Autor Wątek: Co po IBC Istopnia?  (Przeczytany 3066 razy)

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Co po IBC Istopnia?
« dnia: Lipiec 31, 2015, 19:04:56 »
Chciałabym się dowiedzieć jaka jest dalsza droga jeśli chodzi o studia po IBC I stopnia. Czy prawidłowo kontynuuje się naukę dalej na WIBC na bezpieczeństwie wewnętrznym II stopnia? Co jeśli ktoś zacznie studia dalej na WIBP? Musi nadrobić różnicę programową? Na koniec studiów jaki ma tytuł inżynier bezp. cywilnego i mgr bezp. pożarowego?
Dziękuję za odpowiedzi :)

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Co po IBC Istopnia?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2015, 21:37:14 »
Nie ma czegoś takiego jak "inżynier bezpieczeństwa cywilnego" lub "magister bezpieczeństwa pożarowego".
http://www.polsl.pl/Jednostki/RD1/Documents/Akty%20prawne/MNiSW_tytuly_zawodowe_absolwentow_dyplomy.pdf

II stopień na IBC (lub cywilnych IBP) to tylko dodatkowe 1,5 roku maskowania bezrobocia. Jeśli znajdziesz dobrą pracę w zawodzie po tych studiach to odezwij się, a osobiście ci pogratuluję, a nawet wręczę prezent.

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Co po IBC Istopnia?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2015, 12:40:10 »
Hacek całym szacunkiem, ale odnoszę wrażenie, że jesteś uszczypliwy w swojej wypowiedzi. Jeśli chcesz komuś dokopać to idź do kolegów na podwórko. Moje pytanie jest czysto teoretyczne, z ciekawości, bo choć szukałam na stronie SGSP to nie znalazłam odpowiedzi. Jeśli jej nie znasz to proszę nie pisz nic.
Cytuj
Nie ma czegoś takiego jak "inżynier bezpieczeństwa cywilnego" lub "magister bezpieczeństwa pożarowego".
Owszem, przepraszam. Pisałam temat na szybko... chodzi mi o inżynierów bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa cywilnego lub magistra w specjalności bezpieczeństwa pożarowego.
Cytuj
II stopień na IBC (lub cywilnych IBP) to tylko dodatkowe 1,5 roku maskowania bezrobocia. Jeśli znajdziesz dobrą pracę w zawodzie po tych studiach to odezwij się, a osobiście ci pogratuluję, a nawet wręczę prezent.
Na pewno studia w służbie kandydackiej są bardziej atrakcyjne i dają więcej możliwości, ale osobiście uważam, że jeśli ktoś jest zaradny to spokojnie znajdzie pracę po IBP cywilnych. Odezwę się do Ciebie po 3,5 roku studiów, aby odebrać prezent ;)

Podbijam powyższe pytanie:
Chciałabym się dowiedzieć jaka jest dalsza droga jeśli chodzi o studia po IBC I stopnia. Czy prawidłowo kontynuuje się naukę dalej na WIBC na bezpieczeństwie wewnętrznym II stopnia? Co jeśli ktoś zacznie studia dalej na WIBP? Musi nadrobić różnicę programową? Jaki wtedy ma tytuł zawodowy?

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Co po IBC Istopnia?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2015, 00:05:52 »
Tutaj się dużo można dowiedzieć:
http://www.pomaturze.pl/pliki/ed/sgsp_2015_16.pdf

Prawda to że jeśli zrobi się cywilnie WIBP w SGSP, dostanie z naboru do PSP, skończy jako już strażak SA to dostaje się stopień młodszego kapitana?
Bo chyba bez sensu robic po SA kolejny raz WIBP tylko już jako strażak? Dobrze wgl to rozkminiam?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2015, 00:32:07 wysłana przez wiater »

razzor

  • Gość
Odp: Co po IBC Istopnia?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2015, 09:11:51 »
Nie jest tak, że stopień się dostaje, posiada się tylko wykształcenie wymagane do otrzymania stopnia oficerskiego.

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Co po IBC Istopnia?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2015, 13:37:50 »
Hacek całym szacunkiem, ale odnoszę wrażenie, że jesteś uszczypliwy w swojej wypowiedzi. Jeśli chcesz komuś dokopać to idź do kolegów na podwórko. Moje pytanie jest czysto teoretyczne, z ciekawości, bo choć szukałam na stronie SGSP to nie znalazłam odpowiedzi. Jeśli jej nie znasz to proszę nie pisz nic.
Spokojnie :) Nie chcę być złośliwy. Sam długo zastanawiałem się nad cywilnymi studiami na IBP lub IBC. Zrezygnowałem z tych planów po rozmowach ze znajomymi absolwentami tych kierunków.
Nikt z nich (dokładniej mowa o 4 osobach: 1 po IBP, 3 po bezpieczeństwie wewnętrznym na SGSP lub innych uczelniach) nie wybrał studiów II stopnia na swoim kierunku. Większość z nich poszła na magisterkę na administrację na różnych uniwersytetach :)

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Co po IBC Istopnia?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2015, 13:59:01 »
To bezpieczeństwo wewnętrzne to w ogóle odrealniony kierunek. Nie wiem po co On jest. 
W tym momencie to i ja się zastanawiam czy nie rzucić mojego kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa Cywilnego i poświęcić się całkowicie rekrutacji na mundury.


Offline świeży gasior

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Co po IBC Istopnia?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2015, 14:04:15 »
Ja jestem na 3 roku Inżynierii bezpieczeństwa. Rzucać już mi trochę szkoda i jakoś wytrzymam te 1,5 roku. Później planuję startować w naborach do PSP.

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Co po IBC Istopnia?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2015, 19:20:57 »
Cytuj
Zrezygnowałem z tych planów po rozmowach ze znajomymi absolwentami tych kierunków.
Nikt z nich (dokładniej mowa o 4 osobach
Trochę mała ta grupa badana ;)
Cytuj
1 po IBP, 3 po bezpieczeństwie wewnętrznym na SGSP lub innych uczelniach
Według mnie cały wydział inżynierii bezpieczeństwa cywilnego jest bez sensu. Na SGSP stworzony raczej tylko po to, aby czerpać dodatkowe zyski. Aczkolwiek o IBP w cywilu mam odmienne zdanie. Po pierwsze, że takim osobom otwiera się szerzej furtka do PSP. Po drugie, że zawsze kończąc dodatkowo BHP i jeszcze parę kursów można otworzyć własną działalność z usługami, artykułami ppoż itp. Specjalista również przyda się w urzędach i większych firmach. Mimo, że jest to cywil to ma nadal więcej możliwości :)
Cytuj
Większość z nich poszła na magisterkę na administrację na różnych uniwersytetach :)
Bardzo przykre jest to, że administracja jest najbardziej rozwijającym się działem w naszym kraju, a do tego bezużytecznym :/

Edit: Moje pierwsze pytanie odnośnie gdzie studiują inżynierowie po IBC I stopnia tzn. na jakim wydziale, specjalności było czysto z ciekawości. Wynikło ono z mojej dyskusji ze znajomą i nadal czekam na odpowiedź ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2015, 19:24:34 wysłana przez SzklanaDama »