Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796402 razy)

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1625 dnia: Grudzień 08, 2016, 17:02:25 »
Jestem troszkę za i troszkę przeciw, modyfikuje klasyka a Panowie Generałowie teraz się obudzili?? Jak im kolegów sprzątają? I odcinają od obiegu informacji, wielu z nich nigdy nie powino mieć generalskich szlifów, za to co napsuli w PSP, natomiast przykre jest ze  są obecnie tak żegnani..chociaż myślę że gdyby byli na miejscu obecnej władzy nie było by lepiej 😞
No jak gdzie za swoich kadencji znakomita większość sygnatariuszy listu zabrała wszystkie sensowne możliwości awansu na PB dla:
- podoficerów (brak możliwości awansu na powyżej 5 grupy)
- aspirantom (max. 7)
- oficerom bez SGSP (bez milona podyplomówek)
Kontynuowali chory system kształcenia a nawet go rozbudowali, uznaniowo traktowali ludzi przy awansach min. oficerskich.
Piszą o Komendantach Wojewódzkich którzy awansowali dwa razy w roku a Ja mogę wymienić niższych szarżą ludzi których za Ich kadencji pchano na przyspieszaczu.
A co do ceremoniału to sygnatariusze chyba mają strażaków za idiotów, którzy nie pamiętają jak na początku kadencji PO-PSL potraktowano kilku KM/KP.  Znam kilka przypadków gdzie odwołania wręczano w obecności starosty (bez sztandaru i szyku) a KM/KP zostawał Dyzma (3 miesiące -z-ca d-cy JRG a wcześniej d-ca zastępu, 10 lat służby)  z układami u zielonych. 
Więc wkurwia mnie takie gadanie bo każdy z nich robił to samo i dla wszystkich takie przesłanie:
"Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? (Łk 6,41 Mt 7,3)"
PS. Wstydzić się powinien każdy ZZ który umieszcza ich list na swoich stronach i go dalej kolportuje.
Dokładnie jest tak jak mówisz,  każda władza ma swoich ludzi i śmieszy mnie to, że funkcjonariusz PSP nie może należeć do partii politycznej...a zbiegiem okoliczności jest  awans w stopniu co pół roku. Śmiech na sali. A co do możliwości awansów na stanowiskach   - jest jedno wytłumaczenie, podoficerowie mają być kierowcami, aspiranci dowódcami zastępów i ratownikami, oficerowie stanowiska wyżej. Tak to widzę. Dąży się do likwidacji stopnia podoficerskiego. Bo Ci na górze wiedzą lepiej, podoficer z 10 czy 15 letnim stażem służby na pewno nie będzie miał tej wiedzy co aspirant po szkole i 4 latach służby, żeby mógł być dowódcą zastępu. Tworzy się jakieś dziwne twora typu ratownik medyczny służby czy instruktor. Ale żeby wysłać strażaka na studia z ratownictwa medycznego to nie, niech się kształci za swoje. I najlepiej, żeby już miał dyplom w ręce, bo od 2017 musi być instruktor na każdej zmianie!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1626 dnia: Grudzień 08, 2016, 17:08:13 »
Bo Ci na górze wiedzą lepiej, podoficer z 10 czy 15 letnim stażem służby na pewno nie będzie miał tej wiedzy co aspirant po szkole i 4 latach służby, żeby mógł być dowódcą zastępu.
Dokładnie a większość Tych Panów nawet dnia na PB nie przepracowało! I nic wiedzą o służbie strażaka ale uciąć możliwość awansu to potrafią świetnie a teraz jeszcze zwracają się do ZZ.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 18:04:30 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1627 dnia: Grudzień 08, 2016, 17:30:50 »
List otwarty Klubu Generalskiego.
http://www.zzsflorian.pl/images/aktualnosci/2016/2016_12_07/Podpisany-list-otwarty.pdf

