Autor Wątek: Czy akcja była zaplanowana?  (Przeczytany 2732 razy)

Offline rybeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Czy akcja była zaplanowana?
« dnia: Maj 09, 2006, 23:12:22 »
Witam druhowie. Mój problem przedstawia się następująco. Otóż parę dni temu nasza jednostka OSP dostała anonimowy telefon, że strażacy z jednostki OSP znajdującej sie również w tej samej gminie jeżdżą do akcji gaśniczych zanim pojawi sie pożar. Wyglądało to następująco: Pewnego wieczoru zadzwonił do nas pewien pan i powiedział, że własnię przez jego wioske przejechała straż na sygnale jakby jechała do pożaru ale on spojrzał i nie wiedział nigdzie dymu. Dopiero po kilku minutach było widać czarny dym i to go zastanowiło, że wezwali jednostkę z okolicznej wioski a nie ich. A do tego zadzwonił do PSP i oni nic nie wiedzieli o żadnym pozarze bo nikt im tego nie zgłaszał. Dzisiaj wybraliśmy sie w domniemane miejsce pożaru i co sie okazało: Paliła się trzcina. Spaliło się kilka metrów kwadratowych a zdziwiło mnie to, że przez 15 minut (zanim straż się zebrała, przyjechała na miejsce pożaru oddalone od nich o 12 km, wyjęła z samochodu motopompę i zaczeła gasić) to spłonęło by więcej trzciny a do tego trzcinę jak się gasi wodą to nie ma z tego czarnego dymu tylko raczej jasny. Do kogo mam sie z tym zwrócić,że to są robione tylko akcje, żeby miec w paierach napisane ze jednostka fnkcjonuje?? Chciałbym jeszcze dopisać, że taki przypadek nie jest pierwszy i ostatnio juzkilka razy miał miejsce ale niestety nie udało nam sie ich złapać na gorącym uczynku. Ze strażackim pozdrowieniem

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2006, 08:06:19 »
Czy wiesz, że z tego zdarzenia były puszczone papiery jak z pożaru? Czy po akcji zgłosili to do PSP i w gminie?
Tak sobie tylko gdybam ale może to jakiś rodzaj ćwiczeń był dla nich? Jak dla mnie ćwiczenia z podpalaniem trzcinowiska byłyby trochę chore (co by były gdyby się wymknęło spod kontroli?) ale kto wie kto tam w tej jednostce szefuje...

Myślę, że na forum nikt nie będzie w stanie rozstrzygnąć co się tam tak naprawdę dzieje - wiemy mniej niż Ty.

Myślę, że warto pogadać z kimś z gminy, zapytać czy np. jednostka dostała ekwiwalent za to zdarzenie, albo czy ostatnio ma więcej wyjazdów tego typu, które załatwia sama.

Sylwek

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2006, 09:03:23 »
Wydaje mi sie ze tego typu akcje siwadcza o tym ze dana jednostka nie ma zgloszen do pozarow. Wiec nie czekajac sama organizuje sobie robote. To przykre ale jak ty bys sie czul gdybys calymi dniami siedzial w remizie bez zajecia? W kazdym razie taki rodzaj rozrywki jest zabroniony! Pozdrawiam...
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline rybeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2006, 12:23:21 »
Witam. Otóż o ekwiwalencie nie ma mowy bo nasza gmina juz od kilku lat nie płaci nam za wyjazdy do akcji ratowniczo - gasniczych. A jeżeli chodzi o wyjazdy to tamta jednostka ostatnio miala kilka podobnych wyjazdów i to w ostatnim czasie. A jezeli chodzi o papiery to z tego co wiem oni pojechali na miejsce zdarzenia bez powiadomienia PSP i do tego gasili nie na naszym terenie działan tylko poza powiatem. Do gminy nikt nie zgłosił bo dzisiaj byłem specjalnie w tej sprawie i im nic nie wiadomo. Na ćwiczenia tez to raczej nie wyglądało bo kto by podpalał specjalnie trzcine nie na swoim rewirze a do tego w strasznie oddalonym od wszelkich jednostek miejscu. Powiem Ci ze Damiano ze lepiej jak sie nic nie dzieje niz jak ma sie cos dziac z powodu ze oni sami soie organizują podpalenia. Pozdrawiam

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2006, 20:07:46 »
Witam druhow.ciezko rozstrzygnac taka sytuacje, a tym bardziej nie nam oceniac strazakow z tej jednostki.ale pogdybac zawsze mozna.za to nie skazuja w tym kraju chociaz..... co do tej sytuacji to jest ona dosc kontrowersyjna.ale do konca nie mozemy byc pewni ze oni tak robia dla poprawienia statystyk.cwiczenia to napewno nie sa bo poza teren powiatu bez zawiadomienia PSP to nie bardzo mozna.dosc ciekawy przypadek.niczego nie mozemy byc pewni.moze poza tym ze napewno nikt z wladz o tym nie wie.a zeby im udowodnic wine trzeba miec mocne argumenty.to juz sprawa dla detektywa Rutkowskiego ^_^
pozdrawiam
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2006, 03:30:12 »
Ja myśle ,że ten pożarek nie mógł byc platny bo nie  był zgłoszony na PSP,a mi sie wydaje,że kazdy wyjazd musi przejść przez PSP
Ale warto poruszyc tą sprawe

                                 pozdrawiam

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2006, 12:22:15 »
Ja myśle ,że ten pożarek nie mógł byc platny bo nie  był zgłoszony na PSP,a mi sie wydaje,że kazdy wyjazd musi przejść przez PSP
Ale warto poruszyc tą sprawe

                                 pozdrawiam
Jak podkreslil to rybeusz o zadnej kasie nie moglo byc mowy i dlatego jest to dziwne.a o tym ze kazdy wyjazd samochodu z remizy musi byc zgloszony do PSK wie kazdy.a moze poprostu ta jednostka byla poproszona przez kogos o udzielenie pomocy bo cos sie zapalilo??jest to tez malo prawdopodobne ale nigdy nic nie wiadomo.
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline rybeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2006, 19:47:38 »
Szefem owej jednostki jest sam Prezes gminny. A teraz niedługo wybory i zeby zdobyc zaufanie strażaków prawdopodobnie sam organizuje sobie akcje. Moze to dziwne ale od początku roku ta jednostka nie miala prawie zadnych wyjazdów a w samym maju juz kilka i to do podejrzanych porarów. Bo z racji świadków oni juz jadą do pożaru nawet na teren innych jednostek a dymu nie widac. Przeciez skoro pali sie na terenie, gdzie jest jednostka OSP to ta jednostka pierwsza powinna byc zgłoszona do wyjazdu a nie jednostka z okolicznej miejscowości. Dodam ze ta jednostka posiada samochód Lublin a na skladzie motopompe i kilka wezy.
Jednostka nie dostała ekwiwalentu bp nie jest on w naszej gminie wypłacany od kilku lat.
Nikt ich nie prosił o pomoc bo na miejscu pożaru jak przyjechali pierwsi świadkowie to oni juz konczyli gasic :) Szybcy są z rozłożeniem motopompy i jeszcze ze znalezieniem źródła jej zasilania :)

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2006, 03:23:42 »
Ja myśle ,że ten pożarek nie mógł byc platny bo nie  był zgłoszony na PSP,a mi sie wydaje,że kazdy wyjazd musi przejść przez PSP
Ale warto poruszyc tą sprawe

                                 pozdrawiam
Jak podkreslil to rybeusz o zadnej kasie nie moglo byc mowy i dlatego jest to dziwne.a o tym ze kazdy wyjazd samochodu z remizy musi byc zgloszony do PSK wie kazdy.a moze poprostu ta jednostka byla poproszona przez kogos o udzielenie pomocy bo cos sie zapalilo??jest to tez malo prawdopodobne ale nigdy nic nie wiadomo.

Nawet jezeli ktos prosi o ugaszenie jakiego kolwiek pozaru to wszystko musi byc zglaszane na PSK.Inaczej jednostka OSP nie moze nic na to poradzic jezeli nie bedzie wezwana przes PSK.
Jeżeli tak nie było to już jest jakiś wał.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2006, 07:52:48 wysłana przez Sylwek »

Offline rybeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2006, 11:38:25 »
Nie była zgłoszona do PSK tylko oni wyjechali na "dym". Ale dziwi mnie to jak mozna zobaczyc dym z odległości kilkunastu kilometrów skoro nie widzieli go okoliczni mieszkańcy????? I komu mozna to zgłosic zeby zajeli sie tym zdarzeniem. Najlepiej komus z wyższych sfer?

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2006, 12:42:09 »
No i wlasnie o to chodzi,że ten wyjazd byl wyjazdem jak na wycieczke bo nawet nie był zgłoszony na PSK,a tak nie moze byc.Kto im pozwolil wyjechac z remizy bez zgloszenia???????????


                                      pozdrawiam

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Czy akcja była zaplanowana?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2006, 15:09:20 »
Jak juz mowilem to poprostu efekt " bezrobocia "  Sam bym chyba zwariowal...
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz