Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796188 razy)

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1875 dnia: Marzec 01, 2017, 21:00:21 »
Ale koledzy jak ktoś sobie radzi dobrze co tu zmieniać poczytajcie http://strazpiotrkow.pl/index.php/134-uroczyste-pozegnania-ze-sluzba

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1876 dnia: Marzec 01, 2017, 21:13:52 »
Ty mi życzysz? Żartujesz chyba... Apropo gdybym Ci powiedział jak u kolegi odchodzacy 01 zrobił strażaków w h...
Wydymał ich na grube pieniądze... I dalej będę mówił zasiedzenie.

Nie wszystkich należy mierzyć jedną miarą. Jak wcześniej pisałem należy poddać ocenie merytorycznej a większości jest to ocena polityczna. Każdy z nas musi w każdej opcji wspólpracowac

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1877 dnia: Marzec 01, 2017, 21:36:06 »
Ty mi życzysz? Żartujesz chyba... Apropo gdybym Ci powiedział jak u kolegi odchodzacy 01 zrobił strażaków w h...
Wydymał ich na grube pieniądze... I dalej będę mówił zasiedzenie.
kurde, mam wrażenie że piszesz o mojej komendzie gdzie nasz były 01 został odwołany jako jeden z pierwszych w kraju. Wiecie ilu strażaków za nim tęskni ? Około 6-ciu w tym dwóch tęskni baaardzo. Ale cóż koryto się skończyło i jak tu żyć .... Jak bym mógł Wam opowiedzieć...... to wielu z Was by nie uwierzyło, zarzucając mi że w profesjonalnej formacji pod nazwą Straż takie rzeczy były niemożliwe.
pozdrawiam

Offline man

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1878 dnia: Marzec 02, 2017, 01:03:25 »
W związku z tym, że wywalono lub niebawem zostanie wywalonych ok. 700 strażaków z najwyższych stanowisk, którzy są zastępowani przez "nowych", proszę o konkretne wpisy, w której komendzie waszym zdaniem  następca jest lepszy od poprzednika, a w której gorszy.

Dla czytelności proponuję krótką formę:

nazwa komendy - gorszy lub 
nazwa komendy - lepszy

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1879 dnia: Marzec 02, 2017, 11:16:20 »
Ty mi życzysz? Żartujesz chyba... Apropo gdybym Ci powiedział jak u kolegi odchodzacy 01 zrobił strażaków w h...
Wydymał ich na grube pieniądze... I dalej będę mówił zasiedzenie.

Mam juz za sobą 5 KP 01. Napisze tak: 3 z nich przysłowiowo zrobiło resztę w ch... A ostatni zostawił po sobie ch.., dupę i kamieni kupę. Więc nie sądzę by mogło być gorzej.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1880 dnia: Marzec 02, 2017, 17:40:40 »

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1881 dnia: Marzec 02, 2017, 20:20:23 »
W lubuskim ruszyła maszyna

http://www.krosnopsp.com.pl/content.php?sid=a5d6e1d3844923f2bf6cbb49928f05c3&tr=cl&cms_id=312

Z pozyskanych informacji zmiana zdecydowanie na lepsze.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1882 dnia: Marzec 02, 2017, 20:51:25 »
Życzę wszystkim takiego komendanta jak do 27.02 miał Piotrków Tryb. Każdy miał co mu się należało( grupa, stopień, dodatek). Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że nie jednemu trudno w to uwierzyć, ale takie są fakty.

Offline amart

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1883 dnia: Marzec 02, 2017, 22:01:05 »
Poznałem Pana Komendanta osobiście, szacun !!!

