Autor Wątek: Kto do SGSP w 2016?  (Przeczytany 334706 razy)

Offline Psycho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #400 dnia: Kwiecień 04, 2016, 19:56:20 »
Rok I, mechatronika. Kurde w sumie te studia nie są dla mnie specjalnie potrzebne, bo mam już bardzo dobrą pracę (finansowo lepiej niż w PSP). Ale jednak jakoś mi szkoda zostawiać to przez co już przeszedłem, a lekko nie było. No i jak pomyślę, że jeśli nie uda mi się znowu w tym roku do SGSP (co jest wysoce prawdopodobne) to potem znowu zaczynać studia od I roku to będzie masakra :/

Dlaczego miał byś zaczynać studia znowu od 1 roku? Przecież jak się nie dostaniesz do SGSP a pozaliczasz wszystko u siebie to przechodzisz na 2 rok?

Offline cino96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #401 dnia: Kwiecień 04, 2016, 20:37:14 »
Wie ktoś może jak lekarze patrzą na skolioze ?

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #402 dnia: Kwiecień 05, 2016, 11:56:07 »
Rok I, mechatronika. Kurde w sumie te studia nie są dla mnie specjalnie potrzebne, bo mam już bardzo dobrą pracę (finansowo lepiej niż w PSP). Ale jednak jakoś mi szkoda zostawiać to przez co już przeszedłem, a lekko nie było. No i jak pomyślę, że jeśli nie uda mi się znowu w tym roku do SGSP (co jest wysoce prawdopodobne) to potem znowu zaczynać studia od I roku to będzie masakra :/

Dlaczego miał byś zaczynać studia znowu od 1 roku? Przecież jak się nie dostaniesz do SGSP a pozaliczasz wszystko u siebie to przechodzisz na 2 rok?
Raczej nie dam rady znaleźć wystarczająco dużo czasu na pracę, naukę i przygotowywania żeby jednocześnie zarabiać, zdać semestr i dostać się na SGSP :cooo:

Offline Psycho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #403 dnia: Kwiecień 05, 2016, 15:10:29 »
Rok I, mechatronika. Kurde w sumie te studia nie są dla mnie specjalnie potrzebne, bo mam już bardzo dobrą pracę (finansowo lepiej niż w PSP). Ale jednak jakoś mi szkoda zostawiać to przez co już przeszedłem, a lekko nie było. No i jak pomyślę, że jeśli nie uda mi się znowu w tym roku do SGSP (co jest wysoce prawdopodobne) to potem znowu zaczynać studia od I roku to będzie masakra :/

Dlaczego miał byś zaczynać studia znowu od 1 roku? Przecież jak się nie dostaniesz do SGSP a pozaliczasz wszystko u siebie to przechodzisz na 2 rok?
Raczej nie dam rady znaleźć wystarczająco dużo czasu na pracę, naukę i przygotowywania żeby jednocześnie zarabiać, zdać semestr i dostać się na SGSP :cooo:

No z pracą to inna sprawa - jak nie dasz rady to spróbuj zostawić sobie jakieś zaliczenia na wrzesień a w ostateczności warunek.

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #404 dnia: Kwiecień 07, 2016, 12:32:27 »
A jak wygląda sprawa obowiązku służby wojskowej ? W tamtym roku byłem na komisji i dostałem książeczkę i czy trzeba iść do WKU i się przenieść do rezerwy ?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #405 dnia: Kwiecień 08, 2016, 19:38:47 »
Nie trzeba, po dwóch tygodniach od wydania książeczki jesteś z automatu przeniesiony do rezerwy. Wpis do książki to tylko formalność.

