Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1010021 razy)

Offline wblaz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3375 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:01:43 »
Bylem w poznaniu na sprawnosci. To co pisze kolega wyżej ok 150osob przeszlo. Poziom niektórych co przeszli na teorie to.. "Kiedy na piwo"

Offline Romaneczek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3376 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:08:38 »
Ciekawe ile z tych 100-150 osób co przeszło sprawność dzisiaj będzie miało dodatnie punkty na fizyce i chemii...  :szalony: :szalony: :szalony: takie rzeczy chyba tylko w Polsce, kabaret... nie można tego inaczej nazwać  :gwiazdki:

Offline wblaz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3377 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:13:08 »
Właściwie to poziom wiedzy i przygotowania jest taki jak w tamtym roku na teorii. Tylko rok temu bylo w czym wybierać, a teraz?

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3378 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:15:50 »
Ciekawe czy po basenie, drabinie i badaniach zostanie z tych 150 osob chociaz te 90...tu nawet rezerwowej w razie czego nie bedzie  :rofl:

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3379 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:25:44 »
Ciekawe czy po basenie, drabinie i badaniach zostanie z tych 150 osob chociaz te 90...tu nawet rezerwowej w razie czego nie bedzie  :rofl:

A tu później należy przeżyć unitarke a później zaliczyć rok. A bez znajomości chemii i fizyki nie da rady  :mellow:

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3380 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:55:44 »
Nie mogę się doczekać aż CS wstawi listę po dzisiejszej sprawnościówce. A jeszcze bardziej nie mogę się doczekać poniedziałkowej listy  :rofl: . Ale nie obwiniajcie ludzi którzy ustalili, że Harward ma być w tym roku na testach. Moim zdaniem nie spodziewali się tego jak nikt z nas. Ja sam obstawiałem, że odpadnie maks 200 osób i pewnie osoby decydujące też tak rozumowały.

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3381 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:58:00 »
W CS narazie nikt nie odpadł na kilometr ale jeszcze 15 osób
CZOSNKI <3

Offline lories93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3382 dnia: Lipiec 07, 2016, 15:02:58 »
Chętny ktoś do poplywania na basenie w Krk?

Offline maki123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3383 dnia: Lipiec 07, 2016, 15:44:22 »
Pytanie do osób które zaliczyły Harvarda w Poznaniu, czy oddali wam świadectwo po ukończeniu ?

Offline Hami

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3384 dnia: Lipiec 07, 2016, 15:53:24 »
Spokojnie zmienią zasady naboru do CS/SA w przyszłym roku :)


Podejrzewam, że będą i taki osoby które będą sie dusiły w aparatach oddechowych. No ale przecież są wydolni  :straz:
Ale Cie dupa boli ze nie dales rady..czemu sie maja dusic w aparatach skoro zaliczyli wszystkie konkurencje? Dajcie chlopakom spokoj..jeszcze jakies pier*** ze im nie zalezy wziete z dupy.

Offline gandiganda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3385 dnia: Lipiec 07, 2016, 15:59:52 »
moim skromnym zdaniem za bardzo zostac utrudniony bieg na 50m patrzac po innych konkurencjach ( do km z poprzedniego roku dodali 5sekund drazek zostal jak jest tylko inna punktacja a tutaj ciezej ) Sam uwalilem 50m nie zwalam na warunki pogodowe tylko na siebie moglem z siebie wiecej dac a szkoda. Sam fakt ze jeden egzamin zdaja wszyscy a drugiego nie moze zdac wiekszosc. Do tego ta teoria ktora nie ma znaczenia ... smiech na sali ale coz glowa do gory i widzimy sie za rok :)

Offline Przemo93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3386 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:06:42 »
Na wstępie gratuluje wszystkim którzy zaliczyli Harvarda. Ja od dzieciaka trenuje piłkę nożną i ta próba okazała się za trudna. To był mój drugi a zarazem ostatni nabór w którym mogłem wziąć udział (93 rocznik) dlatego poświęciłem sporo czasu i kasy na naukę. Paradoksalnie cieszyłem się z zaostrzenia wymogów na części sprawnościowej a okazało się że dałem dupy na pierwszym etapie. Pozdrawiam i powodzenia tym co jeszcze mogą startować - polecam tabletki uspokajające na przyszły rok albo jakieś inne "ziołolecznictwo".

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.383
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3387 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:10:54 »
Ja jestem świadom tego, że mają to w dupie to co tutaj piszemy oraz moje i innych opinie. Ale to co w tym roku zrobili to po prostu komedia jedna wielka komedia... na szkołę pójdą oszołomy, które nie mają podstawowej wiedzy z chemii ^^ ale są przecież wydolni ! Bo próba harvarda to sprawdziła :p komedia naprawdę, żeby jeszcze ta próba została odpowiednio przeprowadzona. Jestem ciekaw jak wyjaśniliby to dlaczego osoby, które przeszły harvarda nie są w stanie zrobić czasu na 1000m dzisiaj ;)
Dokładnie jest tak ja mówisz! Harvarda 80% strażaków u mnie w KM ma co najmniej "dobrego" a to, że marzący o SA PSP nie potrafią opanować stresu to jakaś kpina i jeszcze pretensje mają do wszystkich ale nie do siebie! Strażacy zawodowi od wielu lat zdają takie testy co roku! 
Chemii człowieka łatwiej nauczyć niż radzenia sobie ze stresem jak widać na twoim przykładzie. 
Na wstępie gratuluje wszystkim którzy zaliczyli Harvarda. Ja od dzieciaka trenuje piłkę nożną i ta próba okazała się za trudna. To był mój drugi a zarazem ostatni nabór w którym mogłem wziąć udział (93 rocznik) dlatego poświęciłem sporo czasu i kasy na naukę. Paradoksalnie cieszyłem się z zaostrzenia wymogów na części sprawnościowej a okazało się że dałem dupy na pierwszym etapie. Pozdrawiam i powodzenia tym co jeszcze mogą startować - polecam tabletki uspokajające na przyszły rok albo jakieś inne "ziołolecznictwo".
Z ulicy przyjmą w tym roku sporo osób i na SA można trafić po paru latach więc nie wiem w czym problem. Znam Komendantów którzy zaczynali od strażaka.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MalySojek95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3388 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:11:57 »
Żadne tabletki ani ziółka nie pomogą, sam próbowałem. A wynik jaki mi wyszedł na egzaminie to szkoda gadać.

Offline lories93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3389 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:22:41 »
Ile osób przeszło dalej w Krk, wie ktoś?

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3390 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:40:33 »
Witam wszystkich :)
Po wynikach z dzisiejszych sprawnosciowek, mozna tylko wnioskowac ze dostali sie faktycznie najlepsi ale z zajebistym szczesciej np na Harvardzie. Sam go ujebałem, czytałem forum, pisaliscie ze stres zanizy wyniki, ch**a wierzyłem az nie zobaczyłem w poniedziałek. Pierwsza moja reakcja to smiech, bo jak to możliwe ze wskaznik spadł mi o 30?! Ale jak na kazdego strazaka przystało, przepraszam przyszłego strażaka, nerwy trzeba miec na wodzy i za rok rozj**ac to zaliczenie. Chyba ze cos zmienia a słyszałem ze sa takie plotki.... Szkoły tez maja narzucone z góry jakie egzaminy maja przeprowadzac, ale ten kto to ustalał strezlil sobie w kolano, bo potencjalnie najlepsi fizycznie oraz z wiedzy czekaja rok!
Pozdrawiam

Offline hubert494

  • SA PSP KR
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3391 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:59:56 »
Ja jestem świadom tego, że mają to w dupie to co tutaj piszemy oraz moje i innych opinie. Ale to co w tym roku zrobili to po prostu komedia jedna wielka komedia... na szkołę pójdą oszołomy, które nie mają podstawowej wiedzy z chemii ^^ ale są przecież wydolni ! Bo próba harvarda to sprawdziła :p komedia naprawdę, żeby jeszcze ta próba została odpowiednio przeprowadzona. Jestem ciekaw jak wyjaśniliby to dlaczego osoby, które przeszły harvarda nie są w stanie zrobić czasu na 1000m dzisiaj ;)






Naprawdę żałosne są wasze wypowiedzi na temat stresu. Stres może rzeczywiście podwyższyć tętno przez co końcowy wynik będzie gorszy, ale nie jestem w stanie uwierzyć, że ktoś kto cały rok biega, pływa, ogólnie trenuje i jest wysportowany oraz wielokrotnie wykonywał próbę harvarda pod okiem kogoś doświadczonego nagle spada z poziomu 100+ na poziom 65-70 ;/ a tętno spada nierealnie wolno z każdym pomiarem, jeżeli ktoś jest wytrenowany to organizm samoczynnie się regeneruje. Nierealne jest to, że wynikiem stresu jest spadek końcowego wyniku o 30-40 pkt. -.-
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 17:04:24 wysłana przez hubert494 »

Offline jurek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3392 dnia: Lipiec 07, 2016, 17:02:34 »
Plotki ze cos zmienia ?? Czyli co np??

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.383
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3393 dnia: Lipiec 07, 2016, 17:04:56 »
Naprawdę żałosne są wasze wypowiedzi na temat stresu. Stres może rzeczywiście podwyższyć tętno przez co końcowy wynik będzie gorszy, ale nie jestem w stanie uwierzyć, że ktoś kto cały rok biega, pływa, ogólnie trenuje i jest wysportowany oraz wielokrotnie wykonywał próbę harvarda pod okiem kogoś doświadczonego nagle spada z poziomu 100+ na poziom 65-70 ;/ a tętno spada nierealnie wolno z każdym pomiarem, jeżeli ktoś jest wytrenowany to organizm samoczynnie się regeneruje. Nie realne jest to, że wynikiem stresu jest spadek końcowego wyniku o 30-40 pkt. -.-
To co za cuda robili Ci którzy zdali? Wyjaśnij magię, że na tym samym sprzęcie mieli dużo lepsze wyniki  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3394 dnia: Lipiec 07, 2016, 17:08:01 »
Plotki ze cos zmienia ?? Czyli co np??
Planowany jest podobno poziom zaliczenia harvardu np na 70 pkt :)
Ale mówie to wszystko bedzie odgórnie ustalone, dla wszystkich szkół. Ale tak naprawde to czas pokaze, przekonaja sie kogo w tym roku przyjeli...

Offline rodflix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3395 dnia: Lipiec 07, 2016, 17:13:10 »
Nie ma co siać plotek i domysłów, które jakieś snuje jakiś kadet czy inny kandydat. Zobaczymy jak w kwietniu ogłoszą nabór co sie zmieni, jeśli w ogóle coś się zmieni.
Poza tym ja słyszałem, że planują zniesienie sprawnościówki. Potwierdzone info  :mellow:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.383
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3396 dnia: Lipiec 07, 2016, 17:16:03 »
Planowany jest podobno poziom zaliczenia harvardu np na 70 pkt :)
Ale mówie to wszystko bedzie odgórnie ustalone, dla wszystkich szkół. Ale tak naprawde to czas pokaze, przekonaja sie kogo w tym roku przyjeli...
Zdajecie sobie sprawę, że aby to zrobić trzeba zmienić rozporządzenie i uzyskać popis Ministra SW.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wblaz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3397 dnia: Lipiec 07, 2016, 17:17:10 »
Nie

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3398 dnia: Lipiec 07, 2016, 17:19:09 »
To sa potwierdzone informacje, ale masz racje wszystko musi przejsc odgornie, czyli rozporzadzenia i te sprawy.... Nie pisał bym głupot i domysłow, za duzo ludzi tu to robi na tym forum.
Bez odbioru bo widze robi sie spina powoli na moje posty :)

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #3399 dnia: Lipiec 07, 2016, 17:19:17 »
Ja jestem świadom tego, że mają to w dupie to co tutaj piszemy oraz moje i innych opinie. Ale to co w tym roku zrobili to po prostu komedia jedna wielka komedia... na szkołę pójdą oszołomy, które nie mają podstawowej wiedzy z chemii ^^ ale są przecież wydolni ! Bo próba harvarda to sprawdziła :p komedia naprawdę, żeby jeszcze ta próba została odpowiednio przeprowadzona. Jestem ciekaw jak wyjaśniliby to dlaczego osoby, które przeszły harvarda nie są w stanie zrobić czasu na 1000m dzisiaj ;)
Dokładnie jest tak ja mówisz! Harvarda 80% strażaków u mnie w KM ma co najmniej "dobrego" a to, że marzący o SA PSP nie potrafią opanować stresu to jakaś kpina i jeszcze pretensje mają do wszystkich ale nie do siebie! Strażacy zawodowi od wielu lat zdają takie testy co roku! 
Chemii człowieka łatwiej nauczyć niż radzenia sobie ze stresem jak widać na twoim przykładzie. 
Na wstępie gratuluje wszystkim którzy zaliczyli Harvarda. Ja od dzieciaka trenuje piłkę nożną i ta próba okazała się za trudna. To był mój drugi a zarazem ostatni nabór w którym mogłem wziąć udział (93 rocznik) dlatego poświęciłem sporo czasu i kasy na naukę. Paradoksalnie cieszyłem się z zaostrzenia wymogów na części sprawnościowej a okazało się że dałem dupy na pierwszym etapie. Pozdrawiam i powodzenia tym co jeszcze mogą startować - polecam tabletki uspokajające na przyszły rok albo jakieś inne "ziołolecznictwo".
Z ulicy przyjmą w tym roku sporo osób i na SA można trafić po paru latach więc nie wiem w czym problem. Znam Komendantów którzy zaczynali od strażaka.
Normalnym jest że taka próba wydolnościowa powinna być przeprowadzana co roku w jednostkach, czy szkołach na kadetach i strażakach. W dobrze znanej atmosferze , miejscu gdzie ten wynik jest miarodajny.
Aby się sugerować wynikami owej próby trzeba ją wykonać w odpowiednich warunkach , a na pewno nie na jedynym w roku egzaminie sprawnościowym. Bo w tym przypadku osoby które mają jakieś ambicje i przygotowywały się do tej i innych konkurencji nie unikną podniesionego ciśnienia. Jeśli mówimy o takich osobach, że nie radzą sobie ze "stresem", to dlaczego ludzie boją się przed operacją, dlaczego piłkarze nie śpią po nocach przed meczem,  może na godzinę przed zróbmy im próbę wydolnościową i będziemy wiedzieć czy się nadają  w ogóle... 
Na pewno jest, to dobry sposób na wychwycenie osób, które nie odczuwają tego napięcia i udało im się zaliczyć tą próbę , pytanie tylko dlaczego go nie odczuwały ?
Na pewno z czasem będzie mogła na nie odpowiedzieć kadra szkoły przygotowująca tę grupę osób do tego zawodu...  :'(
Bo walczyć trzeba do końca!