Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796169 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1225 dnia: Maj 23, 2016, 22:41:47 »
Panowie ale pływacie w tych wypowiedziach :) 
Takim g......... pomówień jest zasypane biuro skarg KG  :angry: .
Na byłych, przyszłych i  obecnych, tylko jakoś nic się nie potwierdza z tych bajek.
Dokładnie za pół roku od 20 lutego będzie opublikowany pisemny wniosek o zablokowanie tematu o "wyrokach" który sporządzono z upoważnienie twojego idola KW PSP z Gadańska!
Tak, że spodziewaj się publikacji najpóźniej 20 lipca. Wstyd na cały kraj będzie!
Zobaczymy wtedy ilu ludzi skomentuje.
PS. może zbiegnie się to z programem w TV :)
Trochę piszę na forum ale takiego steku ... nie piszę bzdur nie czytałem. Kilku gości z tego co sprawdziłem prawie 1700 strażaków pomorskiego stara się wydać opinię dla jednego 01. Skąd takie info że coś tam spieprzył skoro główny a przede wszystkim minister oczy przeciera....
Ilu pisało o Dzierżoniowie?
Ilu było odważnych...
Mam tyle wspólnego z Gdańskiem co z Berlinem kiedyś byłem i coś zwiedziłem bazuje na wyrokach sądów i decyzjach które w żadnym innym województwie by nie przeszły! Bo kobiet na macierzyńskim się z pracy nie zwalnia a tu zwolniono ze służby w PSP!
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2016, 07:41:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1226 dnia: Maj 24, 2016, 00:38:48 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2023, 13:28:02 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1227 dnia: Maj 24, 2016, 16:06:43 »
Tylko niewielką staż może uzasadniać fakt,że dowódca czy zastępca dcy jrg to dla Ciebie za niskie stanowisko do awansu na km  czy kp

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1228 dnia: Maj 24, 2016, 16:18:51 »
DobraZmiana twój idol w Gdańsku rządzi kilka dobrych lat jego imiennik kilka tygodni  ^_^
Choć najpierw trzeba się zastanowić kto rządzi Andrzej, Arek  czy jeszcze ktoś inny  :straz:
Kolesiostwo nie uległo jedna zmianie w Wlkp. i czerpane są nieskończone pokłady z rodzimej kuźni talentów Wągrowieckiej KP.
Na początek  były komendant powiatowy został p.o. 01 KM Poznań,  z-ca dowódcy JRG p.o. 01 KP Gniezno, zobaczymy który z kolegów jako kolejny awansuje.
Oczywiście zawsze na pierwszym miejscu jest fachowość i kompetencje  :szalony:

Nic się nie zmieniło, wręcz przeciwnie wcześniej było choć minimum pozornej przyzwoitości  :tuba:

A to nie wszystko CDN.
Nie, nie było pozornej przyzwoitości ...
Poprzedni WKW robił co chciał a szarych strażaków miał wiesz gdzie...

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1229 dnia: Maj 24, 2016, 18:07:02 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2023, 13:28:16 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1230 dnia: Maj 24, 2016, 19:06:27 »

Zresztą Andrzej już ogłosił w Wlkp. że zamierza dobić formację pozostawioną w agonii przez poprzednika.

co masz na myśli?

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1231 dnia: Maj 24, 2016, 20:36:28 »
DobraZmiana twój idol w Gdańsku rządzi kilka dobrych lat jego imiennik kilka tygodni  ^_^
Choć najpierw trzeba się zastanowić kto rządzi Andrzej, Arek  czy jeszcze ktoś inny  :straz:
Kolesiostwo nie uległo jedna zmianie w Wlkp. i czerpane są nieskończone pokłady z rodzimej kuźni talentów Wągrowieckiej KP.
Na początek  były komendant powiatowy został p.o. 01 KM Poznań,  z-ca dowódcy JRG p.o. 01 KP Gniezno, zobaczymy który z kolegów jako kolejny awansuje.
Oczywiście zawsze na pierwszym miejscu jest fachowość i kompetencje  :szalony:

Nic się nie zmieniło, wręcz przeciwnie wcześniej było choć minimum pozornej przyzwoitości  :tuba:

A to nie wszystko CDN.
Nie, nie było pozornej przyzwoitości ...
Poprzedni WKW robił co chciał a szarych strażaków miał wiesz gdzie...

Myślisz że Bambaryło cokolwiek wie o traktowaniu "podrzędnych" strażaków. ale przecież nie każdy musi widzieć co się dzieje mimo że patrzy.

