Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796356 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1675 dnia: Grudzień 17, 2016, 11:44:56 »
Gdzie są związki? Zapewne ułożyły się wcześniej z obecnym 01. Dla mnie to szmaciarstwo i tyle. Na pożegnaniu stary 01 fajną strzelił gadkę sympatyczne aczkolwiek smutne to pożegnanie.
http://www.straz.czestochowa.pl/pokaz_artykul/?id_article=551&id_page_element=185
Jesteś w związku? Jeśli tak to zapytaj przewodniczącego. Jeśli nie to możesz tylko wylewać żale na forum. A co do odwołania każdy nawet najgłupszy/najmłodszy strażak musi wiedzieć, że stołki komendantów są polityczne. ZMiana władzy równa się wietrzenie w KM/KP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

sorbent

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1676 dnia: Grudzień 19, 2016, 08:36:01 »
Gdzie są związki? Zapewne ułożyły się wcześniej z obecnym 01. Dla mnie to szmaciarstwo i tyle. Na pożegnaniu stary 01 fajną strzelił gadkę sympatyczne aczkolwiek smutne to pożegnanie.
http://www.straz.czestochowa.pl/pokaz_artykul/?id_article=551&id_page_element=185
Jesteś w związku? Jeśli tak to zapytaj przewodniczącego. Jeśli nie to możesz tylko wylewać żale na forum. A co do odwołania każdy nawet najgłupszy/najmłodszy strażak musi wiedzieć, że stołki komendantów są polityczne. ZMiana władzy równa się wietrzenie w KM/KP.
Dodał bym tylko - polityczne i zależne od układu w związkach. Pozdrawiam. Jak wszystkie stanowiska od 10 w górę - tu już związki też tasują karty i to nieźle.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1677 dnia: Grudzień 19, 2016, 15:45:19 »
To nawet nie wiedziałem że wszystkie związki rozdzielają stanowiska. Czytając posty wstecz można doczytać się nazwy tylko jednego.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1678 dnia: Grudzień 19, 2016, 18:30:03 »
Czytam i sobie myślę że niedługo będzie w Straży jak w polskim górnictwie.Tam też związki trzęsą wszystkim.Wygaszają kopalnie ,niedługo zaczną wygaszać jrg.Która pierwsza?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1679 dnia: Grudzień 19, 2016, 18:56:59 »
Która pierwsza?
Twoja za głupie gadanie.  :wacko:
Nigdy nie pojmę o co chodzi w tej jednej wielkiej "jeździe" na związki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2016, 19:12:14 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1680 dnia: Grudzień 19, 2016, 19:39:56 »
Może o to jak już kiedyś wcześniej napisałem, że związki są po to żeby działać w imieniu i na rzecz związkowców, a nie ogółu strażaków.

Myślę że nie jest tak, że komendantem jaki by nie był musi być związkowiec albo ktoś ZZ przychylny, a tu popatrz.

Co rusz to zostaje jakiś powiązany, jeszcze do tego hiperturboextratytanumplatinum szybko awansuje, ha ha ha.

Jaja się dzieją w PSP

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1681 dnia: Grudzień 19, 2016, 20:02:16 »
Z tego co wiem to jak związki coś załatwiają a nie raz tak było i z tego co widać teraz też starają się załatwić po równo podwyżki i zrobić coś z przepisem kwalifikacyjnym to dotyczy to wszystkich strażaków a nie tylko tych co są w związkach

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1682 dnia: Grudzień 19, 2016, 21:12:49 »
Z tego co wiem to jak związki coś załatwiają a nie raz tak było i z tego co widać teraz też starają się załatwić po równo podwyżki i zrobić coś z przepisem kwalifikacyjnym to dotyczy to wszystkich strażaków a nie tylko tych co są w związkach
To tylko efekt uboczny. Główne hasło związków - "Kto nie jest od nas to wróg"

