Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796333 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1650 dnia: Grudzień 11, 2016, 10:26:26 »
Parytet związkowy.
Mógł byś Mi wyjaśnić to pojęcie.... Bo coś czuje, że jest z nim jak z yeti całe Pomorskie słyszało a nikt nie widział. A poważnie u Mnie czegoś takiego nie ma.
A KM w Gdańsku był przez miesiąc za końcówki rządów SLD i jak nastały poprzednie rządy PiS to wyleciał z hukiem.
 
A dlaczego wtedy do Gdańska przyszli oficerowie z zewnątrz? Pamiętasz... Burza tam była jak sku...syn. KM wtedy został powiatowy chyba z Tczewa a P.S. został z-cą.
Poza tym KM/KP często lecą jak władza się zmienia więc nie szukał bym tu sensacji, że odwołał go "nowy KW".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1651 dnia: Grudzień 11, 2016, 12:27:35 »
Cytuj
Mógł byś Mi wyjaśnić to pojęcie.... Bo coś czuje, że jest z nim jak z yeti całe Pomorskie słyszało a nikt nie widział. A poważnie u Mnie czegoś takiego nie ma.


Masz racje. Do piątku Pomorze tylko o tym słyszało. A w piątek zobaczyło

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1652 dnia: Grudzień 11, 2016, 12:38:07 »
Masz racje. Do piątku Pomorze tylko o tym słyszało. A w piątek zobaczyło
To słaby "parytet" Moim zdaniem jeśli jeden "związkowiec" awansował. Więc dalej to tzw. urban legend, nie mający nic wspólnego z faktami.  Poza tym jeden to nie parytet, proponuje zapoznać się z definicją parytetu używaną w naukach społecznych np. socjologi
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1653 dnia: Grudzień 11, 2016, 18:13:29 »
Equi Znasz podstawy tej calej pomorskiej sagi wikingów? Jak nie to jak w każdym temacie gdzie są związki w tle Musisz z siebie robić adwokata zainteresowanych??? Nie twierdzę że w wielu sprawach tzn. tematach nie Masz racji ale w tym przypadku wiem że nie Masz.. Wiec proszę nie klap jęzorem
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 21:28:37 wysłana przez Wilson »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1654 dnia: Grudzień 11, 2016, 18:28:52 »
Equi Znasz podstawy tej calej pomorskiej sagi wikingów? Jak nie to jak w każdym temacie gdzie są związki w tle Musisz z siebie robić adwokata zainteresowanych??? Nie twierdzę że w wielu sprawach tzn. tematach nie Masz raji ale w tym przypadku wiem że nie Masz.. Wiec proszę nie klap jęzorem
To bądź mądry i napisz prawdę. Tylko uważaj bo tak się składa, że znam kilku ludzi z Pomorza którzy teraz są w kierownictwie w tym własnie nowego 02.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 18:32:27 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1655 dnia: Grudzień 11, 2016, 18:32:41 »
Tak czy siak, jakiekolwiek byłoby źródło nominowania nowego 02 w Pomorskiem, to dobry wybór, bo oprócz tego że ma doświadczenie z wielu stanowisk, to jeszcze jest normalnym i skromnym człowiekiem, a tego często brakuje na wysokich stanowiskach. Na tyle co miałem okazje go poznać uważam że to na prawdę świetny wybór. Wielu liczyło że zostanie nawet 01

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1656 dnia: Grudzień 11, 2016, 20:32:02 »

Cytuj
Nie bierzesz pod uwagę, że akurat jego 01 chciał?
Naczelnik operacyjny i były KM w największej Komendzie w woj. pomorskim to bardzo przyzwoite kompetencje, które pozwalają sądzić, że sobie świetnie poradzi.
A to, że jest członkiem (lub był) to nie obniża jego kompetencji!