Może rzeczywiście A.B. może postawić tą część Polski na nogi i przywrócić szacunek dla każdego z osobna i wszystkich razem. Czekamy z niecierpliwością na dalsze ruchy  :straz: :straz:

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1232 dnia: Maj 24, 2016, 20:41:31 »
To jest dobra zmiana dla Wielkopolski i żaden Bambaryło tego nie zakrzyczy  :wall:

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1233 dnia: Maj 24, 2016, 21:27:20 »
.


 
 
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2023, 13:28:43 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1234 dnia: Maj 24, 2016, 21:52:12 »
Oczywiście że dobra zmiana dla leni, obiboków i tych co PSP traktują jako zajęcie dodatkowe.
A.B. już jasno dał to do zrozumienia między innymi w Gnieźnie, koniec ratownictwa, przekształcamy w Wlkp. JRG w Sanatoria  :wall:

Bambaryło to cię poniosło  :wacko: ale każdy swoją miarą mierzy jak to mówią  :stop:

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1235 dnia: Maj 25, 2016, 06:17:04 »
Oczywiście że dobra zmiana dla leni, obiboków i tych co PSP traktują jako zajęcie dodatkowe.
A.B. już jasno dał to do zrozumienia między innymi w Gnieźnie, koniec ratownictwa, przekształcamy w Wlkp. JRG w Sanatoria  :wall:
Widzę że koledze marzy się powrót do czasów kiedy km kp były prywatnym folwarkiem komendanta. Czas służby nie było, a strażacy z nudów remontowali strażnicze budowali domy komendanta itp.
Mam nadzieję że to marzenia ściętej głowy

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1236 dnia: Maj 25, 2016, 09:33:42 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2023, 13:28:27 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1237 dnia: Maj 25, 2016, 10:10:04 »
Mój bratanek przedszkolak też ma kwalifikacje, wystarczy wujek 01 KW
Wiek przedszkolny to max. 6 lat więc nie ma wymaganych kwalifikacji.  Bo staż w PSP ma za krótki :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1238 dnia: Maj 25, 2016, 11:53:26 »
Te slogany incydentalne na nikim nie robią wrażenia.
Identycznie należy je traktować jak te o zaangażowaniu, umiejętnościach i doskonaleniu.
Również są incydentalne co widać na co dzień   :-\
Mimo, że nie pracuję w zachodnich stronach Polski, zadam jedno pytanie. Jakie kolega Bambaryło ma doświadczenie zawodowe w związku z kierowaniem działaniami ratowniczymi, nadzorowaniem procesu szkolenia, oraz kompetencje do oceny zaangażowania, umiejętności i doskonalenia strażaków? Z Twojej strony pada wiele cierpkich słów, a chcielibyśmy poznać choć zarys merytoryczny prezentowanych opinii.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1239 dnia: Maj 25, 2016, 12:35:02 »
Te slogany incydentalne na nikim nie robią wrażenia.
Identycznie należy je traktować jak te o zaangażowaniu, umiejętnościach i doskonaleniu.
Również są incydentalne co widać na co dzień   :-\
Mimo, że nie pracuję w zachodnich stronach Polski, zadam jedno pytanie. Jakie kolega Bambaryło ma doświadczenie zawodowe w związku z kierowaniem działaniami ratowniczymi, nadzorowaniem procesu szkolenia, oraz kompetencje do oceny zaangażowania, umiejętności i doskonalenia strażaków? Z Twojej strony pada wiele cierpkich słów, a chcielibyśmy poznać choć zarys merytoryczny prezentowanych opinii.
Kolega mnie uprzedził. Więc przyłączam się do prośby. Kolega B to jaki ma staż i w jakim obszarze

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1240 dnia: Maj 25, 2016, 13:08:05 »
Gołym okiem widać, że koledze Bambaryło odpowiadał tamten układ. Więc kolego schodzimy na ziemie... Tamten układ trwał 8 lat w niektórych Komendach jeszcze dłużej i co? Gdybym Ci powiedział co sie działo w niektórych KP czy KM to byś na pewno nie uwierzył... Skończyły się wasze czasy ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1241 dnia: Maj 25, 2016, 13:11:11 »
Gołym okiem widać, że koledze Bambaryło odpowiadał tamten układ. Więc kolego schodzimy na ziemie... Tamten układ trwał 8 lat w niektórych Komendach jeszcze dłużej i co? Gdybym Ci powiedział co sie działo w niektórych KP czy KM to byś na pewno nie uwierzył... Skończyły się wasze czasy ;)
Amen :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1242 dnia: Maj 25, 2016, 13:40:43 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2023, 13:30:19 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1243 dnia: Maj 25, 2016, 14:13:35 »
Cytuj
Choć najpierw trzeba się zastanowić kto rządzi Andrzej, Arek  czy jeszcze ktoś inny  :straz:

Czy chodzi o Arka P? tego co się z KG swego czasu sądził?

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1244 dnia: Maj 25, 2016, 15:21:35 »
Odpowiedzi na pytanie nie uzyskałem i zapewne nie uzyskam, więc idźmy dalej...
Każdy strażak ma prawa i obowiązki (w ogólności mówi o tym rozdział 7 ustawy). Jeśli chodzi o wykonywanie obowiązków, sprawę mamy aż skrajnie oczywistą - rozkaz to rozkaz, służba nie drużba. Jasne jak słońce, i nie ma w tym nic dziwnego. Problemy zaczynają się wówczas, gdy strażak, oprócz tego, że wykonuje bez swoje obowiązki, zaczyna również egzekwować swoje prawa. Wtedy okazuje się, że jest ROSZCZENIOWY, PROBLEMOWY, MĄCICIEL, WICHRZYCIEL, SZUKA DZIURY W CAŁYM, "NAJCHĘTNIEJ TO BYM CIĘ ZWOLNIŁ", "PRZECIEŻ TO JEST SŁUŻBA NIE PRACA", "PRZECIEŻ WIEDZIAŁEŚ, GDZIE SIĘ PRZYJĄŁEŚ", itp, itd. Więc zapytam się, no to jak to jest? I gdzie tu jakakolwiek konsekwencja?

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1245 dnia: Maj 25, 2016, 17:56:44 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2023, 13:29:51 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1246 dnia: Maj 25, 2016, 18:14:54 »
Bambo... jeśli prowokujesz to łapka w górę bo nawet zaczyna Tobie to wychodzić.. Jeśli jednak pitolisz tylko dlatego że ten a nie inny został KW to błagam zamknij japę. Dajmy człowiekowi czas na wykazanie a kiedy przyjdzie czas to się zrobi "resume". Od tego wiecznego tak ostatnio "polskiego"narzekania już mdli.. Więcej optymizmu.

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1247 dnia: Maj 25, 2016, 20:56:42 »
Koledzy z Gdańska. Pisze was tu w temacie 01 pomorskiego trzech , może czterech. Jakby tam było tak źle to tych wpisów powinno być więcej. A może po prostu macie ochotę na stołek. Trochę już nudne te wasze wpisy ciągle takie same.
Za daleko.... Nie chce mi się dojeżdżać...
Wpisy te same bo prawo łamie jak zwykle. Nic się przez kilka lat nie zmieniło.
Chociaż jak słyszę o meblach gdańskich w gabinecie to się zaczynam zastanawiać, bo ładne są...

No faktycznie masz kawałek drogi z tego lubelskiego. No ale jak będziesz komendantem będą Cię wozić albo sam mając prawo jazdy będziesz jeździł wypasioną bryką. ^_^ Mogę Ci podać najkrótszą i najszybszą trasę do Gdańska jak chcesz.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1248 dnia: Maj 25, 2016, 21:02:56 »
Cytat: wilson
Bambo... jeśli prowokujesz to łapka w górę bo nawet zaczyna Tobie to wychodzić.. Jeśli jednak pitolisz tylko dlatego że ten a nie inny został KW to błagam zamknij japę. Dajmy człowiekowi czas na wykazanie a kiedy przyjdzie czas to się zrobi "resume". Od tego wiecznego tak ostatnio "polskiego"narzekania już mdli.. Więcej optymizmu.

Są dwie opcje. Albo jest to tania prowokacja, albo głos tęsknoty niektórych obywateli, czasami mających spore zaległości finansowe wobec własnych dzieci  ^_^, przerażonych "dobrą zmianą". Czy zmianą dobrą, czy złą, okaże się dopiero po czasie. Jednak zmiana ta, pomimo iż nie jest systemowa, kruszy pewien skostniały personalny układ.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1249 dnia: Maj 25, 2016, 21:52:57 »
Kurcze ... oglądam fajny film, piję całkiem dobrego glenfiddicha a tu tak palce swędzą by odpisać! Ludzie czy to aż tak trudne by zrozumieć jak funkcjonuje maszyna awansów nominacji itd itp ? nigdy nie zadowolisz wszystkich !!! NIGDY. jak się pracuje w tej firmie od .. o kurcze to już tyle lat ?! to się przyzwyczajasz że zostajesz pominięty ale robisz swoje. Każdy ma prawo do własnego zdania i tak będzie pewnie zawsze. Na tapecie jest nowy KW z W i stary KW z P.. Jak już się zejdzie z tych panów wejdzie się na kolejnych.. Tak w koło. Więc robić swoje - nie politykować bo czytają to też ludzie nie mający nic wspólnego z PSP i często  mnie pytają: Ty a czemu wy się tam tak żrecie? i wtedy mi głupio:-(