Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796906 razy)

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1725 dnia: Styczeń 17, 2017, 14:10:48 »
A w łodzi proszę już wychodzą na jaw nowe fakty zmian na stanowiskach  http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/a/podczas-wymiany-komendanta-miejskiego-strazy-pozarnej-zlamano-prawo,11694256/
Czytam ten artykuł i nie wiem o czym on jest?
Czy o tym, że stary 01 nie przeszedł badań a jego odwołanie rozpatrzono pozytywnie?
Czy o tym, że nowy 01 nie służył na PB? Bo jeśli chodzi o 01, którzy nigdy nie służyli na PB to myślę, że razem tu na forum wskazał bym ich (razem z innymi użytkownikami) na pewno ponad setkę.
Czy może o tym, że jest członkiem "Solidarności"?
Masło maślane z domieszką masła.

Przeczytałem artykuł do momentu, w którym napisano, że były już komendant miał 38 lat służby. Dalsze czytanie uznałem za bezcelowe ^_^

Natomiast dziwię się, że nie skorzystano z możliwości ustawowej (jak jeden z poprzedników słusznie zauważył) zwolnienia ze służby z tytułu nabycia 30 lat wysługi emerytalnej.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1726 dnia: Styczeń 17, 2017, 16:31:31 »
38 lat, są tacy w Łódzkim co mają ponad 40, ładnie do stołka przyklejeni :szalony:
 http://strazpiotrkow.pl/index.php/kierownictwo-komendy

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1727 dnia: Styczeń 17, 2017, 17:21:03 »
38 lat, są tacy w Łódzkim co mają ponad 40, ładnie do stołka przyklejeni :szalony:
 http://strazpiotrkow.pl/index.php/kierownictwo-komendy
I jeszcze są na liście nurków instruktorów na 2017 r.
Swoją drogą bardzo dobrze się trzyma 01 z Piotrkowa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ziomal123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1728 dnia: Styczeń 18, 2017, 13:29:22 »

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1729 dnia: Styczeń 18, 2017, 21:52:47 »

Przeczytałem artykuł do momentu, w którym napisano, że były już komendant miał 38 lat służby. Dalsze czytanie uznałem za bezcelowe ^_^


Ja zrozumiałem, że KM nie przeszedł badań w związku w czym został odwołany. Odwołany KM wrócił na d-cę JRG i znowu skierowanie na badania i wynik badań - zdolny  :szalony:

Pani doktór się podłożyła albo medycyna w krótkim czasie poczyniła wielkie postępy  :gwiazdki:

Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1730 dnia: Styczeń 18, 2017, 22:24:28 »
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=6DF83B37

No nieźle! Jak się nami już Posłowie w Sejmie zajmują to rzeczywiście jest dobra zmiana. Już się nie mogę doczekać odpowiedzi Pana Ministra. A swoją drogą ciekawe kto przygotowuje informacje do odpowiedzi na taką interpelację, KW Poznań czy KG ?

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1731 dnia: Styczeń 19, 2017, 14:46:23 »
Pani poseł SChmidt z Nowoczesnej Ryśka P. I jego towarzyszka lotu na Maderę  :rofl: Jak ona zdążyła 30 grudnia złożyć tę interpelację?
A bije się o pożarnicze szkolenia na Akademii Ekonomicznej której przypadkiem jest absolwentką. :rofl:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2017, 14:51:28 wysłana przez sikawkowy2008 »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1732 dnia: Styczeń 19, 2017, 15:39:22 »
No właśnie o to chodzi, że badania przeszedł bez własnej obecności na nich ;)

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1733 dnia: Styczeń 19, 2017, 17:21:40 »
Bardzo chętnie zapoznam się z odpowiedziami na pytania posłanki. Najmniej interesuje mnie ta o kształceniu na Akademii Ekonomicznej. Nieistotne jest kto i kiedy je zadał , ważne ze pytania padły.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1734 dnia: Styczeń 23, 2017, 09:00:11 »
Spartan ale które pytania? Sugerujące że to kto jest komendantem wpływa na ilość pożarów? Czy że ilość kontroli prewencyjnych w PSP wpływa na ilość pożarów?
Z opowiadań kolegi z KG że A Przybyła ma bardzo duże doświadczenie bojowe. A z wątku wygląda że Wielkopolski KW również z niejednego pieca chleb jadł.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1735 dnia: Styczeń 23, 2017, 09:47:46 »
Cytuj
Joann Schmidt
Co roku na studiach podyplomowych dla kadry kierowniczej PSP, prowadzonych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, kształciło się ponad 100 oficerów z całej Wielkopolski. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że zaprzestano organizacji takowych szkoleń

Mnie ciekawi kto za takie szkolenia płacił. Jeżeli KW to jaki był klucz w przydziale miejsc, oraz czego UE w Poznaniu nauczał strażaków?

Kolega Arek kończył SCHP ( bodajże 310 prawy dół hehe) I co do jego doświadczenia byłbym spokojny. Komuś jednak zalazł za skórę, skoro posłanka Pertu ( ups Schmidt) pyta o niego.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1736 dnia: Styczeń 23, 2017, 11:32:01 »
Z cała pewnością maja większe doświadczenie w działaniach ratowniczo- gaśniczych niż nie jeden (nikomu nie ujmując) inż. pożarnictwa. No ale jak widać niejednego to boli, ze został ze stołka oderwany. Czy już nie maja się czym zajmować w tym Sejmie  :gwiazdki:

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1737 dnia: Styczeń 23, 2017, 16:17:37 »

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1738 dnia: Styczeń 23, 2017, 18:32:39 »
6. Jakie były przesłanki do zatrudnienia pana Arkadiusza Przybyła w komendzie wojewódzkiej na stanowisku zastępcy komendanta wojewódzkiego? Czy prawdą jest, że w przeszłości zatrudniony był w Komendzie Miejskiej PSP w Koninie i jego działalność ograniczała się wyłącznie do działań związkowych (i tym samym nie był zaangażowany w działalność ratowniczą)? NIE INTERESUJĄ MNIE OPOWIEŚCI "KOGOŚ" Z KG , FAKTY UDOKUMENTOWANE SIĘ LICZĄ.
7. Czy w odniesieniu do pana komendanta Bartkowiaka wystąpił „szczególnie uzasadniony przypadek”, o którym mowa w art. 54 ust. 1 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, tak że ten awansował ze stopnia „kapitan PSP” na stopień „młodszy brygadier PSP”? Jeśli tak, to jakie było tego uzasadnienie? - CHCIAŁBYM POCZYTAĆ O TYCH BOHATERSKICH CZYNACH , ABYM MÓGŁ BRAĆ PRZYKŁAD, CHYBA ŻE TO W DRODZE KOSMETYCZNEGO WYJĄTKU , ABY KW NIE WYRÓŻNIAŁ SIĘ WŚRÓD INNYCH KOMENDANTÓW WOJ. ORAZ SWOICH PODWŁADNYCH. TAKIE TURBO AWANSE NIE SĄ ANI PRAWE ANI SPRAWIEDLIWE.

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1739 dnia: Styczeń 23, 2017, 18:40:14 »
Może kakałko lubi i krówki :rofl:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2017, 19:02:50 wysłana przez Oggi »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1740 dnia: Styczeń 23, 2017, 19:54:05 »
CHCIAŁBYM POCZYTAĆ O TYCH BOHATERSKICH CZYNACH , ABYM MÓGŁ BRAĆ PRZYKŁAD, CHYBA ŻE TO W DRODZE KOSMETYCZNEGO WYJĄTKU , ABY KW NIE WYRÓŻNIAŁ SIĘ WŚRÓD INNYCH KOMENDANTÓW WOJ. ORAZ SWOICH PODWŁADNYCH. TAKIE TURBO AWANSE NIE SĄ ANI PRAWE ANI SPRAWIEDLIWE.
  A może chciałbyś poczytać o wstrzymywaniu przez rok, dwa lub dłużej w awansach w stopniu służbowym strażaków za poprzednich 01 KM/KP odwołanych w ramach "czyszczenia stajni Augiasza" przez obecną władzę, gdzie jedynym kryterium branym pod uwagę przez "wszechwładców prywatnych folwarków" było zaangażowanie w działalność związkową po stronie największego związku w naszej formacji ?
  A może w ramach tych samych dokumentów chciałbyś poczytać o manipulacjach z opiniami służbowymi, dziwnymi przypadkami zaginięcia sporządzonych opinii służbowych, aby 01 wszechwładny miał pretekst nie występowania o awans strażaka, który nie wchodził mu bez mydła w wiadomą cześć ciała ?
  Awansowanie przyspieszone wysokich stołków teraz to jest b. malutki pikuś w porównaniu z tym co działo się za czasów leśnego i jego dworu.
pozdrawiam   

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1741 dnia: Styczeń 23, 2017, 20:02:35 »
Sorki, ale tłumaczenie patologi obecnych tym, że poprzedni robili takie patologie, jest jak  tłumaczenie przedszkolaków, że ja narobiłem w spodnie bo Franek też obsrany chodzi. Poza tym, po tym co ostatnio dostałem na skrzynkę ze ZZ złapałem się za głowę i zastanawiam nad rezygnacją, bo nie chce być kojarzony z czymś takim.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1742 dnia: Styczeń 23, 2017, 20:03:03 »
Dokladnie nic dodac nic ując. Tak było za poprzednikow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline drone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1743 dnia: Styczeń 23, 2017, 20:15:15 »
Manipulowanie dokumentacją kadrową, wstrzymywanie awansów i wiele innych rzeczy na Podkarpaciu nadal jest na porządku dziennym, tych kilka zmian co doszło do skutku to wierzchołek góry lodowej. 'Dobra zmiana' ominęła południe szerokim łukiem. Co do przyspieszonego awansu to jednak niesmak jest,że tak za wszelką cenę. A to zupełnie niepotrzebne,skoro ma i stołek i mocne poparcie polityczne (jakże niepotrzebne w apolitycznej straży). To,że gość wybrał sobie zastępcę (pewnie kumpel), to jak dla mnie zrozumiałe, bez względu na szkoły, bo nie one definiują człowieka. A najważniejsze,by ludziom normalnie się służyło. A tego ostatniego życzę i sobie ;)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1744 dnia: Styczeń 23, 2017, 20:31:57 »
madmax29: ale proszę zauważ jeden z aspektów mojego wcześniejszego postu.
Możliwym jest sytuacja, że właśnie pomijani w poprzednich latach, traktowani jak powietrze w swoich komendach strażacy teraz zostali powołani na wysokie stanowiska 02 KM/KP czy 01KM/KP lub wyżej. I wszyscy się wkurzają na tym forum, że jak taki szczyl z mł. kpt. zostaje 01 KW czy innym komendantem, jak tak można robić lody ledwo co po objęciu stołków. Efekt poprzedników - kreatorów polityki kadrowej czyli "wszechwładców prywatnych folwarków" został w tym momencie osiągnięty - następuje negatywny odbiór nowo powołanych 01/02 z niskimi stopniami przez czy to ich podwładnych czy też przez sąsiadów z za miedzy.
Z obserwacji kilkunastomiesięcznych - wielu, b. wielu "niezastąpionych" "wybitnych specjalistów" pożegnało się ze swoimi ciepłymi stołkami i - trudne dla nich do wyobrażenia - PSP dalej funkcjonuje, nie zawaliło się, nie doszło do zapaści itp. tragedii  co było przez tych wybitnych oficerów oczekiwane....
pozdrawiam

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1745 dnia: Styczeń 23, 2017, 20:38:40 »
Wytrzymam się z komentarzami do czasu wywodów usprawiedliwiajacych głównego propagandzisty S. Może coś mądrego napisze i wyjaśni nam dlaczego ABW ma wątpliwości co do 01. Być może nie ma powodów do obaw a Jaśnie Nam Panujący jest bez skazy.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1746 dnia: Styczeń 23, 2017, 21:55:29 »
Eginox bez reakcji w tym wątku od 17 stycznia - czyżby jakiś reset...ewentualnie awaria internetu....zaczynamy się martwić :gwiazdki:

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1747 dnia: Styczeń 23, 2017, 21:57:53 »
Słusznie madmax29, nie można tłumaczyć obecnej patologii poprzednią patologią. Polityka rodzi  patologię. Patologia była za poprzedniego KG , patologia wiecznie żywa jak widać, ujawnia się miejscami.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1748 dnia: Styczeń 23, 2017, 21:58:12 »
Przeczytałem kilkadziesiąt postów wcześniej o patologiach w straży..Jak to się odwróciło..pomorskie, świętokrzyskie, mazowieckie...oczywiście wcześniej. I jakoś to wytrzymywał kilkanascie lat a tu już ludziom powywracało się po niecałym roku..a i tłum jest jeszcze bardziej rozgoryczony.Poczekajcie do końca pewnej kadencji...hahahhahah

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1749 dnia: Styczeń 23, 2017, 22:11:08 »

  Awansowanie przyspieszone wysokich stołków teraz to jest b. malutki pikuś w porównaniu z tym co działo się za czasów leśnego i jego dworu.
pozdrawiam

Nie to żebym bronił ale chyba Cię poniosło albo ja ślepy jestem, albo mam demencję.
Podaj przykład....