Nie biorę i nikt na Pomorzu nie bierze, wszyscy wiedzą o co chodzi. Parytet związkowy. A KM w Gdańsku był przez miesiąc za końcówki rządów SLD i jak nastały poprzednie rządy PiS to wyleciał z hukiem. I to się nazywa hihot historii. Prawie jak Piotrowicz  :gwiazdki:

Fajnie jak byś prawdę napisał a nie głupoty walił jak kulą w płot.  Pokaż mi drugiego takiego co sam złożył rezygnację ze stanowiska bo pod idiotą nie chciał służyć. Cała reszta do dnia dzisiejszego w czterech litrach u anioła siedzi i rodzynki skrobie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1657 dnia: Grudzień 11, 2016, 20:49:08 »
Fajnie jak byś prawdę napisał a nie głupoty walił jak kulą w płot.  Pokaż mi drugiego takiego co sam złożył rezygnację ze stanowiska bo pod idiotą nie chciał służyć. Cała reszta do dnia dzisiejszego w czterech litrach u anioła siedzi i rodzynki skrobie.
Kolego @Wilson odniesiesz się do tego co napisał @Babol?
Bo ostro się zaczyna....  :klol: lubię to :)
PS. popisz się @Wilson bo teraz w dyskusję włączyło się dwóch ludzi z Pomorza.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 21:04:12 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1658 dnia: Grudzień 11, 2016, 21:45:37 »
Do czego się odnosić ? Czego Ty oczekujesz ? Nazwiska ? Układy ? Zależności ? Taplasz się w tym błocie jak większość czytających to forum więc wiesz jak jest. Nie widzę potrzeby by pisać o rzeczach których się zwyczajnie nie pisze bo nie wypada. Z kilku powodów znanych Tobie dobrze. Miejmy nadzieję tylko że zmiany które mają miejsce wyjdą na dobre.. WSZYSTKIM

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1659 dnia: Grudzień 11, 2016, 21:47:29 »
Do czego się odnosić ? Czego Ty oczekujesz ?
Oczekuje:
Equi Znasz podstawy tej calej pomorskiej sagi wikingów?
Gdyż nie znam tej sagi....
A skoro piszesz, żebym:
Wiec proszę nie klap jęzorem
To chciał bym wiedzieć dlaczego mam nie kłapać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1660 dnia: Grudzień 12, 2016, 19:20:44 »
Znam trochę pomorskie układy i układziki, byłe i obecne, a pewnie i przyszłe. Tak czy siak uważam, że Piotr to bardzo dobry wybór.

Offline ogniomistrz2015

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1661 dnia: Grudzień 12, 2016, 23:13:44 »
 Owszem madmax29 siedzisz w zwiazkach i znasz relacje w pomorskiem

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1662 dnia: Grudzień 13, 2016, 10:39:51 »
Co stało się w Gdańsku z Jakubem Z. Był zastępcą 01. Poszedł na emkę?

zyraf

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1663 dnia: Grudzień 13, 2016, 11:02:44 »
już kilka miesięcy temu

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1664 dnia: Grudzień 14, 2016, 17:47:29 »
Na tej Rzeszowszczyźnie to nie ma godnych oficerów żeby któryś został KM?

Już drugi p.o. o co chodzi?

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1665 dnia: Grudzień 14, 2016, 18:02:43 »
Poczekaj do.marca na dobra zmianę na całym Podkarpaciu

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1666 dnia: Grudzień 14, 2016, 18:20:57 »
Aż do marca? Kiedy ja biedny w końcu awansuję?

Offline optimus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1667 dnia: Grudzień 15, 2016, 20:48:54 »
Witam kolegów, chciałem podzielić się informacją ,ze dobra zmiana dotarła także do świętego miasta. Z tego co mówią chłopaki z pb dzisiejszej zmiany jutro ma być odwołany nasz 01. Jeśli to prawda to dla mnie to dziwna zmiana, gość był ok, sporo dla nas strażaków zrobił. Wyciągną częstochowską straż z technicznego niebytu a o innych sprawach nie wspomnę - najważniejsze,że był wpożo dla ludzi. No chyba ,ze inni mają odmienne  zdanie niz ja,ale ktoś kto będzie po nim będzie miał trudne zadanie by dorównać mu w działaniach na rzecz firmy.
Ja tej decyzji komendanta wojewódzkiego nie rozumiem, może koledzy wiedzą coś więcej?

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 372
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1668 dnia: Grudzień 15, 2016, 21:27:23 »
Niestety prawda i też nie rozumiem decyzji, chłop zrobił w dwa lata tyle co poprzednicy w 20 nie zrobili. Może następca będzie jeszcze bardziej ogarnięty...

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1669 dnia: Grudzień 15, 2016, 21:45:30 »
A może dlatego, że jest dobry i ma ludzi za sobą. Może 01 KW woli usunąć potencjalne zagrożenie dla własnego stołka.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1670 dnia: Grudzień 15, 2016, 22:20:32 »
A może dlatego, że jest dobry i ma ludzi za sobą. Może 01 KW woli usunąć potencjalne zagrożenie dla własnego stołka.
Czy żaden z Was tego nie widzi?
Nowy 01 i 02 KW są z miasta Cz-wa. Dodatkowo 01 KW był podwładnym 01 Częstochowskiego przez kilka lat....
Zwykła zmiana i nic więcej. Zmiana jakich wiele.
Wyciągną częstochowską straż z technicznego niebytu a o innych sprawach nie wspomnę
Ty a czemu milczeliście przez 6 lat rządów poprzednich, że taka lipa na rejonie? Że tylko ostatnie dwa szczęśliwe?
A 3 lata T.J jako KG to nie najszczęśliwsze lata Cz-wy i całego Ślaska?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline optimus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1671 dnia: Grudzień 15, 2016, 23:30:52 »
Zwykła zmiana i nic więcej. Zmiana jakich wiele.(pisze Eqinox) - ale czy dobra? mi o to chodzi.
01 w Cz-wie był szefem obecnego 01  na Śląsku, to lata temu było i do sprawy raczej nic nie wnosi.
Ano milczeliśmy poprzednie lata, każdy w Cz-wie wie jak nas Katowice traktowały - jak piąte koło u wozu. Poprzedni Komendant i zastępcy bali się popatrzyć w stronę Katowic a co dopiero pojechać i powalczyć o nasze sprawy: sprzęt, średnią płace, dodatki , nagrody.
 I jeszcze jedno nie pamiętam by za T.J w KM PSP Cz-wa było super a Śląsk też nie był rozpieszczany, może w CS a to inna bajka jak wiesz. Inna sprawa to osp związane z T.J sprzęty mieli lepsze niż psp.
No i mam nową wiadomość, że nowym 01 będzie obecny 02. Tego to już w ogólnie nie kapuję. O co tu chodzi?

Offline viscum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1672 dnia: Grudzień 15, 2016, 23:50:45 »
Może to zwykła gra na zwłokę..
 Jak to było w innych województwach.


Offline optimus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1674 dnia: Grudzień 17, 2016, 11:27:16 »
Witajcie. Jestem po służbie byłem na pożegnaniu ze sztandarem (o dziwo) byłego już 01 w Cz-wie. Niestety viscum nie była to chyba gra na zwłokę bo obecny 01 dostał powołanie na stałe. Chłopaki odemnie ze zmiany twierdzą ,że to polityczny strzał,że juz od dawna 02 kopał pod 01 żeby zostać szefem. Teraz to był dobry moment. Jednostki wyremontowane , nowy na wszystkich jrg wszędzie sprzęt, tylko odcinać kupony. A wszyscy w km i jrg wiedzą ,ze stary 01 zarzynał się by u nas było jak najlepiej. W sumie to teraz padł blady strach ,że będzie tak jak wcześniej przed trzema laty. Po prostu szkoda. Gdzie są związki? Zapewne ułożyły się wcześniej z obecnym 01. Dla mnie to szmaciarstwo i tyle. Na pożegnaniu stary 01 fajną strzelił gadkę sympatyczne aczkolwiek smutne to pożegnanie.

http://www.straz.czestochowa.pl/pokaz_artykul/?id_article=551&id_page_element=185