Autor Wątek: Kto do SGSP w 2016?  (Przeczytany 335455 razy)

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #550 dnia: Maj 20, 2016, 19:03:36 »
Decyzja w sprawie potwierdzenia efektów uczenia. Gdzie mam z tym iść? Nie uczę się na żadnych studiach itd a liceum dopiero co skończyłem to mam im to wysyłać?
Tego nigdzie nie wysyłasz i to Ciebie nie dotyczy ;)

To kogo to dotyczy w takim razie? Studiuję obecnie Ratownictwo Medyczne - w takim razie mam się czymś takim zainteresować? Bo w podaniu rozumiem, nie mam pisać, że przerwałem, skoro nadal na nich jestem?

Offline barteks123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #551 dnia: Maj 20, 2016, 19:25:11 »
Tam jest nie potrzebne skreślić, napisze, że studiujesz i tyle. A te efekty kształcenia to jest w przypadku np. gdy pracowałeś w jakimś zawodzie i chciałbyś studiować, to wtedy możesz być zwolniony z jakiejś części studiów.Tu taka oficjalna wersja: ''Przepisy mają być przede wszystkim szansą dla osób z doświadczeniem zawodowym, które chcą podjąć studia. Przepisy dają im możliwość uznania i zaliczenia na poczet studiów umiejętności i doświadczeń zgromadzonych poza uczelnią.''

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #552 dnia: Maj 21, 2016, 15:56:12 »
Tam jest nie potrzebne skreślić, napisze, że studiujesz i tyle. A te efekty kształcenia to jest w przypadku np. gdy pracowałeś w jakimś zawodzie i chciałbyś studiować, to wtedy możesz być zwolniony z jakiejś części studiów.Tu taka oficjalna wersja: ''Przepisy mają być przede wszystkim szansą dla osób z doświadczeniem zawodowym, które chcą podjąć studia. Przepisy dają im możliwość uznania i zaliczenia na poczet studiów umiejętności i doświadczeń zgromadzonych poza uczelnią.''
Aaa, rozumiem. Wielkie dzięki. :)

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #553 dnia: Maj 23, 2016, 13:21:23 »
Pozwolę napisać sobie post pod postem, bo nurtuje mnie jedna rzecz w podaniu, punkt 12 - stosunek do powszechnego obowiązku służby wojskowej. Oczywiście miałem komisje, mam kategorię A, natomiast czy tym samym ja jestem przeniesiony do rezerw? W książeczce napisane jest tylko 'zdolny do czynnej służby'.

Offline MałaMi97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #554 dnia: Maj 23, 2016, 13:25:50 »
Jak wysyłaliście podanie do szkoły, to dołączaliście zdjęcie takie jak jest w nowym czy starym dowodzie?   :gwiazdki:

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #555 dnia: Maj 23, 2016, 13:31:06 »
Pozwolę napisać sobie post pod postem, bo nurtuje mnie jedna rzecz w podaniu, punkt 12 - stosunek do powszechnego obowiązku służby wojskowej. Oczywiście miałem komisje, mam kategorię A, natomiast czy tym samym ja jestem przeniesiony do rezerw? W książeczce napisane jest tylko 'zdolny do czynnej służby'.


W ustawie jest zapisane, że osoba dostająca kategorię A automatycznie jest przenoszona do rezerwy. Ktoś już tą ustawę tutaj na forum przytaczał.

Offline samtonazwij

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #556 dnia: Maj 23, 2016, 13:41:34 »
Jak wysyłaliście podanie do szkoły, to dołączaliście zdjęcie takie jak jest w nowym czy starym dowodzie?   :gwiazdki:

coś na wzór starego dowodowego, ale też bez jakiś grubych wytycznych. poza tym do legitymacji służbowej i tak Ci robią nowe, więc w sumie nie wiem, gdzie i czy gdziekolwiek wykorzystują te z podań.

Offline marcinb1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #557 dnia: Maj 23, 2016, 18:29:43 »
Jak wysyłaliście podanie do szkoły, to dołączaliście zdjęcie takie jak jest w nowym czy starym dowodzie?   :gwiazdki:

coś na wzór starego dowodowego, ale też bez jakiś grubych wytycznych. poza tym do legitymacji służbowej i tak Ci robią nowe, więc w sumie nie wiem, gdzie i czy gdziekolwiek wykorzystują te z podań.

Właśnie z tym dzwoniłem do SGSP i powiedzieli mi że nie ma znaczenia czy zdjęcie tak jak do nowego dowodu czy starego  ^_^

Offline Langner

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #558 dnia: Maj 26, 2016, 23:25:52 »
Mam takie pytanko. Egzaminy sprawnościowe są miedzy 20-30 czerwca. Czy w sobote lub niedziele w takim razie też są one prowadzone?

Offline Przemotimus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #559 dnia: Maj 27, 2016, 01:13:26 »
Jeżeli wysyłam pocztą podanie, to liczy się data nadania stempla z poczty tak jak do SA PSP ? W sensie jak wyśle przed 31 majem to będzie się to liczyć?  :gwiazdki:

Offline samtonazwij

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #560 dnia: Maj 27, 2016, 07:10:53 »
Jeżeli wysyłam pocztą podanie, to liczy się data nadania stempla z poczty tak jak do SA PSP ? W sensie jak wyśle przed 31 majem to będzie się to liczyć?  :gwiazdki:

tak, będzie się liczyło, bo tu też zwracają uwagę na datę nadania. jest to tam na stronce w ogóllnych warunkach rekrutacji napisane :)
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2016, 08:35:05 wysłana przez samtonazwij »

Offline Pablito15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #561 dnia: Maj 27, 2016, 09:38:36 »
Witam, mam takie pytanie (mam świadomość, że pewnie odpowiedź na nie znajduje się gdzieś już wyżej, ale potrzebuje wiedzieć już teraz i nie mam czasu szukać) jaki jest stosunek SGSP do odpisu matury tego, który dostaje się wraz z oryginałem? Czy jeśli wyślę odpis to go uznają czy koniecznie musi być to oryginał? Ps. tak wiem co pisze na stronie SGPS. Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline pomocnypodchorazy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
    • pomoc w psychotestach
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #562 dnia: Maj 27, 2016, 10:32:35 »
Mam takie pytanko. Egzaminy sprawnościowe są miedzy 20-30 czerwca. Czy w sobote lub niedziele w takim razie też są one prowadzone?
Nie w weekendy nie są przeprowadzane, przeważnie są od poniedziałku do czwartku

Offline barteks123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #563 dnia: Maj 28, 2016, 14:53:37 »
Podbijam pytanie co do tej matury, odpis jest wystarczający co dają przy odbieraniu matury ?

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #564 dnia: Maj 28, 2016, 19:06:09 »
Podejrzewam, że skoro piszą, że ma być oryginał - to ma być oryginał. Warto przedzwonić i się dopytać, ale ta sama sytuacja z potwierdzeniem notarialnym - musi być i już, pytałem, czy może coś z Gminy wystarczy, niestety musi być notariusz.

Offline KamLWC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #565 dnia: Maj 28, 2016, 22:09:56 »
Składałem papiery na szkole ostatnio i jeśli robię to osobiście, w szkole, to sam zrobiłem kopię dowodu, a w punkcie rekrutacyjnym dałem dowód do wglądu, że dane się zgadzają. Co do świadectwa, dałem oryginalny odpis, który dostałem w szkole z wynikami i w papierach zaznaczyłem, że dołączam odpis. Pani w punkcie wszystko przyjęła, zaznaczyła, że dołączone do papierów i tyle. Jedynie należy pamiętać o zaświadczeniu od lekarza na tor.

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #566 dnia: Maj 29, 2016, 14:02:57 »
A jak u Was z Pocztą Polską? Wysłałem papiery 24, polecony priorytet, 25 była przekazana do doręczenia, ale później kolejny status 'nieudane doręczenie'. 27 to samo, przekazana do doręczenia, ale już kolejnego statusu nie ma. Cóż, będę jutro dzwonił czy to doszło...

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #567 dnia: Maj 29, 2016, 14:08:14 »
A jak u Was z Pocztą Polską? Wysłałem papiery 24, polecony priorytet, 25 była przekazana do doręczenia, ale później kolejny status 'nieudane doręczenie'. 27 to samo, przekazana do doręczenia, ale już kolejnego statusu nie ma. Cóż, będę jutro dzwonił czy to doszło...

25 może za późno był listonosz na szkole. 27 był dniem wolnym od pracy w SGSP, sekretariat był nieczynny.

Offline MałaMi97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #568 dnia: Maj 29, 2016, 20:04:28 »
A jak u Was z Pocztą Polską? Wysłałem papiery 24, polecony priorytet, 25 była przekazana do doręczenia, ale później kolejny status 'nieudane doręczenie'. 27 to samo, przekazana do doręczenia, ale już kolejnego statusu nie ma. Cóż, będę jutro dzwonił czy to doszło...
Również wysyłałam 24 i jeszcze nie dostałam potwierdzenie, że dostarczono  :-\

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #569 dnia: Maj 30, 2016, 17:14:22 »
A jak u Was z Pocztą Polską? Wysłałem papiery 24, polecony priorytet, 25 była przekazana do doręczenia, ale później kolejny status 'nieudane doręczenie'. 27 to samo, przekazana do doręczenia, ale już kolejnego statusu nie ma. Cóż, będę jutro dzwonił czy to doszło...
Również wysyłałam 24 i jeszcze nie dostałam potwierdzenie, że dostarczono  :-\
Tak tylko koleżankę poinformuję, bo troszkę nerwów się dziś najadłem. Status na poczcie polskiej mam: 'awizo', a kolejny to 'oczekiwanie na odebranie w placówce poczty'. Zadzwoniłem do SGSP, no wiadomym jest, że oni nie będą latać po paczki na poczte no i generalnie oni nic z tym nie zrobią. Zadzwoniłem do placówki poczty, no cóż, 25 listonosz nie zdążył dostarczyć, 27 było zamknięte, a zatem paczki zostają na poczcie, bo listonosz tylko raz zanosi. Jednakże Pani dopytała koleżanek i podobno dziś te listy do SGSP miały zostać jeszcze raz przez listonosza dostarczone. Trzeba śledzić status, ewentualnie jutro z rana zadzwonić i baaaaaardzo ładnie Panią poprosić, by ewentualnie jeszcze raz dała listonoszowi do zaniesienia. Kurcze, no przecież bankowo listonosz wie o co chodzi z tymi listami i że może je dostarczyć do max 15, więc liczę na niego.
Troszkę mnie jednak zmartwił fakt, że status na poczcie jest naszym 'potwierdzeniem' w SGSP. Pytałem, czy mogę ewentualnie zadzwonić później i spytać, czy moje papiery są, czy wszystko okej i niestety nie, nie udzielają takich informacji. Wypełniłem rzetelnie podanie, dołączyłem rzecz najważniejsza - dowód wpłaty, więc powinno być dobrze.

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #570 dnia: Maj 30, 2016, 17:41:31 »
A jak u Was z Pocztą Polską? Wysłałem papiery 24, polecony priorytet, 25 była przekazana do doręczenia, ale później kolejny status 'nieudane doręczenie'. 27 to samo, przekazana do doręczenia, ale już kolejnego statusu nie ma. Cóż, będę jutro dzwonił czy to doszło...
Również wysyłałam 24 i jeszcze nie dostałam potwierdzenie, że dostarczono  :-\
Tak tylko koleżankę poinformuję, bo troszkę nerwów się dziś najadłem. Status na poczcie polskiej mam: 'awizo', a kolejny to 'oczekiwanie na odebranie w placówce poczty'. Zadzwoniłem do SGSP, no wiadomym jest, że oni nie będą latać po paczki na poczte no i generalnie oni nic z tym nie zrobią. Zadzwoniłem do placówki poczty, no cóż, 25 listonosz nie zdążył dostarczyć, 27 było zamknięte, a zatem paczki zostają na poczcie, bo listonosz tylko raz zanosi. Jednakże Pani dopytała koleżanek i podobno dziś te listy do SGSP miały zostać jeszcze raz przez listonosza dostarczone. Trzeba śledzić status, ewentualnie jutro z rana zadzwonić i baaaaaardzo ładnie Panią poprosić, by ewentualnie jeszcze raz dała listonoszowi do zaniesienia. Kurcze, no przecież bankowo listonosz wie o co chodzi z tymi listami i że może je dostarczyć do max 15, więc liczę na niego.
Troszkę mnie jednak zmartwił fakt, że status na poczcie jest naszym 'potwierdzeniem' w SGSP. Pytałem, czy mogę ewentualnie zadzwonić później i spytać, czy moje papiery są, czy wszystko okej i niestety nie, nie udzielają takich informacji. Wypełniłem rzetelnie podanie, dołączyłem rzecz najważniejsza - dowód wpłaty, więc powinno być dobrze.

ja dzwoniłem do szkoły i Pani w sekretariacie potwierdziła, że wszystko jest poprawnie wypełnione ;)

Offline czester1232

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #571 dnia: Maj 30, 2016, 22:05:47 »
Orientuje się ktoś powyżej ilu pkt z matury średnio są przyjmowane osoby do SGSP ?? Chciałem tak orientacyjnie wiedzieć czy wystarczą mi moje punkty ;) Pozdrawiam

Offline MałaMi97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #572 dnia: Maj 30, 2016, 22:17:09 »
A jak u Was z Pocztą Polską? Wysłałem papiery 24, polecony priorytet, 25 była przekazana do doręczenia, ale później kolejny status 'nieudane doręczenie'. 27 to samo, przekazana do doręczenia, ale już kolejnego statusu nie ma. Cóż, będę jutro dzwonił czy to doszło...
Również wysyłałam 24 i jeszcze nie dostałam potwierdzenie, że dostarczono  :-\
Tak tylko koleżankę poinformuję, bo troszkę nerwów się dziś najadłem. Status na poczcie polskiej mam: 'awizo', a kolejny to 'oczekiwanie na odebranie w placówce poczty'. Zadzwoniłem do SGSP, no wiadomym jest, że oni nie będą latać po paczki na poczte no i generalnie oni nic z tym nie zrobią. Zadzwoniłem do placówki poczty, no cóż, 25 listonosz nie zdążył dostarczyć, 27 było zamknięte, a zatem paczki zostają na poczcie, bo listonosz tylko raz zanosi. Jednakże Pani dopytała koleżanek i podobno dziś te listy do SGSP miały zostać jeszcze raz przez listonosza dostarczone. Trzeba śledzić status, ewentualnie jutro z rana zadzwonić i baaaaaardzo ładnie Panią poprosić, by ewentualnie jeszcze raz dała listonoszowi do zaniesienia. Kurcze, no przecież bankowo listonosz wie o co chodzi z tymi listami i że może je dostarczyć do max 15, więc liczę na niego.
Troszkę mnie jednak zmartwił fakt, że status na poczcie jest naszym 'potwierdzeniem' w SGSP. Pytałem, czy mogę ewentualnie zadzwonić później i spytać, czy moje papiery są, czy wszystko okej i niestety nie, nie udzielają takich informacji. Wypełniłem rzetelnie podanie, dołączyłem rzecz najważniejsza - dowód wpłaty, więc powinno być dobrze.
Właśnie dostałam powiadomienie, że "doręczona została moja przesyłka". Więc jest duża szansa na to, że i Twoje papiery dotarły już do SGSP.  -_-

Offline pomocnypodchorazy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
    • pomoc w psychotestach
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #573 dnia: Maj 30, 2016, 22:58:22 »
Orientuje się ktoś powyżej ilu pkt z matury średnio są przyjmowane osoby do SGSP ?? Chciałem tak orientacyjnie wiedzieć czy wystarczą mi moje punkty ;) Pozdrawiam
Około 145 żeby być być na głównej

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #574 dnia: Maj 30, 2016, 23:31:35 »
A jak u Was z Pocztą Polską? Wysłałem papiery 24, polecony priorytet, 25 była przekazana do doręczenia, ale później kolejny status 'nieudane doręczenie'. 27 to samo, przekazana do doręczenia, ale już kolejnego statusu nie ma. Cóż, będę jutro dzwonił czy to doszło...
Również wysyłałam 24 i jeszcze nie dostałam potwierdzenie, że dostarczono  :-\
Tak tylko koleżankę poinformuję, bo troszkę nerwów się dziś najadłem. Status na poczcie polskiej mam: 'awizo', a kolejny to 'oczekiwanie na odebranie w placówce poczty'. Zadzwoniłem do SGSP, no wiadomym jest, że oni nie będą latać po paczki na poczte no i generalnie oni nic z tym nie zrobią. Zadzwoniłem do placówki poczty, no cóż, 25 listonosz nie zdążył dostarczyć, 27 było zamknięte, a zatem paczki zostają na poczcie, bo listonosz tylko raz zanosi. Jednakże Pani dopytała koleżanek i podobno dziś te listy do SGSP miały zostać jeszcze raz przez listonosza dostarczone. Trzeba śledzić status, ewentualnie jutro z rana zadzwonić i baaaaaardzo ładnie Panią poprosić, by ewentualnie jeszcze raz dała listonoszowi do zaniesienia. Kurcze, no przecież bankowo listonosz wie o co chodzi z tymi listami i że może je dostarczyć do max 15, więc liczę na niego.
Troszkę mnie jednak zmartwił fakt, że status na poczcie jest naszym 'potwierdzeniem' w SGSP. Pytałem, czy mogę ewentualnie zadzwonić później i spytać, czy moje papiery są, czy wszystko okej i niestety nie, nie udzielają takich informacji. Wypełniłem rzetelnie podanie, dołączyłem rzecz najważniejsza - dowód wpłaty, więc powinno być dobrze.
Właśnie dostałam powiadomienie, że "doręczona została moja przesyłka". Więc jest duża szansa na to, że i Twoje papiery dotarły już do SGSP.  -_-

Tak, u mnie to samo. Całe szczęście. No cóż, jutro jednak przedzwonię, może miła Pani będzie miała lepszy humor i też mi potwierdzi, że z dokumentami wszystko okej. :D