. Jeżeli uważasz, że jakikolwiek symulator będzie lepszy od prawdziwej płyty poślizgowej to nie mamy o czym dyskutować. Ile kosztuje taki symulator? Bo to klucz jeżeli kosztuje 1 mln to za te pieniądze można przeszkolić 2500 kierowców w realnych warunkach i prawdziwym autem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2087 dnia: Wrzesień 26, 2017, 18:28:17 »
Wstawiłem przykładową kabinę bo nie ma innych na Youtube, choć i ta rozkłada na łopadki częstochowską. Dobra, odpowiedz na jedno proste pytanie. Miał być symulator realny, profesjonalny, dedykowany dla straży. Ty mowisz co "MOŻNABY". Efekt jest taki, że symulatora nie ma a z "MOŻNABY" jest miałka dyskusja.  Jest polecenie doskonalenia kierowców, które jest propadandą niczego. A Ty tu wkręcasz co "MOŻNABY". Więc pytam się co jest realnie w zamian. Zablokowano działanie i fundusze, których nie da się ponieść. Co za to?? Pytam. Gdzie ten milion na szkolenia panie milonerze z historii możnaby. A tak apropos, jak nie wiesz ile miał kosztować to nie zabieraj głosu propagandzisto. Najśmieśniejsze jest to, że projekt miał być finansowany ze środków głównie spoza PSP. Tak na koniec, mam nadzieję że upomnisz się na zebraniu o kabinę częstochowską i wyjaśnisz do końca zmarnotrawienie pieniędzy w tamtej szkole, skoro to taka lipa. Może odzyskasz zwój upragniony milion na szkolenia. Może podasz tu ile pieniędzy zostało przeznaczone na profesjonalne szkolenie kierowców? U mnie 0zł. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2017, 19:48:23 wysłana przez ŻARTS »

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2088 dnia: Wrzesień 26, 2017, 18:39:50 »
http://bitp.cnbop.pl/wp-content/uploads/2016/02/BiTP_Vol._9_Issue_1_2008pp.63-80.pdf

Bardzo ciekawe wnioski. Szkoda tylko, że "pożarniczy beton" nie jest otwarty na jakiekolwiek argumenty...

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2089 dnia: Wrzesień 26, 2017, 20:21:29 »
Eqinox jak widzisz Grzegorz zdiagnozowal pewne problemy  przed tobą.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2090 dnia: Wrzesień 26, 2017, 21:36:30 »
Eqinox jak widzisz Grzegorz zdiagnozowal pewne problemy  przed tobą.
I nic nie zrobił poza pracą teoretyczną  :rofl: Co z tego, że znasz przyczynę czemu jej nie leczysz?
Ustal przyczynę odwołania jak Ja i zobaczymy jak zareagujesz!  :kwit: :kwit:
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2017, 21:42:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2091 dnia: Wrzesień 26, 2017, 22:11:17 »
@Eqinox  proponuję Ci się zastanowić czy aby ustaliłeś wszystkie okoliczności związane z tą przyczyną  :)
Obawiam się że nie do końca i jak nie chcesz się ośmieszyć popytaj dobrze w różnych źródłach :)

Offline sherlock2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2092 dnia: Wrzesień 26, 2017, 23:29:13 »
Eqinox jak widzisz Grzegorz zdiagnozowal pewne problemy  przed tobą.
I nic nie zrobił poza pracą teoretyczną  :rofl: Co z tego, że znasz przyczynę czemu jej nie leczysz?
Ustal przyczynę odwołania jak Ja i zobaczymy jak zareagujesz!  :kwit: :kwit:

@ Eqinox dobrze się zastanów zanim zaczniesz strzelać półprawdami i używać swojego  dość zręcznego języka manipulacji i dezinformacji. Jest wiele osób które mają jeszcze lepszą wiedzę od ciebie. Zapewniam, że nie będą milczeć. :angry:
PS. A już tak fajnie zacząłeś pisać o edukacji, doktoracie Komendanta Stankiewicza i szkoleniu kierowców.  ^_^

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2093 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:46:25 »
Tak sobie siedzę na wolnym i dzwonie, rozmawiam z kolegami i się zastanawiam, jak napisałem że już wiem co jest przyczyną odwołania to od razu taka reakcja użytkowników:
@Eqinox  proponuję Ci się zastanowić czy aby ustaliłeś wszystkie okoliczności związane z tą przyczyną  :)
Obawiam się że nie do końca i jak nie chcesz się ośmieszyć popytaj dobrze w różnych źródłach :)
@ Eqinox dobrze się zastanów zanim zaczniesz strzelać półprawdami i używać swojego  dość zręcznego języka manipulacji i dezinformacji. Jest wiele osób które mają jeszcze lepszą wiedzę od ciebie. Zapewniam, że nie będą milczeć. :angry:

