Autor Wątek: Jak zostać kierowcą w PSP  (Przeczytany 2182 razy)

Offline wojtus9563

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Jak zostać kierowcą w PSP
« dnia: Sierpień 11, 2015, 10:44:08 »
Witam jestem Wojtek chciałbym się zapytać czy jest możliwość zostać kierowcą w PSP jeśli nie mam skończonej żadnej szkoły strażackiej ? niestety matury tez nie mam ogólnie ze strażą  mam mało wspólnego mam kolegów strażaków a że lubie jeździć to chciałbym zrobic c+e i jeździć w straży . no i tu własnie pytanie czy dało by rade przejść jakies szkolenia żeby się dostać na kierowce doi strazy ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Jak zostać kierowcą w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2015, 10:56:47 »
Po pierwsze, jeśli zależy Ci na tym, to chociaż staraj się pisać nie na odpierdol.
Poza tym - musiałbyś przejść normalny nabór, przykład:
http://kmpsp.gda.pl/images/info_nabor.pdf
Czyli wykazywać się bardzo dobrą sprawnością fizyczną, psychiczną + posiadać odpowiednie przeszkolenie dające punkty w naborze (szkolenia OSP, prawo jazdy C lub C+E + inne, wymienione).
Po tym 5-miesięczne szkolenie w czasie którego byłbyś skoszarowany. Później - dodatkowe badania i psychotesty - jeśli wszystko byłoby ok, miałbyś pełne uprawnienia do kierowania pojazdami osobowymi i ciężkimi w PSP. Osobny temat to obsługa sprzętu specjalistycznego takiego jak autodrabiny, podnośniki i nośniki kontenerowe, HDSy, dźwigi itp.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Jak zostać kierowcą w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2015, 22:14:08 »
musisz mieć średnie wykształcenie