a ja jestem ciekaw ilu z tych wysoko opłacanych emerytów generałów będzie zgłaszało "zdanie odrębne" do tego listu argumentując że się pod nim nie podpisali albo nie wiedzieli albo mieli co innego na myśli niż jest to napisane albo że ich ktoś wprowadził w błąd. Wymienienie ich wszystkich z nazwiska jest jakieś dziwne. Można było napisać "w imieniu klubu generałów liczącego tylu a tylu członków". A tak to niesmak pozostał....
pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1628 dnia: Grudzień 08, 2016, 18:12:29 »
A ciekawe ilu z Floriana i Solidarności i Związków Policyjnych Straży granicznej jest w to uwikłanych w ten temat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1629 dnia: Grudzień 08, 2016, 18:15:08 »
a ja jestem ciekaw ilu z tych wysoko opłacanych emerytów generałów będzie zgłaszało "zdanie odrębne" do tego listu argumentując że się pod nim nie podpisali albo nie wiedzieli albo mieli co innego na myśli niż jest to napisane albo że ich ktoś wprowadził w błąd. Wymienienie ich wszystkich z nazwiska jest jakieś dziwne. Można było napisać "w imieniu klubu generałów liczącego tylu a tylu członków". A tak to niesmak pozostał....
pozdrawiam
Ale to nie są wszyscy generałowie, którzy służyli w PSP.  Brakuje np. Pana nadbryg. Kazimierza Krzowskiego.
PS. Jenerały na emeryturze zapomniały, MSW już nie ma  :rofl: w liście zwracają się Ministra Spraw Wewnętrznych a ostatnim takim była Teresa Piotrowska teraz jest MSWiA.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 18:30:52 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1630 dnia: Grudzień 08, 2016, 18:33:59 »
Ciekawe ile jest faktycznie podpisów pod tym liścikiem...
I czy członkowie klubu wiedzieli co w ich imieniu się pisze.
A co do treści to powiem tylko tyle trzeba nie mieć wstydu żeby będąc przez 8 lat komendantem głównym i robiąc ludziom taką masę świństw teraz wylewać takie żale.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1631 dnia: Grudzień 08, 2016, 18:52:14 »
Panowie to jest polityka nie jestem za pisem ale posłuchajcie co teraz mówią politycy PO osiem lat afer i nic nie dali a teraz to już nic nie pamietają było mineło i generałowie robią to samo.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1632 dnia: Grudzień 08, 2016, 19:21:40 »
Na szczęście my pamiętamy :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1633 dnia: Grudzień 08, 2016, 19:52:10 »
Na szczęście my pamiętamy :straz:
Ale niestety bardzo dużo ludzi przyszło do służby już po 2008 roku i nie zdają sobie sprawy jak wyglądały przepisy "awansowe" przed rozporządzeniem z 2009. Jak wyglądały płace strażaków w 2005. I kto to po prostował a kto przespał 8 lat, a nawet gorzej skrzywdził to co najważniejsze w straży pożarnej czyli poddział bojowy. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1634 dnia: Grudzień 08, 2016, 20:08:35 »
A mnie się wydaje że jeneraly się teraz boją, że i do nich CBŚ zwita bez pukania o 6:01...

Offline AruBiss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1635 dnia: Grudzień 08, 2016, 20:26:37 »
Bo Ci na górze wiedzą lepiej, podoficer z 10 czy 15 letnim stażem służby na pewno nie będzie miał tej wiedzy co aspirant po szkole i 4 latach służby, żeby mógł być dowódcą zastępu.
Dokładnie a większość Tych Panów nawet dnia na PB nie przepracowało! I nic wiedzą o służbie strażaka ale uciąć możliwość awansu to potrafią świetnie a teraz jeszcze zwracają się do ZZ.

Ehh. Znane sa takie przypadki z czlowieka zatrudnionego na normalnych zasadach po roku sluzby robi sie podoficera po dwoch bohatera a po czterech .... no  i tak to rodza sie dowodcy na niektorych jrg. A przed to ze straza nawet zdj nie mieli z wozem strazackim. Znajomosci w mundurówce czynia cuda.... niestety.
A dlaczego niestety??????
Bo np. Później salutują na zmianie służby lewą ręką!!!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 23:20:51 wysłana przez AruBiss »

Offline obserwator4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1636 dnia: Grudzień 08, 2016, 20:46:35 »
Zgodzę się z Tobą... eh szkoda mówić tylko znajomości i układy takie zasady ustawiania na stołkach o stażu służby doświadczeniu zapomnij. Powinny być konkursy na stanowiska kierownicze i dowódcze i stopniowo schodami wtedy by może docenili innych....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1637 dnia: Grudzień 08, 2016, 20:48:58 »
Ehh. Znane sa takie przypadki z czlowieka zatrudnionego na normalnych zasadach po roku sluzby robi sie podoficera po dwoch bohatera a po czterech .... no  i tak to rodza sie dowodcy w niektorych jrg. A przed to ze straza nawet zdj nie mieli z wozem strazackim. Znajomosci w mundurówce czynia cuda.... niestety.
Zapomniałem o tej gwieździe może na ten temat się odniosą generałowie, bo jeden z nich sprawił cud na 13 grup. A czepiają się dwóch awansów w stopniu.
Panowie Generałowie jak Wy piszecie o patologi, która sami tworzyliście to nie ma w tym krzty wiarygodności.  Znam co najmniej kilku co w od sekc. do d-cy JRG (z licencjatem z "byle czego").
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Emma

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1638 dnia: Grudzień 08, 2016, 22:17:54 »
Widzę że były poruszane tematy braku awansu w stopniach, są jeszcze takie jednostki, gdzie absolwent SGSP po dziennych studiach "grzeje ławę" jako d-ca zastępu, a wszyscy  możliwi już awansowali.
To się nazywa sprawiedliwość.
Na pewno nie chodzi o jakiegoś abnegata.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1639 dnia: Grudzień 08, 2016, 23:30:05 »
A mnie się wydaje że jeneraly się teraz boją, że i do nich CBŚ zwita bez pukania o 6:01...
Chyba rzeczywiście tych naszych generałów trzeba rozbić na kategorie przed i po 2007 ....... I oceniać oddzielnie

Offline krzygrom

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1640 dnia: Grudzień 08, 2016, 23:42:36 »
Prawdziwa historia, niech moderator nie wysyła w kosmos od razu.
Na piękne Podkarpacie próbuję przenieść się od 2010 roku. Szukam Rzeszów, Strzyżów, Krosno, Sanok, Brzozów nic nie ma co roku piszę dzwonię do komendantów. Nie ma szans odbijam się, nikt w mojej sprawie nie dzwoni, pewnie dlatego. W 2012 roku z-cą Podkarpackiego zostaje koleś którego znam jakoś od lat z poligonów różnych etc. walę do niego przecież to "mój człowiek" po rozmowach, że może coś się uda w sierpniu 2013 roku dzwonią z jednej KM, że na d-cę zastępu, biorę w ciemno ale że od października-listopada waham się więc bo w styczniu rodzi mi się dzieciak więc żona moja prędzej mnie zamorduje niż się teraz przeniesie. Umawiam się z Miejskim że od lutego-marca, ale dzwonię w grudniu i okazuje się że już ktoś zatrudniony, nie mam pretensji moja wina. Potem pytam "mojego człowieka" jak to się stało ..."wiesz to polityczna sprawa była musieliśmy przyjąć". Dobra. W 2014 jadę znów po powiatach w jednej z KP nowy Komendant super koleś mówi że będzie miał etat d-cy zmiany bo nie ma nikogo u siebie w KP z kwalifikacjami więc micha mi się cieszy w końcu. Tylko mówi "rozmówię się z wojewódzkim i bądź w przyszłym tygodniu" - super myślę. W tym następnym tygodniu okazuje się ze to miejsce jest już zajęte, a wojewódzki łże że główny mu zakazał przyjmować z przeniesienia służbowego z Polski, a tu na d-cę zmiany przychodzi koleś z małopolski, ze cztery lata po ukończeniu SGSP może, ale  dobrą partię znalazł gwarantująca karierę, że nawet na rozmowy z KP nie musiał się fatygować ... żenujące. Jest 2016 rok zmiany, zmiany, zmiany. Okazuje się że jest szansa na rozmowę z kimś. Rozmawiam, mówię, że jak mi się w tym roku nie uda przenieść to idę na emeryturę. Mam dwie ręce więc dam radę. Nowy KW w Rzeszowie, rozmowa, okazuje się że może coś. Kieruje mnie do KM. Mówię komendantowi że pięć lat temu byłem pierwszy raz a on mi, że wytrwały jestem. Umawiam się na d-cę sekcji i obniżenie dodatku. Jestem zdeterminowany biorę. A teraz czekam, tego miejskiego już odwołali, a ja jak dotąd nie mam decyzji o przeniesieniu...

I co Wy na to? Jaka tamta zmiana była wspaniała?

SGSP 4 lata, 2 lata KW wydział operacyjny, JRG d-ca sekcji 4 lata, z-ca d-cy zmiany 6 lat, mam tam kilka różnych kwalifikacji nabytych w czasie służby, C, wysokościowka, jakieś UDTy, drabiny, gps, św. kwalifikacji E, sternik, etc.

Ktoś wcześniej napisał, dlaczego nie ma konkursów na stanowiska i to już od d-cy zastępu?!

