Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1009998 razy)

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3750 dnia: Lipiec 15, 2016, 20:37:17 »
Nikt nie będzie wiedział na pewno z dokumentacji, że robiłeś sobie zabieg( bo robisz to prywatnie!). Komisja nie ma wglądu do tego.
Chyba, że przyznasz się. Idź najlepiej do okulisty jakiegoś i niech sprawdzi, czy widać jakieś 'ślady' po zabiegu.

Offline rodflix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3751 dnia: Lipiec 15, 2016, 20:45:35 »
Bzdura - komisja ma do tego wgląd. Nawet pielęgniarka ma dostęp do dokumentacji medycznej, nie mówiąc o komisji złożonej z lekarzy specjalistów, a myślę że w badaniach tego kalibru na pewno będą w to patrzeć, chociażby po to, żeby żaden kandydat nie przyszedł na janusza i nie zataił żadnej operacji. Do takich danych może mieć dostęp nawet ubezpieczyciel.
To że prywatnie też nie ma znaczenia, KAŻDY zakład opieki zdrowotnej, jeśli wykonuje jakiś zabieg ma prawny obowiązek wpisać to w papiery pacjenta. Jedyna różnica to to, że u prywaciarzy historię chorobową przechowuje się 10 lat, a nie 20 jak w publicznych placówkach.
Dalej się tylko zastanawiam po co to zatajać? przecież korekcja w żaden sposób nie wyklucza ze służby.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 20:50:56 wysłana przez rodflix »

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3752 dnia: Lipiec 15, 2016, 20:50:59 »
Bzdura - komisja ma do tego wgląd. Nawet pielęgniarka ma dostęp do dokumentacji medycznej na uzasadniony wniosek, a myślę że badania tego kalibru są odpowiednim uzasadnieniem, tym bardziej że siedzą tam lekarze specjaliści, a nie pielęgniarki. Ba, do takich danych może mieć dostęp nawet ubezpieczyciel.
To że prywatnie też nie ma znaczenia, KAŻDY zakład opieki zdrowotnej, jeśli wykonuje jakiś zabieg męNa prawny obowiązek wpisać to w papiery pacjenta. Jedyna różnica to to, że u prywaciarzy historię chorobową przechowuje się 10 lat, a nie 20 jak w publicznych placówkach.
Kolego nie siej fermentu. Tyle Ci powiem. Byłem na komisji w RWKL i MSWiA i co ? Nikt nie wiedział, że miałem robioną korektę wzroku.
Komisji nie interesuje nic po za ich badaniami i tyle, chyba, że ''pochwalisz'' się jak mój kolega, że ma alergię całoroczną, mimo że nie widać jej, i dostał w RWKL kategorię N, przez własną głupotę.
Myślcie trochę Panowie, żeby samemu nie wpieprzyć się. Ale zawsze znajdzie się znawca, co twierdzi inaczej, a nawet na komisji nie był. Pozdro bez hejtu.

Offline rodflix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3753 dnia: Lipiec 15, 2016, 21:02:43 »
Żaden ze mnie znawca - pracuję w służbie zdrowia i wiem jakie są realia, i  znam ustawy, z którymi polecam się zaznajomić zanim komuś się coś radzi. Więc po kolei:
"Nikt nie będzie wiedział na pewno z dokumentacji, że robiłeś sobie zabieg( bo robisz to prywatnie!)." - jak pisałem, prywatne ośrodki mają taki sam obowiązek uzupełniania dokumentacji jak ośrodki publiczne, jedyna różnica to krótszy okres przechowywania
"Komisja nie ma wglądu do tego." - Komisja, jak każdy zespół lekarzy ma wgląd do tego

A teraz - to że ma wgląd do tego, nie oznacza rzeczywiście, że na to popatrzą, czy też nawet otworzą teczkę, więc istotnie nie muszą wiedzieć co tam jest. Komisja komisji nie równa, jedni mogą mieć wyjebane, drudzy będą wertować każdą kartkę, nie ma reguły. A to że ktoś się do czegoś przyzna czy nie - tutaj masz rację. Po prostu trzeba myśleć co się mówi i tyle. Wracają do pierwszego pytania, to nie wiem czy po korekcie są jakieś widoczne ślady, ale zakładam że tak, i być może wprawne oko je wychwyci, ale zawsze może nic nie mówić do momentu aż sam zapyta. A nuż nie zapyta. Poza tym korekcja wzroku w niczym nie przeszkadza.
Zanim znowu kogoś zwyzywasz od hejterów przeczytaj ze zrozumieniem co ten ktoś napisał.

Offline myg-mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3754 dnia: Lipiec 16, 2016, 00:18:01 »
Radix plecie bzdury, wielki specjaliscta od realiów:P
Komisja orzekająca jest ostatnim elementem w badaniach. Każdy po psychologu dostaje obiegówkę i chodzi od lekarze do lekarza. Każdy lekarza przeprowadza badania według własnych kompetencji jak czegoś nie wychwyci to wam się udaje ale to specjaliści i wiedza na co zwracać uwagę a te badania są bardzo dokładne. Jak coś jest nie tak to tego nie ukryjesz. Na koniec komisja orzeka i trwa to 3 minuty zdolny czy nie zdolny.  To nie CSI zdrowotne zagadki aspirujących na aspirantów. Teczki ...hehe. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w służbie

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3755 dnia: Lipiec 16, 2016, 11:14:03 »
Radix plecie bzdury, wielki specjaliscta od realiów:P
Komisja orzekająca jest ostatnim elementem w badaniach. Każdy po psychologu dostaje obiegówkę i chodzi od lekarze do lekarza. Każdy lekarza przeprowadza badania według własnych kompetencji jak czegoś nie wychwyci to wam się udaje ale to specjaliści i wiedza na co zwracać uwagę a te badania są bardzo dokładne. Jak coś jest nie tak to tego nie ukryjesz. Na koniec komisja orzeka i trwa to 3 minuty zdolny czy nie zdolny.  To nie CSI zdrowotne zagadki aspirujących na aspirantów. Teczki ...hehe. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w służbie
Popieram :). Pamiętajcie teoria a praktyka  to co innego. Zawsze praktyka >> teoria. Będziecie na komisji, to zobaczycie, że to inaczej wygląda w praktyce.
Koniec tematu :).

Offline meser998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3756 dnia: Lipiec 16, 2016, 11:50:57 »
Ponawiam pytanie,bo burdel jest w tym wątku, czy ktoś jest chętny na nocleg z 19 na 20 lipca i 20 na 21 lipca dwie noce w dniach gdy są badania lekarskie w Poznaniu.  ^_^  w. 2-3 osoby taniej. Pisać PW .

Offline heeeyy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3757 dnia: Lipiec 16, 2016, 13:26:57 »
Uwaga!!!!!
Bardzo ważna informacja dla osób mających podbić badania w Rzeszowskiej komisji.
Pulmonolog- będzie przyjmował tylko w Poniedziałek o 13:30
Później udaje się na urlop i mogą być cyrki więc przekazujcie dalej informacje niech wszyscy będą.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3758 dnia: Lipiec 16, 2016, 21:07:56 »
Myślę że to jest do wykrycia, poza tym taki zabieg ląduje w twojej dokumentacji medycznej, do której ma dostęp każdy lekarz i inny pracownik służby zdrowia, i która na bank będzie przeglądana przy badaniach. Ale po co ściemniać? nikt przecież nie zabrania laserowej korekcji wzroku.
Gó***o prawda :tuba: cała opinia opiera się na tym co zobaczą lekarze na własne oczy oraz co wyjdzie w badaniach (RTG, EKG, krew, mocz). Jak wychodzą jakieś nieprawidłowości to albo badania są rozszerzane na koszt państwa lub dostajesz "niezdolny". Wtedy możesz samemu wykonać dodatkowy pakiet badań i się ostatecznie odwoływać.
Jakbym nie podał w ankiecie zdrowotnej że miałem prostowaną przegrodę (na NFZ) to prawdopodobnie nikt by się o tym nie dowiedział (jak o innych rzeczach które mi dolegały  :szalony: )

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3759 dnia: Lipiec 17, 2016, 14:59:28 »
Szukam drugiej osoby do pokoju w Poznaniu, hotel Jowisz, bardzo blisko szpitala w którym będą badania, cena ~35 zł na osobe za noc, z wtorku na środę i z środy na czwartek :P

Offline meser998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3760 dnia: Lipiec 17, 2016, 15:44:42 »
Ja jestem chętny, odpisz na PW. :)

Offline rodflix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3761 dnia: Lipiec 17, 2016, 16:59:44 »
Dobra, widzę że nikt nie potrafi czytać. Drzyjcie się dalej jak wiecie lepiej i nie czytacie ze zrozumieniem. Ja się wyłączam :)

Offline Mateusz12998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3762 dnia: Lipiec 17, 2016, 17:08:11 »
Takie pytanie, jeśli termin wizyty u psychologa mam 20 to mogę przyjechać dzień wcześniej, wziąć obiegówkę i robić pozostałe badania?

Offline Kajster

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3763 dnia: Lipiec 17, 2016, 21:27:23 »
Wie ktoś może kiedy będę wiedział że przeszedłem pozytywnie wszystkie badania.? Czy może taką informację dostaje się od razu przed wyjściem od danego specjalisty.?

Oraz pytanie jeśli wystawi N-ke to jak i kiedy się odwoływać od decyzji.?

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3764 dnia: Lipiec 17, 2016, 23:09:58 »
Szukam drugiej osoby do pokoju w Poznaniu, hotel Jowisz, bardzo blisko szpitala w którym będą badania, cena ~35 zł na osobe za noc, z wtorku na środę i z środy na czwartek :P

nieaktualne już jak coś ;)

Offline kotmira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3765 dnia: Lipiec 18, 2016, 07:23:46 »
Wie ktoś może kiedy będę wiedział że przeszedłem pozytywnie wszystkie badania.? Czy może taką informację dostaje się od razu przed wyjściem od danego specjalisty.?

Oraz pytanie jeśli wystawi N-ke to jak i kiedy się odwoływać od decyzji.?

Jeśli lekarz specjalista nie powie Ci, że coś jest nie tak i strzeli swoimi pieczątkami to masz Z, jeśli coś będzie odbiegało od norm od razu Ci to powie.

Offline NocnyNarrator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3766 dnia: Lipiec 18, 2016, 07:51:32 »
Jest ktoś z Poznania na głównej liście i czeka na list z terminem badań? :)Wod

Offline aga16091992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3767 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:19:34 »
.

Offline michalsz04

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3768 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:32:56 »
Dajcie ktoś znać jak w Katowicach po badaniach  ^_^

Offline NocnyNarrator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3769 dnia: Lipiec 18, 2016, 13:02:07 »
Ktoś w Poznaniu na 8-9 sierpnia? Można wynająć razem pokój  :mellow:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 915
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3770 dnia: Lipiec 18, 2016, 13:42:25 »
A propos dokumentacji medycznej:
Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 186)
Art.  26. [Udostępnianie dokumentacji medycznej]
1. Podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych udostępnia dokumentację medyczną pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu, bądź osobie upoważnionej przez pacjenta.
2. Po śmierci pacjenta, prawo wglądu w dokumentację medyczną ma osoba upoważniona przez pacjenta za życia.
3. Podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych udostępnia dokumentację medyczną również:
(...);
7a)  komisjom lekarskim podległym ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, wojskowym komisjom lekarskim oraz komisjom lekarskim Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Agencji Wywiadu, podległym Szefom właściwych Agencji;

Si vis pacem, para bellum

Offline wblaz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3771 dnia: Lipiec 18, 2016, 19:03:48 »
Ktoś po pierwszym dniu badań w Poznaniu jest tu? :D

Offline strażak 95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3772 dnia: Lipiec 18, 2016, 22:04:26 »
Witam. Właśnie Panowie jak tam po pierwszym dniu badan w Poznaniu ?? -_-

Offline Radek1993

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3773 dnia: Lipiec 18, 2016, 22:10:35 »
W porządku mi pozostał psycholog, ekg i kardiolog. Wszystko idzie w miarę sprawnie ale istnieje ryzyko ze trzeba będzie zostać jeszcze jeden dzień w Poznaniu i do psychiatry pójść z rana. Jakieś pytania?

Offline strażak 95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3774 dnia: Lipiec 18, 2016, 22:13:29 »
Czyli badania ogolnie spoko ? Jezeli chodzi o lekarzy ?