Autor Wątek: W jakiem kierunku się kształcić?  (Przeczytany 2789 razy)

Offline lukeee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
W jakiem kierunku się kształcić?
« dnia: Sierpień 03, 2015, 16:30:15 »
Witam wszystkich, nie będę za bardzo sie rozpisywał, powiem krótko i na temat. Chciałbym zostać strażakiem zawodowym. Mam 23 lata i pracuję (w górnictwie). Proszę o radę na jaki kierunek studiów mam się kierować, żeby mieć najwieksze szanse dostania się do jednostki psp? A może jakie kursy/szkolenia (na własny koszt) mam robić żeby moje szanse dostania się rosły? Na co patrzy się w straży i jakie wykształcenie jest pożądane?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: W jakiem kierunku się kształcić?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2015, 17:30:12 »
Wszystko opisane na forum z tym wiekiem to tylko sgsp albo nabór z ulicy co do wykształcenia to średnie i wyższe
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline lukeee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: W jakiem kierunku się kształcić?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2015, 22:07:34 »
No dobra, ale jakie uczelnie i jakie kierunki mam szukać? Jestem ze śląska wiec w Warszawie nie bede studiował na pewno i w gre wchodzą tylko studia zaoczne bo pracuje. Nie zwolnie sie z kopalni żeby zacząć studia dzienne ;) Pracujecie w straży wiec pewnie się orientujecie jakie kierunki/specjalizacje są mile widziane. Czy np. Ratownictwo medyczne, albo zarządzanie kryzysowe, albo jeszcze coś innego?

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: W jakiem kierunku się kształcić?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2015, 05:57:16 »
Ratownictwo medyczne jedynie z cywilnych studiow
CS PSP

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: W jakiem kierunku się kształcić?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2015, 08:46:30 »
RM nie zrobisz zaocznie...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: W jakiem kierunku się kształcić?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2015, 12:22:56 »
jak nie zrobi jak zrobi...

nie ma już szkoły policealnej dającej tytuł ratownika medycznego, ale studia są i stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)

chociażby tu, pierwszy link z gogli ... http://www.wseip.edu.pl/wydziaykierunki/ratownictwo-medyczne.html

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: W jakiem kierunku się kształcić?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2015, 12:40:24 »
A nie jest wymagany do tego dyplom ratownika?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: W jakiem kierunku się kształcić?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2015, 13:08:25 »
ale jak dyplom ?  to są studia jak każde inne, wymagana jest matura i nic więcej a kandydaci dostają się pewnie na podstawie konkursu świadectw. Studia kończą się pracą (jeśli I stopień) licencjacką inaczej dyplomową i po obronie i zdaniu egzaminu dyplomowego otrzymuje się dyplom z tytułem ratownika.