Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796709 razy)

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1550 dnia: Listopad 12, 2016, 15:24:18 »
To jest cyrk nie PSP. Skok o dwa stopnie takie cuda to tylko w wojsku były a tu proszę PSP

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1551 dnia: Listopad 12, 2016, 16:35:23 »
Klasyk filmowy powiedzialby "mają rozmach sk......ny" do wczoraj miałem szacunek do Pana Bartkowiaka. W 9 miesięcy jak dobrze liczę skok o dwa stopnie.. A idz Pan w Ch..
A ile medali i dyplomów, fiu fiu, koń by się uśmiał. To już wiem kogo szykują na KG , teraz już wiem....
Nie wydaje Wam się, że mocno przesadzacie?
Nie On pierwszy i nie ostatni tak awansował. Mogę od ręki wymienić kilku takich ludzi.
A jeśli chodzi o KG to myślę, że się mylisz. Ale jeśli to miał by być On to naprawdę niezły kandydat jeśli chodzi o osobowość, zawsze uśmiechnięty, sympatyczny i uczciwy natomiast jeśli chodzi o predyspozycję zawodowe nie jestem w stanie Go ocenić gdyż nigdy z Nim nie pracowałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2016, 16:40:15 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1552 dnia: Listopad 12, 2016, 16:54:20 »
Eqinox - nie wyczułeś tej nuty sarkazmu i żartu jeśli chodzi o kandydaturę na KG? Raczej nie uśmiech decyduje o powołaniu na KG, Obecny jak można zauważyć, czuje chyba ból jeśli grymas uśmiechu pojawia się na ustach.... ale mniejsza z tym. Próbujesz na siłę przekonać brać strażacką , że to normalna ścieżka awansowa? Nie uda się. Pozdrawiam.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1553 dnia: Listopad 12, 2016, 17:28:34 »
Mogę podać co najmniej jeden przypadek trzykrotnego awansu w od listopada do maja. I nie jest to awans z ostatnich2 lat  :zamknij: po 8 latach wspierania kolegów  muszą się zdarzyć sytuacje pewnej rekompensaty dla pomijanych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1554 dnia: Listopad 12, 2016, 17:38:29 »
Próbujesz na siłę przekonać brać strażacką , że to normalna ścieżka awansowa? Nie uda się. Pozdrawiam.
W żadnym wypadku, źle to odebrałeś. Po prostu nie ma się co tym podniecać gdyż to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek.
po 8 latach wspierania kolegów  muszą się zdarzyć sytuacje pewnej rekompensaty dla pomijanych.
Mam inne zdanie niż Ty. Awans w stopniu to grosze do wypłaty a rzuca cień na awansowego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1555 dnia: Listopad 12, 2016, 18:01:12 »
Cytuj
Mogę podać, co najmniej jeden przypadek trzykrotnego awansu w od listopada do maja.
Także kojarzę przypadek trzykrotnego awansu w roku, ale od maja do maja ten twój to prawdziwy rekordzista.

A co do awansu Pana KW wlkp. to nie sadzę, aby On o to zabiegał ( w odbiorze to raczej skromny człowiek i nigdy nie pokazywał po sobie, iż zależy mu na takich rzeczach, bo co to tak naprawdę zmienia w jego sytuacji) raczej samo na niego spadło. No chyba żeby przez tak krótki okres się Mu pozmieniało a wtedy byłoby to lekko żenujące.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1556 dnia: Listopad 12, 2016, 23:51:37 »
Wszystkim na "dołach podziałowych" tłumaczy się dyrdymały że brak tego czy owego, że może  za rok, że nie to stanowisko i brak tego czy innego. Więc Equinox nie przemawia mi takie tłumaczenie sytuacji ! Takim działaniom piszę zdecydowane NIE. WKW może i dobry chłop bo tak o Nim słyszałem ale poprzez takie dziwne akcje Jego akcje spadają jak funt.

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1557 dnia: Listopad 13, 2016, 07:23:49 »
Eqinox - nie wyczułeś tej nuty sarkazmu i żartu jeśli chodzi o kandydaturę na KG? Raczej nie uśmiech decyduje o powołaniu na KG, Obecny jak można zauważyć, czuje chyba ból jeśli grymas uśmiechu pojawia się na ustach.... ale mniejsza z tym. Próbujesz na siłę przekonać brać strażacką , że to normalna ścieżka awansowa? Nie uda się. Pozdrawiam.

Niestety przeważnie Ci co awansowali tak szybko okazywali się niezłymi sk.mi dla ludzi - no może dla zz byli ok (przykład Chojnice)
Nie wydaje mi się aby mogło to cokolwiek usprawiedliwiać. Sam przechodziłem awans w stopniu dłużej o dwa lata bo etat był nie taki - a to co tu jest to po prostu kpina.
Stopień oficera starszego w tym przypadku nic nie znaczy

smutne

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1558 dnia: Listopad 13, 2016, 08:28:52 »
Czasowo zamknięte, do czasu wyczyszczenia ze spamu!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1559 dnia: Listopad 17, 2016, 16:12:47 »
Rączka już nie jest Ślaskim 01, nowy:
p. o. Śląski Komendant Wojewódzki PSP mł. bryg. Jacek Kleszczewski
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2016, 08:21:29 wysłana przez Butel »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline woszo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1560 dnia: Listopad 17, 2016, 21:11:22 »
Dramat:/ to będzie gość od czystek. Kto go zna to wie:/

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1561 dnia: Listopad 17, 2016, 21:26:48 »
Dramat:/ to będzie gość od czystek. Kto go zna to wie:/
Aby zaczął od kwatermistrza handlującego kołami z samochodów PSP to mu przyklasnę. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1562 dnia: Listopad 17, 2016, 22:13:02 »
Byłego kwatermistrza to pewno nie ruszy, bo nie po to zrobili go 01 na Śląsku, ale komendantów miejskich to pewno wymieni wszystkich. Nawet tych z nowego nadania

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1563 dnia: Listopad 17, 2016, 22:39:48 »
Byłego kwatermistrza to pewno nie ruszy, bo nie po to zrobili go 01 na Śląsku, ale komendantów miejskich to pewno wymieni wszystkich. Nawet tych z nowego nadania
Tere fere.... Komisja dyscyplinarna, dobre imię służby, zasady etyki i "out" ze służby w trybie pilnym! Ta sprawa jest tak jednoznaczna, że po pierwszej "rozprawie" będzie załatwiona.
Jasne przybył demon ze miasta medalików i wysprząta Ślązaków  :szalony: :rofl:.... Na dodatek wszystkich?! Żaden KW tego nie zrobił i na 99% żaden tego nie zrobi bo każdy ma jakichś kolegów (wiem, że duża grupa strażaków uważa, że w straży nie ma kolegów). Spora grupa KW nie zmieniła nawet wszystkich zastępców, a więc najbliższych współpracowników. Tak więc uważam, że z tym straszeniem trochę przesadzacie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1564 dnia: Listopad 18, 2016, 17:20:05 »
No cóż jak to powiedział dowódca kompanii 1 turnusu dziennego SA CS PSP prawie dwadzieścia lat temu "to jest rocznik przyszłych komendantów wojewódzkich". Na razie "tylko" trzech, pomorskie, świętokrzyskie i śląskie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1565 dnia: Listopad 18, 2016, 17:28:34 »
No cóż jak to powiedział dowódca kompanii 1 turnusu dziennego SA CS PSP prawie dwadzieścia lat temu "to jest rocznik przyszłych komendantów wojewódzkich". Na razie "tylko" trzech, pomorskie, świętokrzyskie i śląskie.
Wróżbita jakiś czy co....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1566 dnia: Listopad 18, 2016, 20:08:25 »
A ja słyszałem że "NIE DA RADY"  :cooo:

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1567 dnia: Listopad 18, 2016, 20:44:28 »
Heh..., @alex - czyżbyś miał na myśli oficera o inicjałach T.S. ? ;)

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1568 dnia: Listopad 20, 2016, 11:39:12 »
Na razie "tylko" trzech, pomorskie, świętokrzyskie i śląskie.

Może nie przewidział, że za rok będzie redukcja liczby województw  :rofl:

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1569 dnia: Listopad 20, 2016, 14:12:06 »
Chodzą słuchy że od jutra rusza na śląsku maszyna losująca.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1570 dnia: Listopad 20, 2016, 19:16:12 »
Chodzą słuchy że od jutra rusza na śląsku maszyna losująca.
Wątpię... Rzadko p.o. podejmują poważne decyzje kadrowe.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1571 dnia: Listopad 20, 2016, 20:44:57 »
Wątpię... Rzadko p.o. podejmują poważne decyzje kadrowe.

Żebyś się kurka nie zdziwił. J.K był p.o. Komendanta CS a pierwsza decyzja personalna była drugiego dnia - odwołanie zastępcy R. Łazaja :D
BTW. Swoją drogą to słyszałem, że odpalił też J. Szczygłowskiego. Brawa słychać na całym Śląsku :)
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1572 dnia: Listopad 20, 2016, 20:51:52 »
Zobaczymy czy jutro te wiadomości się potwierdzą z J.S ale widzę że nie tylko ja to słyszałem

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1573 dnia: Listopad 20, 2016, 20:56:29 »
Wreszcie ktoś przerwie sesje objazdowe po Polsce, był moment że trudno było pojechać na jakiekolwiek sympozjum aby J.S nie usłyszeć z swoją historią.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 372
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1574 dnia: Listopad 20, 2016, 22:30:44 »
Wreszcie ktoś przerwie sesje objazdowe po Polsce, był moment że trudno było pojechać na jakiekolwiek sympozjum aby J.S nie usłyszeć z swoją historią.

I może skończy się po 8 kontroli w roku na zmianie, będzie tak jak w każdym normalnym województwie...