Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1010042 razy)

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3725 dnia: Lipiec 14, 2016, 22:23:31 »
Witam.
Napisałem pismo odnośnie warunków tegorocznego naboru do szkół aspirantów PSP , a dokładniej próby Harwarda aby wprowadzono w niej zmiany. Pismo chcę wystosować do Komendanta Głòwnego PSP oraz komendantów SA PSP.
Osoby zainteresowane poparciem petycji proszę o kontakt na email eryko95@o2.pl lub w wiadomości PW

Możesz również zamiast wysyłać to pismo do Komendanta wsadzić sobie w dup* - efekt dokładnie ten sam ...
Kolego widze ze w tym roku to Twoja pierwsza próba wiec nie zdziwie sie ze jak wiekszosc dobrze sie przygotujesz lecz gdy za rok staniesz na tym podescie od Harvardu i serducho zacznie Ci walić bo zalezy Ci na przyszlosci i nie uda Ci sie przejsc Harvardu. Zaczniesz doceniac to co stara sie zrobic kolega troszke pokory...
Wiem to po sobie rok temu w Poznaniu 2 wynik na sprawnosci wiec jakis grubasek Ci tego nie mowi  :gwiazdki:
Zawsze warto próbować

Rozumiem rozumiem.
Jednak chodzi mi o to, że ludzie sobie wmówili, że Harvard to tylko formalność i nie ma się czym przejmować, a rzeczywistość pokazała zupełnie co innego. Nakręcali się strasznie niedokładnymi wynikami które sami sobie mierzyli w domu, nie jest powiedziane że jak biegasz i ćwiczysz to masz wysoką wydolność, to nie jest wprost proporcjonalne, większość wyciskała interwały czyli głównie szlifowali wytrzymałość a nie wydolność. Granica między trenowaniem wydolności a wytrzymałości jest bardzo bardzo cienka.

Skoro ktoś nie zaliczył tego testu to widocznie był powód, tak jak pisałem to że kręcisz świetne czasy na 1000 i 50 nie znaczy że Twoja wydolność jest bardzo wysoka, równie dobrze możesz mieć cholerną wytrzymałość i też przebiegniesz.

Rozumiem że boli ale ile można płakać i szukać winnych ?
Pora się pogodzić, że jeżeli nie zaliczyłeś Harvardu to masz słabą wydolność, i trzeba nad tym popracować koniec.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 10:05:16 wysłana przez Butel »

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3726 dnia: Lipiec 14, 2016, 22:51:46 »
Witam.
Napisałem pismo odnośnie warunków tegorocznego naboru do szkół aspirantów PSP , a dokładniej próby Harwarda aby wprowadzono w niej zmiany. Pismo chcę wystosować do Komendanta Głòwnego PSP oraz komendantów SA PSP.
Osoby zainteresowane poparciem petycji proszę o kontakt na email eryko95@o2.pl lub w wiadomości PW

Możesz również zamiast wysyłać to pismo do Komendanta wsadzić sobie w dup* - efekt dokładnie ten sam ...
Kolego widze ze w tym roku to Twoja pierwsza próba wiec nie zdziwie sie ze jak wiekszosc dobrze sie przygotujesz lecz gdy za rok staniesz na tym podescie od Harvardu i serducho zacznie Ci walić bo zalezy Ci na przyszlosci i nie uda Ci sie przejsc Harvardu. Zaczniesz doceniac to co stara sie zrobic kolega troszke pokory...
Wiem to po sobie rok temu w Poznaniu 2 wynik na sprawnosci wiec jakis grubasek Ci tego nie mowi  :gwiazdki:
Zawsze warto próbować

Rozumiem rozumiem.
Jednak chodzi mi o to, że ludzie sobie wmówili, że Harvard to tylko formalność i nie ma się czym przejmować, a rzeczywistość pokazała zupełnie co innego. Nakręcali się strasznie niedokładnymi wynikami które sami sobie mierzyli w domu, nie jest powiedziane że jak biegasz i ćwiczysz to masz wysoką wydolność, to nie jest wprost proporcjonalne, większość wyciskała interwały czyli głównie szlifowali wytrzymałość a nie wydolność. Granica między trenowaniem wydolności a wytrzymałości jest bardzo bardzo cienka.

Skoro ktoś nie zaliczył tego testu to widocznie był powód, tak jak pisałem to że kręcisz świetne czasy na 1000 i 50 nie znaczy że Twoja wydolność jest bardzo wysoka, równie dobrze możesz mieć cholerną wytrzymałość i też przebiegniesz.

Rozumiem że boli ale ile można płakać i szukać winnych ?

Pora się pogodzić, że jeżeli nie zaliczyłeś Harvardu to masz słabą wydolność, i trzeba nad tym popracować koniec.

Mój kumpel który ma z 10kg nadwagi i ze sportem tyle wspólnego ze sportem co ja z baletem zaliczył Harvard na 97, a ja robiąc wcześniej  u lekarza pomiary miałem wynik 109..a na szkole 78. W tym roku było coś nie halo z Harvardem tylko nikt do tego się nie przyzna.:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 10:05:52 wysłana przez Butel »

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3727 dnia: Lipiec 14, 2016, 23:13:07 »

Pora się pogodzić, że jeżeli nie zaliczyłeś Harvardu to masz słabą wydolność, i trzeba nad tym popracować koniec.
Totalna bzdura !
Powiedz mi jaka jest różnica miedzy wynikiem Harvardu 79 a 80 ? Ile razy Ci serduszko uderzy w tych dwóch pomiarach ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 10:06:21 wysłana przez Butel »

Offline Teoria

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3728 dnia: Lipiec 14, 2016, 23:29:20 »
Witam.
Napisałem pismo odnośnie warunków tegorocznego naboru do szkół aspirantów PSP , a dokładniej próby Harwarda aby wprowadzono w niej zmiany. Pismo chcę wystosować do Komendanta Głòwnego PSP oraz komendantów SA PSP.
Osoby zainteresowane poparciem petycji proszę o kontakt na email eryko95@o2.pl lub w wiadomości PW

Możesz również zamiast wysyłać to pismo do Komendanta wsadzić sobie w dup* - efekt dokładnie ten sam ...
Kolego widze ze w tym roku to Twoja pierwsza próba wiec nie zdziwie sie ze jak wiekszosc dobrze sie przygotujesz lecz gdy za rok staniesz na tym podescie od Harvardu i serducho zacznie Ci walić bo zalezy Ci na przyszlosci i nie uda Ci sie przejsc Harvardu. Zaczniesz doceniac to co stara sie zrobic kolega troszke pokory...
Wiem to po sobie rok temu w Poznaniu 2 wynik na sprawnosci wiec jakis grubasek Ci tego nie mowi  :gwiazdki:
Zawsze warto próbować

Rozumiem rozumiem.
Jednak chodzi mi o to, że ludzie sobie wmówili, że Harvard to tylko formalność i nie ma się czym przejmować, a rzeczywistość pokazała zupełnie co innego. Nakręcali się strasznie niedokładnymi wynikami które sami sobie mierzyli w domu, nie jest powiedziane że jak biegasz i ćwiczysz to masz wysoką wydolność, to nie jest wprost proporcjonalne, większość wyciskała interwały czyli głównie szlifowali wytrzymałość a nie wydolność. Granica między trenowaniem wydolności a wytrzymałości jest bardzo bardzo cienka.

Skoro ktoś nie zaliczył tego testu to widocznie był powód, tak jak pisałem to że kręcisz świetne czasy na 1000 i 50 nie znaczy że Twoja wydolność jest bardzo wysoka, równie dobrze możesz mieć cholerną wytrzymałość i też przebiegniesz.

Rozumiem że boli ale ile można płakać i szukać winnych ?

Pora się pogodzić, że jeżeli nie zaliczyłeś Harvardu to masz słabą wydolność, i trzeba nad tym popracować koniec.


To kto według ciebie ma tą wydolność?  Zresztą wystarczyło by zrobić test coopera i by wyszło kto tak naprawdę ma odpowiednią wydolność. Bo niezależnie jak bardzo ktoś będzie wytrenowany a wejdzie na harvarda i przed rozpoczęciem ma tętno 130+ to nie jest dla niego możliwe zaliczenie próby
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 10:06:50 wysłana przez Butel »

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3729 dnia: Lipiec 15, 2016, 00:48:48 »
Dokładnie w teście Coopera ,jeśli ktoś nie dał rady biec przez 12 minut można jednoznacznie powiedzieć, że nie masz wydolności, czy wytrzymałości, ale nie można tego powiedzieć przy próbie Harwarda wykonanej na egzaminie :krzyk: :krzyk:   :wall: :wall:
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline NocnyNarrator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3730 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:38:52 »
Zamiast starać się już o walkę na następny rok to płaczecie, że harvard, że to, że tamto... W tamtym roku było ciekawie czytać "Kto do SA PSP w 2015 roku" a w tym... Każdy się użala tylko, że mu nie wyszło. Odpadliście na harvardzie? Musisz się z tym pogodzić a nie wyżalać się na forum.

Offline meser998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3731 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:45:46 »
Siema, ludzie, którzy mają 20/21 lipca badania w Poznaniu !!! Czy jest ktoś chętny , by wziąć pokój z 19 na 20 i z 20 na 21 lipca ? :D Pisać PW, ja ostatnio byłem w cezamet, teraz myślę , ew o czymś co jest bliżej szpitala, chyba, że ktoś ma auto to cezamet i dorzucę się do beny. Pokoje w kilka osób tańsze są.  POZDRO  :straz:

Offline PSP SANOK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3732 dnia: Lipiec 15, 2016, 12:57:15 »
Witam Panowie właśnie przed chwilą zapukał do dzwi listonosz otwieram patrze przyszedł list ze szkoły aspirantów w krakowie poniżej przesyłam treść i moim skromnym zdaniem to co napisali jest nie uczciwie bo jakoś 5 os uwzględnili odwołanie.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3733 dnia: Lipiec 15, 2016, 13:12:03 »
Witam Panowie właśnie przed chwilą zapukał do dzwi listonosz otwieram patrze przyszedł list ze szkoły aspirantów w krakowie poniżej przesyłam treść i moim skromnym zdaniem to co napisali jest nie uczciwie bo jakoś 5 os uwzględnili odwołanie.

To jedynie, zażalenia dlaczego w Krakowie przyjęli, Częstochowa i Poznań twardo trzymały ze odwołań nie przyjmują
CZOSNKI <3

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3734 dnia: Lipiec 15, 2016, 13:30:09 »
Ja dzisiaj dostałem list z CS i więcej się rozpisali, dużo więcej.
Podali powód,  że nic mi nie przeszkodziło w robieniu Harvarda ani nic nie ingerowalo  w wyniki. I mam takie pytanie bo ja jakoś nie przypominam sobie aby nagrywali nasze próby ale to może mnie pawie zawodzic :)

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3735 dnia: Lipiec 15, 2016, 13:44:41 »
Ja dzisiaj dostałem list z CS i więcej się rozpisali, dużo więcej.
Podali powód,  że nic mi nie przeszkodziło w robieniu Harvarda ani nic nie ingerowalo  w wyniki. I mam takie pytanie bo ja jakoś nie przypominam sobie aby nagrywali nasze próby ale to może mnie pawie zawodzic :)

Była kamera na obręczy od kosza
CZOSNKI <3

Offline Jozekk14

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3736 dnia: Lipiec 15, 2016, 14:08:02 »
Czyli co te badania macie z gory narzucone daty czy sami sie rejestrujecie ?

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3737 dnia: Lipiec 15, 2016, 14:08:47 »
Czyli co te badania macie z gory narzucone daty czy sami sie rejestrujecie ?

Psycholog umowiony reszta we własnym zakresie
CZOSNKI <3

Offline kotmira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3738 dnia: Lipiec 15, 2016, 14:42:48 »
Dziś w Rzeszowie odpadła jedna osoba na badaniach. Więc jeśli kolejna osoba z listy przejdzie badania próg spadnie do 22 pkt. Myślę, że 15 pkt zamknie licznik.   :fiuu: :fiuu:

Offline Mate_-

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3739 dnia: Lipiec 15, 2016, 14:54:47 »
do Kotmira


na jakich badaniach odpadł ten chłopak ?

Offline Matey06

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3740 dnia: Lipiec 15, 2016, 14:57:22 »
Witam Panowie właśnie przed chwilą zapukał do dzwi listonosz otwieram patrze przyszedł list ze szkoły aspirantów w krakowie poniżej przesyłam treść i moim skromnym zdaniem to co napisali jest nie uczciwie bo jakoś 5 os uwzględnili odwołanie.
Również dostałem identyczne pismo, i skoro tak kluczowo się trzymają regulaminu, to dlaczego 2 osoby nawet przeszły harvarda w drugiej próbie, a z tego co wiem jedna z nich jest nawet w liczbie 95 osób wstępnie przyjętych, więc gdzie tutaj stosowanie się do regulaminu, chociaż by nie robili sobie śmiechu z takimi pismami  :klol: Nie ma tutaj chyba logicznego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, chyba że ktoś takowe posiada ? GL na badaniach  -_-

Offline Hami

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3741 dnia: Lipiec 15, 2016, 15:04:55 »
Zakladam ze te osoby nie odwolywaly sie od wyniku egzaminu jak wy,a od przebiegu egzaminu. Czyli np.komus sie poluzowal pulsometr (cos nie z winy kandydata)

Offline PSP SANOK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3742 dnia: Lipiec 15, 2016, 15:36:51 »
Zakladam ze te osoby nie odwolywaly sie od wyniku egzaminu jak wy,a od przebiegu egzaminu. Czyli np.komus sie poluzowal pulsometr (cos nie z winy kandydata)


I tu masz pewnie racje.

Offline Materson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3743 dnia: Lipiec 15, 2016, 16:00:01 »
W sumie brak szacunku do kandydatów żadnego nawet w piśmie jest napisane że nie ma odwołań i każdy ma prawo przystąpić tylko RAZ zatem dlaczego pozwolili w Krk kilku osobom poprawić? To jest śmieszne...

Offline Hami

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3744 dnia: Lipiec 15, 2016, 16:24:01 »
W**rwia mnie juz to wasze płakanie ... a nawet nie potraficie przeczytać regulaminu albo widzicie w nim tylko to co chcecie widzieć. Piszecie potem jakieś pierdoły,pisma do komendantów i Bóg wie co jeszcze.

"W sytuacji zakłócenia przebiegu części sprawnościowej lub jej przerwania z przyczyn niezależnych od kandydata, dopuszcza się drugą próbę. Decyzję w tej sprawie podejmuje komisja złożona z przewodniczącego komisji lub jego zastępcy, kierownika danej konkurencji oraz sędziego."

Offline rodflix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3745 dnia: Lipiec 15, 2016, 16:35:56 »
Teoretycznie, jeśli Ci, co chcą wysyłać pisma do komendanta głównego to rzeczywiście zrobią, to komendant MUSI się do tego jakoś ustosunkować, i wysłać odpowiedź. Ustawowo. Jeśli do dwóch tygodni odpowiedzi nie będzie, to wniosek/pismo jest rozpatrzone na korzyść piszącego. Więc nawet jeśli gówno im to da, to komendant dowie się że "opinia publiczna" jest wzburzona :D

Offline NocnyNarrator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3746 dnia: Lipiec 15, 2016, 16:58:03 »
Raczej wiesz gdzie komendant ma opinię publiczną.  :mellow: Pogódźcie się z porażką, przyjąć to na klatę i przygotować się do 2017!

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3747 dnia: Lipiec 15, 2016, 17:26:38 »
Przygotowaliśmy się na ten rok , za rok będzie to samo jak nic nie zmienią, dlatego trzeba działać teraz żeby za rok ta próba była bardziej sprawiedliwa w porównaniu z innymi konkurencjami. A nie że na pierwszym teście odpada 70% kandydatów z 6 konkurencji sprawnościowych :gwiazdki:
Oczywistym  jest że zły jest system , bo po co te testy teoretyczne skoro i tak muszą wszystkich przyjąć co przeszli sprawność! A jako aspiranci chyba jakiejś wiedzy się od nich wymaga ,to nie zawodówka
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 17:30:30 wysłana przez eryko95 »
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3748 dnia: Lipiec 15, 2016, 18:31:28 »
Witam. Mam takie pytanie czy jeśli miałem korektę laserową to bedzię to lekarz wiedział ze ja miałem ?? Bo bym nic nie mówił ze coś takiego miałem:P Dziekuje za odp i Pozdrawiam, sorry że Tu pisze

Offline rodflix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3749 dnia: Lipiec 15, 2016, 20:33:19 »
Myślę że to jest do wykrycia, poza tym taki zabieg ląduje w twojej dokumentacji medycznej, do której ma dostęp każdy lekarz i inny pracownik służby zdrowia, i która na bank będzie przeglądana przy badaniach. Ale po co ściemniać? nikt przecież nie zabrania laserowej korekcji wzroku.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 20:37:03 wysłana przez rodflix »