Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796316 razy)

Offline Strazak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1525 dnia: Listopad 01, 2016, 20:02:06 »
Tak jak kolega napisał wcześniej najgorsze są te ZZ które załatwiają posady a zapomniały do czego zostały powołane. Wiadomo było, że ZZ jeżdżą do PKW coś załatwiać ale mam nadzieje że nowy KW patrzy trochę inaczej.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1526 dnia: Listopad 02, 2016, 08:43:48 »
Jak widzę i słyszę w PSP jak i w całym kraju zamiana jednej patologii na drugą.Polska to dziwny kraj zmiany zawsze o 180st.Dodam tylko że przez 25 lat służby nie należałem do żadnych związków.Nikomu nic nie zawdzięczam,tylko sobie.Przyglądając się z pozycji emeryta to szkoda mi Was.Szopka dopiero się rozkręca.

Offline Matrix1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1527 dnia: Listopad 03, 2016, 17:13:39 »
Arkadiusza Przybyła nowym Zastępcą Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Offline Emma

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1528 dnia: Listopad 03, 2016, 18:22:25 »
Jakie tam zmiany, w niektórych zaściankowych komendach nadal robią swoje np. z-cy komendanta, a powinni  niektórzy leczyć się psychiatrycznie zamiast znęcać się nad podwładnymi.
Ja jestem na moje szczęście emerytką i nie chciałabym być teraz w służbie, bo koledzy mi mówili, że teraz młody narybek (pewnie plecaki) nawet filmują na służbie i lecą z tym do podwładnych.
STRACH  SIĘ  BAĆ - JAKICH  CZASÓW DOCZEKALIŚMY.  POKOLENIE IDIOTÓW WKRACZA.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1529 dnia: Listopad 04, 2016, 07:10:17 »
Jakie tam zmiany, w niektórych zaściankowych komendach nadal robią swoje np. z-cy komendanta, a powinni  niektórzy leczyć się psychiatrycznie zamiast znęcać się nad podwładnymi.
Ja jestem na moje szczęście emerytką i nie chciałabym być teraz w służbie, bo koledzy mi mówili, że teraz młody narybek (pewnie plecaki) nawet filmują na służbie i lecą z tym do podwładnych.
STRACH  SIĘ  BAĆ - JAKICH  CZASÓW DOCZEKALIŚMY.  POKOLENIE IDIOTÓW WKRACZA.
przeżyłem już różnych reformatorów i wizjonerów, którzy to stracili kontakt z rzeczywistością- zapomnieli , że istnieje życie po za strażą.
Pewnie z czasem, otrząsnęli się, dotarło do nich a już na pewno dotrze, jak rozpoczną emke - będą zwykłym "kowalskim" .....
W przeciwieństwie do przedmówcy, BYNAJMNIEJ, JA SIĘ ŻADNYCH ZMIAN NIE BOJĘ!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1530 dnia: Listopad 04, 2016, 10:59:29 »
...Nikomu nic nie zawdzięczam,tylko sobie...
Nie zdajesz sobie sprawy ile zawdzięczasz innym, w tym związkom zawodowym. To że nie należałeś do związków nie znaczy że nie korzystałeś z tego co związki i nie tylko załatwiły dla wszystkich strażaków, w tym i tobie.  :piwo:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1531 dnia: Listopad 04, 2016, 11:05:32 »
...Nikomu nic nie zawdzięczam,tylko sobie...
Nie zdajesz sobie sprawy ile zawdzięczasz innym, w tym związkom zawodowym. To że nie należałeś do związków nie znaczy że nie korzystałeś z tego co związki i nie tylko załatwiły dla wszystkich strażaków, w tym i tobie.  :piwo:
Zgadza się...Święta prawda.. Płatne nadgodziny, powrót z 80 % do 100 na L4, podwyżki - 2016 i 2017, zapewnienie strony rządowej o braku jakichkolwiek ruchów w kierunku zmian emerytalnych.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1532 dnia: Listopad 04, 2016, 15:28:27 »
Cytuj
Arkadiusza Przybyła nowym Zastępcą Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Gratuluje Arkowi. Patrze, że jego kolega z 310 odszedł tylko nie mogę znaleźć czy na emeryturę?

http://www.pspmogilno.pl/wordpress/?p=3947

Ktoś tu jest z Mogilna? Czy najniższy magirus jest na emce?

Offline petson998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1533 dnia: Listopad 09, 2016, 11:32:13 »
Nowy KP PSP w Malborku mł. bryg. Mariusz Dzieciątek wcześniej Dowódca JRG 2  w Elblągu

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1534 dnia: Listopad 10, 2016, 16:32:55 »
Czy ktoś wie na 100% że w SGSP odwołany został Komendant Liniowy tzw. Stasiek? Kto ewentualnie zajmie jego miejsce?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1535 dnia: Listopad 10, 2016, 16:50:04 »
Czy ktoś wie na 100% że w SGSP odwołany został Komendant Liniowy tzw. Stasiek? Kto ewentualnie zajmie jego miejsce?
Na 100% wiem, że nikt go nie odwołał.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1536 dnia: Listopad 10, 2016, 17:05:35 »
Zajrzyj na stronę SGSP.

Jeszcze przed południem jego dane były we władzach, a teraz...?

Masz chyba słabe informacje.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1537 dnia: Listopad 10, 2016, 17:07:16 »
Czy ktoś wie na 100% że w SGSP odwołany został Komendant Liniowy tzw. Stasiek? Kto ewentualnie zajmie jego miejsce?

SGSP będzie miała nowego prorektora ds. naukowo-dydaktycznych i studenckich. Ostatnio w tej kwestii było ogłoszenie Uczelnianej Komisji Wyborczej.

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1538 dnia: Listopad 10, 2016, 17:09:20 »
Likwidacja ZZ lekarstwem na jedną z wielu patologi jakie niszczą PSP. Koniec z miglancostwem i kolesiostwem.

Służyłem w kilku miejscach i z tej perspektywy widziałem że ZZ są po to by pomagać związkowcom, nie ogółowi załogi.

Następnie trza by zlikwidować w PSP "rodzinki" koleżków i układy ja Tobie coś załatwiłem to Ty teraz zatrudnij mi pociotka...

A może lepiej by to wszystko zaorać i zasypać wapnem...

Ciekawe ile wytrzyma ten post zanim jakiś ZZmoderator go wyśle w kosmos.

***
Nawet mi do głowy nie przyszło kasować tak epokowe i unikatowe myśli.
Człowiek 5 wpisów popełnił i proszę. Jeszcze tylko został problem wojen, głodu i chorób na świecie.
A wpis jest taki sobie ale został, to teraz czekam na przeprosiny dla ZZmoderatorów
dago
***


Zastanów się czy ilość postów może w jakikolwiek sposób odzwierciedlać staż służby i wiedzę na temat tego co się w niej dzieje.
Chyba że teraz wiedzę mierzy się ilością: wpisów, postów, lajków...
Tymczasem uważam że nikogo za nic nie muszę przepraszać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2016, 17:42:02 wysłana przez towazysz_wieslaw »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1539 dnia: Listopad 10, 2016, 17:24:08 »
Te informacje także pojawiły się na stronie.
Czy prorektora można odwołać?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1540 dnia: Listopad 10, 2016, 17:25:22 »
Prorektora d/s operacyjnych jak najbardziej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1541 dnia: Listopad 10, 2016, 17:29:58 »
Prorektora d/s operacyjnych jak najbardziej.
No to jaki jest tryb jego powołania? Skoro jest z poza ustawy o PSP tak jak prorektor d/s naukowych
Art. 17. 1. Organizację i zakres działania Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
w Warszawie jako szkoły wyższej oraz tryb wyznaczania i odwoływania rektora oraz
wyznaczania, wyboru i odwoływania prorektorów reguluje ustawa z dnia 27 lipca
2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1542 dnia: Listopad 10, 2016, 17:39:27 »
Tryb "Czary Mary"...

https://www.sgsp.edu.pl/aktualnosci-sgsp/prorektor-zastepca-komendanta-ds-operacyjnych-45.html

Skoro minister może go wyznaczyć (nie wybierają go elektorzy w wyborach) to i chyba "skreślić" go może.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2016, 18:15:27 wysłana przez towazysz_wieslaw »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1543 dnia: Listopad 10, 2016, 17:48:14 »
ustawy PoSzW .......której art 73.3. mówi:
Prorektora właściwego do spraw realizacji zadań uczelni służb państwowych jako jednostek organizacyjnych właściwej służby wyznacza minister właściwy do spraw wewnętrznych na wniosek rektora, spośród funkcjonariuszy właściwej służby państwowej.
 
i to dotyczy prorektora - zastępcy komendanta ds. operacyjnych, który został odwołany

natomiast
Art. 75. 1. Prorektorzy w uczelni publicznej są powoływani w drodze wyborów albo w drodze konkursu. Sposób powoływania prorektorów, ich liczbę, szczegółowe wymagania kwalifikacyjne oraz warunki, zasady i tryb przeprowadzania konkursu określa statut.

dotyczy prorektora ds. naukowo dydaktycznych i studenckich, który został wybrany w dniu 7.11 (ogłoszenie UKW na stronie SGSP)

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1544 dnia: Listopad 10, 2016, 17:53:00 »
Aaaaaa, właśnie.

Wycofuję swoją informację o trybie "Czary Mary".

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1545 dnia: Listopad 10, 2016, 18:15:58 »
Czy ktoś wie na 100% że w SGSP odwołany został Komendant Liniowy tzw. Stasiek? Kto ewentualnie zajmie jego miejsce?

SGSP będzie miała nowego prorektora ds. naukowo-dydaktycznych i studenckich. Ostatnio w tej kwestii było ogłoszenie Uczelnianej Komisji Wyborczej.
Już ma, i (aż sam nie wierzę w to, co piszę) to była bardzo mądra decyzja. Prof. Gałaj to jeden z najjaśniejszych punktów kadry naukowo dydaktycznej SGSP.

Offline darkpol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1546 dnia: Listopad 12, 2016, 09:15:29 »
 KW z siedziba w Poznaniu już mł.brygadierem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2016, 10:16:54 wysłana przez darkpol »

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1547 dnia: Listopad 12, 2016, 14:44:35 »
Klasyk filmowy powiedzialby "mają rozmach sk......ny" do wczoraj miałem szacunek do Pana Bartkowiaka. W 9 miesięcy jak dobrze liczę skok o dwa stopnie.. A idz Pan w Ch..

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1548 dnia: Listopad 12, 2016, 14:57:02 »
Uprzedziłeś mnie :-) a na 11 listopada 2017 starszy brydzio. Kurcze poczytałem o Panu AB i ni ch... nie moge zakminić co za zdolny i utalentowany gość ! Nie mam absolutnie nic do faceta ale sytuacja zagotowała mi kocioł.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1549 dnia: Listopad 12, 2016, 15:01:34 »
A ile medali i dyplomów, fiu fiu, koń by się uśmiał. To już wiem kogo szykują na KG , teraz już wiem....