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #406 dnia: Kwiecień 08, 2016, 19:41:08 »
Nie trzeba, po dwóch tygodniach od wydania książeczki jesteś z automatu przeniesiony do rezerwy. Wpis do książki to tylko formalność.
A ja nie byłem przeniesiony do rezerwy po roku czasu nawet. Dopiero jak poszedłem do WKU w sprawie studiów wojskowych to przenieśli mnie do rezerwy i ewidencję wpisali. :D

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #407 dnia: Kwiecień 09, 2016, 13:54:44 »
Info z jednej ze stron WKU
Cytuj
"Przeniesienie do rezerwy następuje z urzędu i nie wymaga osobistego udziału przy dokonywaniu tej czynności zainteresowanej osoby. Potwierdzenie faktu przeniesienia do rezerwy następuje w formie wpisu zamieszczonego w książeczce wojskowej (wydania stosownego zaświadczenia ) w przypadku stawienia się tej osoby do wojskowego komendanta uzupełnień.
Oznacza to, że wszyscy mężczyźni bez względu na rok urodzenia, którzy mają orzeczoną zdolność do służby wojskowej, z mocy ustawy zostaną przeniesieni do rezerwy bez odbycia służby wojskowej. Wraz z przeniesieniem do rezerwy nastąpi z urzędu mianowanie na stopień wojskowy szeregowego."

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #408 dnia: Kwiecień 09, 2016, 16:11:59 »
Info z jednej ze stron WKU
Cytuj
"Przeniesienie do rezerwy następuje z urzędu i nie wymaga osobistego udziału przy dokonywaniu tej czynności zainteresowanej osoby. Potwierdzenie faktu przeniesienia do rezerwy następuje w formie wpisu zamieszczonego w książeczce wojskowej (wydania stosownego zaświadczenia ) w przypadku stawienia się tej osoby do wojskowego komendanta uzupełnień.
Oznacza to, że wszyscy mężczyźni bez względu na rok urodzenia, którzy mają orzeczoną zdolność do służby wojskowej, z mocy ustawy zostaną przeniesieni do rezerwy bez odbycia służby wojskowej. Wraz z przeniesieniem do rezerwy nastąpi z urzędu mianowanie na stopień wojskowy szeregowego."

czyli w podaniu należy zaznaczyć przeniesiony do rezerwy, jeżeli byłem na komisji i mam książeczke?

Offline cino96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #409 dnia: Kwiecień 10, 2016, 18:31:55 »
no właśnie patrzyłem wcześniej na to i jest napisane N/Z, czyli chyba wszystko zależy od interpretacji lekarza :huh:

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #410 dnia: Kwiecień 10, 2016, 19:38:37 »
czyli w podaniu należy zaznaczyć przeniesiony do rezerwy, jeżeli byłem na komisji i mam książeczke?
Może być, z praktyki wiem że oni i tak tego nie czytają :szalony:

no właśnie patrzyłem wcześniej na to i jest napisane N/Z, czyli chyba wszystko zależy od interpretacji lekarza :huh:
Niewiele jest osób które mają prosty kręgosłup. Ważne aby nie uposledzało to Twojej sprawności fizycznej. Jak upośledza to N.

Offline amber1004952

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #411 dnia: Kwiecień 11, 2016, 16:14:43 »
Witam, sprawa jest taka:
Obecnie jestem ochotnikiem KSRG, podoba mi się to i chciałbym spróbować sił gdzieś wyżej.
Czy jest sens w ogóle składać dokumenty do SGSP Warszawa?

Oceny na świadectwie:
Fizyka, angielski 5
Wos, geografia 4
Matematyka, chemia 2
Wf oczywiście 6

Matura.
Angielski podst. 70%
Matematyka, geografia podst. 34%

Ukończona wojskowa służba przygtowowacza tak w nawiasie.
Proszę o odpowiedź



Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 11, 2016, 16:35:28 »
Bez fizyki lub chemii Twoje podanie nie będzie rozpatrywane. Nawiasem mówiąc Twoje wyniki są bardzo słabe.

Offline Psycho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 11, 2016, 17:49:50 »
Witam, sprawa jest taka:
Obecnie jestem ochotnikiem KSRG, podoba mi się to i chciałbym spróbować sił gdzieś wyżej.
Czy jest sens w ogóle składać dokumenty do SGSP Warszawa?

Oceny na świadectwie:
Fizyka, angielski 5
Wos, geografia 4
Matematyka, chemia 2
Wf oczywiście 6

Matura.
Angielski podst. 70%
Matematyka, geografia podst. 34%

Ukończona wojskowa służba przygtowowacza tak w nawiasie.
Proszę o odpowiedź

Z takimi wynikami masz ~48pkt. rekrutacyjnych. W tamtym roku ostatni rezerwowy który się dostał miał około 138.

Offline eksajt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 11, 2016, 22:36:34 »
"kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia w wyniku potwierdzenia efektów uczenia się zobowiązany jest dołączyć, do dokumentów wymaganych w postępowaniu rekrutacyjnym, decyzję w sprawie potwierdzenia efektów uczenia się, wydaną przez wydziałową komisję do spraw potwierdzenia efektów uczenia się lub uczelnianą komisję do spraw potwierdzania efektów uczenia się"

ktoś wie o co chodzi ?

Offline kluczyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • wiklina to nie oficer ;)
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 12, 2016, 16:55:45 »
Pozwolę sobie wrócić do jednego wątku, bo w sumie nie jest to dla mnie jasne :p Jeśli jestem tegorocznym maturzystą, to w podaniu wpisać sobie wykształcenie gimnazjalne? A może lepiej zapytać kogoś na miejscu, gdy będę składał papiery...
Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy...

Offline cino96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 12, 2016, 17:21:39 »
Póki nie skończyłeś wpisujesz gimnazjalne (przynajmniej na WAT-ie tak było), możesz też poczekać aż ukończysz szkołe i wtedy złożyć podanie. Dla 100% pewności zawsze można zadzwonić do sekretariatu, tam bardzo miłe panie na pewno Ci wszystko wytłumaczą :)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 12, 2016, 18:57:47 »
"kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia w wyniku potwierdzenia efektów uczenia się zobowiązany jest dołączyć, do dokumentów wymaganych w postępowaniu rekrutacyjnym, decyzję w sprawie potwierdzenia efektów uczenia się, wydaną przez wydziałową komisję do spraw potwierdzenia efektów uczenia się lub uczelnianą komisję do spraw potwierdzania efektów uczenia się"

ktoś wie o co chodzi ?

Prawdopodobnie tyczy się osób studiujących IBP w cywilu.

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 12, 2016, 19:30:48 »
Czy orientujecie się ile trzeba mieć punktów żeby dostać się na niestacjonarne do SGSP?
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 12, 2016, 20:08:48 »
Czy orientujecie się ile trzeba mieć punktów żeby dostać się na niestacjonarne do SGSP?

powyżej 80 pkt taki mają próg minim nawet jak nie są wypełnione wszystkie miejsca, składałem rok temu tak samo jest na IBC  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 21:14:14 wysłana przez mish3lls »

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #420 dnia: Kwiecień 12, 2016, 20:09:21 »
Czy orientujecie się ile trzeba mieć punktów żeby dostać się na niestacjonarne do SGSP?

powyżej 80 pkt taki mają próg minim nawet jak nie są wypełnione wszystkie miejsca, składałem rok temu tak samo jest na IBC  :fiuu:

Offline cino96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #421 dnia: Kwiecień 12, 2016, 20:20:36 »
Takie pytanie: polecanie ogólnie plan awaryjny studiowania rok na cywilnych zaocznie i poprawianie matur, czy Waszym zdaniem lepiej po prostu pójść do pracy skupić się na treningu i nauce :) ?

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #422 dnia: Kwiecień 13, 2016, 15:23:34 »
plan B to szkoła aspirancka  -_-

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #423 dnia: Kwiecień 13, 2016, 16:29:24 »
U mnie plan B to WAT.  Ewentualnie aspirantka.
Zostało jeszcze mi do zrobienia USG i internista :). Ale dopiero na wtorek mam USG, więc trzeba czekać. Na razie chyba wszystko w porządku jest :).
I będzie po badaniach psychologicznych i lekarskich.
Badania psychologiczne miałem robione 2 razy( testy, rozmowa z psychologiem), zarówno przez Wojskową Pracownię Psychologiczną jak i przez RWKL.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2016, 16:34:50 wysłana przez Piotrek 95 »

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SGSP w 2016?
« Odpowiedź #424 dnia: Kwiecień 13, 2016, 17:57:56 »
Jaki kierunek na wat piotrze?