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1884 dnia: Marzec 02, 2017, 22:02:00 »
Ty mi życzysz? Żartujesz chyba... Apropo gdybym Ci powiedział jak u kolegi odchodzacy 01 zrobił strażaków w h...
Wydymał ich na grube pieniądze... I dalej będę mówił zasiedzenie.
kurde, mam wrażenie że piszesz o mojej komendzie gdzie nasz były 01 został odwołany jako jeden z pierwszych w kraju. Wiecie ilu strażaków za nim tęskni ? Około 6-ciu w tym dwóch tęskni baaardzo. Ale cóż koryto się skończyło i jak tu żyć .... Jak bym mógł Wam opowiedzieć...... to wielu z Was by nie uwierzyło, zarzucając mi że w profesjonalnej formacji pod nazwą Straż takie rzeczy były niemożliwe.
pozdrawiam

To weź kolego i napisz co się działo i gdzie, jeśli są patologie to trzeba je pokazywać.

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1885 dnia: Marzec 03, 2017, 06:49:05 »
W związku z tym, że wywalono lub niebawem zostanie wywalonych ok. 700 strażaków z najwyższych stanowisk, którzy są zastępowani przez "nowych", proszę o konkretne wpisy, w której komendzie waszym zdaniem  następca jest lepszy od poprzednika, a w której gorszy.

Dla czytelności proponuję krótką formę:

nazwa komendy - gorszy lub 
nazwa komendy - lepszy


KP PSP Wejherowo - o niebo lepszy

Offline Guideon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1886 dnia: Marzec 03, 2017, 07:15:54 »
O nowym komendancie będzie można coś powiedzieć po 2-3 latach służby. Ja miałem już kilku i każdy nowy dawał wszystkim na początku kasę i każdy go chwalił. No dobry musi być skoro daje. Ale jak ma to daje a co w komendach gdzie tej kasy nie ma. Oczywiście wszystko można zwalić na Tuska bo to dobra wymówka czyli znowu poprzednik zawalił a ja jestem dobry. Wasz były 01 zrobił was w h...?  A może korzystał tylko z uprawnień jakie daje mu ustawa i odchodząc wziął co mu się należało. Pamiętajcie że wy odchodząc ze służby też będziecie płakać u Waszego 01 o max-y. Niech nowi 01 pracują, wykażą się inicjatywą, niech pozyskują sprzęt do JRG czas ich zweryfikuje i sposób w jaki traktują swoich poprzedników i osoby które za nimi nie przepadały. To będzie ich świadectwo.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1887 dnia: Marzec 04, 2017, 09:46:52 »
Oczywiście wszystko można zwalić na Tuska bo to dobra wymówka czyli znowu poprzednik zawalił a ja jestem dobry. Wasz były 01 zrobił was w h...?  A może korzystał tylko z uprawnień jakie daje mu ustawa i odchodząc wziął co mu się należało. Pamiętajcie że wy odchodząc ze służby też będziecie płakać u Waszego 01 o max-y.
A jeśli sam wziął a nikomu wcześniej nie dawała bo tak sobie w pustym łbie umanił.
To weź kolego i napisz co się działo i gdzie, jeśli są patologie to trzeba je pokazywać.
Tak żeby nowemu weszły kontrole z KG i KW? Niestety w PSP rzadko jest odpowiedzialność ad persona.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2017, 09:55:55 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1888 dnia: Marzec 06, 2017, 16:13:04 »
Oczywiście wszystko można zwalić na Tuska bo to dobra wymówka czyli znowu poprzednik zawalił a ja jestem dobry. Wasz były 01 zrobił was w h...?  A może korzystał tylko z uprawnień jakie daje mu ustawa i odchodząc wziął co mu się należało. Pamiętajcie że wy odchodząc ze służby też będziecie płakać u Waszego 01 o max-y.
A jeśli sam wziął a nikomu wcześniej nie dawała bo tak sobie w pustym łbie umanił.
To weź kolego i napisz co się działo i gdzie, jeśli są patologie to trzeba je pokazywać.
Tak żeby nowemu weszły kontrole z KG i KW? Niestety w PSP rzadko jest odpowiedzialność ad persona.

Jesteś rzetelnym i prawym strażakiem? Więc co się obawiasz kontroli?  A patologi kolesiostwa i innych nepotyzmów jak nie będziemy ujawniać to zawsze będzie tylko psioczenie jak to w tej PSP jest źle.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1889 dnia: Marzec 06, 2017, 17:45:48 »
Jesteś rzetelnym i prawym strażakiem? Więc co się obawiasz kontroli?  A patologi kolesiostwa i innych nepotyzmów jak nie będziemy ujawniać to zawsze będzie tylko psioczenie jak to w tej PSP jest źle.
01 kazał to np. kadrowa czy kwatermistrz wykonywali bez pytania i teraz ich utopić bezrefleksyjnie. Sorry nie mój klimat. Niestety 01 odszedł w chwale a "trupy" w szafach zostały i ludzie którzy w tym uczestniczyli.  Znam takich którzy podpisywali protokoły bez czytania dla świętego spokoju.

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1890 dnia: Marzec 08, 2017, 15:03:44 »

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 12:36:40 wysłana przez Wilson »

sorbent

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1892 dnia: Marzec 09, 2017, 15:28:26 »
Przez cały okres służby mł. kpt. mgr inż. Marcin Oziębło związany był z Komendą Powiatową PSP w Kazimierzy Wielkiej pełniąc służbę na stanowiskach: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, starszego specjalista ds. technicznych oraz dyżurnego operacyjnego. 14 stycznia 2017 roku został powołany na stanowisko p.o. komendanta powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej. Wielokrotnie dowodził skomplikowanymi akcjami ratowniczo-gaśniczymi. W 2014 roku brał udział w akcji przeciwpowodziowej na terenie powiatu kazimierskiego. Pełniąc służbę na stanowisku dyżurnego operacyjnego wyróżniał się umiejętnością logicznego myślenia w sytuacjach zagrożenia, umiejętnie dysponując siły i środki w celu likwidacji zagrożeń

Mistrzowski fragment.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1893 dnia: Marzec 09, 2017, 15:46:39 »
Coraz bardziej dochodzę do przekonania że to musi paść na pysk, i nie chodzi tu o nowego pana komendanta bo może to i zacny człowiek dobry dla ludzi ale ten opis ( a przecież wzięli do niego wszystko co miał najlepsze w życiorysie). Teraz czekam na przebitkę może od razu po szkole powoływać.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1894 dnia: Marzec 09, 2017, 16:38:13 »
Skomplikowane akcje gaszenia śmietników :rofl: :rofl: w KP ze średnią wyjazdów 400 rocznie z czego połowa to OSP zamiast KP powinien być tam posterunek :wacko:

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1895 dnia: Marzec 09, 2017, 17:02:57 »
Zastanawiam się jak to skomentować ???:
"W 2000 roku, nie będąc jeszcze strażakiem, zdobył czołowe miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu ogólnopolskim."

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1896 dnia: Marzec 09, 2017, 18:56:50 »
Ale żeście się uwzięli na człowieka.

Trzeba było aplikować.

Teraz jest jego czas, dajcie spokój, gorzej będzie jak za jakiś czas trzeba będzie wrócić do dotychczas wykonywanych obowiązków.

Co Nam pozostaje, patrzeć na to z politowaniem i tyle.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1897 dnia: Marzec 09, 2017, 20:46:09 »
Żenada... i tyle.

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1898 dnia: Marzec 09, 2017, 21:48:56 »
A ja gupi nie startowałem w TWP  :'(

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1899 dnia: Marzec 09, 2017, 21:56:41 »
Co jest żenadą? Że wygrał OTWP (OTWP nie TWP, wypadałoby jako strażakowi znac nazwę) Od dawna było tak, że za wygraną w turnieju miało się miejsce w wybranej szkole i osobiście znam komendanta, który też tak zaczynał. Wszedł poza naborem, ale zapracował na to własną głowa i pracą, a na pewno nie był garbusem i tyle.