Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796420 razy)

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1850 dnia: Luty 24, 2017, 21:30:55 »
stawiam z KRK ale obecnie tego z KW w Warszawie ale będzie się działo to tylko moje przypuszczenia bo na stołek czyha za Gucia też Tadzio

Online Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1851 dnia: Luty 24, 2017, 21:37:11 »
ja stawiam na śląskiego bo już zaraz po jego powołaniu ćwierkali że długo tam nie zabawi.

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 372
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1852 dnia: Luty 24, 2017, 21:41:42 »
ja stawiam na śląskiego bo już zaraz po jego upowołaniu ćwierkali że długo tam nie zabawi.

A Świętokrzyski.....  Nikt na niego nie stawia?

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1853 dnia: Luty 24, 2017, 22:54:45 »
Na wielu nikt nie stawiał, ale jak już d-cy zmiany zostają KW to "dobrze" nie będzie. Sorry za złośliwości bo do gościa nic nie mam, ale jakie realia. Już ludzi IM brakuje.

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1854 dnia: Luty 24, 2017, 23:34:21 »
Na wielu nikt nie stawiał, ale jak już d-cy zmiany zostają KW to "dobrze" nie będzie. Sorry za złośliwości bo do gościa nic nie mam, ale jakie realia. Już ludzi IM brakuje.
Hmmm...
No dziwna wypowiedz. Ja jestem bardzo zadowolony z tego co robi A.B. I mysle ze wiekszosc w WLKP ma podobne zdanie

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1855 dnia: Luty 25, 2017, 07:24:51 »
Ja jestem bardzo zadowolony z tego co robi A.B. I mysle ze wiekszosc w WLKP ma podobne zdanie
To może sprecyzuj z jakich działań KW  Ty i większość województwa  jesteście zadowoleni. Może pokazując konkretne działania przekonasz też mniejszość, która zapewne żyje w nieświadomości. Wszyscy komendanci chcieliby wiedzieć (większość pewnie czyta to forum) co należy robić żeby mieć zadowoloną załogę.

Offline scyzen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1856 dnia: Luty 25, 2017, 11:09:34 »
Witam
Dobra zmiana w moim województwie(Świętokrzyskie). Jest takie cudowne miasto (OJCA MATEUSZA) w którym strażak może się w pełni realizować. Jak wiecie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej powołuje się spośród oficerów Państwowej Straży Pożarnej.  Nasz obecny KG był na emeryturze i dziwnym trafem powrócił do czynnej służby w KP PSP Sandomierzu. W tym czasie (2015 r.) Komendantem Powiatowym był mł. bryg. A. Cz.
W styczniu (2016) dowiadujemy się, że KW PSP zostaje mł. bryg. A. Cz.
http://www.straz.kielce.pl/12,none,3881,Nowy%20%C5%9Bwi%C4%99tokrzyski%20komendant%20wojew%C3%B3dzki%20PSP
Takiego fachowca jak obecny KW PSP to ziemia świętokrzyska jeszcze nigdy nie widziała. I się zaczęło…
W styczniu mł. bryg,
w maju już bryg.
A w listopadzie już st. brug.
http://www.straz.kielce.pl/19,none,KIEROWNICTWO
A gdzie czasookresy. Jak widać dla „góry” nie ma rzeczy niemożliwych. Obecny KW zasłynął tym że pozmieniał kierownictwo komend PSP w województwie w 95%. I widocznie za to dostaje się awanse.
Lećmy dalej
Zastępcą KP PSP w Sandomierzu zostaje
http://straz.sandomierz.pl/powierzenie-obowiazkow-zastepcy-komendanta-powiatowego-psp-w-sandomierzu/
http://straz.sandomierz.pl/powolanie-zastepcy-komendanta-powiatowego-psp-w-sandomierzu-2/
W 10 lat od stażysty do zastępcy komendanta powiatowego (z 1 do 14 grupy). I co można.
Kolejny wspaniały fachowiec z zakresu pożarnictwa
Nam PB mówią zawsze że nie ma kasy, żeby 1 grupę podnieść. A jak podniosą to dodatek zabiorą. Patrząc co się obecnie dzieje, do emki zostało mi jeszcze 7 lat, mam 8 lat służby. Nie zostanę ani dnia dłużej, bo uważam, że w naszej służbie bez plecaka nic nie osiągniesz.
Jest jeszcze jeden fachowiec.
Pan kapitan jest po cywilnej SGSP. I powiedzcie mi Koledzy czy taka osoba może kierować działaniami gaśniczymi. Jako strażak skończone ma  kurs podstawowy i podoficerski(uzupełniający). Jak po cywilnej SGSP można dowodzić zmianą. Czy na studiach cywilnych są elementy dowodzenia? Jedynie w czym jest dobry to: „ Informuje że kolega … to…”
DOBREJ ZMIANIE przygląda się Świętokrzyski przedstawiciel  SOLIDARNOŚCI strażackiej
asp. sztab. K. A. z … JRG Sandomierz
Stawiam na naszego do KG
Pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1857 dnia: Luty 25, 2017, 11:24:26 »
Nie tylko Twoje podwórko to patologia strażacka. U mnie jest podobnie Ale nie bedę wylewać tutaj łez bo szkoda nerwów. Tak jak u Ciebie łapska Solidarności zagarniaja ile można a komendanci boją się otworzyć usta.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1858 dnia: Luty 25, 2017, 12:14:09 »
stawiam z KRK ale obecnie tego z KW w Warszawie
Serce mówi, że powinien to być kandydat wskazany przez Ciebie ale rozum mówi świętokrzyskie....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1859 dnia: Luty 25, 2017, 14:59:52 »
Senior Czajka jest jak Usajn Bolt i MacGyver w jednym. Jak mi jeszcze raz ktoś w komendzie powie że j@@@@e czasookresy i nic nie zrobisz to dam mu ten przykład..  :szalony: :szalony: :szalony: :szalony: :szalony: Mistrzostwo

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1860 dnia: Luty 25, 2017, 22:32:36 »


DOBREJ ZMIANIE przygląda się Świętokrzyski przedstawiciel  SOLIDARNOŚCI strażackiej
asp. sztab. K. A. z … JRG Sandomierz
Stawiam na naszego do KG
Pozdrawiam

Ten Pan to się nie przygląda, tylko to co się dzieje w świętokrzyskim to jego dzieło.
Myślę, że niezłą książkę można by napisać o obecnych zmianach w świętokrzyskim.

Offline asp2020

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1861 dnia: Luty 26, 2017, 21:04:21 »


DOBREJ ZMIANIE przygląda się Świętokrzyski przedstawiciel  SOLIDARNOŚCI strażackiej
asp. sztab. K. A. z … JRG Sandomierz
Stawiam na naszego do KG
Pozdrawiam

Ten Pan to się nie przygląda, tylko to co się dzieje w świętokrzyskim to jego dzieło.
Myślę, że niezłą książkę można by napisać o obecnych zmianach w świętokrzyskim.

Działa, działa nie tak jak inny przewodniczący związkowy ps. "napisz pismo"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1862 dnia: Luty 26, 2017, 21:59:45 »
Ten Pan to się nie przygląda, tylko to co się dzieje w świętokrzyskim to jego dzieło.
Myślę, że niezłą książkę można by napisać o obecnych zmianach w świętokrzyskim.
We wstępie książki należało by umieść fragment a może cały wiersz A.Asnyka pt. "Miejmy nadzieje!", jeśli fragment to ten:
"Przestańmy własną pieścić się boleścią,
Przestańmy ciągłym lamentem się poić:
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,
Mężom przystoi w milczeniu się zbroić..."
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

sorbent

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1863 dnia: Luty 27, 2017, 10:54:52 »
W 10 lat od stażysty do zastępcy komendanta powiatowego (z 1 do 14 grupy). I co można.
Stawiam na naszego do KG
Pozdrawiam

U do tej pory rekordowy przykład mi znany to - w 10 lat od cywila w PSP do dowódcy JRG - tu jest nowy rekord skoczni.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1864 dnia: Luty 27, 2017, 11:51:46 »
Przy "dobrych zmianach" wszystko jest możliwe. Stawiam, że jeszcze nie raz ten rekord zostanie pobity. :wacko: :wacko:


Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1866 dnia: Luty 27, 2017, 17:09:38 »


Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2017, 18:17:28 wysłana przez robn »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1869 dnia: Marzec 01, 2017, 08:46:11 »
Siusuek w pomorskim są jeszcze miejscowości co się nic nie zmieniło, a zmiany są konieczne.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1870 dnia: Marzec 01, 2017, 10:34:16 »
Wszędzie są jeszcze komendy w Polsce gdzie panuje zasiedzenie przez Komendantów ze stażem powyżej 30 lat służby...

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1871 dnia: Marzec 01, 2017, 18:11:36 »
Czy zauważyliście koledzy co się stało w kierownictwie KG? Mam na mysli Dyrektora Kadr Zająca, obecnie Z-ce Dyrektora Logistyki. Czyżby podpadł 01?

Offline pkpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1872 dnia: Marzec 01, 2017, 18:52:47 »
Wszędzie są jeszcze komendy w Polsce gdzie panuje zasiedzenie przez Komendantów ze stażem powyżej 30 lat służby...
I co w związku z tym że są jeszcze takie komendy i komendanci?
Niezależnie od tego, ile mieszkań zalejemy podczas akcji i tak nas będą kochać. Zatem wody nie oszczędzać.
Skonstruować dobrą pompę pożarniczą to jest sztuka. Trzeba się narobić, żeby dobrze dobrać parametry ssania i tłoczenia. Zresztą Ci z was, którzy palą, na pewno przekonali się już, siedząc w toalecie, jak trudno jest jednocześnie i ciągnąć i pchać.

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1873 dnia: Marzec 01, 2017, 20:36:54 »
Wszędzie są jeszcze komendy w Polsce gdzie panuje zasiedzenie przez Komendantów ze stażem powyżej 30 lat służby...

W PSP nie ma pojęcia zasiedzenia a jedynie służba

3. Strażaka można zwolnić ze służby w przypadkach:
.....
3) nabycia prawa do zaopatrzenia emerytalnego z tytułu osiągnięcia 30 lat wysługi emerytalnej;


Można nie oznacza nie należy zwolnić . Stworzono warunki dla strażaków do zachęty do dalszej służby _ patrz co dostaje strażaki po 32 latach służby , 35 , 40 . Zawsze powinna być ocena merytoryczna a nie polityczna a tzw " zasiedzenie " to już przez ciebie zwykła zazdrość . Życzę Ci dużo lat służby odpowiedzialnej  i to na stołku zwolnionym przez innych a najlepiej to jako 01 tj KG PSP  wtedy już wyczyścisz wszystkich po 28 latach 6 m 1 dz. Życzę Ci szybkiego awansu - teraz jest tyle "czystek" po "zasiedzeniach".

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1874 dnia: Marzec 01, 2017, 20:50:26 »
Ty mi życzysz? Żartujesz chyba... Apropo gdybym Ci powiedział jak u kolegi odchodzacy 01 zrobił strażaków w h...
Wydymał ich na grube pieniądze... I dalej będę mówił zasiedzenie.