Offline optimus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1683 dnia: Grudzień 19, 2016, 23:43:01 »
Do Eqinoxa - nie wylewam swych żali na forum, tylko mówię, że nie rozumiem tego co u nas się dzieje. Jak co to jestem w związku i to niby w tym słusznym , ale nasz przewodniczący coś kręci. Raz mówi ,ze bronili w kg byłego 01, potem słyszę ,że jakieś pisma wozili w intencji nowego. A ciekawe jest to ,ze nowy 01 w starych czasach był tez zastępcą w cz-wie i to 7 lat i niczym szczególnym sie nie wyróżnił , woził sie za plecami komendanta i wycierał sobie buty chłopakami z pb. A jak miały być kontrole z wojewódzkiej to brała go trzęsawka i wprowadzał nerwową atmosferę. :gwiazdki: Jak komendantem został s.o to wszystko się zmieniło na lepsze, uwierz mi ostatnie trzy lata były naprawdę dobre, szczególnie dla ludzi. Gościu sporo sie nawymyślał, żeby zintegrować ludzi na pb a także tych z 8 godz. Bronił dyspozytorów na kontrolach, no i miał szacunek do strażaków. Wiem że chłopaki też chodzili do niego w sprawach osobistych , zawsze pomagał  jak mógł. Może inni moi  koledzy z Cz-wy  mają odmienne zdanie to mogliby się wypowiedzieć, choć widzę ,że na niektórych już padł blady strach i będą siedzieć cichuteńko. Dzisiaj w firmie usłyszałem niezły tekst ,, po raz kolejny dobro zostało ukarane,,
Z tego co koledzy tu piszą u niektórych pewnie jest tak samo.

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1684 dnia: Grudzień 20, 2016, 10:13:22 »
Wiecej jest takich przypadków. Są komendy gdzie "rządzą" odpowiedni komendanci. Są oczywiście pewne sprawy do poprawy, ale komenda funkcjonują dobrze. Często wraz z zmianami kadrowymi ludzi oddanych służbie, o których wiekszość strażaków ma dobre zdanie "elegancko" sie usuwa. I to jest dziwne, szkodliwe dla całej formacji. Bo jak coś dobrze funkcjonuje to po co to zmieniać.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1685 dnia: Grudzień 20, 2016, 18:59:14 »
Jeju bracia boję się o Naszego Eqinoxa.. Prawie 24 godziny i brak odpowiedzi w wątku w którym jest bardzo obeznany i aktywny.. Brother daj znać że wszystko ok. :gwiazdki: Chory czy jak ?

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1686 dnia: Grudzień 20, 2016, 19:48:45 »
Może 01 gdzieś został i teraz nie ma czasu bo porządki trza robić ;-)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1687 dnia: Grudzień 20, 2016, 20:32:26 »
Jeju bracia boję się o Naszego Eqinoxa.. Prawie 24 godziny i brak odpowiedzi w wątku w którym jest bardzo obeznany i aktywny.. Brother daj znać że wszystko ok. :gwiazdki: Chory czy jak ?
Meble z IKEA to prawie jak choroba  :angry:
Może 01 gdzieś został i teraz nie ma czasu bo porządki trza robić ;-)
W moim sąsiedztwie jeszcze ktoś został?  :angry: I ja nic o tym nie wiem!  :szalony:
Panowie powtórzę po raz 151, przeceniacie rolę ZZ a nie doceniacie kogo innego.
Są komendy gdzie "rządzą" odpowiedni komendanci. Są oczywiście pewne sprawy do poprawy, ale komenda funkcjonują dobrze. Często wraz z zmianami kadrowymi ludzi oddanych służbie, o których wiekszość strażaków ma dobre zdanie "elegancko" sie usuwa. I to jest dziwne, szkodliwe dla całej formacji. Bo jak coś dobrze funkcjonuje to po co to zmieniać.
Dokładnie i po 12 latach u takich dobrze zarządzających komendantów podoficer na 2 grupę uposażenia a strażak z 15 letnim stażem ma 100 zł dodatku, ale zarządzanie w dechę. Stara się chłop i z pieniędzy strażaków wszystko można zrobić i wszystko chodzi jak w zegarku.
Tyle co się żalu w sprawie wynagrodzeń na forum wylało to sądze, że tych źle zarządzanych jest więcej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1688 dnia: Grudzień 20, 2016, 20:47:13 »
Trzeba czytać z zrozumieniem. Mówie tutaj o takich komendantach, którzy zasługują na to by nimi być, jak wygasał przepis kwalifikacyjny, to dawali stanowiska tym, dla których była to ostatnia szansa, sprzęt na jednostkach na bieżąco wymieniany, brak problemów z środkami ochrony osobistej. Wiem, że takich komendantów jest bardzo mało. Ale są, a ich wymiana na pewno nikogo nie ucieszy. Tylko tych którzy licza na ich potknięcia.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1689 dnia: Grudzień 29, 2016, 22:14:35 »

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1690 dnia: Grudzień 29, 2016, 22:18:41 »
W końcu na tym Podkarpaciu ktoś rusza poprzednie układy, ale to musi podążać na południe, na południe!!!

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1691 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:31:09 »
(...) strażak musi wiedzieć, że stołki komendantów są polityczne. ZMiana władzy równa się wietrzenie w KM/KP.

Tak wielkiej i nagłej czystki nie pamiętam. Szybkość zmian rodzi jednak niekiedy poważne "błędy" kadrowe. Co można sądzić, gdy po pewnym wyborze całe województwo się śmieje i padają słowa: "ten matoł na niczym się nie zna"; "większego matoła nie było?".

Czasem też, wystarczy będąc mocno i trwale skoligaconym z poprzednią władzą szybko się fikcyjnie na pokaz przefarbować politycznie, zdobyć namaszczenie ZZ i droga do kariery wolna.

Tylko w takich przypadkach, gdy BMW liczy się bardziej od profesjonalizmu, szkoda strażaków oraz całej formacji. I można się zastanawiać kiedy to się czkawką odbije i komu. Mam nadzieję, że takich przypadków wiele nie ma. (Oby).

Takie czasy nastały i wypada życzyć "szczęścia". A honor? Chyba głupie pytanie.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1692 dnia: Grudzień 30, 2016, 10:50:10 »
(...) strażak musi wiedzieć, że stołki komendantów są polityczne. ZMiana władzy równa się wietrzenie w KM/KP.

Tak wielkiej i nagłej czystki nie pamiętam. Szybkość zmian rodzi jednak niekiedy poważne "błędy" kadrowe. Co można sądzić, gdy po pewnym wyborze całe województwo się śmieje i padają słowa: "ten matoł na niczym się nie zna"; "większego matoła nie było?".

Czasem też, wystarczy będąc mocno i trwale skoligaconym z poprzednią władzą szybko się fikcyjnie na pokaz przefarbować politycznie, zdobyć namaszczenie ZZ i droga do kariery wolna.

Tylko w takich przypadkach, gdy BMW liczy się bardziej od profesjonalizmu, szkoda strażaków oraz całej formacji. I można się zastanawiać kiedy to się czkawką odbije i komu. Mam nadzieję, że takich przypadków wiele nie ma. (Oby).

Takie czasy nastały i wypada życzyć "szczęścia". A honor? Chyba głupie pytanie.
Czasem zdarzy się i dobra zmiana , u nas zmieniło się wyłącznie na plus . Jedynie co będą latami za nami się ciągnąć zaniedbania po poprzedniku , niespotykane na skale krajową różnice w dodatkach służbowych w tych samych stanowiskach , ale o tym już pisałem  :kwit:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1693 dnia: Grudzień 30, 2016, 21:37:15 »
(...) strażak musi wiedzieć, że stołki komendantów są polityczne. ZMiana władzy równa się wietrzenie w KM/KP.

Tak wielkiej i nagłej czystki nie pamiętam. Szybkość zmian rodzi jednak niekiedy poważne "błędy" kadrowe. Co można sądzić, gdy po pewnym wyborze całe województwo się śmieje i padają słowa: "ten matoł na niczym się nie zna"; "większego matoła nie było?".

Czasem też, wystarczy będąc mocno i trwale skoligaconym z poprzednią władzą szybko się fikcyjnie na pokaz przefarbować politycznie, zdobyć namaszczenie ZZ i droga do kariery wolna.

Tylko w takich przypadkach, gdy BMW liczy się bardziej od profesjonalizmu, szkoda strażaków oraz całej formacji. I można się zastanawiać kiedy to się czkawką odbije i komu. Mam nadzieję, że takich przypadków wiele nie ma. (Oby).

Takie czasy nastały i wypada życzyć "szczęścia". A honor? Chyba głupie pytanie.
Czasem zdarzy się i dobra zmiana , u nas zmieniło się wyłącznie na plus . Jedynie co będą latami za nami się ciągnąć zaniedbania po poprzedniku , niespotykane na skale krajową różnice w dodatkach służbowych w tych samych stanowiskach , ale o tym już pisałem  :kwit:
Jeżeli kierowanie wniosków do komisji dyscyplinarnej w pierwszym miesiącu rządów na porządnych i uczciwych strażaków to dobra zmiana to powodzenia życzę.
bolo75

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1694 dnia: Styczeń 13, 2017, 17:02:17 »
Nowy zastępca dyrektora Biura Rozpoznawania Zagrożeń.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Nowy-zastepca-dyrektora-Biura-Rozpoznawania-Zagrozen/idn:36160

Dziwne przypadki naczelnego strażaka. Nie był na obchodach rocznicy strajku podchorążych, wieniec złożył cichcem.

http://natemat.pl/198283,dziwne-przypadki-naczelnego-strazaka-nie-byl-na-obchodach-rocznicy-strajku-podchorazych-wieniec-zlozyl-cichcem

Trochę wspomnień.

ZOMO kontra młodzi strażacy. Zdjęcia leżały w szufladzie 35 lat.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zomo-kontra-mlodzi-strazacy-br-zdjecia-lezaly-w-szufladzie-35-lat,218704.html

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1695 dnia: Styczeń 13, 2017, 20:32:17 »
Dziwne przypadki naczelnego strażaka. Nie był na obchodach rocznicy strajku podchorążych, wieniec złożył cichcem.

http://natemat.pl/198283,dziwne-przypadki-naczelnego-strazaka-nie-byl-na-obchodach-rocznicy-strajku-podchorazych-wieniec-zlozyl-cichcem

Żenujące. Taka obłuda. Jest mi wstyd.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1696 dnia: Styczeń 13, 2017, 20:55:58 »
Byłem i wstyd to mało powiedziane. Wiem że wielu wojewódzkich i tych już po służbie ale i jeszcze o ile są mówili przykre slowa.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1697 dnia: Styczeń 14, 2017, 12:42:47 »
Panowie ja bym nie ferował tak wyroków w stosunku do może 20 letnich chłopaków, którzy w roku strajku rozpoczynali swoją służbę.
Dziwne przypadki naczelnego strażaka. Nie był na obchodach rocznicy strajku podchorążych, wieniec złożył cichcem.
http://natemat.pl/198283,dziwne-przypadki-naczelnego-strazaka-nie-byl-na-obchodach-rocznicy-strajku-podchorazych-wieniec-zlozyl-cichcem
Żenujące. Taka obłuda. Jest mi wstyd.
Ty a nie widziałeś ile błota na niego wyrzucili "Ci" koledzy?
Gdyby mi ktoś dupę obrabiał to na pewno nie szedł by z nim ramie w ramie nie zależnie od sytuacji.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1698 dnia: Styczeń 14, 2017, 12:43:35 »
Bolo 75 jeśli ktoś jest porządny i uczciwy to wobec niego nie jest kierowany wniosek do komisji. To możne opisz sytuacje na forum to to wszyscy zobaczą czy to było nie zasadne. Tyle w temacie. :tuba:

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1699 dnia: Styczeń 14, 2017, 15:51:42 »
Żenada jak przy wszystkim co dotyczy dobrej zmiany.