Autor Wątek: Chciałbym zostać strażakiem.  (Przeczytany 2750 razy)

Offline Verhade

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Chciałbym zostać strażakiem.
« dnia: Lipiec 21, 2015, 20:20:31 »
Witam serdecznie. Piszę na tym forum, a także na innych ponieważ potrzebuję opinii strażaków :)
Mam na imię Kuba i mam 17 lat. Uwielbiam uprawiać sport i wielką przyjemność sprawia mi oglądanie strażaków w akcji. Sam bardzo chciałbym nim zostać ale niestety napotkał mnie problem. Od urodzenia mam wadę w krzepliwości krwi- brak czynnika XXI (jedynastego). Już tłumaczę o co chodzi: np. po upadku zostaje mi śiniak. Uważam że to nic strasznego, ale lekarz powiedział mi że mogą być komplikacje podczas badań w (nie jestem teraz pewien) Ośrodku medycyny pracy. Jestem teraz przed wyborem, czy wybrać szkołę i profil pożarniczy czy jednak znaleźć inny zawód...
Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem co robić a czas ucieka. Każdą opinię rozpatrzę i przemyśle :)

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Chciałbym zostać strażakiem.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2015, 20:38:36 »
Przy obecnych zasadach rekrutacji do PSP organizowanych w komendach powiatowych i miejskich, liceum o profilu pożarniczym nic nie daje w zasadzie ( nie wiem jak jest w szkołach aspirantów i SGSP ), na stronach komend są zasady rekrutacji , ile i za co punktów itd. Przed tobą jeszcze wojskowa komisja lekarska i określenie kategorii zdrowia, nie wiem na ile twoje schorzenie jest poważne , ale jeśli nie dostaniesz kat. A , to nie spełniasz jednego z podstawowych wymogów w takiej sytuacji. Oczywiście po rekrutacji zakwalifikowany kandydat musi przejść kompleksowe badania w klinice MSW, o ile pamiętam ok. 14 lekarzy a potem z wynikami na komisje. Tak więc w tej chwili nikt , poza lekarzem medycyny pracy nie jest w stanie odpowiedzieć Tobie co zrobić teraz. Pozdrawiam.

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Chciałbym zostać strażakiem.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2015, 11:20:45 »
Wszelkie wątpliwości co do badań lekarskich możesz rozwiać czytając to rozporządzenie: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140001898
Zawsze możesz złożyć podanie na WAT, tam odbywają się badania lekarskie przed testami (w okolicach kwietnia), więc wydasz 100zł, ale dowiesz się dokładnie czy masz czego szukać w straży.
Co do szkoły - idź do dobrego liceum na mat-fiza, jeśli kiepsko z fizyką u Ciebie to mat-chem, najlepiej z rozszerzonym angielskim i możesz próbować na SGSP lub na SA, po więcej informacji odsyłam do tematów "Kto do SGSP/SAPSP".
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline bartek00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Chciałbym zostać strażakiem.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2015, 12:42:20 »
Też planuje iść do szkoły pożarniczej:) Tutaj znalazłem taki artykuł http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-zostac-strazakiem/ wydaje się być pomocny dla osób które planują pracować jako strażak, poczytaj sobie. A co do badań to tak jak pisali koledzy wyżej, lepiej wcześniej dowiedzieć się co jest ważne na wynikach i zrobić je wcześniej. Bo jak będziesz czekał a poźniej się okaże że nie możesz zostać strażakiem to szkoda czasu, życie jest krótkie:p
Problem ze stopami? Znajdź gabinet podologiczny na Podolodzy.pl

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Chciałbym zostać strażakiem.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2015, 14:53:55 »
Tutaj znalazłem taki artykuł http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-zostac-strazakiem/ wydaje się być pomocny dla osób które planują pracować jako strażak, poczytaj sobie.

Nie rozróżnia się testu dla kobiet i mężczyzn. Wszystkich kandydatów dotyczą zasady "dla mężczyzn".
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.