Autor Wątek: Zjazd Gminny & Powiatowy  (Przeczytany 3016 razy)

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Zjazd Gminny & Powiatowy
« dnia: Maj 03, 2006, 11:47:10 »
Zbliza sie zjazd gminny u nas więc mam pytanie jak to u was jest na tych zebraniach jak to sie odbywa jakie tematy najbardziej poruszacie lub chcecie poruszyc .
Spróbuje wchłonąć najwiecej z waszych postów wybieram sie pierwszy raz i jestem lekko zestresowany.
O tych tematach to bynajmniej niechce ściąg od was tylko czystą proze zycia jak to jest u was walicie prosto z mostu co wam w duszy leży czy jak to jest..???
A jeżeli poddacie kilka tematów to moze i skorzystam mam 2 juz opracowane ale wiecie wchodzi sie na zebranie i na dzień dobry człowieka zatyka i moge zapomniec ^_^ .
Mozecie i o powiatówce pogadac w sumie nie za wiele sie to różni.
Czekam na  wypowiedzi tych co juz maja takie spotkania za sobą a jakby jakaś niejasność to bede na bieżąco śledził wasze odpowiedzi.
pozdrawiam

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Zjazd Gminny & Powiatowy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2006, 11:58:18 »
Ja ostatno bylem na zjezdzie gminnym (tez po raz pierwszy), wszystko wygląda jak na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, poruszane są rozne tematy, bedziecie wybierać Komendanta gminnego, prezesa itp., pozniej (nie wiem jak to bedzie u Was) bedzie czesc nie oficjalna. Oczywiscie na zebraniu bedą przedstawiciele wszystkich OSP w Twojej gminie, przedstawiciele wladz gminy, przedstawiciele Związku OSP, przedstawiciele PSP itd. Wlasciwie to nie ma sie czym przejmowac, bo cale zebranie bedzie (powinno) przebiegac szybko i sprawnie.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zjazd Gminny & Powiatowy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2006, 10:22:39 »
To ze zebranie przebiegnie dość szybko i napewno sprawnie tym sie nie martwie chciałbym ruszyć troche tematu naszej OSP bo z tego co wiem to nasza delegacja robiła w tamtym roku tylko "piekne tło" do całej oprawy.

Jak dyskretnie wkraść sie w arkana łask i przy wiekszościowym składzie osób dorosłych bo nie powiem starych mozna zabrac głos w dyskusjii jak to u was bywa jak to rozmowa (dyskusja) przebiega bo coś czuje ze mozna bedzie mówić o podziale starsi i młodsi.

Najbardziej interesuje mnie punkt o sprawozdaniu komisji manadatowej. (takowyś mandant z zaproszeniem dostałem / wygląd jak na wyborach partii ^_^ ).
 
pozdrawiam świątecznie  -_-

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zjazd Gminny & Powiatowy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2006, 14:28:13 »
To ze zebranie przebiegnie dość szybko i napewno sprawnie tym sie nie martwie chciałbym ruszyć troche tematu naszej OSP bo z tego co wiem to nasza delegacja robiła w tamtym roku tylko "piekne tło" do całej oprawy.

Jak dyskretnie wkraść sie w arkana łask i przy wiekszościowym składzie osób dorosłych bo nie powiem starych mozna zabrac głos w dyskusjii jak to u was bywa jak to rozmowa (dyskusja) przebiega bo coś czuje ze mozna bedzie mówić o podziale starsi i młodsi.

Najbardziej interesuje mnie punkt o sprawozdaniu komisji manadatowej. (takowyś mandant z zaproszeniem dostałem / wygląd jak na wyborach partii ^_^ ).
 
pozdrawiam świątecznie  -_-

A więc na cytowane tu przezemnie pytanie wciąż czekam na odpowiedz !!!

Dodam że u mnie zjazd odbyl sie szybko i sprawnie -powiedzmy-???
Dużo było w tym sztuczności i maleńkie zaangażowanie wersja żuć pytanie prosto z mostu nie dało skutku gorzej zostałem zgaszony na początku wypowiedzi - wypowiedzi których nie było prawie wcale to był prawie monolog :angry:

Cóż były jakies wyróżnienia dla ludzi których pierwszy raz widziałem w straży :huh:
głosownie też było takie że.... :/
Jedynym pocieszeniem jest to ze na zjeździe było więcej młodych ludzi i moze za 4 lata bedzie inaczej na zjeździe bo to co było osobiście mnie rozczarowało :wacko:

A co tam u was się działo???

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Zjazd Gminny & Powiatowy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2006, 09:53:39 »
Ja też byłem na Zjezdzie Gminnym po raz pierwszy i nie powiem że było spokojnie. Przedstawiciele samorządu (burmistrz) są przeciw straży i chcieli wrzucić więcej swoich osób do zarządu aby muc sterować. Jednak takiej liczby osób w zarządzie zabrania statut ale oni nadal się upierali przy swojm. Walka była dość ostra bo kilka OSP jest za burmistrzem, ale i tak przeciwnicy mieli większość. Doszło do tego że prawie trzeba by było na nowo przeprowadzać zebrania sprawozdawczo-wyborcze we wszystkich OSP w gminie, ale przedstawiciele Związku zabrali głos i grupa burmistrza musiała skapitulować. Całe zebranie było szyte grubymi nićmi tak wogóle bo np. w programie było głosowanie o udzielenie absolutorium ale tak wogóle to tego głosowania nie było!!! To tylko jeden z absurdów jakie udało mi się wychwycić.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zjazd Gminny & Powiatowy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2007, 18:59:02 »
A czy do zarządu miejsko-gminnego mogą być wybierani tylko przedstawiciele do zarządu z danej osp, czy np jest jakaś pula wolnych mandatów tak, że do zarządu może wejść ktoś z delegatów na zjazd?
Bo piszecie że władze gminy chciały wepchnąć jak najwięcej swoich osób!

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Zjazd Gminny & Powiatowy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2007, 20:52:21 »
Istnieje mozliwość zwiekszenia składu zarządu o 20%. Czyli Zarząd może dokoptowąć sobie 20%.
U nas do Zarząddyu Gminnego dokoptowaliśmy tym sposobem Wójta i Przewodniczącego Rady, natomiast w Zarządzie Powiatowym dzięki tym 20% w zarządzie zasiedli Starosta, Wicestarosta, Komendant Powiatowy.

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Zjazd Gminny & Powiatowy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2007, 15:18:06 »
JA tez mialem ostatnio pierwsze zebranie zarzadu miejsko gminego i nie powiem ze przebiegalo ono spokojnie ,z ustepujacego zarzadu nikt nie raczyl sie zjawic i mielismy problem czy mozemy wybrac nowy zarzad ale wybralismy po wielu sporach a ja mimo mlodego wieku zostalem wiceprezesem i mysle ze razem z kolegami moze wrescie cos zrobimy dla gminej osp w przeciwienstwie do naszych poprzednikow ktorzy byli tylko na papieze a nic nie robili:)
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Zjazd Gminny & Powiatowy
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2007, 23:59:22 »
Grom@. Do zarządu miejsko -gminego czy gminego wybiera się kandydatow z delegatów na zjazd którzy maja mandaty , sa to przedstawiciele z każdej jednostki działajacej na terenie gminy itd.(u nas bylo po 5 delegatów z kazdej osp z urzedu byl prezes i naczelnik i 3 innych ). NA zjezdzie zarzadu miejsko -gminnego jest wybierany zarzad i komisja rewizyjna tylko z delegatow przedstawicieli kazdej jednostki wiadomo prezes wchodzi z urzedu (bo mogła by byc sytuacja ze nie bylo by przedstawiciela jakiejs jednostki w gminie ) A Teraz strażakkg : Jezeli wójt i przewodniczacy rady był delegatem na zjazd to mogliście ich wybrać zarządu gminy oczywiście przez głosowanie , a jezeli byli tylko gośćmi zaproszonymi to nie ( chyba ze przyjeliscie opcje przyspieszona kiedys to sie robilo i mundury sie kupowalo a p prezes starosta tarnogorski szedl do ciupy ) pozdrawiam u nas juz zaczynaja sie zebrania sprawozdawcze

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zjazd Gminny & Powiatowy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2007, 08:48:33 »
dzwon53 - przestudiuj sobie statut ZOSP RP, szczególnie § 22 ust. 3 - 5, § 51 i § 62. Po lekturze zmienisz zdanie i nie będziesz pisał głupo :wacko:t.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe