Autor Wątek: ETATY DO PSP  (Przeczytany 3218 razy)

Offline mfireb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
ETATY DO PSP
« dnia: Maj 03, 2006, 12:59:31 »
Witam

Czy wie może ktoś kiedy będą etaty (przyjęcia) do komend miejskich, powiatowych, albo kiedy powstanie projest ustawy o restrukturyzacji komend, jak by ktoś miał może taki projekt i podesłał bym był wdzięczny mfireb@wp.pl

Pozdrawiam

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: ETATY DO PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2006, 20:52:05 »
Jeśli chodzi o nabór to trwają egzaminy, lekarz, psychotesty, sprawnościówka.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Ewa20

  • czarnulka
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • cześć to tylko ja
Odp: ETATY DO PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2006, 09:38:06 »
Witam

Czy wie może ktoś kiedy będą etaty (przyjęcia) do komend miejskich, powiatowych, albo kiedy powstanie projest ustawy o restrukturyzacji komend, jak by ktoś miał może taki projekt i podesłał bym był wdzięczny mfireb@wp.pl

Pozdrawiam
\


moge ci powiedzieć że nabor do psp jest miejwięcej 2-3 razy w roku . Mam troszke z tym doczynienia i moge powiedziec że niestety istnieje selekcja dokładna. Tak jak ci pisał poprzednik to najpierw sa skladane dokumenty, testy sprawnościowe potem rozmowa kwalifikacyjna (za to wszystko dostaje sie punkty ) potem najlepsi wysylani sa na testy psychologiczne. Jesli zdałęs to zostajesz wcielony dop slużby potem idziessz na kurs szeregowcow jesli nie jesteś po szkole oczywiście pożarniczej. A potem to tylko prsaca i pomoc innym....
czarnulka

Offline marcinndg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: ETATY DO PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2006, 18:02:08 »
PYTAJCIE W KOMENDACH GLOWNYCH I MIEJSKICH W GDANSKU WIEM ZE COS MA BYC W NAJBLIZSZYM CZASIE ;)

Offline Deteor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: ETATY DO PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2006, 23:05:55 »
Cytuj
... potem najlepsi wysylani sa na testy psychologiczne. Jesli zdałęs to zostajesz wcielony dop slużby potem idziessz na kurs szeregowcow jesli nie jesteś po szkole oczywiście pożarniczej. A potem to tylko prsaca i pomoc innym....
Z tego co wiem, to po psychologu jeszcze komisja lekarska jest i dopiero po tym przyjmują do służby.

Offline Ewa20

  • czarnulka
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • cześć to tylko ja
Odp: ETATY DO PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2006, 14:54:56 »
drog kolego WKL to i tak trzeba przejśc starając sie do służby ale zgadzam sie z tobą  że musi być komisja. Jednak wiesz jeżeli chosdzi o komisje lekarska to tylko formalność bo przechodząc test sprawnościowy musisz przynieść ze soba zaświadczenie lekarskie że jesteś zdolny do testu.

Pozdrawiam
czarnulka

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: ETATY DO PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2006, 15:09:25 »
Ewa20: mówisz o dwóch różnych rzeczach. Dobrze wiesz że te zaświadczenia o zdolności przystąpienia do testu wyda ci kazdy lekarz pierwszego kontaktu, tak samo jak zaświadczenie lekarskie że możesz studiowac itd. więć jest to nic więcej jak pic na wode! a jeśli chodzi o badania lekarskie po testach to nie bądź taka pewna że każdy je przejdzie, a szczególnie u laryngologa jeśli ktoś ma problemy z przegroda nosową to od razu out. No chyba że ktos komuś coś..... to wtedy nawet z duża wadą wzroku przechodzi bez problemów, ale to już inna bajka. Wiec uczulam wszystkich chętnych żeby nie słuchali że badania lekarskie to formalnośc bo mogą się nieźle przejechać.

Pozdrawiam

Offline Ewa20

  • czarnulka
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • cześć to tylko ja
Odp: ETATY DO PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2006, 13:29:54 »
Ewa20: mówisz o dwóch różnych rzeczach. Dobrze wiesz że te zaświadczenia o zdolności przystąpienia do testu wyda ci kazdy lekarz pierwszego kontaktu, tak samo jak zaświadczenie lekarskie że możesz studiowac itd. więć jest to nic więcej jak pic na wode! a jeśli chodzi o badania lekarskie po testach to nie bądź taka pewna że każdy je przejdzie, a szczególnie u laryngologa jeśli ktoś ma problemy z przegroda nosową to od razu out. No chyba że ktos komuś coś..... to wtedy nawet z duża wadą wzroku przechodzi bez problemów, ale to już inna bajka. Wiec uczulam wszystkich chętnych żeby nie słuchali że badania lekarskie to formalnośc bo mogą się nieźle przejechać.



Drogi emerze

masz zupełną racje co do tego! Bol napisałam to dosyć ogólnie. Ale kjeżeli chodzi o badania ookulistyczne, to na samym wsępie rekrutacji są ustalone rzeczy że wadą wzroku nie jest osoba zdolna do służby (eleminuje to jkonkurenta od razu), ajeżeli chodzi o laryngologa to zgadzam się się ,( strażak bez węchu to błąd wielki)



P>S> Jeszcze jakieś zastrzeżenia widzisz?


pozdrawiam
czarnulka

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: ETATY DO PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:51:48 »
Witam.
Juz kiedys gdzies o tym pisalem, ale sie powtorze aby uciac wszelkie dywagacje nt. jakie schorzenia mozna miec a jakich nie mozna miec ubiegajac sie o przyjecie do sluzby w PSP:
Rozporzadzenie Ministra SWiA z dnia 8 grudnia 1998 roku Dz.U. nr 159 poz. 1050.
Tam jest wszystko napisane.
Jakby co sluze uprzejmie pdf-em, moge wyslac via e-mail.
Pozdrawiam
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim