Autor Wątek: pytanie do życzliwych:)  (Przeczytany 5151 razy)

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
pytanie do życzliwych:)
« dnia: Maj 10, 2006, 10:39:28 »
Witam. Mam pytanie, jezeli ukonczylem staż i kurs podoficerski, jestem po studiach cywilnych technicznych, jaki moge czy powinienem otrzymac stopien?? (oczywiscie nie mowie o oficerskim, bo narazie jestem na uzupelniajeacych sgp). dzieki za odpowiedz. pozdrawiam

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2006, 14:32:51 »
Strażak weź sobię ustawę o PSP (znowelizowaną) i nie zawracaj gitary. Jeśli sam nie będziesz czytał przepisów to każdy może ci źle doradzić a nawet złośliwie zrobić w konia. Z tego co czytam jesteś po studiach to powinieneś dać sobie radę. Pozdrowienia.
każdy kij ma trzy końce

Offline MAKINTOSZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2006, 00:46:21 »
Dima Ty to jesteś życzliwy, niech Cie drzwi ścisną....
Każdy mierzy swoją miarą kolego!!!!!!!! ^_^ ^_^ ^_^
 :rolleyes:

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2006, 08:53:03 »
makintosz trzeba się rozwijać a nie czekać jak będzie podane na tacy, podejrzewam że sam jesteś jakims komediantem powiatowym któremu sa potrzebni ciemni i niewykształceni strażacy do manipulowania nimi
każdy kij ma trzy końce

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2006, 15:48:11 »
mhh widze ze nie ma zadnych zyczliwych osob, szkoda poprostu chcialem sie dowiedziec bo moze ktos jest w takiej sytuacji,pzdr

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2006, 17:48:53 »
Po ukończeniu kursu podoficerskiego powinieneś dostać najniższy stopień podoficerski - sekcyjnego. Ukończenie studiów i stażu nie ma tu nic do rzeczy.

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2006, 18:21:33 »
dzieki za odpowiedz azotox, to w takim ukladzie mam jeszcze jedno jak juz ukoncze MSU na sgsp to moge "ubiegac" sie o mł.kapitana?? pozdrawiam

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2006, 21:12:45 »
Nie wiem  co osiąga się kończąc MSU. Zgodnie z ustawą o PSP
oficerski stopień można zdobyć w następujacy sposób:
Art. 53. 1. Pierwszy stopień oficerski nadaje się strażakowi, który
ukończył:
1) Szkołę Główną Służby Pożarniczej w ramach służby kandydackiej
albo
2) szkołę aspirantów Państwowej Straży Pożarnej lub Centralną Szkołę
Państwowej Straży Pożarnej, uzyskując tytuł zawodowy technika
pożarnictwa, i będąc skierowanym do Szkoły Głównej Służby Pożar
niczej uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa.
2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który:
1) uzyskał tytuł zawodowy technika pożarnictwa w szkole Państwowej
Straży Pożarnej i nie będąc skierowanym do Szkoły Głównej Służby
Pożarniczej uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa albo
2) posiada wykształcenie wyższe, a ponadto:
a) odbył przeszkolenie zawodowe w Szkole Głównej Służby
Pożarniczej lub
b) posiada tytuł zawodowy technika pożarnictwa albo
3) uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu inżyniera
pożarnictwa w toku postępowania o uznanie, nabytych w państwach
członkowskich Unii Europejskiej, w państwach członkowskich
Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronach umowy
o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji Szwaj
carskiej, kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego inżyniera
pożarnictwa.

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2006, 21:20:29 »
To jest MSU na SGSP i uzyskuje tytul mgr inz. pozarnictwa teraz juz samo przeszkolenie na SGSP nie wystarcza, pozdrawiam

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2006, 21:33:45 »
Podałem ci obowiązującą podstawę prawną w tym zakresie. Wynika z niej, że przeszkolenie zawodowe może również wystarczyć do uzyskania stopnia oficerskiego. Co do MSU, to sądzę, że przed podjęciem tych studiów należało się zapytać co się po nich uzyskuje w zakresie stopnia w PSP. Ja, przyznaję się szczerze, nie wiem.

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2006, 00:46:13 »
Witam Cie Azatox, dzieki za ciekawa konwersacje, sparawa stoi tak po tym msu (mgr studia uzupelniajace) na sgsp, otrzumuje tytul zawodowy mgr inz. pozarnictwa teraz aktualnie posiadam ( inz z elektrotechniki i automatyki), skonczylem kurs podoficerski dla absolwentow wyzszych uczelni cywilnych, i zeby otrzymac stopien oficerski wyatrczyloby mi teoretycznie przeszkolenie na sgsp, al KG zablokowala chwilowo awanse po st. cywilnych a po MSU na sgsp nie bedzie ZADNYCH przeciwskazan zebym otrzymal awans. pozdrawiam.

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2006, 03:08:10 »
jeszcze tak na marginesie napisales ze studia nie maja nic do tego i otrzymuje sie po kursie podoficerow po st. cywilnych sekcyjnego, z tego co wyczytalem i sie dowiedzialem to nie jest tak do konca prawda, otrzymuje sie stopien wyzszy niz sekcyjny, tylko nie wiem czy ml. ogniomistrza czy ml.aspiranta.

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2006, 13:34:20 »
W SGSP są prowadzone studia USM które dają "tylko" tytuł mgr, inż. pożarnictwa można uzyskać tylko po 4 letnich studiach dziennych lub zaocznych, na USM można się dostać albo po studiach inżynierskich albo po zwykłym licencjacie ale wtedy trzeba zaliczyć różnice programowe które przykładowo po licencjacie z marketingu sięgają prawie całego materiału z inżynierki, oczywiście tego pożarniczego, więc to  nieprawda że po 3 semestrach otrzymuje się w sgsp mgr inż pożarnictwa na tego inż trzeba sobie troche popracować a w zasadzie to właśnie m.in. ten tytuł stanowi o tzw.  wykształceniu pożarniczym

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2006, 15:10:43 »
Witam. Jestem inz. elektrykiem (po polibudzie warszawskiej) , wiec wydaje mi sie ze dam sobie rade na MSU:), pozdrawiam

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2006, 16:40:16 »
Azatox spotkales sie moze z takim przypadkiem zeby mozna bylo awansowac ze stanowiska sekcyjnego lub mł.ognimistrza na mł.aspiranta? dzieki. pozdrawiam.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 14, 2006, 18:37:04 »
Tak spotkałem się kiedyś. Miało to miejsce gdy pracujacy w PSP podoficer uzyskał wykształcenie wyższe. Nie wiem czy teraz byłoby podobnie, raczej watpię. Pozdro

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 14, 2006, 20:25:41 »
Dzieki za odpowiedz, wczesniej wyslales art. jakis tam ktory mowi o mianowaniu na stopien oficerski, a jest jakies rozprzadzenie o awansie na aspiranta?, jak tak to moglbys mi je przeslac, dzieki, pozdro

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 14, 2006, 20:34:45 »
ustawa o PSP
Art. 52. Podoficerem lub aspirantem straży pożarnej może być osoba, która spełnia warunki określone w art. 28, a nadto ukończyła szkołę podoficerską lub szkołę aspirantów straży pożarnej.
Art. 28. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski korzystający z pełni praw publicznych, posiadający określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 14, 2006, 21:17:15 »
bartas, mam nadzieje, ze czeles wyjasnił Ci oczywiste bedne rozumowanieże po ukończeniu USM otrzymasz automatycznie stopień oficerski, zonk! Tak jak pisal czeles wczesniej nalezałoby ukończyć 4 letnie studia oficerskie na SGSP, USM nie uprawnia do nadawania, żednego stopnia, umożliwia ewentualnie awans na wyższe stanowisko, a dopiero dzieki temu awansowi mozna wówzcas zostac mianowanemu na wyzszy (zgodnie z przepisami kwalifikacyjnymi) stopień.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 14, 2006, 21:25:26 »
To juz moje ostatnie pytanie w tym temacie, ile trwa przeszkolenie w SGSP? dzieki za wszystkie odpowiedzi życzliwych strazakow:) pozdrawiam.

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 17, 2006, 23:47:58 »
To tzw. kurs "ciążowy" - trwa 9 miesięcy, stopień po nim dostaniesz, ale z tego co sie orientuję to nie będziesz mógł zajmować stanowisk na podziale bojowym (związanych z dowodzeniem działaniem ratowniczo- gaśniczym (moim zdaniem na całe szczęście - nie przyjmuj tego do siebie tylko ogólnie)). W ogóle ze stopniami i funkcjami dla ludzi po studiach cywilnych jest teraz u nas w PSP straszny b... (bałagan). Nie łudź się że dostaniesz po kursie podoficerskim wyższy stopień niż sekcyjnego - mam wielu kumpli ktorzy przyszli do PSP z literkami mgr i czekali nawet 5 lat na stopień oficerski.

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: pytanie do życzliwych:)
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2006, 09:55:14 »
Dzieki nomex za odp, nie biore tego do siebie:), powiedz mi jeszcze jedno jak mozesz jezeli juz dostane ten stopien oficera, czy bede mog wogolel dalej pracowac na podziale bojowym?, pozdrawiam