Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1010017 razy)

Offline AMG

  • CEL: CS PSP
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2425 dnia: Czerwiec 21, 2016, 17:17:59 »
Ja niestety mam zapalenie tzw. gęsiej stopki, do egzaminów 0 treningów...
Z tarczą albo na tarczy!

Offline Kamilweg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • SA Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2426 dnia: Czerwiec 21, 2016, 17:32:09 »
odpukać jak dotąd bez urazów . Często jednak dziwne zmęczenie mnie bierze ...jak biegnę pod górę jakieś 500 metrów { w zależności od trasy ) raz jest elegancko i nawet mogę dać z siebie wszystko pod tą górkę i biegnę dalej. a Czasem taki dni że w połowie bym się przewrócił z zmęczenia ...    kolejną dziwną rzeczą jest że jak robię harvarda to pierwsze tętno zawsze mam 56 . Czy robię go 3 minuty czy 5 minut zawszę takie samo tętno

Offline hubert494

  • SA PSP KR
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2427 dnia: Czerwiec 21, 2016, 18:07:57 »
Witam. Chciałem poruszyć temat nad, którym każdy z was powinien się zastanowić. Mianowicie chodzi mi o bieg na 50m gdzie w tym roku próg czasowy dla wielu z nas jest kosmiczny. Konkretnie, czy ktoś orientuje się czy organizatorzy ustawiając tory biegowe na dzień testów sprawnościowych zwracają uwagę na to czy biega się pod wiatr czy z wiatrem!?  Nie wiem czy osoby biegajce w okolicy czasów 7.0 nawet delikatnie poniżej mają świadomość  tego, że jeżeli będziemy 7-8 lipca pod WIATR to wrócimy tego samego dnia do domu. Martwię się i jednocześnie denerwuje tym, że organizatorzy ustawiając tak kosmiczny próg czasowy Na 50m jak dla zwykłych osób mogli pominąć dla nas tak istotna sprawę jak bieganie pod wiatr. Osoba, która przygotowywuje tory biegowe bierze pod uwagę tak ważna dla nas kwestie?  Ktoś się orientuje???

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2428 dnia: Czerwiec 21, 2016, 18:48:07 »
Panowie kiedy jest i ile trwa unitarka?
Od początku września przez dwa miesiące.

Witam. Chciałem poruszyć temat nad, którym każdy z was powinien się zastanowić. Mianowicie chodzi mi o bieg na 50m gdzie w tym roku próg czasowy dla wielu z nas jest kosmiczny. Konkretnie, czy ktoś orientuje się czy organizatorzy ustawiając tory biegowe na dzień testów sprawnościowych zwracają uwagę na to czy biega się pod wiatr czy z wiatrem!?  Nie wiem czy osoby biegajce w okolicy czasów 7.0 nawet delikatnie poniżej mają świadomość  tego, że jeżeli będziemy 7-8 lipca pod WIATR to wrócimy tego samego dnia do domu. Martwię się i jednocześnie denerwuje tym, że organizatorzy ustawiając tak kosmiczny próg czasowy Na 50m jak dla zwykłych osób mogli pominąć dla nas tak istotna sprawę jak bieganie pod wiatr. Osoba, która przygotowywuje tory biegowe bierze pod uwagę tak ważna dla nas kwestie?  Ktoś się orientuje???
Po torze biega się tylko i wyłącznie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jeśli pójdziesz na stadion i pobiegniesz inaczej to gwarantuję ci, że staniesz się obiektem drwin ze strony bardziej doświadczonych biegaczy.  Jest ustalony kierunek, koniec, kropka. A poza tym - serio, wiatrem się martwicie  :rofl: ? A jak będzie wiał z boku to co wtedy? A jak się nagle zmieni? A jak ktoś będzie biegł i akurat w tym momencie silniej mu zawieje w plecy to pójdziesz się odwoływać, że to niesprawiedliwe bo miał łatwiej? Ludzie... widział ktoś kiedyś żeby za zawodach lekkoatletycznych sędzia wystawiał ośliniony palec i kazał się obracać bo wieje  :wall:? Prędkość wiatru ma minimalny wpływ na ostateczny wynik, musiało by naprawdę nieźle pizgać żeby cię spowolnić o te kilka dziesiątych sekundy. Poza tym 7,2 to nie jest kosmiczny czas. Chociaż sam nie jestem na 100% pewny czy się zmieszczę, dla nawet słabo wytrenowanego lekkoatlety to powinna być łatwizna... Spinać poślady i jechać z koksem, nie martwić się wiatrem czy innymi pierdołami, to wcale w niczym nie pomoże  :straz:

Offline maksio97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Kandydat na SA- 2 próba
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2429 dnia: Czerwiec 21, 2016, 19:19:26 »
Bzdura. U mnie wpływ tego czy biegam z wiatrem, pod wiatr lub bez wiatru to koszt niekiedy 0,x sekundy. A to bardzo dużo.

Offline hubert494

  • SA PSP KR
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2430 dnia: Czerwiec 21, 2016, 19:28:17 »
Właśnie bardzo dobrze napisane, ale nie nikt z nas zakładam, że nie jest wytrawnym lekkoatleta więc moim zdaniem czas 7,2 jest progiem dość ciężkim jak dla zwykłej osoby, która trenuje od jakiegoś czasu. Teraz jest za późno żeby cokolwiek poprawić ;) biegam na granicy 7,0-7,1 i wszystko zależy właśnie od wiatru, który może wiać w twarz ;) i będzie po zawodach. Nie jest to moja opinia tylko osoby, która zajmuje się biegami krotkodystansowymi. Dla osoby biegajcej na pograniczu 7.0 a zakładam, że takich osób jest bardzo dużo ;)  na decydujące setne sekund ma właśnie wpływ wiatr ;)

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2431 dnia: Czerwiec 21, 2016, 19:51:32 »
Właśnie bardzo dobrze napisane, ale nie nikt z nas zakładam, że nie jest wytrawnym lekkoatleta więc moim zdaniem czas 7,2 jest progiem dość ciężkim jak dla zwykłej osoby, która trenuje od jakiegoś czasu. Teraz jest za późno żeby cokolwiek poprawić ;) biegam na granicy 7,0-7,1 i wszystko zależy właśnie od wiatru, który może wiać w twarz ;) i będzie po zawodach. Nie jest to moja opinia tylko osoby, która zajmuje się biegami krotkodystansowymi. Dla osoby biegajcej na pograniczu 7.0 a zakładam, że takich osób jest bardzo dużo ;)  na decydujące setne sekund ma właśnie wpływ wiatr ;)

Po prostu nie myśl o tym i tyle , bo nie masz na to wpływu , jak masz taki czas to dasz rade  , fotokomórka podziała na Twoja korzyść.
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2432 dnia: Czerwiec 21, 2016, 20:05:04 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2019, 23:17:26 wysłana przez Rico650 »

Offline scarface1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2433 dnia: Czerwiec 21, 2016, 21:27:26 »
Ja wykręciłem 6.56s w bezwietrzną pogodę bez bloków po asfalcie i w ciężkich treningowcach, ale tak czy siak obawiam się tej konkurencji najbardziej  :fiuu: :gwiazdki:
bardzo ładny czas nie masz się czego obawiać
Też zastanawiam się nad tym wiatrem bo jak będzie w twarz to będe miał duży problem ... a czasy robie około 7.2-7.4s bez bloków start wysoki po polnej drodze :P ogólnie będzie na tym przesiew duży popatrzcie sobie w tamtym roku ile osób by przeszło z programi z tego roku .. A czy fotokomórka podziała na korzyść to też ciężko powiedzieć wydaje mi się że może właśnie pokazać gorszy czas

Offline hubert494

  • SA PSP KR
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2434 dnia: Czerwiec 21, 2016, 21:28:28 »
Ja się nie boję konkurencji, bo patrząc przez pryzmat lat i czasy np
 Z tamtego roku to bardzo mało osób mieście się w granicy 7,2. Ja się martwię o siebie i wiem, że jeżeli teraz biegam na granicy 7,0-7,1 z bloków mierzone stoperem to wiatr może być decydującym czynnikiem w moim przypadku jak i wielu osób w moim przypadku. Gość mi powiedział, że żeby wiatr w twarz nie miał wpływu trzeba biegać na poziomie 6,7-6,8. Każdy doświadczony biegacz wie, że wiatr ma kurwesto duże znaczenie. Więc wydawało mi się, że jeżeli ustalili tak ciężki próg czasowy Na 50m to pójda nam na rękę chociaż w kwestii czujnika na, który mi nie mamy wpływu a oni tor biegu mogą zmienić jeżeli wiatr będzie na naszą niekorzyść. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

Offline hubert494

  • SA PSP KR
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2435 dnia: Czerwiec 21, 2016, 21:33:42 »
Bloki działają na twoją niekorzyść. Fotokomorka z tego co wiem też.

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2436 dnia: Czerwiec 21, 2016, 21:45:03 »
Bloki działają na twoją niekorzyść. Fotokomorka z tego co wiem też.
Kto ci takich bzdur naopowiadał?  :gwiazdki:

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2437 dnia: Czerwiec 21, 2016, 21:58:36 »
Bloki działają na twoją niekorzyść. Fotokomorka z tego co wiem też.
Jakbyś miał jakieś pojęcie na ten temat , to byś nie pisał takich bzdur i wprowadzał ludzi w błąd.
Lepiej skończ ten temat , bo nic do niego nie wnosisz ^^
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline hubert494

  • SA PSP KR
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2438 dnia: Czerwiec 21, 2016, 21:59:13 »
Ktoś kto nie umie startować z bloków pobiegnie z nich dużo gorzej niż z miejsca z pozycji stojącej wiem to na własnym przykładzie. A co do fotokomorki tylko słyszałem ;) że zawza wynik, względem stopera.

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2439 dnia: Czerwiec 21, 2016, 22:05:39 »
To niech bloki sobie ustawi tak aby mu nie przeszkadzały.;D
Z tym wiatrem to pewnie dlatego sprawność rozłożona na 2 dni bo co 10min zmieniać kierunek biegu to trochę zachodu będzie  :klol:

Offline scarface1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2440 dnia: Czerwiec 21, 2016, 22:06:25 »
Ktoś kto nie umie startować z bloków pobiegnie z nich dużo gorzej niż z miejsca z pozycji stojącej wiem to na własnym przykładzie. A co do fotokomorki tylko słyszałem ;) że zawza wynik, względem stopera.

byłem rok temu na naborze i dużo szybszy start jest z bloków z tego co pamiętam  a nigdy tego wczesniej nie trenowałem

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2441 dnia: Czerwiec 21, 2016, 22:10:14 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2019, 23:17:01 wysłana przez Rico650 »

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2442 dnia: Czerwiec 21, 2016, 22:27:55 »
Jest trochę racji w tym, że jak ktoś nie czuje się dobrze w blokach czy też w ogóle nigdy z nich nie startował to może wypaść gorzej. Jeśli mimo wszystko start mu pójdzie dobrze to spoko, ale jeśli, z powodu braku doświadczenia, wychodząc z bloków straci równowagę to klapa. Jeden z moich pierwszych startów taki był - poleciałem trochę za bardzo do przodu i musiałem tracić energię na utrzymywanie równowagi, co mnie kosztowało dobre półtorej sekundy.

Offline proevo10

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2443 dnia: Czerwiec 21, 2016, 23:20:52 »
Siemka. Najprawdopodobniej nie będę mógł wystartować w tym roku. Ktoś wie czy odsyłają świadectwo czy trzeba osobiście po to iść?
Pozdro

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2444 dnia: Czerwiec 21, 2016, 23:22:38 »
przecież dałeś tylko kopie, to chyba mogą ją zniszczyć o ile sie nie myle.

Offline hubert494

  • SA PSP KR
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2445 dnia: Czerwiec 22, 2016, 00:04:14 »
Oczywiście, że startując z bloków pierwszy czy drugi raz wypada się dużo gorzej niż startując z miejsca z pozycji stojącej z bloków trzeba się nauczyć startować żeby z nich korzystać a nie tracić. A co do fotokomorki to nie mam pewności tak już pisałem wcześniej tak tylko słyszałem. 

Offline LiberumVeto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
  • SA PSP POZNAŃ to cel 1 ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2446 dnia: Czerwiec 22, 2016, 08:06:46 »
Kto rano wstaje ten? Złom musi sprzedać  :szalony:  Witam wszystkich kolejnego dnia  :straz:

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2447 dnia: Czerwiec 22, 2016, 08:25:41 »
 wracając do 50m, wczoraj na treningu bez bloków zrobiłem czas 6,48, po 5 seriach 80m sprintu, na egzaminie chce zejść poniżej 6,2 o ile przejdę Harvarda, kolanko nie domaga i kondycje wyrabiam codziennie pływając tydzień temu na Harvardzie miałem 76, myślicie ze samo pływanie mi pomoze osiągnąć to 80 na egzaminie ? Jeszcze spróbuje za tydzień pobiegać, trzymajcie kciuki za moje kolano !;p
CZOSNKI <3

Offline mateobomba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2448 dnia: Czerwiec 22, 2016, 09:30:20 »
c1astek z czasem 6,48s na 50m masz wynik z harvarda 76? To chyba coś źle liczysz, bo aż się wierzyć nie chce. A na 1000m jaki czas? Ja na początku źle policzyłem i wychodził mi wskaźnik wydolności na poziomie 48-50, tylko później się kapnąłem, że tętno podaje się liczbę uderzeń/30s pomiaru, a nie w minucie.

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #2449 dnia: Czerwiec 22, 2016, 09:37:54 »
Ale 50m nie ma nic do Harvarda jedno to szybkość i siła nóg a drugie to wydolność płuc, może cos źle liczę ale watpie- 5 minut w tempie 120uderzen na minutę, po 5 min minuta przerwy, 30 sec pomiaru, 30 sec przerwy, 30 sec pomiaru, 1m 30 s przerwy i 30 s pomiaru, suma trzech pomiarów x2 dzielone przez 30 000 . Zgadza sie ?
CZOSNKI <3