Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796319 razy)

Offline patito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1475 dnia: Wrzesień 05, 2016, 08:57:52 »
Nikt Nic nie wie o Krakowie - podobno była jakaś odprawa w ubiegłym tygodniu . Podobno panujący KW Stanisław ruszył Kraków .

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1476 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:10:34 »
A co dzieje się w KM PSP Kraków. Ktoś wie ? ( I proszę o nie usuwanie wpisu, co miało miejsce już nie jeden raz)

Nie kłam!  Usunięto jedną wiadomość nic nie wnoszącą do tematu!
Tak samo jak ta!
Zadzwoń do Krakowa i się dowiesz u źródła co się dzieje.

Apropo Krakowa...jak to nic się nie dzieje...
http://www.straz.krakow.pl/news/seminariu_naukowo-techniczne_ochrona_przeciwpozarowa_w_budownictwie

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1477 dnia: Wrzesień 05, 2016, 14:52:56 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1478 dnia: Wrzesień 05, 2016, 15:17:23 »
No to chyba jak w całym kraju małe porządki?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1479 dnia: Wrzesień 05, 2016, 16:13:05 »
Cytuj
zaczęło się :szalony:
Nie, dopiero ewentualnie się zacznie. Pytanie w jakim stopniu nowy 01 na tronie z lwami zrobi rewolucje w województwie i kto zostanie 02.

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1480 dnia: Wrzesień 05, 2016, 17:46:25 »
Może nie koniecznie rewolucję. Po prostu wymieni 100% komendantów i 80% zastępców w KM i KP i tyle w temacie :)
A tak na poważnie to gro z nich powinno samo się wykruszyć, a nie czekać do końca jak na zbawienie.
Niestety myślą, że są niezbędni w tych swoich malutkich królestwach  lub "prywatnych gospodarstwach"
i to jest smutne...



Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1481 dnia: Wrzesień 05, 2016, 18:17:52 »
tylko w woj. śląskim komendant wojewódzki został i nic się nie dzieje cisza spokój.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2016, 18:50:47 wysłana przez Tomala7777 »

Offline bebzon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1482 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:47:31 »
Nikt Nic nie wie o Krakowie - podobno była jakaś odprawa w ubiegłym tygodniu . Podobno panujący KW Stanisław ruszył Kraków .
Witam wczoraj wieczorem dzwoniłem do kolegi z jednej z Krakowskich JRG odnośnie KKZ(inny temat poniżej). Pogadaliśmy i powiedział mi że 01 KM PSP jest odwołany, pytam nigdzie nie piszą etc..ponoć jest na chorobowym i dlatego  :pyt: :gwiazdki:.

Offline viscum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1483 dnia: Wrzesień 07, 2016, 12:24:59 »
Od dziś nowy KP w Wejherowie.    
bryg. Jacek Niewęgłowski

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1485 dnia: Wrzesień 07, 2016, 14:25:25 »
Od poniedziałku nowy 01 w Rypinie. Przywędrował z powiatu obok nie wiadomo czemu...

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1486 dnia: Wrzesień 07, 2016, 15:21:12 »
Ciesz się że nie z emki ;))

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1487 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:50:52 »
Od poniedziałku nowy 01 w Rypinie. Przywędrował z powiatu obok nie wiadomo czemu...

To zobacz skąd jest przewodniczący w tym województwie.

leszno

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1488 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:23:40 »
Wlkp- jutro Rawicz nowy KP

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1489 dnia: Wrzesień 08, 2016, 13:32:58 »
Parę lat temu mój podwładny na imprezie pożegnalnej stwierdził, że cieszy się opuszczając to BAGNO. Z lekka mnie wtedy wkur..., ale po pewnym czasie zrozumiałem jego przekaz. Właśnie częścią tego okreslenia wpisuje sie sposób traktowania stanowisk słuzbowych w PSP, zwłaszcza na najwyższych etatach. W czasach gdy rozpoczynałem przygodę z PSP takich numerów nie było (około 30 lat temu). Dany Komendant, d-ca osiagał zmierzch swojej przygody z PSP i wiedział na czym stoi. każdy wiedział (przewidywał) kto będzie następcą , jakie bedą roszady. Co mamy obecnie?!!! Gonitwa, oszczerstwa, przynalezność, znajomości itp. Tym samym nie mamy atmosfery w Pożarnictwie jaka parę lat temu była. Brak kolezeństwa, chamstwo, jeden drugiego by sprzedał za parę srebrników aby dorwać się do władzy. Czytam o czystkach, porządkach itp. Pytam sie jakich, gdzie- czy PSP to godne miejsce takich rzeczy. Droga prawidłowości w awansach powinna być przejrzysta- kończysz szkołę o danym korpusie więc ścieżka musi być prosta w awansowaniu. Tu dam na swoim przykładzie. Skończyłem oficerkę- obejmuję najniższe stanowisko dla oficera (ważne aby na początku było to w podziale) i pomalutku z biegiem lat przesuwam się po kolejnych wyższych stanowiskach wraz z doświadczeniem. A jak jest od paru lat? Kończy szkołę oficer, dostaje od razu (w zalezności od znajomości itp.) stanowisko biurowe, a po 2, 3 latach winduje o kilka stanowisk. Potem budzi się w ręku w nocniku (tak sak pan Szyszko) i płacze, że już musi kończyć słuzbę. Z przykrością muszę to stwierdzić, że tak jest za czerwonych, zielonych czy też ZZ. Co gorsze nie ma kto tego przerwać. Wydawało mi się, że "dobrą zmianę" zrobią ZZ, ale oni dalej to samo co poprzednicy. Komendant Wojewódzki awansuje z d-cy zmiany, d-cy JRG itp. Jak by nie było godniejszych w służbie. Mało gdzie KW zostaje np. KP. No ale przecież najważniejsze aby był wirny danej opcji. Potem jak zmiana władzy to i płacz, bo jak z KW wrócić na d-cę zmiany. Było już pisane, że najlepszym odpowiednikiem byłby konkurs stanowiskowy. Optowały wcześniej za tym ZZ, ale jakoś ucichło jak władza zaczęła przybliżać się. ZZ  zapomniały o swoich priorytetach? Wielu zarzuca mi wstręt do ZZ. Ja nie mam wstrętu do ZZ , ale jeszcze raz powtórze do władz ZZ, które nie postępują zgodnie z regulaminem ZZ, czyli dbanie o szeregowych strażaków- członków, a zmiany na górze i to w taki sposób biją w szeregowego strażaka.
Pozdrawiam szczęśliwy emeryt.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1490 dnia: Wrzesień 08, 2016, 20:39:36 »
Znam smak tej atmosfery o której Piszesz a która była dwadzieścia kilka lat temu  :-\. Ale to już nie wróci.  Szkoda  :'( Tak jak kiedyś zawdzięczaliśmy bardzo dużo Solidarności jako głównej opozycji rządowej tak teraz z tej idei zostało tylko wspomnienie. Jedyne co mi się kojarzy teraz z "S" to trampolina do bycia kimś. But it's not for me.

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1491 dnia: Wrzesień 08, 2016, 20:57:15 »
Konkursy konkursy i kwalifikacje już począwszy od d-cy sekcji, rozwijasz się doskonalisz w zawodzie zdobywasz kwalifikacje stajesz w szranki awansu na stanowisko wygrywasz albo przegrywasz i wiesz że przegrałeś z lepszym, a tu...

Niech no może ktoś napisze kiedy wreszcie powiozą "Rektorka" bo w SGSP naprawdę wszyscy mają go już dosyć, tylko nikt tego głośno nie mówi...

Prośba do Moda żeby nie wywalał całego postu jeśli nie musi tylko drażliwy fragment!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2016, 21:14:33 wysłana przez towazysz_wieslaw »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1492 dnia: Wrzesień 08, 2016, 21:56:37 »
To zależy czy jest w ZZ. Jeżeli tak to chyba szybko nie odejdzie, a jeżeli nie zdąrzył się zapisać to dobra zmiana go dopadnie....

Offline jasnowidz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1493 dnia: Wrzesień 09, 2016, 13:36:58 »
a w wyszkowie komendant nie zmienia się od kilku ładnych lat, jest nim, jest nim PANI Marzena L.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1494 dnia: Wrzesień 09, 2016, 16:22:08 »
Może kolego byłeś na urlopie i coś Ciebie ominęło...
http://www.strazwyszkow.pl/kierownictwo
albo Pani L zmieniła płeć.

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1495 dnia: Wrzesień 09, 2016, 20:51:09 »
Parę lat temu mój podwładny na imprezie pożegnalnej stwierdził, że cieszy się opuszczając to BAGNO. Z lekka mnie wtedy wkur..., ale po pewnym czasie zrozumiałem jego przekaz. Właśnie częścią tego okreslenia wpisuje sie sposób traktowania stanowisk słuzbowych w PSP, zwłaszcza na najwyższych etatach. W czasach gdy rozpoczynałem przygodę z PSP takich numerów nie było (około 30 lat temu). Dany Komendant, d-ca osiagał zmierzch swojej przygody z PSP i wiedział na czym stoi. każdy wiedział (przewidywał) kto będzie następcą , jakie bedą roszady. Co mamy obecnie?!!! Gonitwa, oszczerstwa, przynalezność, znajomości itp. Tym samym nie mamy atmosfery w Pożarnictwie jaka parę lat temu była. Brak kolezeństwa, chamstwo, jeden drugiego by sprzedał za parę srebrników aby dorwać się do władzy. Czytam o czystkach, porządkach itp. Pytam sie jakich, gdzie- czy PSP to godne miejsce takich rzeczy. Droga prawidłowości w awansach powinna być przejrzysta- kończysz szkołę o danym korpusie więc ścieżka musi być prosta w awansowaniu. Tu dam na swoim przykładzie. Skończyłem oficerkę- obejmuję najniższe stanowisko dla oficera (ważne aby na początku było to w podziale) i pomalutku z biegiem lat przesuwam się po kolejnych wyższych stanowiskach wraz z doświadczeniem. A jak jest od paru lat? Kończy szkołę oficer, dostaje od razu (w zalezności od znajomości itp.) stanowisko biurowe, a po 2, 3 latach winduje o kilka stanowisk. Potem budzi się w ręku w nocniku (tak sak pan Szyszko) i płacze, że już musi kończyć słuzbę. Z przykrością muszę to stwierdzić, że tak jest za czerwonych, zielonych czy też ZZ. Co gorsze nie ma kto tego przerwać. Wydawało mi się, że "dobrą zmianę" zrobią ZZ, ale oni dalej to samo co poprzednicy. Komendant Wojewódzki awansuje z d-cy zmiany, d-cy JRG itp. Jak by nie było godniejszych w służbie. Mało gdzie KW zostaje np. KP. No ale przecież najważniejsze aby był wirny danej opcji. Potem jak zmiana władzy to i płacz, bo jak z KW wrócić na d-cę zmiany. Było już pisane, że najlepszym odpowiednikiem byłby konkurs stanowiskowy. Optowały wcześniej za tym ZZ, ale jakoś ucichło jak władza zaczęła przybliżać się. ZZ  zapomniały o swoich priorytetach? Wielu zarzuca mi wstręt do ZZ. Ja nie mam wstrętu do ZZ , ale jeszcze raz powtórze do władz ZZ, które nie postępują zgodnie z regulaminem ZZ, czyli dbanie o szeregowych strażaków- członków, a zmiany na górze i to w taki sposób biją w szeregowego strażaka.
Pozdrawiam szczęśliwy emeryt.

Widzisz, zgadzam się z Tobą. Nie pracuję długo,ale pamiętam gdy zmiana była faktycznie zmianą. Miałeś pewność,że jak zwolni się na zmianie miejsce, to awansują najbardziej odpowiedniego z tej zmiany. Duuuzym ewenementem był dla kogoś awans związany z przejściem na inną zmianę.
A teraz? (01 z okolic 2004-2005) w glorii i chwale mówi strażakowi z ponad 20letnim doświadczeniem, że wystarczająco się nie sprawdził, by awansować. Natomiast gość co ledwo osiągnął wymagany staż dostaje ten stołek od ręki. Takich przykładów jest dużo. Nie dziwię się,że ktoś nazwał PSP bagnem... co więcej jak rozmawiałem z kolegami z innych komend w województwie,to schemat się powtarzał, jeden z 01 coś wprowadzał,jak się udało to kolejni to robili... coś pięknego.
Liczyłem,że zmiany,jakie by nie były i tak będą dobre,ale teraz nie liczę już na nic. Miałem nadzieję na totalną zmianę ustawy o PSP, ale też już nie liczę. Na ZZ też nie liczę,bo pojechały daleko,a nawet odleciały w kosmos...
Nawet na emeryturę nie liczę,bo daleko ;) no,cóż. Trzeba robić swoje i mniej widzieć, mniej się przejmować -będziesz człowieku zdrowszym ;)

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1496 dnia: Wrzesień 10, 2016, 11:40:53 »
Solosar.. ad vocem ;-) ja tak już robię od ładnych lat. A emerytura lada miesiąc.. Jakoś nie przewiduję bym tęsknił za tym bagnem i dobrze ! Mniej stresu.. więcej czasu dla dzieci rodziny.. Straż niech zostanie tylko we wspomnieniach. Będą te i dobre i te złe.. Obym pamiętam tylko te dobre. Pozdrowienia

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1497 dnia: Wrzesień 14, 2016, 10:21:49 »
No to dobra zmiana dotarła do SGSP ..... Jutro nowy Rektor  :straz:

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2016, 14:21:25 wysłana przez nykol »

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 372
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1499 dnia: Wrzesień 15, 2016, 14:28:46 »
Jeżeli to prawda - bo z linku to nie wynika - to wreszcie dobra zmiana. Już gratuluję normalnemu człowiekowi :)