Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1009973 razy)

Offline jurek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3425 dnia: Lipiec 07, 2016, 20:23:51 »
Krakow nie ma listy czyżby ludzi brakło..?

Offline wneku6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3426 dnia: Lipiec 07, 2016, 20:25:39 »
Panowie powiem Wam jak wyglada moja sytuacja. Startowałem do aspirantki po raz trzeci. Od wielu lat uprawiam takie sporty jak piłka nożna, pływanie i lekkoatletyka. Uczestniczyłem w naborze do Komend dwa razy w tym ostatni raz półtora tygodnia temu miałem harvard i zaliczyłem. Nie wiem ile miałem bo nie podano mi wyniku. Ale jak wielokrotnie miałem treningi lekkiej i badanie harvardzkie to poniżej 100 nie schodziłem. Trzy dni temu brałem udział w naborze do Komendy i miałem sprawnościówkę. 1000 m - 2min 58 sek, 50 m - 6,4, drążek 30 podciągnięć. Wiem że jestem osobą mega przygotowaną i fizycznie i teoretycznie, bo przygotowywałem sie rok. Przychodzę na harvarda do CS PSP i mi wychodzi wskaźnik wydolności 79. No to są kurde po prostu jaja. I nikt mi nie powie że ten test był przeprowadzony dobrze. Bo pół roku temu na harvardzie w innej Komendzie mi wyszło 97, a teraz jestem kilka razy lepiej przygotowany.

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3427 dnia: Lipiec 07, 2016, 20:37:35 »
Jak dostalem wynik i tetno spoczynkowe 170 po minucie odpoczynku to sadzilem ze nie podzielili przez 2  i dali mi minutowe. Jeszcze jak by mi to na komputerze pokazali jak to wyglada a Tu czlowiek w tamtym roku 2:58 tysiaka w Poznaniu . Biegał sobie caly rok i takie tetno. Ide do lekarza tak to sie przebadac bo moze uratowali mi tym Harvardem zycie. I mam jakas chorobe  :szalony:

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3428 dnia: Lipiec 07, 2016, 20:38:37 »
Panowie powiem Wam jak wyglada moja sytuacja. Startowałem do aspirantki po raz trzeci. Od wielu lat uprawiam takie sporty jak piłka nożna, pływanie i lekkoatletyka. Uczestniczyłem w naborze do Komend dwa razy w tym ostatni raz półtora tygodnia temu miałem harvard i zaliczyłem. Nie wiem ile miałem bo nie podano mi wyniku. Ale jak wielokrotnie miałem treningi lekkiej i badanie harvardzkie to poniżej 100 nie schodziłem. Trzy dni temu brałem udział w naborze do Komendy i miałem sprawnościówkę. 1000 m - 2min 58 sek, 50 m - 6,4, drążek 30 podciągnięć. Wiem że jestem osobą mega przygotowaną i fizycznie i teoretycznie, bo przygotowywałem sie rok. Przychodzę na harvarda do CS PSP i mi wychodzi wskaźnik wydolności 79. No to są kurde po prostu jaja. I nikt mi nie powie że ten test był przeprowadzony dobrze. Bo pół roku temu na harvardzie w innej Komendzie mi wyszło 97, a teraz jestem kilka razy lepiej przygotowany.
Takich przypadków jest sporo, nie pozostaje nic jak pisać pismo do szkoły żeby za rok to zmienili, ja takie piszę i przydałyby się podpisy osób popierających , ale chyba nie ma jak ich zebrać wszystkich. Albo wpadajcie do Łodzi :D
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline Jozekk14

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3429 dnia: Lipiec 07, 2016, 20:38:55 »
Zasrany harvard sprint na 50 m i czlowiek bylby kurw w szkole , zycie ustawione ;(( szkoda gadac

Offline heeeyy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109

Offline lories93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3431 dnia: Lipiec 07, 2016, 20:45:11 »
124 osob krakow

Offline Hami

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3432 dnia: Lipiec 07, 2016, 20:48:29 »
Macie liste z krk.. 124 osoby

Offline Kajster

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3433 dnia: Lipiec 07, 2016, 21:05:21 »
Życie życiem, lekarze to raczej też nie jest bajka ;)

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3434 dnia: Lipiec 07, 2016, 21:50:24 »
Wiecie może kiedy mniej więcej ukaże się test teoretyczny z tego roku w necie ?
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3435 dnia: Lipiec 07, 2016, 21:54:50 »
Pewnie po teście teoretycznym będą wydawać kandydatom arkusze, to ktoś tu wrzuci

Offline maciek94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3436 dnia: Lipiec 08, 2016, 00:02:57 »
Dobra panowie, nie ma sensu się tutaj kłócić między sobą. Mi również się nie udało, jeśli Ci z góry na to pozwolą to za rok będę miał ostatnią szansę i mam nadzieję, że powiedzenie do trzech razy sztuka tym razem nie zawiedzie. Życzę powodzenia podczas dalszych etapów, a tym, którym się nie powiodło tak jak i mi więcej pokory i walki ! Pamiętajcie : dopóki walczysz jesteś zwycięzcą ! Zdrówka !

Offline Avensteye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3437 dnia: Lipiec 08, 2016, 00:18:53 »
Witajcie, to była moja druga i przedostatnia próba do CS PSP. W ubiegłym roku rezerwa zabrakło mi 2,2 pkt. W międzyczasie zrobiłem licencjat z ratownictwa medycznego, niestety dyplom odebrałem dziś dopiero (nie wliczyło mi się to do punktów preferencyjnych).
Nie jestem żadnym fanem teorii spiskowych, wręcz przeciwnie staram się trzeźwo patrzeć na wszystko.

W domu mierzyłem tętno spoczynkowe: 73/min, na ławeczce w Cz'wie około 80/min nie biorę tego "na sztywno" bo wiadomo błąd pomiaru z ręki, z tętnicy promieniowej. Po podłączeniu urządzenia miałem nagle 112/min - trochę duże rozbieżności.
Po "skakaniu" oczywiście nie mogłem zmierzyć tętna "z palca" bo nie miałem stopera, ale wydawało mi się też trochę zawyżone — ale to może mi się wydawać. Gdy później zapytałem o wartości po poszczególnym czasie kapitana, który prowadził próbę na "moim klocku" dostałem zjebe, że w ogóle pytam i że wyniki próby będą 10 min po zakończeniu.

Przykre jest, że, nie było wyświetlanego żadnego czasu próby, i to, że nie mieliśmy wglądu w pomiar tętna. Kilku chłopaków miało własne pulsometry "zegarkowe", kazali im je oczywiście zdjąć. Okropnie dziwi mnie, że cała próbą jest objęta jakąś klauzulą milczenia.

Z punktu widzenia ratownika albo inaczej żółtodzioba po studiach próba harvardzka w warunkach stresu i rywalizacji jest niemiarodajna.
Na dobrą sprawę osoba, która posiada przesuniętą w dół granicę tętna wysiłkowego może zmęczyć się po 3 minutach próby, a osoba która "pika wyżej" może skakać po tym schodku w rytm metronomu godzinę. :huh: Kolejna sprawa to stres, rywalizacja, chęć dostania się — organizm będzie na to reagować podwyższonym tętnem, i właśnie o ile ktoś nie przychodzi na totalnej wyjebce to prawdopodobnie tego testu nie zaliczy. No ale powiedzmy sobie szczerze kto przychodź na egzamin, na którym ważą się jego losy, marzenia, jest zwieńczeniem całego czasu poświęconemu nauce, treningom bez stresu? :rolleyes: Stres to zaburzenie homeostazy, gdy nałożą się dwa czynniki tj. czynnik fizyczny i czynnik psychologiczny tętno wali w górę — i jest to fizjologia, bo organizm wchodzi w tryb ucieczkowo-obronny i jest to fizjologicznie poprawne, związane jest to z dawnymi instynktami, które pozwoliły przetrwać naszemu gatunkowi do dnia dzisiejszego.

Bardzo słabo, że, w większości przypadków podejście pewnie któreś z kolei próba, lata przygotowań, maglowania tych cholernych testów wielu godzin na treningach, marzeń o mundurze została skwitowana jakimś wzorem.

Nie mam bólu dupy, gratuluję chłopakom którzy przeszli próbę, jeszcze bardziej gratuluję tym którzy zostali na teorię. Ja podobnie jak kilkaset innych osób zakończyłem rekrutację na etapie próby wydolnościowej.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, życzę powodzenia wytrwałym i widzimy się w przyszłym roku w CS PSP :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2016, 08:49:34 wysłana przez Avensteye »

Offline sami66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3438 dnia: Lipiec 08, 2016, 08:40:52 »
Kto by chciał popływać przed sprawdzianem na awf w Krk?

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3439 dnia: Lipiec 08, 2016, 08:48:50 »
 

Popieram cie gościu w 100 %

Offline Avensteye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3440 dnia: Lipiec 08, 2016, 09:18:34 »
A i zapomniałem dodać, tu macie zasady próby harwardzkiej "z ulicy":
http://kpsp.pl/stwola/i/?i=109
http://straz.lbl.pl/test.doc

jest wynik jest ocena - nikt nie uwalił sobie wskaźnika min. 80.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 687
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3441 dnia: Lipiec 08, 2016, 09:49:37 »
Dodajesz stare wytyczne, nowe z 21 grudnia 2015r mówią wyraźnie ze trzeba osiągnąć wskaźnik na poziomie oceny dobrej czyli FI 80 :kwit:

Offline kotmira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3442 dnia: Lipiec 08, 2016, 09:53:49 »
Witajcie, to była moja druga i przedostatnia próba do CS PSP. W ubiegłym roku rezerwa zabrakło mi 2,2 pkt. W międzyczasie zrobiłem licencjat z ratownictwa medycznego, niestety dyplom odebrałem dziś dopiero (nie wliczyło mi się to do punktów preferencyjnych).
Nie jestem żadnym fanem teorii spiskowych, wręcz przeciwnie staram się trzeźwo patrzeć na wszystko.

W domu mierzyłem tętno spoczynkowe: 73/min, na ławeczce w Cz'wie około 80/min nie biorę tego "na sztywno" bo wiadomo błąd pomiaru z ręki, z tętnicy promieniowej. Po podłączeniu urządzenia miałem nagle 112/min - trochę duże rozbieżności.
Po "skakaniu" oczywiście nie mogłem zmierzyć tętna "z palca" bo nie miałem stopera, ale wydawało mi się też trochę zawyżone — ale to może mi się wydawać. Gdy później zapytałem o wartości po poszczególnym czasie kapitana, który prowadził próbę na "moim klocku" dostałem zjebe, że w ogóle pytam i że wyniki próby będą 10 min po zakończeniu.

Przykre jest, że, nie było wyświetlanego żadnego czasu próby, i to, że nie mieliśmy wglądu w pomiar tętna. Kilku chłopaków miało własne pulsometry "zegarkowe", kazali im je oczywiście zdjąć. Okropnie dziwi mnie, że cała próbą jest objęta jakąś klauzulą milczenia.

Z punktu widzenia ratownika albo inaczej żółtodzioba po studiach próba harvardzka w warunkach stresu i rywalizacji jest niemiarodajna.
Na dobrą sprawę osoba, która posiada przesuniętą w dół granicę tętna wysiłkowego może zmęczyć się po 3 minutach próby, a osoba która "pika wyżej" może skakać po tym schodku w rytm metronomu godzinę. :huh: Kolejna sprawa to stres, rywalizacja, chęć dostania się — organizm będzie na to reagować podwyższonym tętnem, i właśnie o ile ktoś nie przychodzi na totalnej wyjebce to prawdopodobnie tego testu nie zaliczy. No ale powiedzmy sobie szczerze kto przychodź na egzamin, na którym ważą się jego losy, marzenia, jest zwieńczeniem całego czasu poświęconemu nauce, treningom bez stresu? :rolleyes: Stres to zaburzenie homeostazy, gdy nałożą się dwa czynniki tj. czynnik fizyczny i czynnik psychologiczny tętno wali w górę — i jest to fizjologia, bo organizm wchodzi w tryb ucieczkowo-obronny i jest to fizjologicznie poprawne, związane jest to z dawnymi instynktami, które pozwoliły przetrwać naszemu gatunkowi do dnia dzisiejszego.

Bardzo słabo, że, w większości przypadków podejście pewnie któreś z kolei próba, lata przygotowań, maglowania tych cholernych testów wielu godzin na treningach, marzeń o mundurze została skwitowana jakimś wzorem.

Nie mam bólu dupy, gratuluję chłopakom którzy przeszli próbę, jeszcze bardziej gratuluję tym którzy zostali na teorię. Ja podobnie jak kilkaset innych osób zakończyłem rekrutację na etapie próby wydolnościowej.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, życzę powodzenia wytrwałym i widzimy się w przyszłym roku w CS PSP :)


Jak byś się trochę przyłożył do nauki na Ratownictwie to wiedziałbyś jak łatwo można oszukać pomiar. Pozdrawia również Ratownik   :straz: :straz::straz: :fiuu: :fiuu: :fiuu:

Offline Avensteye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3443 dnia: Lipiec 08, 2016, 09:56:22 »
Jak byś się trochę przyłożył do nauki na Ratownictwie to wiedziałbyś jak łatwo można oszukać pomiar. Pozdrawia również Ratownik   :straz: :straz::straz: :fiuu: :fiuu: :fiuu:

Wiem jak to oszukać, chciałem to przejść jakoś bez farmakologii.  ^_^

Offline kotmira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3444 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:01:13 »
Jak byś się trochę przyłożył do nauki na Ratownictwie to wiedziałbyś jak łatwo można oszukać pomiar. Pozdrawia również Ratownik   :straz: :straz::straz: :fiuu: :fiuu: :fiuu:

Wiem jak to oszukać, chciałem to przejść jakoś bez farmakologii.  ^_^

Bez farmy też się da  :fiuu: :fiuu: :fiuu: Na internę się nie chodziło  :fiuu: :fiuu: :fiuu: ^_^ ^_^ ^_^

Offline Avensteye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3445 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:05:56 »
Czasem się przysypiało na internie fakt  :szalony:, troche się poszło na tą próbę bez przygotowania to druga sprawa.  ^^

Offline sami66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3446 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:33:04 »
amiodaron i po sprawie :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2016, 10:36:45 wysłana przez sami66 »

Offline kotmira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3447 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:59:39 »
No no przychodzisz z kroplówką na próbę i lecisz z koksem :D

Offline wojto202

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3448 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:07:36 »
Cordarone jest też w tabletkach mistrzu. Chociaż osobiście jakbym był w takiej sytuacji bardziej zastanawiałbym się nad Propranololem.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3449 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:22:03 »
Witam!
Jestem troche nie w temacie dotyczacego tegorocznego naboru w CS/SA, ale mam pytanie dotyczace harvarda (tak z ciekawosci):
- Czy tetno spoczynkowe tez jest mierzone przed wykonaniem proby i czy ta proba jest jakby "indywidualna" dla kazdego z osobna?

Nie wiem, czy dobrze rozumiem opis proby, ale z tego co wyczytalem to wychodzi na to, ze jak ktos ma tetno spoczynkowe na poziomie 65-70/min to w ogole nie ma szans na osiagniecie Fi=80.
Po wysilku tetno wzrasta, a nawet jak dany kandydat zregeneruje sie do swojego spoczynkowego (tj. w/w 65-70) po 2 lub 5 min, to i tak gdy podstawi sie pod wzor to nie da sie osiagnac 80.

Dobrze to rozumiem czy zle? Moglby mi ktos to wytlumaczyc?
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...