Autor Wątek: Wydajność hydrantu  (Przeczytany 2602 razy)

Offline adrian88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Wydajność hydrantu
« dnia: Lipiec 15, 2015, 20:14:12 »
Witam wszystkich kolegów
Bardzo bym prosił o pomoc w wydajności hydrantów  i jak obliczyć współczynnik K            K=Q:pierwiastek z P   ale skąd zabrac to ciśnienie bo w żaden sposob mi to niwychodzi :/  bardzo prosze o pomoc bede wdzięczny albo moze ktoś zrobił jakiś programik w Exelu  co oblicza  prosze

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Wydajność hydrantu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2015, 20:29:43 »
 Q=K√(10P)

A teraz po polsku, co chcesz mierzyć?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Wydajność hydrantu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2015, 21:28:03 »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline adrian88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wydajność hydrantu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2015, 21:54:22 »
Wydajność hydrantu  potrzebuje mierzyć   czyli z tego wzoru wynika ze przy 0,25 Mpa i K= 42,5  Q=1,12 L/s  dobrze obliczam to ??

chce się dowiedziec jeszcze jak  obliczyś współczynnik K ??? dla danek dyszy chyba ze moze mi ktoś podać  rozmiar  i  współczynnik K

powyżej fi 13

bo z tego co znalazłem to
d 10        K= 42,5
d 12         K=72
d 13          K=85,00
d 31,20   K=636,00

ale niewiem czy to jest dobre

czy do badania  ciśnienia węży ppoż max co 5 lat    potrzebne są jakies dodatkowe uprawnienia czy wystarczy kurs konserwatora Hydrantów ???

Bardzo dziękuje