Autor Wątek: turnusy antystresowe dla strażaków  (Przeczytany 3180 razy)

kinga711

  • Gość
turnusy antystresowe dla strażaków
« dnia: Wrzesień 27, 2015, 11:32:52 »
Witam wszystkich. Po pierwsze nie jestem strażakiem - mój mąż nim jest od 25 lat.Chciałabym Go wysłać do sanatorium na taki antystresowy turnus. Trochę szperałam wiem że coś takiego istnieje dla strażaków - tylko nie wiem jaka obowiązuje procedura by się na takowy turnus dostać .Oczywiście u męża w pracy wszystko owiane jest tajemnicą - nikt nic nie wie .  Czy może ktoś z Was wie i mi podpowie ?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: turnusy antystresowe dla strażaków
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2015, 13:12:51 »
Z tego co wiem - pule miejsc na takie turnusy mają komendy wojewódzkie. Mniej więcej na początku każdego roku do komend powiatowych/miejskich wysyłane jest zapytanie o chętnych na takie turnusy (miejsce, termin). Następnie o tym czy dany strażak pojedzie decyduje w sumie komendant czyli kto jest przy tzw. korycie ten ma duże szanse pojechać. Z doświadczenia wiem, że terminy chodliwe np. wakacyjne i fajne miejsca np. Sopot obstawiają "znajomi króliczka" czyli z KW, dla pozostałych są terminy i miejsca mniej atrakcyjne. U nas chłopak, który od kilku lat zgłasza akces na taki turnus jeszcze nie był ani razu, a taki który pierwszy raz chciał pojechać był już w tym roku. Ale on właśnie należy do grupy "koryciarzy". Oczywiście stres/obciążenie w służbie tego pierwszego jest znacznie większy od tego drugiego.
pozdrawiam

kinga711

  • Gość
Odp: turnusy antystresowe dla strażaków
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2015, 13:39:04 »
dzięki za odpowiedź , :szalony:
będziemy próbować ale z tego co piszesz to marne szanse  :wall:
pozdrawiam

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: turnusy antystresowe dla strażaków
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2015, 15:39:48 »
Może niech zacznie od stanięcia u orzecznika. Nie wiem, czy jakiś się zgodzi wypuścić do łapania pszczół człowieka z depresją ;)
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

ono85

  • Gość
Odp: turnusy antystresowe dla strażaków
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2015, 16:29:37 »
A ty taki porządny jesteś po to są turnusy by odpocząć a ty odrazu walisz że do orzecznika i przez takich jak ty wielu ludzi nie chce rozmawiać o swoich problemach

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: turnusy antystresowe dla strażaków
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2015, 16:39:13 »
Jak się tak dobrze przyjrzeć mojemu awatarowi, to chyba średnio porządnA jestem  :wacko:

Ech... Gdybym ja człowieka słała na dwutygodniową obserwację do Tworek to inna bajka. Ale życzliwie koleżance doradzam, bo z kwitem łatwiej coś załatwić: wakacje na stan depresyjny, coby się nie pogłębiał i tak dalej...
I bądź tu, kobieto, dobra dla silnych strażaków. Idę szlochać w kącik  :o
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline aksel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: turnusy antystresowe dla strażaków
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2015, 15:46:20 »
Witam wszystkich. Po pierwsze nie jestem strażakiem - mój mąż nim jest od 25 lat.Chciałabym Go wysłać do sanatorium na taki antystresowy turnus. Trochę szperałam wiem że coś takiego istnieje dla strażaków - tylko nie wiem jaka obowiązuje procedura by się na takowy turnus dostać .Oczywiście u męża w pracy wszystko owiane jest tajemnicą - nikt nic nie wie .  Czy może ktoś z Was wie i mi podpowie ?

Tylko uważaj, aby nie poznał na takim turnusie kogoś :) Różne historie się przecież zdarzają.