Powiem tyle, że tak łagodnego tonu w stosunku do mojej osoby dawno na forum nie było  :rofl: Zapewne wielu wie, że reaguje na atak kontratakiem. Także zręczna taktyka  :rofl:
Ja się nie muszę zastanawiać nie wypluje na niego nic na forum mimo, że go nie lubię. 
PS. A już tak fajnie zacząłeś pisać o edukacji, doktoracie Komendanta Stankiewicza i szkoleniu kierowców.  ^_^
Edukacja pożarnicza jest kulawa jak jasna cholera a niektóre diagnozy i sposoby leczenia zawarte w artykule (zapewne opartym na doktoracie) Komendanta Stankiewicza są złe jak np. wpływ na zatrudnianie absolwentów przez d-ców JRG, dlaczego bo d-ca JRG w zhierarchizowanej strukturze dowodzenia podlega KP a ten podlega KW który z kolei podlega KG więc iluzoryczny wpływ jaki miał by d-ca JRG na wybór absolwentów nic by nie zmienił.  Oczywiście są też dobre rozwiązania bo to naprawdę nie głupi facet np. "Chciałbym poddać pod rozwagę następujące rozwiązanie: przyjmowanie do służby
przygotowawczej a nie kandydackiej. Zatem przyjmowanie do Straży a nie do szkoły" ale jest jedno ale w służbie kandydackiej płaci się żołd kiedyś to było 300 zł (nie wiem ile jest teraz) a w służbie przygotowawczej uposażenie (w tym 13 i mundurówkę) 
W szkołach jest około 1000 ludzi jednocześnie i podniesienie im "żołdu" do najniższej krajowej 2100 zł. spowodowało by gigantyczne koszty. Więc rozwiązanie nierealne z punktu widzenia pieniędzy a prawda jest taka, że żadne rozwiązanie poza likwidacją kształcenia dziennego aspirantów nie ma sensu, dlaczego? Bo już jest w czynnej służbie co najmniej 900 aspirantów którzy będą służyć do 55 lat (a mają w wiekszości poniżej 25 lat życia) i przybywa ich co najmniej 300 rocznie (1% kadry całej PSP).  Za 10 lat będzie takich ludzi na pewno 5000 (bo dojdzie trochę  zaocznych) a potem już totalny korek w kształceniu bo nie będzie potrzeba kształcić dziennych ani zaocznych bo dobijemy do takich ilości aspirantów, że nikt nie wyśle do SA PSP człowiek przyjętego z tzw. ulicy. I w ten sposób szkoły zjedzą własny ogon.   
Co do kształcenia kierowców nie wyobrażam sobie aby kierowców szkolili wykładowcy w szkołach pożarniczych (tak wiem że to się dzieje), dla mnie to taki absurd jak by sztuk walki antyterrorystów uczył florysta. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2094 dnia: Wrzesień 27, 2017, 12:10:55 »
Panowie o edukacji w PSP już wałkuje sie kilka lat i nic , a więc szkoda swoich wywodów, a przede wszystkim to w innym dziale.
Co do odwołana Komendanta to i tak długo siedział patrząc na poczynania 01, ale nie o tym chciałem pisać.
Przede wszystkim martwi mnie sposób traktowania STRAŻAKÓW (tak piszę aby nie wszcząc niepotrzebnej dyskusji :huh:) przez 01 gdy ich odwołuje- gdzie tu honor oficerski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może odpowiedzią jest sposób jak 01 podziekowano za 1 razem za pracę w PSP- może też tak się odbyło i to jest dla 01 standard- Nie wiem ale wg mnie to chore. Dalej idąc to też wcześniej pisałem jak w pomorskim wręczano powołania- też chore- czyli wojewódzcy biorą przykład z góry. Słyszałem o przypadkach, że Komendanci różnego szczebla przyjmują umówionych podwładnych po cywilu, pomimo że podwładny jest w pełnym umundurowaniu.  Patrząc jednak na spokojnie to dochodzę do wniosku, że NIEWŁAŚCIWI LUDZIE SĄ NA STANOWISKACH.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2095 dnia: Wrzesień 27, 2017, 23:00:50 »
Przyczyna odwołania Stanleja jest taka, że młodszy rocznik jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego został przeje...ny przez kadetów. Jeden z rodziców się spruł i zgłosił sprawę do prokuratury. Jego dzieciak zrezygnował ze szkoły i ma potwierdzone napady nerwicy. KG wszczęło postępowanie w wyniku czego odwołano Stanleja a dyscyplinarki kadetów będzie wyjaśniał nowy zbawiciel z Częstochowy. Bo jak każdy wie, tam jest pełna kultura.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2096 dnia: Wrzesień 27, 2017, 23:08:20 »
Chodzi m. in. o gonienie w kominiarkach z maszynką i golenie głów? Uważam, że wywalona powinna być cała kadra kierownicza.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2017, 23:11:42 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2097 dnia: Wrzesień 28, 2017, 00:00:19 »
Powód a przyczyna to dwie różne sprawy.

Powód może to jakiś jest ale naciągany jak guma od gaci, jak jest potrzebny to teoretycznie jest.

Ale rozumiem znacie cały przebieg wydarzeń oraz to co po nim nastąpiło ? czy tak z plotek osądzacie ?

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2098 dnia: Wrzesień 28, 2017, 00:10:55 »
Niestety znam z bardzo dobrego źródła, jest jeszcze kilka detali, których naprawdę nie warto wyciągać. Nie wykluczam, że może jest coś pocieszającego, czego nie wiem. Jeśli jest coś pozytywnego w tej sprawie chętnie się dowiem. Nie mam przyjemności w odkrywaniu że straż nie wyszła ze średniowiecza.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2099 dnia: Wrzesień 28, 2017, 00:24:08 »
To przybliż Pszemek ciąg przyczynowo skutkowy który prowadzi do drzwi komendanta.
Nie ukrywam że chętnie bym go poznał i bardzo mnie on Ciekawi ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 00:33:13 wysłana przez MIKO »