Autor Wątek: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.  (Przeczytany 4291 razy)

Offline temporarypk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« dnia: Wrzesień 11, 2015, 14:56:13 »
cześć, od nowego roku będę składał oświadczenie mieszkaniowe dla otrzymania równoważnika za brak lokalu.
Pociągiem droga w jedną stronę wynosi 57 min, autobusem 1:10 h. Czy do czasu dolicza się też czas na dojechanie z dworca PKP np tramwajem w okolice jednostki ? Wysiadając na dworcu PKP/PKS mam do pokonania całe miasto, aby dojść do jednostki.
Czy ustawa, mówiąc o przystanku najbliższym miejscu pełnienia służby ma na myśli przystanki tramwajowe też ?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2015, 17:05:59 »
Interpretacja mówi że pierwszy przystanek w mieście. Swego czasu dwóch ludzi u mnie zwracało, gdyż mieli 1:03 do dworca PKS, a był wcześniejszy przystanek 0:55 i sprawa skonczyła się w sądzie, przegrali.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline temporarypk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2015, 17:28:38 »
Analizując rozkład jazdy:
rano dogodny dojazd: 57 min PKP
powrót dogodny: PKS 115 min

więc w takiej konfiguracji równoważnik się również należy ?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2015, 17:46:45 »
Analizując rozkład jazdy:
rano dogodny dojazd: 57 min PKP
powrót dogodny: PKS 115 min

więc w takiej konfiguracji równoważnik się również należy ?
Co znaczy dogodny?
Moim zdaniem nie należy się.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline temporarypk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2015, 17:56:01 »
dogodny, znaczy,  że rano mam czas, aby zdążyć na służbę odpowiednio wcześniej, a powrotny do domu PKS to pierwsze połączenie po godzinie 9 z miejsca pełnienia służby. Powrotny PKP jadący 57 min jest dopiero koło 11tej. Więc oba połączenia są dogodne.

Offline temporarypk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2015, 17:08:10 »
a jeszcze takie pytanie, gdyby okazało się że komendant zaliczy moją miejscowość jako miejscowość pobliską:
rozumiem, że będzie mi się należało pomoc finansowa na zakup mieszkania. Ze stażu schodzę 1 grudnia 2015. Czy mogę już starać się o kredyt, aby pomoc mi się należała. Wlascicielem stanę się podpisując dopiero akt notarialny.
Czy podpisując kredyt na stazu w przyszlosci nie otrzymam pomocy na zakup ?

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2015, 18:20:27 »
Cytuj
dogodny, znaczy,  że rano mam czas, aby zdążyć na służbę odpowiednio wcześniej, a powrotny do domu PKS to pierwsze połączenie po godzinie 9 z miejsca pełnienia służby. Powrotny PKP jadący 57 min jest dopiero koło 11tej. Więc oba połączenia są dogodne.
Nie ma czegoś takiego jak "dogodny dojazd".

Jeżeli masz np. pociąg o godzinie 8:30 i on jedzie 1godz i 5 min. a autobus o godz. 10:00 i on jedzie 55 min to komendant policzy Tobie autobus.
Nie przeskoczysz tego. Nikogo nie będzie obchodziło, że musisz czekać 1 godz i 30 min, a w tym czasie byłbyś już w domu. Tak samo jes z przyjazdem do służby.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2015, 22:12:17 »
a jeszcze takie pytanie, gdyby okazało się że komendant zaliczy moją miejscowość jako miejscowość pobliską:
rozumiem, że będzie mi się należało pomoc finansowa na zakup mieszkania. Ze stażu schodzę 1 grudnia 2015. Czy mogę już starać się o kredyt, aby pomoc mi się należała. Wlascicielem stanę się podpisując dopiero akt notarialny.
Czy podpisując kredyt na stazu w przyszlosci nie otrzymam pomocy na zakup ?
Nie masz racji jeśli masz dom lub mieszkanie w miejscowości pobliskiej to pomoc finansowa nie należy ci się. A co do kredytu to możesz ich mieć nawet 5 ale jak nie masz domu pomoc sie należy a właścicielem się stajesz w momencie podpisania aktu
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomistrz.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2015, 12:05:44 »
Cześć
A ja mam taki problem, dojazd do remizy 50 min. (OK!)
Powrót: autobus PKS o godzinie 7:45, również 50 min, ale do przystanku PKS mam na piechotę od remizy 20min, brak komunikacji jakiejkolwiek, remiza znajduje się poza obrębem miasta. 7:30 zmiana służby, 7:45 autobus na którego nie zdążę na piechotę, następna dogodna komunikacja to 100 min. z przesiadkami, czyli całkowity czas dojazdu i powrotu 150min.
Czy mogę się starać o to że moja miejscowość nie jest miejscowością pobliską i wszystko co jest z tym związane  :gwiazdki:
czyli równoważnik za brak lokalu?
Proszę o wasze opinie, a może ktoś spotkał się z taką sytuacją lub podobną, każda wypowiedź będzie cenna.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2015, 16:22:46 »
Cześć
A ja mam taki problem, dojazd do remizy 50 min. (OK!)
Powrót: autobus PKS o godzinie 7:45, również 50 min, ale do przystanku PKS mam na piechotę od remizy 20min, brak komunikacji jakiejkolwiek, remiza znajduje się poza obrębem miasta. 7:30 zmiana służby, 7:45 autobus na którego nie zdążę na piechotę, następna dogodna komunikacja to 100 min. z przesiadkami, czyli całkowity czas dojazdu i powrotu 150min.
Czy mogę się starać o to że moja miejscowość nie jest miejscowością pobliską i wszystko co jest z tym związane  :gwiazdki:
czyli równoważnik za brak lokalu?
Proszę o wasze opinie, a może ktoś spotkał się z taką sytuacją lub podobną, każda wypowiedź będzie cenna.
Remiza jest w miejscowości X a dojżdzasz do miasta Y?
Liczy sie dojazd do miejscowości X
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomistrz.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2015, 17:55:11 »
Remiza znajduje się oczywiście w mieście powiatu czyli według ciebie X, ja dojeżdżam z miejscowości Y oddalonej około 32km.
Reszta jak wyżej  :wall:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wykazanie dojazdu dla równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2015, 00:57:45 »
Remiza znajduje się oczywiście w mieście powiatu czyli według ciebie X, ja dojeżdżam z miejscowości Y oddalonej około 32km.
Reszta jak wyżej  :wall:
Sory jestem w tym przypadku negatywnie nastawiony.... Ja bym to negatywnie rozpatrzył ...
Jeśli jesteś w związkach zapytaj sąd bo to jest za darmo :) Wiec próbuj.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.