Ale się wyżaliłem, aż mi wstyd, ale za PSP.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 23:48:10 wysłana przez krzygrom »

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1641 dnia: Grudzień 09, 2016, 13:04:39 »
Fajnie Napisałeś krzygrom.. Teraz wiesz po takiej walce z wiatrakami że nie zawsze w Naszej formacji liczy się to co wydawało by się oczywiste czy też do załatwienia. Ja (piszę za siebie) widzę że teraz te wszystkie ZZ i inne dziwne organizacje to TYLKO taka trampolina do tego by coś załatwić czy coś tam zdziałać. A jak ktoś ma ochotę polemizować to zapraszam. Ciesze się tylko że jestem wierny swojej zawziętości i nigdy mnie nikt nie wciągnie w politykę.. NEVER. Na koniec życzę wytrwałości i powodzenia !

Offline Emma

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1642 dnia: Grudzień 09, 2016, 14:57:02 »
Moderator nie lubi moich wypowiedzi, co ??? Już skasowali mi wiecej niż mam na stanie, ale ja lubie pisać, z resztą co mi zostało na emeryturze.

Napisałam rano do Krzygrom -ma, chłopie jak tylo k możesz to broń Boże nie idź na ten wschód, mam na myśli  Białystok, Lublin, Rzeszów, to ściana wschodnia, gdzie popaprańców nie brakuje. Mnie też dali popalić, bo nie klaskałam im, tylko przenosili mnie za swobodne wypowiadanie i mówienie prawdy. A teraz mam emeryturę i chyba że mi zabiorą, chociaż ubekiem nie byłam.

Mam nadzieję że zanim admin to wyrzuci to parę osób przeczyta.
Pozdrawiam Panów Modreatorów.

Emma

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1643 dnia: Grudzień 09, 2016, 16:54:07 »
To teraz bardziej w temacie. Dzisiaj wręczono kilka powołań na wojewódzkich 02:
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Uroczystosc-w-MSWiA/idn:36120

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1644 dnia: Grudzień 09, 2016, 18:32:35 »
To będzie jazda w pomorskim... :wacko:
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline AruBiss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1645 dnia: Grudzień 09, 2016, 18:51:20 »
Moje wpisy niestety też moderator kasuje choć w żadnym z nich nie Mijam się z prawda :'(

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1646 dnia: Grudzień 09, 2016, 19:30:21 »
To będzie jazda w pomorskim... :wacko:

A to dlatego Edzio taki nerwowy chodzi......... :zamknij:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1647 dnia: Grudzień 09, 2016, 21:08:30 »
Z tego co wiem bo rozmawiałem z kolegą z pomorskiego to narazie wojewódzki przyjrzy się pracy tego nowego. Po drugie jak podaje KG ten Pan został powołany jako po. No no Solidarność w pomorskim decyduje jednak a 01 nic po swojemu nic nie może bez wiedzy góry.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1648 dnia: Grudzień 10, 2016, 08:18:34 »
Z tego co wiem bo rozmawiałem z kolegą z pomorskiego to narazie wojewódzki przyjrzy się pracy tego nowego. Po drugie jak podaje KG ten Pan został powołany jako po. No no Solidarność w pomorskim decyduje jednak a 01 nic po swojemu nic nie może bez wiedzy góry.
Nie bierzesz pod uwagę, że akurat jego 01 chciał?
Naczelnik operacyjny i były KM w największej Komendzie w woj. pomorskim to bardzo przyzwoite kompetencje, które pozwalają sądzić, że sobie świetnie poradzi.
A to, że jest członkiem (lub był) to nie obniża jego kompetencji!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1649 dnia: Grudzień 10, 2016, 20:40:39 »

Cytuj
Nie bierzesz pod uwagę, że akurat jego 01 chciał?
Naczelnik operacyjny i były KM w największej Komendzie w woj. pomorskim to bardzo przyzwoite kompetencje, które pozwalają sądzić, że sobie świetnie poradzi.
A to, że jest członkiem (lub był) to nie obniża jego kompetencji!

Nie biorę i nikt na Pomorzu nie bierze, wszyscy wiedzą o co chodzi. Parytet związkowy. A KM w Gdańsku był przez miesiąc za końcówki rządów SLD i jak nastały poprzednie rządy PiS to wyleciał z hukiem. I to się nazywa hihot historii. Prawie jak Piotrowicz  :gwiazdki: