Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1010017 razy)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 687
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2700 dnia: Czerwiec 29, 2016, 12:29:53 »
Cytuj

Co do wyników w naborach to dzisiaj startowałem we Wrocku i dwóch kozaków miało 156.... ( dla ciekawostki powiem, że ich życiówki na 1 km w okolicach 2:20 :)Także widocznie za małą ilość naborów odwiedziłeś :P

Ja sam mierząc miałem 100-95.... a dzisiaj marne 81 przy naborze.... jak widać stres mnie zjada, licze że w SA PSP będzie minimum tak:)

A kolega byl na jedyn naborze i najmodrzejszy, opowiadac glupoty, niech maja I po 200 skoro we wroclawiu wszyscy zaliczyli to Tak pewnie bylo mierzone. 2:20 przynajmniej tym sie Nie osmieszaj albo chociaz Nie powtarzaj tylko :milcz:

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2701 dnia: Czerwiec 29, 2016, 12:52:31 »
Jak kolega zaznaczył jest to próba wydolnościowa, która ma na celu zbadanie wydolności naszych organizmów, czyli w skrócie czy ktoś trenuje, czy też nie a nie jest to na sprawdzenie jak reaguje człowiek na stres...

Zrobili tą próbę, żeby wywalić ulańców i tych co się nie przygotowywali ze stadionu, po co im tłum dodatkowy na stadionie, ciężej ogarnąć a tak to luz będą mieli i Ci co to przeprowadzają jak i my Ci co solidnie pracowali nad sprawnością przez cały rok  :straz:
Jak czytam takich pewnych siebie oszolomow to aż mi się wierzyć nie chce ze taki gość się do straży pcha. Nie każdy jest atleta, sam nim nie jestem, ale dla porównania, we Wrocławiu na naborze u mnie Harvard 81, 3 tyg temu na naborze w Częstochowie, Harvard 111, a cały czas go robię. Na to składa się tyle pośrednich czynników że ciężko jest wykręcić dobry współczynnik dla niektórych. Poza tym ten Twój rok przygotowań nie jest każdemu jednemu startującemu potrzebny bo ty się możesz od 5 lat starać a przyjdzie ktoś inaczej uwarunkowany i cie zjada w przedbiegach.

Ja też nie lubię słuchać takich przechwał. Dobrze kolega wyżej napisał,niektórzy na wybieganie się potrzebują 2 lata a niektórym miesiąc starczy  -_- -_-

Panowie, trochę źle mnie zrozumieliście, nie miałem tutaj na celu pokazać jaki to ja nie jestem kozak, bo wcale nim nie jestem, ani nie zamierzałem się tutaj przechwalać. Chciałem powiedzieć, że ta próba odrzuci przynajmniej w większości tych co się nie przygotowywali nic, bo wiem po opiniach że przychodzą i tacy na egzamin a nóż się uda, lecz powiedziałem to w żarcie, trochę luzu Panowie bez spiny  :szalony:  ^_^ To jest forum, tutaj emocji się nie wyraża, tylko tekst który może być przez innych różnie odebrany, więc jak najbardziej mogło to zabrzmieć tak jakbym się uważał za nie wiadomo kogo, pysznił się itd, lecz jak mówię zażartowałem trochę  ^_^

odpuszczam ci grzechy. Jako pokutę masz przebiec 50 w 8 sekund  :rofl: :rofl:  :szalony: :szalony:

Offline kotmira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2703 dnia: Czerwiec 29, 2016, 15:29:56 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 14:34:22 wysłana przez c1astek »
CZOSNKI <3

Offline kotmira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2704 dnia: Czerwiec 29, 2016, 15:37:09 »
Kraków 873 chętnych i pomiar elektroniczyny :D Ktoś mi wytłumaczy jak? Po minucie czy po 1:30? A może biorą po 1 min i 1:30 dodają i dzielą przez 2? Jak zrobią po minucie, dwóch i czterech to będzie istny pogrom :D Pozdro 600 V ^_^ ^_^ ^_^ :fiuu: :fiuu: :fiuu:

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2705 dnia: Czerwiec 29, 2016, 15:43:49 »
toc te liczenie proste

Offline Ravaka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2706 dnia: Czerwiec 29, 2016, 15:53:39 »
Co to jest oświadczenie kandydata o zdrowiu?

Offline Kamilweg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • SA Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2707 dnia: Czerwiec 29, 2016, 16:06:17 »
Kraków 873 chętnych i pomiar elektroniczyny :D Ktoś mi wytłumaczy jak? Po minucie czy po 1:30? A może biorą po 1 min i 1:30 dodają i dzielą przez 2? Jak zrobią po minucie, dwóch i czterech to będzie istny pogrom :D Pozdro 600 V ^_^ ^_^ ^_^ :fiuu: :fiuu: :fiuu:
12. Po upływie czasu trwania próby wydolnościowej badany siada na krześle, a osoba prowadząca badania
wykonuje pomiar częstości tętna przez 30 sekund, począwszy od 1 min po zakończeniu próby, następnie od
2 min oraz od 4 min (3 pomiary przez 30 s).

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2708 dnia: Czerwiec 29, 2016, 16:19:47 »
A wiec w CS PSP Harvard 10 osób na raz z pulsometrem na klacie a jak to chcą obliczać to nawet Pan Brygadier nie wiedzial,1 km biegnie 20 osób, 2 3/4 okrążenia, 50 m po 6 osób 1 falstart "żółta kartka " 2 falstart dyskwalifikacja, ogólnie tartan jest tam taki połatany i zepsuty, ze w niektórych miejscach wbiega sie jak w plasteline a w niektórych większości miejscach jak na beton, ale kolce i tak sie trzymają, tak czy siak wspolczuje osobie która będzie biegła po wewnętrznym torze na 50m.
CZOSNKI <3

Offline kotmira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2709 dnia: Czerwiec 29, 2016, 16:20:17 »
Nie wiem co to za urządzenie które wyciąga średnią... Pulsoksymetr pokazuje wartość tętna w danym momencie na minutę  ^_^  Więc jeśli będą brali pomiar z pulsoksymetru po 1:30 to parametry będą zaniżone  :fiuu: :fiuu:

Offline pawelo97

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2710 dnia: Czerwiec 29, 2016, 16:23:07 »
Witam,
mam jedno wolne miejsce w hotelu w Krakowie. Pokój dwuosobowy.
Rezerwacja jest od 4 do 7 lipca. Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam na PW.  -_-

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2711 dnia: Czerwiec 29, 2016, 16:29:56 »

" Badany, który nie jest w stanie wykonać próby w czasie przewidzianym dla próby, powinien przerwać próbę wcześniej. Próbę przerywa się również, jeśli badany w ciągu okresu 20 s nie jest w stanie skorygować lub utrzymać rytmu wchodzenia na stopień. Badanemu, który przerwie lub któremu została przerwana próba z przyczyn opisanych wcześniej oblicza się wskaźnik wydolności, wstawiając do licznika we wzorze z pkt. 13 liczbę odpowiadającą ilości sekund rzeczywistego wykonywania próby x 100. Pomiary tętna wykonuje się odpowiednio jak w pkt. 10. "

Rozumiem, że jeśli osoba nie jest w stanie wykonać ćwiczenia przez 5 min , to może sobie usiąść i mierzą jej tętno i nie ma dyskwalifikacji ?   :gwiazdki:
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2712 dnia: Czerwiec 29, 2016, 16:45:59 »
No i? Logicznie myslac to sie nie oplaca wczesniej skonczyc bo wtedy w dzialaniu masz duzo mniejszy wynik ktory dzielisz. Lepiej by to bylo robic np 8 min i wtedy by wyniki sie od 120 zaczynaly

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2713 dnia: Czerwiec 29, 2016, 16:51:09 »
Racja :)  , ale zawsze można to sobie sprawdzić czy na przykład po 2 min nie wyjdzie znacznie lepiej , bo wiadomo mniejsze zmęczenie i szybsza regeneracja
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline Kamilweg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • SA Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2714 dnia: Czerwiec 29, 2016, 16:54:36 »

" Badany, który nie jest w stanie wykonać próby w czasie przewidzianym dla próby, powinien przerwać próbę wcześniej. Próbę przerywa się również, jeśli badany w ciągu okresu 20 s nie jest w stanie skorygować lub utrzymać rytmu wchodzenia na stopień. Badanemu, który przerwie lub któremu została przerwana próba z przyczyn opisanych wcześniej oblicza się wskaźnik wydolności, wstawiając do licznika we wzorze z pkt. 13 liczbę odpowiadającą ilości sekund rzeczywistego wykonywania próby x 100. Pomiary tętna wykonuje się odpowiednio jak w pkt. 10. "

Rozumiem, że jeśli osoba nie jest w stanie wykonać ćwiczenia przez 5 min , to może sobie usiąść i mierzą jej tętno i nie ma dyskwalifikacji ?   :gwiazdki:
wychodzi na to że nawet jak Ci przerwą  to dalej masz szansę  :pyt:

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2715 dnia: Czerwiec 29, 2016, 17:11:32 »
Nie wiem czy , to wcześniej już to pisało na stronach szkoły , ale ja doczytałem to 1 raz, ale widzę że na stronie CS też jest tak napisane.
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline doxa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2716 dnia: Czerwiec 29, 2016, 17:47:43 »
Witam!
Przepraszam, że odbiegam od tematu, o którym aktualnie dyskutujecie, ale natrafiłem na problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Tak samo jak wy, złożyłem w tym roku podanie do SA PSP, wszystko szło gładko do momentu, gdy wybrałem się z zaswiadczeniem do lekarza rejonowego. Pierwszy odmówił złożenia podpisu, tłumacząc się, że nie posiada uprawnień, pomimo tego, że pokazałem mu wzór podania, na którym wyraźnie jest napisane, że zaswiadczenie wydaje lekarz rejonowy i wysłał mnie do poradni medycyny sportowej. :angry: Tam powiedzieli mi, że taki papierek powinien wypełnić lekarz rejonowy, poza tym najbliższy możliwy termin wizyty przypadł na okres egzaminów, więc odpada. Poszedłem do innego lekarza, powiedział, że nie podpisze, bo nie ma uprawnień na wydawanie zaswiadczen dotyczących konkurencji na wysokosci i zażyczył sobie zgody od okulisty i neurologa. :angry: Czy komus z was zdarzył się taki cyrk? Co robić? Nie chcę odstępować od rekrutacji w tym roku z tak banalnego powodu, a czas się kończy.
Pozdrawiam!

Offline komar18

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2717 dnia: Czerwiec 29, 2016, 17:59:56 »
U mnie bez problemu lekarz rodzinny, dwa słowa a 10 minut to temat szkoły, motywacja, czy to marzenia i tak dalej. Powiem Ci tak, idziesz, bierzesz 100zł, kładziesz na biurko i pokazujesz w którym miejscu chcesz pieczątke:)

Offline Kamilweg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • SA Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2718 dnia: Czerwiec 29, 2016, 18:00:59 »
ja jeszcze nie byłem ,ale myślę że jak pójdziesz prywatnie to Kazimierz albo Władysław załatwi sprawę :)

Offline doxa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2719 dnia: Czerwiec 29, 2016, 18:21:05 »
Dzięki ^_^ Zazwyczaj dmucham na zimne, ale jest napisane wyraźnie LEKARZ REJONOWY, to się zbytnio nie spieszyłem. Nigdy bym się nie spodziewał, że może wystąpić opór z takim drobnym papierkiem ^_^

Offline pawelu19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2720 dnia: Czerwiec 29, 2016, 18:57:08 »
Panowie a porównywaliście z ciekawości mature 2016 z fizyki poziom podstawowy do testów aspirantki? :D

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2721 dnia: Czerwiec 29, 2016, 19:48:42 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2019, 23:12:43 wysłana przez Rico650 »

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2722 dnia: Czerwiec 29, 2016, 19:57:19 »
jutro i ja zrobię sobie dwie próby, rano i wieczorem, też jestem ciekawy różnicy.

Test harvarda w Krakowie jest na sali gimnastycznej?  Ja sam osobiście mam test na 8.30 ale nie uważacie, że osoby mające po południu jeszcze do tego jak będzie niezły ukrop, to są trochę w mniej komfortowej sytuacji?
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2723 dnia: Czerwiec 29, 2016, 19:58:55 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2019, 23:12:50 wysłana przez Rico650 »

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2724 dnia: Czerwiec 29, 2016, 20:31:26 »
właśnie teraz sprawdziłem ten mój podest (sam go zrobiłem z drzewa, bardzo prymitywny, ale daje radę) wyszło 41,5 cm. Jeśli jest jak mówisz, że te centymetry mogą mieć znaczenie, to raczej jest to dobra wiadomość dla mnie.

Zmieniacie nogę podczas testu? ja raczej jadę cały czas jedną :D
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu