Autor Wątek: Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.  (Przeczytany 4805 razy)

Offline strażak1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.
« dnia: Wrzesień 03, 2015, 13:04:24 »
Witam,
mam pewien problem z zatrudnieniem, otóż wybrałem jednostkę, do której chciałem pójść po ukończeniu aspirantki. Komenda wojewódzka oczywiście wysłała moje papiery do danej jednostki i było wszystko ok.Teraz gdy już mija termin na zatrudnienie mnie w jednostce, komendant miejski zwleka i chcę mnie wysłać do innej JRG w tym samym woj.w tym celu pojechał na rozmowę do KW. Moje pytanie jest takie: jeżeli zostanę zatrudniony poza miejscem zamieszkania tak samo przysługuje mi ryczałt i kasa za dojazdy jak w przeniesieniu? oraz czy mogę się jakoś bronić żeby do takiego przeniesienia nie doszło.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2015, 13:19:19 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2015, 13:21:23 »
Napisz mi PM co dokłądnie chcesz wiedzieć....
Kasa jak to nazywasz:
jeżeli zostanę zatrudniony poza miejscem zamieszkania tak samo przysługuje mi ryczałt i kasa za dojazdy jak w przeniesieniu? oraz czy mogę się jakoś bronić żeby do takiego przeniesienia nie doszło.
 
Bo temat równoważnika jest o tyle zabawny że nawet mieszkając z rodzicami w miejscowości której pełnisz służbę należy ci się równoważnik za brak lokalu (gdzieniegdzie nazywana dojazdówką) natomiast nie wiem o jaki ryczałt ci chodzi :P
A nie mija ci termin za dosłownie kilka dni ?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2015, 15:14:03 »
Chce Cię wysłać do innej JRG w ramach tej samej komendy miejskiej czy do całkowicie innej komendy miejskiej w województwie?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline strażak1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2015, 23:04:52 »
Do całkowicie innej w województwie.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:10:23 »
decyzją KG zostałeś skierowany do dalszej służby w konkretnej jednostce organizacyjnej. KG brał pod uwagę interes publiczny oraz Twój. Taka decyzja obliguje właściwego komendanta do mianowania Cię na stanowisko służbowe w kierowanej przez siebie komendzie. Jeśli KW ma potrzebę wykonania takiego ruchu kadrowego, to może sprobować Cię przenieść. Lecz to w tym przypadku wymaga Twojej zgody;) nie mówiąc już o świadczeniach związanych z przeniesieniem. Z tego co nakreśliłeś, to KW chce obejść prawo naruszając Twój słuszny interes. Moim zdaniem jest to przestępstwo urzędnicze stypizowane w art. 231 kk.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:34:59 »
Hej
Moim zdaniem komendant skorzysta tu z art 37b ustawy o PSP. Czyli mianuje na stanowisko sluzbowe u siebie w KM po czym oddeleguje Cie na okres pół roku. Do tego nie potrzebuje Twojej zgody. Po tym czasie wrócisz do macierzystej jednostki. Takze komendant będzie działał zgodnie z prawem.
Pozdrawiam
P.S.
W mojej jednostce jest wlasnie taka sytuacja, wiec pewnie Ciebie dotyczy :D

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2015, 08:15:06 »
takie jego zbójeckie prawo i w jakiejś mierze korzystanie z jego jest uzasadnione; takie pisklę po szkole będzie miało szanse zmoczyć się kilka razy bez ryzyka, że w późniejszej służbie będzie to wpływało na jego autorytet jako przełożonego;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline strażak1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2015, 11:31:46 »
Panowie dzięki za podpowiedzi. Zobaczymy jaki będzie finał tej ciekawej sytuacji.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2015, 00:21:22 »
takie jego zbójeckie prawo i w jakiejś mierze korzystanie z jego jest uzasadnione; takie pisklę po szkole będzie miało szanse zmoczyć się kilka razy bez ryzyka, że w późniejszej służbie będzie to wpływało na jego autorytet jako przełożonego;
Kazda decyzja ma uzasadnienie! I od każdej można się odwołać...

@lang doskonale wiesz jak działa prawo administracyjne...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2015, 00:50:01 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gachu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zatrudnienie w innej jednostce po szkole.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2015, 14:09:23 »
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale Komendant nie chce Cię zatrudnić jeżeli zostałeś skierowany z KG?